Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 11:51 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 641
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Dlaczego ktokolwiek miałby wierzyć w to co mówisz ponad opinię 2000 lat Kościoła Katolickiego?

Dwóch Papieży nazywasz heretykami?

Obrazek

Obrazek

Cytuj:
Przeczytaj, co naucza Ewangelia.
Łukasz, no cóż co usłyszał to pisał, bo nie był wybranym świadkiem.
A może użył spekulacji swych myśli?


Czyli Ty jesteś powyżej Łukasza Ewangelisty w łasce od Boga?

Czy ktoś był na tej planecie kto miał więcej łaski od Ciebie?

Cytuj:
Na górze podczas przemienienia usłyszeli glos:"
Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie!"


I tak nie może mówić jedna osoba Trójcy o drugiej osobie Trójcy?

Cytuj:
O Eliaszu Jezus powiedział, że przyszedł w osobie Jana, jednak nikt nie twierdzi , że Jan jako Eliasz, był spektakularnie poczęty.
Jan był wcieleniem Eliasza - inkarnacja.


A co z tym?

2 Królewska 2
9 Kiedy zaś przeszli, rzekł Eliasz do Elizeusza: «Żądaj, co mam ci uczynić, zanim wzięty będę od ciebie». Elizeusz zaś powiedział: «Niechby - proszę - dwie części twego ducha przeszły na mnie!»
10 On zaś odrzekł: «Trudnej rzeczy zażądałeś. Jeżeli mnie ujrzysz, jak wzięty będę od ciebie, spełni się twoje życzenie; jeśli zaś nie [ujrzysz], nie spełni się».
11 Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto [zjawił się] wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios.
12 Elizeusz zaś patrzał i wołał: «Ojcze mój! Ojcze mój! Rydwanie Izraela i jego jeźdźcze». I już go więcej nie ujrzał. Ująwszy następnie szaty swoje, Elizeusz rozdarł je na dwie części
13 i podniósł płaszcz Eliasza, który spadł z góry od niego. Wrócił i stanął nad brzegiem Jordanu.
14 I wziął płaszcz Eliasza, który spadł z góry od niego, uderzył wody, <lecz one się nie rozdzieliły>. Wtedy rzekł: «Gdzie jest Pan, Bóg Eliasza?» I uderzył wody, a one rozdzieliły się w obydwie strony. Elizeusz zaś przeszedł środkiem.
15 Uczniowie proroków, którzy byli w Jerychu, ujrzeli go z przeciwka, i oświadczyli: «Duch Eliasza spoczął na Elizeuszu».

To ile tych "części ducha" miał Eliasz jeżeli Elizeuszowi przekazał dwie?
A potem jeszcze Janowi dał trochę?

Cytuj:
Zapytaj Boga kiedy dokonał duchowego wcielenia. Ono dokonuje się w duszy nie w ciele.


Duchowe wcielenie?
Wiesz, że słowo wcielenie pochodzi od:
W Cielenie, W Ciało?

Inkarnacja (z łac.: incarnatio; od incarnare, gdzie caro – ciało, mięso)

In Karne, In Carne

Jest też cielesne wduszenie?

Cytuj:
Jan był wcieleniem Eliasza - inkarnacja.
Jezus był wcieleniem Ducha Bożego - inkarnacja.


Duch Boży to jest Słowo czy Duch Święty?

Czyli Słowo pozbawiło się Boskości, "ukradło" jakiemuś człowiekowi ciało i duszę i imię, aby odzyskać Boskość od Ducha Świętego (innej osoby Trójcy)?
Jaki to ma sens?

Ty też uważasz się za czyjeś wcielenie czy inkarnację?
Np. Ducha Świętego?

Czym się różni wybrany Jezus od wybranej Wybranej?
Czy Bóg mógłby Ciebie wybrać na Mesjasza tak samo jak Jezusa?

I dlaczego akurat temu Jezusowi miałoby przypaść być Mesjaszem, a innym nie?
Czy to jest sprawiedliwe względem nie-Mesjaszy?


Wt sie 23, 2022 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Sahcin.
Po pierwsze obca jest dla ciebie duchowość.
Daruj sobie te osądy...bo takim sądem, jakim sądzisz, i ciebie osądzą...
Cytuj:
Po drugie twoje pytanie jest zadane w tak absurdalny sposób, że nie sposób ci odpowiedzieć.
Nie wymiguj się, bo to dziecinada z twojej strony...pytanie jest proste dla człowieka, który narodził się z Ducha...
Cytuj:
Dusza jest wieczna i istnieje bez ciała.
To twój wymysł...wieczny jest tylko Bóg, a każda dusza nie istnieje przed stworzeniem jej...
Cytuj:
Ciało to jej ziemskie ubranie.
To kolejny twój wymysł, a nie nauczanie Tego, który przyjął ludzkie ciało i w nim wstąpił do Nieba ..
Cytuj:
Po zmartwychwstaniu najpierw Jezus wstąpił do krainy śmierci, by uwolnić uwięzione tam dusze i zabrać do Nieba.
Nie bredź...weź do ręki Pismo/Biblię i doczytaj komu i gdzie Zmartwychstały się ukazywał przed wystąpieniem w ludzkim ciele do Nieba ..
Cytuj:
W modlitwie - Wierzę w Boga, sam tą prawdę wypowiadasz.
Czyżby...? Zacytuj w którym miejscu tej modlitwy to wyczytałaś...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sie 23, 2022 3:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Mam pytanie do inaczej myślących.
Po co był chrzest Jezusa skoro przyszedł na świat jako Bóstwo?

Chrzest, jaki Pan Jezus przyjął od Jana, miał inne znaczenie niż ten chrzest, którego Jan udzielał wszystkim innym ludziom, aby się nawracali i zerwali z grzechem. Jezus przyjął chrzest janowy, aby symbolicznie wziąć na siebie grzechy całego świata i żeby je zanieść na krzyż, na inny chrzest:

„Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie” (Łk 12, 50)

„Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?” (Mk 10, 38)


Wt sie 23, 2022 7:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
feelek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Mam pytanie do inaczej myślących.
Po co był chrzest Jezusa skoro przyszedł na świat jako Bóstwo?

Chrzest, jaki Pan Jezus przyjął od Jana, miał inne znaczenie niż ten chrzest, którego Jan udzielał wszystkim innym ludziom, aby się nawracali i zerwali z grzechem. Jezus przyjął chrzest janowy, aby symbolicznie wziąć na siebie grzechy całego świata i żeby je zanieść na krzyż, na inny chrzest:

„Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie” (Łk 12, 50)

Ale w Ewangelii Łukasza na temat chrztu też pisze tak:
3:21
A gdy wszystek lud przyjmował chrzest i gdy Jezus został ochrzczony i modlił się, otworzyło się niebo
3:22
I zstąpił na niego Duch Święty w postaci cielesnej jak gołębica, i odezwał się głos z nieba: Tyś jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

felek napisał(a):
„Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?” (Mk 10, 38)

Następny werset brzmi tak:
10:39
Odpowiedzieli mu: Możemy. Wtedy Jezus rzekł im: Kielich, który ja piję, pić będziecie, i chrztem, którym jestem ochrzczony, zostaniecie ochrzczeni.


_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sie 23, 2022 10:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
I znowu cytaty, z których nic dla tematu nie wynika
Apeluję aby zostawić wybraną jej błędom.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sie 23, 2022 10:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7 napisał(a):
Wybrana,
Dlaczego ktokolwiek miałby wierzyć w to co mówisz ponad opinię 2000 lat Kościoła Katolickiego?
Dwóch papieży nazywasz heretykami?

Ja nie oceniałam papieży lecz treść ich ustaleń. Myślę, że znasz historię wyboru papieży i ich posługi?
Jest wydana książka - Poczet papieży.
Można ją kupić w katolickim sklepie.
Dużo czarnych scenariuszy zawiera.
Cytuj:
Czyli Ty jesteś powyżej Łukasza Ewangelisty w łasce od Boga?

A skąd wiesz, że był w łasce?.
Nie mi go oceniać. Myślę, że miał dobre intencję. Jego ewangelia, to forma listu do przyjaciela. Wyrażał to, co słyszał i pojmował.
TS7 napisał(a):
Czy ktoś był na tej planecie kto miał więcej łaski od Ciebie?

Czy mieli więcej łaski - nie wiem, ale wielu za prawdę zostało zamordowanych, bo prawda była tłumiona.
wybrana napisał(a):
Na górze podczas przemienienia usłyszeli glos:"
Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie!"

TS7 napisał(a):
I tak nie może mówić jedna osoba Trójcy o drugiej osobie Trójcy?

Ja napisałam, że w człowieka Jezusa wcielił się Duch Boży. Kto był tym Duchem, czy osobiście Ojciec czy Syn czy Archanioł Michał jak niektórzy też uważają - tego nie wiem i myślę, że to nie jest nigdzie napisane.
wybrana napisał(a):
O Eliaszu Jezus powiedział, że przyszedł w osobie Jana, jednak nikt nie twierdzi , że Jan jako Eliasz, był spektakularnie poczęty.
Jan był wcieleniem Eliasza - inkarnacja.

TS napisał(a):
A co z tym?
2 Królewska 2
9 Kiedy zaś przeszli, rzekł Eliasz do Elizeusza: «Żądaj, co mam ci uczynić, zanim wzięty będę od ciebie». Elizeusz zaś powiedział: «Niechby - proszę - dwie części twego ducha przeszły na mnie!»
10 On zaś odrzekł: «Trudnej rzeczy zażądałeś. Jeżeli mnie ujrzysz, jak wzięty będę od ciebie, spełni się twoje życzenie; jeśli zaś nie [ujrzysz], nie spełni się».
11 Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto [zjawił się] wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios.
12 Elizeusz zaś patrzał i wołał: «Ojcze mój! Ojcze mój! Rydwanie Izraela i jego jeźdźcze». I już go więcej nie ujrzał. Ująwszy następnie szaty swoje, Elizeusz rozdarł je na dwie części
13 i podniósł płaszcz Eliasza, który spadł z góry od niego. Wrócił i stanął nad brzegiem Jordanu.
14 I wziął płaszcz Eliasza, który spadł z góry od niego, uderzył wody, <lecz one się nie rozdzieliły>. Wtedy rzekł: «Gdzie jest Pan, Bóg Eliasza?» I uderzył wody, a one rozdzieliły się w obydwie strony. Elizeusz zaś przeszedł środkiem.
15 Uczniowie proroków, którzy byli w Jerychu, ujrzeli go z przeciwka, i oświadczyli: «Duch Eliasza spoczął na Elizeuszu».
To ile tych "części ducha" miał Eliasz jeżeli Elizeuszowi przekazał dwie?
A potem jeszcze Janowi dał trochę?

Nie będę zgłębiała mitów
wybrana napisał(a):
Zapytaj Boga kiedy dokonał duchowego wcielenia. Ono dokonuje się w duszy nie w ciele.

TS7 napisał(a):
Duchowe wcielenie?
Wiesz, że słowo wcielenie pochodzi od:
W Cielenie, W Ciało?
Inkarnacja (z łac.: incarnatio; od incarnare, gdzie caro – ciało, mięso)
In Karne, In Carne
Jest też cielesne wduszenie?

Jakbyś nie wiedział, to dusza człowieka znajduje się w ciele i jest z nim połączona.
TS7 napisał(a):
Duch Boży to jest Słowo czy Duch Święty?

Czyli Słowo pozbawiło się Boskości, "ukradło" jakiemuś człowiekowi ciało i duszę i imię, aby odzyskać Boskość od Ducha Świętego (innej osoby Trójcy)?
Jaki to ma sens?

Ty też uważasz się za czyjeś wcielenie czy inkarnację?
Np. Ducha Świętego?

Czym się różni wybrany Jezus od wybranej Wybranej?
Czy Bóg mógłby Ciebie wybrać na Mesjasza tak samo jak Jezusa?

I dlaczego akurat temu Jezusowi miałoby przypaść być Mesjaszem, a innym nie?
Czy to jest sprawiedliwe względem nie-Mesjaszy?

Jezus był pierwszym wybranym człowiekiem obdarzonym Duchem Bożym.
Duch Boży napełnił swą mocą ciało człowieka Jezusa.
A dlaczego Jezusowi przypadło, by być Mesjaszem - taki wybór Boga.
Boskość odzyskał dla nas ludzi, przez co otrzymaliśmy duchowy Chrzest Duchem Świętym. Taki człowiek staje się dzieckiem Bożym, bo Bóg jest jego Ojcem.
Jest to duchowe pojednanie Ojca że swoimi dziećmi.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sie 23, 2022 11:31 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3957
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Być może nie zrozumiałeś co mówiłem gdy użyłem słowa ZNAK CHLEBA, na który wskazywał Jezus mówiąc TO JEST CIAŁO MOJE...

Jezus nie wskazywał na znak tylko na chleb - po co te gierki słowne?
Tylko jakoś nie czytamy, że chleb rozdany uczniom zamienił się w mięso ludzkie ukryte w chlebie. W znaku czy pod postacią w ogóle nie ma sensu.
Jeśli Pan Jezus dokonywał jakiejś przemiany czegoś w coś, to zawsze było to widzialne dla innych ludzi:
- czy w Kanie gospodarz wesela dostał wino po postacią wody?
- czy gdy rozmnożony został chleb, to ludzie jedli setki chlebów pod postacią pięciu bochenków - tak przez wiarę?
sahcim zastanów się...

Poza tym to jeśli chcesz traktować dosłownie słowa Pana Jezusa, to musisz uznać, że jego ciało w którym się urodził i zasiadł przy stole z uczniami było zbudowane z ciasta chlebowego.
Tylko wtedy dosłowne rozumienie jego słów ma sens.
W przeciwnym razie Pan Jezus nakłaniałby uczniów do grzechu (kanibalizm i zakazane picie krwi), co dyskwalifikowałoby go jako nieskalanego grzechem Mesjasza.
Cytuj:
Cytuj:
Rozumiem, że pomimo swojej pewności nie odpowiesz mi na te dwa pytania, które Ci zadałem?
W czym tkwi problem?

W twoim opacznym rozumieniu...

Skąd wiesz jak zrozumiem Twoje odpowiedzi?
Skoro jednak nie chcesz odpowiedzieć to ok.
Brak odpowiedzi mówi też bardzo dużo.


Śr sie 24, 2022 12:07 am
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3957
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Mam pytanie do inaczej myślących.
Po co był chrzest Jezusa skoro przyszedł na świat jako Bóstwo?
E.Jana:
3:16
A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.
3:17
I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Odpowiedzi udzielił Jan Chrzciciel:
[Jana 1.31]: I ja go nie znałem; lecz dlatego przyszedłem, chrzcząc wodą, aby był objawiony Izraelowi.


Śr sie 24, 2022 12:25 am
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3957
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Chrzest Jana nie był chrztem w znaczeniu po zmartwychwstaniu Jezusa.
W ochrzcił się dokładnie przeciwnym celu, niż nasz chrzest. Chrystus uświęcił wodę, którą jesteśmy chrzczeni.

Byłeś ochrzczony wodą z Jordanu - tą samą,w której Pan Jezus był zanurzony?
Poza tym to zupełnie jak w hinduizmie, gdzie bogini Ganga uświęciła sobą wody rzeki Ganges, która to rzeka ją uosabia.
I tak hindusi mogą oczyszczać się z grzechów zanurzając się (chrzcząc) w jej wodach.
Zadziwiające podobieństwo. 8O
Może jednak Pan Jezus był w Indiach i pobierał hinduistyczne nauki, a potem Ganges zamienił na Jordan?
I może Barney jesteś krypto hinduistą? ;)

Choć stawiam na to, że lubisz bajki opowiadać - jak w tym przypadku, wszak mamy sezon ogórkowy. :mrgreen:

z chrześcijańskim pozdrowieniem


Śr sie 24, 2022 12:43 am
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3957
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey napisał(a):
Powiedz mi jak na to wpadłeś że "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winnym staje się Ciała i Krwi Pańskiej." jest bez związku z rozmowa Ciele i Krwi Pańskiej.

Bo rozmowa była na temat wykładni jaką przedstawił Ap. Paweł odnośnie słów Pana Jezusa.
Niegodne spożywanie odnosi się do innej kwestii.
PeterW napisał(a):
Czyli Jezus kłamał mówiąc że to jest Jego Ciało i Jego Krew? Dodając byśmy to czynili na Jego pamiątkę?

Mówił symbolicznie gdyż chleb, który łamał nie był zwyczajny/codzienny.
Gdy Pan Jezus zasiadł z uczniami do ostatniej swojej wieczerzy, to właśnie rozpoczęło się święto Przaśników.
Wieczór był początkiem pierwszego dnia święta, które trwało 7 dni.
W tym czasie żydzi spożywali chleb niekwaszony - przaśny. Kwas symbolizował nieczystość, a przaśny chleb symbolizował czystość.

Pan Jezus połamał właśnie ten przaśny/czysty chleb pokazując, że On również jest czysty/wolny od grzechu.
Dlatego może On wydać swoje ciało za wszystkie grzechy ludzi.
Uczniowie zaś ze względu na wiarę w niego mają udział w dziele odkupienia, tak jak mieli udział w symbolicznym spożyciu przaśnego/czystego chleba.

Symbolika przaśnego chleba jest wiec prosta, zrozumiała dla uczniów i spójna ze słowami Pana Jezusa: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją.
Cytuj:
Trochę zbyt ostro jak na zwykły posiłek składający się z chleba i wina - nie sądzisz? Zwróć uwagę na "ten" i "tego" w wypowiedzi św. Pawła.

No tak, bo łamanie jakiegoś konkretnego chleba miało się wiązać z głoszeniem zbawczej śmierci Pana Jezusa. Właśnie to Ap. Paweł przypominał chrześcijanom w Koryncie.
Symboliczne łamanie chleba jako pamiątka było powszechną praktyką w Kościele apostolskim:
[Dz.2.24]:I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.

[Dz.2.46]:Codziennie też jednomyślnie uczęszczali do świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z weselem i w prostocie serca,

[Dz.20.10-11]:10. Lecz Paweł zszedł na dół, przypadł doń i objąwszy go, rzekł: Nie trwóżcie się, bo on żyje. 11. A wróciwszy na górę, łamał chleb i spożywał, i mówił długo, aż do świtania, i tak odszedł.

Prosta i jasna symbolika praktykowana przy każdej możliwej okazji.
Zero zagmatwanej teologii.
Zero przyjmowania czegoś na ślepą wiarę (coś pod postacią czegoś).
Wszystko jasne, proste i czyste tak jak czysty był przaśny chleb, do którego Pan Jezus symbolicznie przyrównał swoje ciało.


Śr sie 24, 2022 1:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
wybrana napisał(a):
Mam pytanie do inaczej myślących.
Po co był chrzest Jezusa skoro przyszedł na świat jako Bóstwo?
E.Jana:
3:16
A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.
3:17
I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Odpowiedzi udzielił Jan Chrzciciel:
[Jana 1.31]: I ja go nie znałem; lecz dlatego przyszedłem, chrzcząc wodą, aby był objawiony Izraelowi.

A ty jak uważasz, czy Ci wybrańcy Boży narodzili się w ciele spektakularnie poczęci beż udziału nasienia ziemskiego ojca? Czy przyszli na świat w pełnym ziemskim ciele i z duchowym wcieleniem?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sie 24, 2022 7:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Chrzest Jana nie był chrztem w znaczeniu po zmartwychwstaniu Jezusa.
W ochrzcił się dokładnie przeciwnym celu, niż nasz chrzest. Chrystus uświęcił wodę, którą jesteśmy chrzczeni.

Byłeś ochrzczony wodą z Jordanu - tą samą,w której Pan Jezus był zanurzony?
Tak. Woda jest jedna.
Cytuj:
Poza tym to zupełnie jak w hinduizmie, gdzie bogini Ganga uświęciła sobą wody rzeki Ganges, która to rzeka ją uosabia.
WOda nie uosabia Jezusa. Natomiast zapisy w Biblii na temat chrztu są jednoznaczne.

Cytuj:
Choć stawiam na to, że lubisz bajki opowiadać - jak w tym przypadku, wszak mamy sezon ogórkowy. :mrgreen:
z chrześcijańskim pozdrowieniem
Zadziwiające, jak po cham... niezbyt grzecznym w formie liście kończysz "z chrześcijańskim pozdrowieniem"

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sie 24, 2022 8:44 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
PeterW napisał(a):
Czyli Jezus kłamał mówiąc że to jest Jego Ciało i Jego Krew? Dodając byśmy to czynili na Jego pamiątkę?

Mówił symbolicznie gdyż chleb, który łamał nie był zwyczajny/codzienny.
Gdy Pan Jezus zasiadł z uczniami do ostatniej swojej wieczerzy, to właśnie rozpoczęło się święto Przaśników.
Wieczór był początkiem pierwszego dnia święta, które trwało 7 dni.
W tym czasie żydzi spożywali chleb niekwaszony - przaśny. Kwas symbolizował nieczystość, a przaśny chleb symbolizował czystość.

Pan Jezus połamał właśnie ten przaśny/czysty chleb pokazując, że On również jest czysty/wolny od grzechu.
Dlatego może On wydać swoje ciało za wszystkie grzechy ludzi.
Ale przecież wg twojej wiary Jego ciało jest skażone grzechem o czym(jak pisałeś) świadczy jego słabość, starzenie się, ból i przede wszystkim śmiertelność...mam ci przypomnieć twoje wpisy...więc jak mógł wydać to wg ciebie skażone ciało ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sie 24, 2022 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
PeterW napisał(a):
Czyli Jezus kłamał mówiąc że to jest Jego Ciało i Jego Krew? Dodając byśmy to czynili na Jego pamiątkę?

Mówił symbolicznie gdyż chleb, który łamał nie był zwyczajny/codzienny.
Gdy Pan Jezus zasiadł z uczniami do ostatniej swojej wieczerzy, to właśnie rozpoczęło się święto Przaśników.
Wieczór był początkiem pierwszego dnia święta, które trwało 7 dni.
W tym czasie żydzi spożywali chleb niekwaszony - przaśny. Kwas symbolizował nieczystość, a przaśny chleb symbolizował czystość.

Pan Jezus połamał właśnie ten przaśny/czysty chleb pokazując, że On również jest czysty/wolny od grzechu.
Dlatego może On wydać swoje ciało za wszystkie grzechy ludzi.
Ale przecież wg twojej wiary Jego ciało jest skażone grzechem o czym(jak pisałeś) świadczy jego słabość, starzenie się, ból i przede wszystkim śmiertelność...mam ci przypomnieć twoje wpisy...więc jak mógł wydać to wg ciebie skażone ciało ??
To nie grzech sprawia, że ciało ziemskie czuje ból i się starzeje. To są czynniki natury ziemskiego ciała. Wszystko co ziemskie jest zniszczalne.
Ciało zniszczalne w nowym życiu odradza się jako niezniszczalne - wieczne.
Natura ciała Jezusa wykazuje, że miał w pełni ziemskie ciało, które odczuwało wszystko tak, jak ciała innych ludzi.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sie 24, 2022 2:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
Rozumiem, że pomimo swojej pewności nie odpowiesz mi na te dwa pytania, które Ci zadałem?
W czym tkwi problem?
W twoim opacznym rozumieniu...

Skąd wiesz jak zrozumiem Twoje odpowiedzi?
Bo swoimi wpisami dajesz tego świadectwo...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sie 24, 2022 2:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gregor i 176 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL