Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:11 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
A ty jak myslisz, ze z kad ja znam i rozumiem Biblie choc jej nie czytalem?


Odpowiem ci. Ty znasz coś niecoś na temat słowa Bożego od informacji jaką przekazał ci człowiek. Nie przeczytałeś Biblii, więc nie znasz tego, co przekazał nam sam Bóg.
Bóg narodził się na ziemi w swoim synie w Jezusie Chrystusie, po to byśmy mogli Go bardziej poznać i zjednoczyć się z Nim.
Trzeba zaufać sobie i uwierzyć, że Jezus Chrystus jest naszym Zbawcą. Przez Jego męczeńską ofiarę, otrzymaliśmy nasze zbawienie w darze. Ten dar czyni nas wolnymi od grzechu. Jezus swoją własną krwią zmył nasze grzechy. My musimy jedynie w to uwierzyć i przyjąć ten dar. Przyjąć ten dar, to znaczy, że pragniemy Jezusa, by królował w naszym sercu, w naszym życiu. Pragniemy, by Jezus Chrystus nas prowadził, czyli pragniemy przyjąć z ufnością Jego nauki, Jego wskazówki. Przyjmując Jezusa do swojego życia, stajemy się dziećmi Bożymi. Tylko Jezus jest naszym pośrednikiem do Boga. Tylko przez Jezusa otrzymujemy dar zbawienia i my mamy ten dar przyjąć bez dodatkowych warunków zbawienia. Bóg narodził się na ziemi w osobie swojego Syna, byśmy mogli połączyć się z nim na wieki.
Te prawdę zrozumiesz, gdy przeczytasz Nowy testament Pisma Świętego, bo one są w nim zawarte. Są to prawdy Boże, które żaden człowiek nie ma prawa podważać, bo jeżeli chce podważać, to nie może nazywać siebie chrześcijaninem, czyli wyznawcą Jezusa Chrystusa.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N gru 04, 2016 11:52 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Nie czlowiek przekazal mi te inormacje z Biblii.

Ja nigdziie nie podwazam Biblii, bo Prawdy w niejj zawarte sa niepodwazalne.
Pokaz choc jedno miejsce gdzie podwazam te Prawdy.


N gru 04, 2016 12:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
Nie czlowiek przekazal mi te inormacje z Biblii.

Ja nigdziie nie podwazam Biblii, bo Prawdy w niejj zawarte sa niepodwazalne.
Pokaz choc jedno miejsce gdzie podwazam te Prawdy.


Ja nie zarzucam ci, że chcesz podważyć prawdy zawarte w Biblii. Dziwi mnie, że znasz Biblię nie czytając jej. No to skąd ją znasz ?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N gru 04, 2016 1:33 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sapper napisał(a):
Nie czlowiek przekazal mi te inormacje z Biblii.

Ja nigdziie nie podwazam Biblii, bo Prawdy w niejj zawarte sa niepodwazalne.
Pokaz choc jedno miejsce gdzie podwazam te Prawdy.


Ja nie zarzucam ci, że chcesz podważyć prawdy zawarte w Biblii. Dziwi mnie, że znasz Biblię nie czytając jej. No to skąd ją znasz ?


Mialem 2 letnia nauke, bez czytania i bez slow.


N gru 04, 2016 1:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
Nie masz zielonego pojecia w jakim miejscu jestem i pewnie nie bedziesz wiedzial.

To Twoja sprawa przed Bogiem.
Skieruj więc powyższe słowa również do siebie w kontekście mojej osoby.
sapper napisał(a):
Grzegorz, tak troche tylko poczytalem Biblie i od razu znalazlem wiele wersow przeczacych protestanckim zamyslom.

Z wszystkimi zacytowanymi fragmentami się zgadzam. Kwestia leży w zrozumieniu i tu się różnimy.
sapper napisał(a):
Mialem 2 letnia nauke, bez czytania i bez slow.

Świetnie, tylko pytanie czy nauczyciel był właściwy?
To zaś po owocach da się stwierdzić.

Mały Książę napisał(a):
Gregor napisał(a):To jest Twoje przekonanie co widzisz, a nie Jezusa.Nie podałeś żadnego argumentu. Myślisz,że jak tupniesz nogą i powiesz: -Ja się z tym nie zgadzam - to ktoś Ci uwierzy?

Nie bardzo wiem o co ci chodzi.
Skoro Yarpen stwierdził, że cytuję:
Cytuj:
Bo ja tam widzę ogólne stwierdzenie opisujące wszystkich ludzi:

to wyraził swoje zdanie i to jest jego przekonanie, że coś tam widzi.


N gru 04, 2016 7:34 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Zgadza sie ze po owocach mozna poznac.


N gru 04, 2016 11:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Gregor napisał(a):To jest Twoje przekonanie co widzisz, a nie Jezusa.Nie podałeś żadnego argumentu. Myślisz,że jak tupniesz nogą i powiesz: -Ja się z tym nie zgadzam - to ktoś Ci uwierzy?

Nie bardzo wiem o co ci chodzi.
Skoro Yarpen stwierdził, że cytuję:
Cytuj:
Bo ja tam widzę ogólne stwierdzenie opisujące wszystkich ludzi:

to wyraził swoje zdanie i to jest jego przekonanie, że coś tam widzi.

Szkoda, Gregorze, że jak to typowe u samosobiepapieży, pominąłeś fragment Pisma Świętego, w którym podkreśliłem bardzo istotny fragment. Jednakże mnie to nie dziwi, bo tenże podkreślony fragment dobitnie zaprzeczał wymyślonej przez Ciebie tezie, że w Mt 25,31-46 Chrystus mówił jedynie o pewnej grupie ludzi. :D


N gru 04, 2016 11:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Czytając Biblię, nie możemy stwierdzić, że nauki Jezusa są dla nas nie jasne, nie zrozumiałe. Akurat to, czego nauczał Jezus jesteśmy wstanie wszyscy zrozumieć. Jezus nauczał ludzi prostych, mówił do nich prostym językiem. Często nauczał stosując przypowieści, dlatego uczniowie jeżeli nie rozumieli, to prosili o ich szersze wyjaśnienie. To nauki Jezusa w całym Nowym Testamencie są dla nas najważniejsze, bo to są nauki Boże. Apostołowie w swoich listach również pouczali, ale to byli tylko ludzie. Już będąc z Jezusem często popełniali błędy lub czegoś nie rozumieli. Jezus często ich strofował i pouczał. W naukach Apostołów jest zawartych dużo prawd,m ale mogą też wystąpić pewne maleńkie błędy. Św. Piotr i Św. Paweł również w pewnych kwestiach wyrażali swoje odmienne zdania. Dla nas nauki jakie przekazał nam Jezus Chrystus są całkowicie nieomylne i zawierają prawdę - prawdę Bożą.
My ludzie znając te prawdy kluczymy, bo oprócz prawdy jaką przekazał nam Bóg wolimy żyć własną wygodną wymyśloną prawdą.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn gru 05, 2016 3:21 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Czytając Biblię, nie możemy stwierdzić, że nauki Jezusa są dla nas nie jasne, nie zrozumiałe. Akurat to, czego nauczał Jezus jesteśmy wstanie wszyscy zrozumieć. Jezus nauczał ludzi prostych, mówił do nich prostym językiem. Często nauczał stosując przypowieści, dlatego uczniowie jeżeli nie rozumieli, to prosili o ich szersze wyjaśnienie. To nauki Jezusa w całym Nowym Testamencie są dla nas najważniejsze, bo to są nauki Boże. Apostołowie w swoich listach również pouczali, ale to byli tylko ludzie. Już będąc z Jezusem często popełniali błędy lub czegoś nie rozumieli. Jezus często ich strofował i pouczał. W naukach Apostołów jest zawartych dużo prawd,m ale mogą też wystąpić pewne maleńkie błędy. Św. Piotr i Św. Paweł również w pewnych kwestiach wyrażali swoje odmienne zdania. Dla nas nauki jakie przekazał nam Jezus Chrystus są całkowicie nieomylne i zawierają prawdę - prawdę Bożą.
My ludzie znając te prawdy kluczymy, bo oprócz prawdy jaką przekazał nam Bóg wolimy żyć własną wygodną wymyśloną prawdą.


W tych odmiennych zdaniach Piotra i Pawla jest mimo wszystko jedna wspolna prawda i wlasnie o nia chodzi.
Jak dojdziesz do momentu ze dla ciebie nic nie bedzie sprzeczne to znaczy ze od tego momentu zaczelas rozumiec Pisma wlasciwie.
Zauwazysz tez w ktorym miejscu wstawialas kawalki swojej wygodnej wymyslonej prawdy.


Pn gru 05, 2016 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
to wyraził swoje zdanie i to jest jego przekonanie, że coś tam widzi.

No dobrze,a zatem czy twoim zdaniem o zbawieniu decyduzje sama wiara? Św.Jan od Krzyża stwierdził,że pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości :) Z Bogiem! Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn gru 05, 2016 5:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Mały Książę napisał(a):
Gregor napisał(a):
to wyraził swoje zdanie i to jest jego przekonanie, że coś tam widzi.

No dobrze,a zatem czy twoim zdaniem o zbawieniu decyduzje sama wiara? Św.Jan od Krzyża stwierdził,że pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości :) Z Bogiem! Pozdrawiam


No właśnie Św.Jan od Krzyża miał rację. Bóg jest miłością i my wyznając naszą wiarę mamy kierować się miłością, bo miłość ma królować w naszym życiu.
Jezus nauczał, że przykazania miłości są dla nas najważniejsze.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn gru 05, 2016 7:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18245
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
To się zdecyduj :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 05, 2016 10:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
Jak dojdziesz do momentu ze dla ciebie nic nie bedzie sprzeczne to znaczy ze od tego momentu zaczelas rozumiec Pisma wlasciwie.
Zauwazysz tez w ktorym miejscu wstawialas kawalki swojej wygodnej wymyslonej prawdy.




A jeżeli ty tak dokładnie znasz Nowy Testament, to może ty wyjaśnij mi, skąd w Kościele Katolickim wziął się tak bardzo rozpowszechniony kult Maryjny lub kult świętych ?
Ja nie przeczytałam nigdzie, że Jezus ustalił oprócz siebie dodatkowych pośredników do Boga.
Czyżby Kościół nie uwierzył w pośrednictwo Jezusa ?


„Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą.

Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.” Mt.23:9-13

I jak te nauki maja się do nazywania Papieża Ojcem Świętym, lub jak one się mają dogmatu- do nieomylności Papieża ?

Zastanówmy się… Czy sprzedawanie odpustów, krwawe krucjaty, tortury, mordy i inkwizycja, tłamszenie nauki, bogacenie się kosztem biednych i surowe karanie za posiadanie własnej Biblii jest działaniem Ducha Świętego? Wątpię. Ale przecież papież za to przeprosił… To wszystko zmienia, prawda?

A co z sakramentami udzielanymi za pieniądze ? czy tak wygląda posługa kapłańska ?
Żądza władzy i żądza mamony wyparła prawdy wiary, a Jezus nauczał Apostołów o posłudze, o pokorze i skromności.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn gru 05, 2016 11:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Czytając Biblię, nie możemy stwierdzić, że nauki Jezusa są dla nas nie jasne, nie zrozumiałe. Akurat to, czego nauczał Jezus jesteśmy wstanie wszyscy zrozumieć. Jezus nauczał ludzi prostych, mówił do nich prostym językiem.
żeby to było takie proste... taki np. fragment:
Cytuj:
Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata».
i myślisz że go zrozumieli?
Cytuj:
Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»
a co Jezus na to?
Cytuj:
Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».
i co? wytłumaczył im? przecież On jeszcze 'docisnął ich' w tym czego nie rozumieli...
Cytuj:
To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?»
i zobacz ani uczeni w Piśmie ani nawet Jego uczniowie tego nie rozumieli...
Cytuj:
Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy?
a On co? wyprowadził ich z błędu? oni się gorszyli że mówi o spożywaniu Ciała i Krwi - a On jeszcze ich 'dociska'! czyli potwierdza ich rozumienie - że na prawdę chodzi mu o spożywanie Ciała i Krwi!
Cytuj:
(...) Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło. Rzekł więc Jezus do Dwunastu: «Czyż i wy chcecie odejść?» Odpowiedział Mu Szymon Piotr: «Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego.
i wtedy wielu odstąpiło od Niego! Bo nie przyjęli Jego nauki wyrażonej przecież WPROST i to jeszcze DOBITNIE (z 'dociskiem')
a dziś? ilu wierzy w to że można i trzeba spożywać rzeczywiste Ciało i Krew Jezusa?

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn gru 05, 2016 11:59 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sapper napisał(a):
Jak dojdziesz do momentu ze dla ciebie nic nie bedzie sprzeczne to znaczy ze od tego momentu zaczelas rozumiec Pisma wlasciwie.
Zauwazysz tez w ktorym miejscu wstawialas kawalki swojej wygodnej wymyslonej prawdy.




A jeżeli ty tak dokładnie znasz Nowy Testament, to może ty wyjaśnij mi, skąd w Kościele Katolickim wziął się tak bardzo rozpowszechniony kult Maryjny lub kult świętych ?
Ja nie przeczytałam nigdzie, że Jezus ustalił oprócz siebie dodatkowych pośredników do Boga.
Czyżby Kościół nie uwierzył w pośrednictwo Jezusa ?


„Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą.

Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.” Mt.23:9-13

I jak te nauki maja się do nazywania Papieża Ojcem Świętym, lub jak one się mają dogmatu- do nieomylności Papieża ?

Zastanówmy się… Czy sprzedawanie odpustów, krwawe krucjaty, tortury, mordy i inkwizycja, tłamszenie nauki, bogacenie się kosztem biednych i surowe karanie za posiadanie własnej Biblii jest działaniem Ducha Świętego? Wątpię. Ale przecież papież za to przeprosił… To wszystko zmienia, prawda?

A co z sakramentami udzielanymi za pieniądze ? czy tak wygląda posługa kapłańska ?
Żądza władzy i żądza mamony wyparła prawdy wiary, a Jezus nauczał Apostołów o posłudze, o pokorze i skromności.

Za duzo chcesz na raz.
Poza tym nie po to te nauki byly. Zreszta mam swiadomosc ze Biblia jest tak wazna ze nawet wiedzac boje sie tlumaczyc.
Co do pierwszego to juz Marek ci podawal, tylko pewnie nie rozumiesz.
1Kor 12:28 bt4 "I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami."
Pewnie powiesz ze nie ma to powiazania.
Jak znajdziesz, powiazanie i zrozumiesz to wyjasnie dalej.


Wt gru 06, 2016 12:50 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL