Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 2:43 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Czyli nauka o kanibalistycznnej formie spożywania.
Myślę, że katolicy nie są świadomi o czym naucza ich Kościół.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So lip 16, 2022 12:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Czyli nauka o kanibalistycznnej formie spożywania.
Czyli moje założenie, że pytasz szczerze, było fałszywe.
No cóż, nie wystarczy że jeden tłumaczy - drugi musi chcieć zrozumieć.
Cytuj:
Myślę, że katolicy nie są świadomi o czym naucza ich Kościół.
Myślę, że to Ty nie jesteś tego świadoma. Co nie przeszkadza Ci mądrzyć się i wygadywać andronów na ten temat.

Nie jesteś jednak pierwsza, która oburza się na to, co ustanowił Jezus, zarzucając Mu nawoływanie do kanibalizmu:
"Sprzeczali się więc między sobą Żydzi, mówiąc: Jak on może nam dać swoje ciało do jedzenia?
Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.
To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. (59) To powiedział, nauczając w synagodze w Kafarnaum.
A wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?
Jezus jednak, świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: To was gorszy?"
/J 6,52-61/

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 16, 2022 12:27 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czyli nauka o kanibalistycznnej formie spożywania.
Czyli moje założenie, że pytasz szczerze, było fałszywe.
No cóż, nie wystarczy że jeden tłumaczy - drugi musi chcieć zrozumieć.
Cytuj:
Myślę, że katolicy nie są świadomi o czym naucza ich Kościół.
Myślę, że to Ty nie jesteś tego świadoma. Co nie przeszkadza Ci mądrzyć się i wygadywać andronów na ten temat.

Nie jesteś jednak pierwsza, która oburza się na to, co ustanowił Jezus, zarzucając Mu nawoływanie do kanibalizmu:
"Sprzeczali się więc między sobą Żydzi, mówiąc: Jak on może nam dać swoje ciało do jedzenia?
Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.
To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. (59) To powiedział, nauczając w synagodze w Kafarnaum.
A wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?
Jezus jednak, świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: To was gorszy?"
/J 6,52-61/

Jeżeli oni pojmowali tylko to co cielesne, to nie byli wstanie tych słów pojmować duchowo i dlatego byli oburzeni.
Niski poziom duchowy sprawia pojmowanie cielesne.
Jezus nie nauczał kanibalistycznej formy spożywania.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So lip 16, 2022 12:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Oczywiście, że jego wykładnia jest pewna i bezbłędna dlatego też sam Luter jej nie odrzucał i stąd Luteranie do tej pory wyznają iż: Wieczerza Pańska to: „prawdziwe ciało i prawdziwa krew Pana naszego Jezusa Chrystusa, pod chlebem i winem nam chrześcijanom do spożywania i picia przez samego Chrystusa ustanowione” (Mały katechizm, Część piata, Pytanie pierwsze)
Więc przyjmij wykładnię Ap Pawła i nie kombinuj zasłaniając się luteranami.
Ależ ja właśnie przyjąłem wykładnie Ap Pawła i na dowód tego iż jest ona właściwa przytoczyłem ci nauczanie Kościoła opierającego swoje nauczanie na Sola Scriptura, a ty do mnie że ja zasłaniam się nauczaniem solascripurowców... :D
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Skoro zatem wiesz, że to(jak go nazywasz) fizyczne ciało - Kościół - nie jest tym samym Ciałem w którym zmartwychwstał Chrystus, to dlaczego je ze sobą mieszasz jeśli Chrystus w Wieczerniku zwracając się do Apostołów: bierzcie i jedzcie to jest Ciało moje wyraźnie mówi: które za was będzie wydane...czy wg ciebie Chrystus wydał na śmierć Kościół ??
Różnica między ciałem Jezusa, a ciałem którym jest Kościół jest oczywista. Podczas ostatniej wieczerzy Kościoła jeszcze nie było.
No więc sam widzisz, że Pawłowa wykładnia Koryntianom powagi spożywania Wieczerzy Pańskiej(biorąca przecież za źródło Wieczerzę w Wieczerniku) nie mogła dotyczyć innego Ciała i Krwi jak tylko tego samego, które/a za nich(Koryntian) było/a wydana...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No i co z tego, że przytaczałeś skoro nie dociera do ciebie, że Prawo Mojżeszowe nie znało żadnej krwi, która byłaby nieskazitelna i nieskalana, a co za tym idzie posiadała życie w sobie, stąd zabraniało spożywania jakiejkolwiek...
Zrozum, że krew służyła do oczyszczania z grzechów, a nie do picia. Pan Bóg nie zrobił wyjątku co do krwi Jezusa.
Nie jesteś Panem Bogiem więc nie wypowiadaj się w Jego Imieniu odnośnie wyjątkowości Baranka Bożego, nieskazitelnego i nieskalanego, który sam powiedział: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Ja

[
Cytuj:
Poza tym mylisz się. Pan Bóg jednoznacznie łączył życie z krwią
No więc skąd będziesz miał w sobie życie Boże jeżeli nie będziesz pił Krwi Tego w którym jedynie jest życie...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A to widziałeś jakiegoś katolika żeby pił fizycznie krew Jezusa albo spożywał Jego fizyczne ciało ??
A to nie wiesz czego naucza Twój Kościół?
Wiem, i wiem, że niczego takiego co ci się wydaje nie naucza...patrz wyjaśnienie Quinque po którym zaniemówiłeś... :D

Ps...wszystkie przytaczane przez ciebie cytaty biblijne dotyczące zakazu picia krwi
pominąlem dlatego, że dotyczą krwi stworzenia skażonego/skalanego, a nie Krwi Baranka Bożego której picie daje życie wieczne...patrz Słowo Boże

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So lip 16, 2022 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Jezus nie nauczał kanibalistycznej formy spożywania.
Racja...i dlatego my(katolicy) wierząc w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii nie „materialną” i „fizyczną”, ale „sakramentalną” nie spożywamy (jak tobie się ubzdurzyło) mięsa i nie pijemy krwi będących materią fizyczną, tzn podlegającą prawom fizyki...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So lip 16, 2022 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus nie nauczał kanibalistycznej formy spożywania.
Racja...i dlatego my(katolicy) wierząc w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii nie „materialną” i „fizyczną”, ale „sakramentalną” nie spożywamy (jak tobie się ubzdurzyło) mięsa i nie pijemy krwi będących materią fizyczną, tzn podlegającą prawom fizyki...

Też tak uważam.
Ale mi się nic nie ubzdurzyło.
Przeczytaj wypowiedż Barneya.
To jemu się coś ubzdurzyło.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So lip 16, 2022 7:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Mo właśnie wybrana przeczytaj wypowiedz Barneya. A jak coś w niej nie rozumiesz to go zapytaj. Teologia katolicka dokładnie mówi to co mówi Barney i tez to co mówi sahcim i z czym się właśnie zgodziłas.
Zapoznaj się z terminem teologicznym substancja. Poczytaj katolicka naukę o realnej obecności Jezusa w sakramencie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lip 16, 2022 8:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6816
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
To w zasadzie jest proste.
Mamy pewną rzecz (cokolwiek bądź - w tym i Ciało i Krew Chrystusa, wino i chleb). Każde cokolwiek ma swoją formę - to co widzimy, czujemy, smakujemy, skład chemiczny i inne właściwości fizykochemiczne. I bardzo często to co widzimy (w sensie powyższym) jest tym czym jest substancjonalnie.
Chleb ma w sobie mąkę, wodę i sól (czasem i olej i jakieś przyprawy) i jest chlebem. Jego substancją jest chleb.
Wino (zwykle) to mieszanina wody, cukrów, kwasów organicznych, estrów, aldehydów, ketonów, garbników, barwników, alkoholi w tym i etanolu (wszystko w odpowiednich stężeniach) i jego substancją jest wino.
Bywa i tak, że po Przeistoczeniu (tylko wtedy) chleb nie jest już chlebem, chociaż nadal składa się z mąki, wody itd., tylko staje się Ciałem Chrystusa, a wino nie jest już winem, chociaż składa się nadal z wody, barwinków, garbników, estrów, cukrów, etanolu itd (tak jak wino) tylko staje się Krwią Chrystusa.
Mamy tu przemianę nie fizyczną (chemiczną), ale metafizyczną.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lip 16, 2022 10:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
To w zasadzie jest proste.
Mamy pewną rzecz (cokolwiek bądź - w tym i Ciało i Krew Chrystusa, wino i chleb). Każde cokolwiek ma swoją formę - to co widzimy, czujemy, smakujemy, skład chemiczny i inne właściwości fizykochemiczne. I bardzo często to co widzimy (w sensie powyższym) jest tym czym jest substancjonalnie.
Chleb ma w sobie mąkę, wodę i sól (czasem i olej i jakieś przyprawy) i jest chlebem. Jego substancją jest chleb.
Wino (zwykle) to mieszanina wody, cukrów, kwasów organicznych, estrów, aldehydów, ketonów, garbników, barwników, alkoholi w tym i etanolu (wszystko w odpowiednich stężeniach) i jego substancją jest wino.
Bywa i tak, że po Przeistoczeniu (tylko wtedy) chleb nie jest już chlebem, chociaż nadal składa się z mąki, wody itd., tylko staje się Ciałem Chrystusa, a wino nie jest już winem, chociaż składa się nadal z wody, cukrów, barwinków, garbników, estrów, cukrów, etanolu itd (tak jak wino) tylko staje się Krwią Chrystusa.
Mamy tu przemianę nie fizyczną (chemiczną), ale metafizyczną.

Przemiana metafizyczna czyli duchowa.
Cały czas o tym piszę, że Eucharystia jest duchowym symbolem pojednania.
Ten spożyty chleb I wino jest duchowo symboliczną strawą.
Spożywając go uroczyście nasz Duch pragnie się połączyć z Duchem Chrystusowym.
Symbolikę ciała i krwi Jezus uczynił podczas Ostatniej Wieczerzy.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So lip 16, 2022 11:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6816
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Przemiana metafizyczna czyli duchowa.
Cały czas o tym piszę, że Eucharystia jest duchowym symbolem pojednania.
Ten spożyty chleb I wino jest duchowo symboliczną strawą.

Są RZECZYWISTYMI Ciałem i Krwią, mającymi takie właściwości metafizyczne, choć fizycznie (skład chemiczny) się nie zmieniają. Ale po Przeistoczeniu chleb to już nie chleb, tyle że RZECZYWISTE Ciało Chrystusa, a wino po konsekracji to nie wino, tylko RZECZYWISTA Krew Chrystusa.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lip 16, 2022 11:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Przemiana metafizyczna czyli duchowa.
Cały czas o tym piszę, że Eucharystia jest duchowym symbolem pojednania.
Ten spożyty chleb I wino jest duchowo symboliczną strawą.

Są RZECZYWISTYMI Ciałem i Krwią, mającymi takie właściwości metafizy?czne, choć fizycznie (skład chemiczny) się nie zmieniają. Ale po Przeistoczeniu chleb to już nie chleb, tyle że RZECZYWISTE Ciało Chrystusa, a wino po konsekracji to nie wino, tylko RZECZYWISTA Krew Chrystusa.

Co to znaczy - RZECZYWISTE ?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N lip 17, 2022 8:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Tyle, co prawdziwe. Nie umowne, nie analogiczne. Rzeczywiste.
wybrana napisał(a):
Przemiana metafizyczna czyli duchowa.
Cały czas o tym piszę, że Eucharystia jest duchowym symbolem pojednania.
Utożsamianie czegoś "duchowego" z "symbolicznym" (a więc - w mowie potocznej - nieprawdziwym) jest błędne i jest nadużyciem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 17, 2022 11:59 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Tyle, co prawdziwe. Nie umowne, nie analogiczne. Rzeczywiste.
wybrana napisał(a):
Przemiana metafizyczna czyli duchowa.
Cały czas o tym piszę, że Eucharystia jest duchowym symbolem pojednania.
Utożsamianie czegoś "duchowego" z "symbolicznym" (a więc - w mowie potocznej - nieprawdziwym) jest błędne i jest nadużyciem.

Chleb symbolizuje ciało a wino jest symbolem krwi.
Spożywanie uroczyste tych symboli ma wymiar duchowy.
Wyraża duchowe zjednoczenie - zespolenie.
Spożywanie tego duchowego symbolu wyraża nasze pragnienie, by Jezus Chrystus uczestniczył w naszym życiu oraz pragnienie oddania naszego życia Bożej miłości.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N lip 17, 2022 12:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
Tyle, co prawdziwe. Nie umowne, nie analogiczne. Rzeczywiste.
wybrana napisał(a):
Przemiana metafizyczna czyli duchowa.
Cały czas o tym piszę, że Eucharystia jest duchowym symbolem pojednania.
Utożsamianie czegoś "duchowego" z "symbolicznym" (a więc - w mowie potocznej - nieprawdziwym) jest błędne i jest nadużyciem.

Chleb symbolizuje ciało a wino jest symbolem krwi.
Spożywanie uroczyste tych symboli ma wymiar duchowy.
Wyraża duchowe zjednoczenie - zespolenie.
Spożywanie tego duchowego symbolu wyraża nasze pragnienie, by Jezus Chrystus uczestniczył w naszym życiu oraz pragnienie oddania naszego życia Bożej miłości.
Gdzie w Biblii jest cokolwiek podobnego do tego co sobie wymyśliłaś? Jest wręcz ODWROTNIE:

"Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje."/Mt 26,26/
"Bierzcie! To jest Ciało Moje."/Mk 14,22/
„To jest moje ciało, za was wydane."/Łk 22,19/
"To jest moje ciało za was"/1 Kor 11.24/
"to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana"/Mt 26,28/
"To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana."/Mk 14,24/ (dosłownie "jest wylewana")
"Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny staje się Ciała i Krwi Pańskiej. Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije, nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije."/1Kor 11,27-29/
"Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem."/J 6:55/

Kolejny raz pokazujesz, jak unieważniasz Pismo na podstawie swoich wymysłów.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 17, 2022 12:49 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
@wybrana
Jak można spożywać symbol to nie wiem.
Ale nie zgadza się to z nauczaniem św. Pawła ani z całym nauczaniem Nowego Testamentu
Chociażby z tymi fragmentami które zacytował Barney

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 17, 2022 1:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL