Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:41 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus nauczał, że przeszedł od Ojca i że wraca do Ojca. Syn Boży, to niebiańska istota duchowa pochodząca od Boga Ojca.
Czyli Ojcem Jezusa jest Bóg, a nie Józef...no chyba, że wg ciebie Jezus(Bóg) przyszedł na ziemię i zajął ciało syna spłodzonego
Ciało pochodziło od ziemskich rodziców. Dusza pochodziła z Nieba.
Wybrana...nie odpowiadasz więc ponawiam pytanie doprecyzowując...czy wg twojego postrzegania ta dusza z Nieba jest tożsama z tą niebiańską istotą duchową pochodzącą od Ojca(Synem Bożym), no i czy połączyła się z ciałem Jezusa w łonie Maryi ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz lis 10, 2022 5:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jak widać wybrana neguje niepokalane poczęcie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lis 10, 2022 10:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3950
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
merss napisał(a):
Znów przypisujesz katolikom swoje wyobrażenia a nie podajesz stan faktyczny. Katolicy modlą się tylko do Boga. On jest adresatem modlitw. Modlitwy wstawiennicze mają adresata Boga a nie świętych.

No nie jest tak jak merss twierdzisz. :no:
Skoro macie szlaban na bezpośrednią relację z Panem Bogiem i Jezusem, to siłą rzeczy modlicie się do pośredników mających "lepsze układy" w Niebie - do "drugich garniturów" - do zmarłych ludzi.
Niby do Boga, ale ostatecznie do ludzi:

Poniżej fragment litanii :

Chryste, usłysz nas - Chryste, wysłuchaj nas,
Ojcze z nieba, Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

i na tym powinno wystarczyć...
jednak Wasz Kościół zbudowany na człowieku musi wywyższać człowieka, więc...

Święta Maryjo - módl się za nami.
Święta Boża Rodzicielko - módl się za nami.
Święta Panno nad pannami - módl się za nami.
Święci: Michale, Gabrielu i Rafale - módlcie się za nami.
Wszyscy święci Aniołowie - módlcie się za nami.
Święty Abrahamie - módl się za nami.
Święty Mojżeszu - módl się za nami.
Święty Eliaszu - módl się za nami.
Święty Janie Chrzcicielu - módl się za nami.
Święty Józefie - módl się za nami.
Święta Anno - módl się za nami.
Wszyscy święci Patriarchowie i Prorocy - módlcie się za nami.
Święci: Piotrze i Pawle - módlcie się za nami.
Święty Andrzeju - módl się za nami.
Święci: Janie i Jakubie - módlcie się za nami.
Święty Tomaszu - módl się za nami.
Wszyscy święci Apostołowie - módlcie się za nami.
Święty Łukaszu - módl się za nami.
Święty Marku - módl się za nami.
Święty Barnabo - módl się za nami.
Święta Mario Magdaleno - módl się za nami.
Wszyscy święci Uczniowie Pańscy - módlcie się za nami.
Święty Szczepanie - módl się za nami.
Święty Ignacy Antiocheński - módl się za nami.
Święty Polikarpie - módl się za nami.

itd...
I na końcu znów do Pana Jezusa.
Strasznie mętna ta woda.
Zaiste Pan Bóg i Pan Jezus jest baaardzo daleko.

Jedak wystarczy otworzyć Biblię, aby prawda Słowa Bożego przemówiła:
1. Odnośnie relacji z Jezusem:
[Ef.3.12]: W którym mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w niego.

2. Bez pośredników:
[Jak.4.8]: Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was.

[Hebr. 4.16.]: Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski,(...)

[II Kor.13.5]: (...),czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? (...)
Każdy pośrednik jest więc zbędny.

Słusznie Ap. Paweł napisał [I Kor.7.23]: Drogoście kupieni; nie stawajcie się niewolnikami ludzi.
I ich zwodniczego nauczania...

Pozostawiam Ci merss i innym rzymskim katolikom to do rozważenia...

z chrześcijańskim pozdrowieniem


Pt lis 11, 2022 2:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
[Ciało pochodziło od ziemskich rodziców. Dusza pochodziła z Nieba.
Wybrana...nie odpowiadasz więc ponawiam pytanie doprecyzowując...czy wg twojego postrzegania ta dusza z Nieba jest tożsama z tą niebiańską istotą duchową pochodzącą od Ojca(Synem Bożym), no i czy połączyła się z ciałem Jezusa w łonie Maryi ?

Dusza ma niebiańskie pochodzenie. Ciało ma ziemskie pochodzenie.
Kiedy i jak następuje połączenie duszy I ciała - nie wiem.
Tego żaden człowiek nie wie.
Jezus w Ewangelii często podkreśla, że przyszedł z Nieba.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt lis 11, 2022 8:31 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16889
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gergor. Nie rozumiesz tej litanii. Jest tak jak napisałam. W niej mamy dwie części i inny charakter odpowiedzi; w pierwszej zwracamy się do Boga w Trójcy Przenajświętszej a druga jest modlitwą wstawienniczą.
Pośrednictwo, które przywołałeś nie jest jednoznaczne. Tylko ty tak rozumiesz, konkretnie (to pojęcie jednak wieloznaczne). Można je rozumieć na wiele innych sposobów, np uczynić sobie z pośrednika zastępczego Boga i w rezultacie o Nim zapomnieć. Można nadal czcić swoich bożków i im okazywać wdzięczność. Grecy nie mieli problemów z przyjęciem jeszcze jednego boga i Paweł o tym wiedział. Protestantyzm zmienił definicję Boga, więc tu pośredników nie trzeba: tkwisz w rękawie Boga, który jest z tej rzeczywistości a nie spoza niej. Chyba jednak o to chodziiło? Tymczasem ja pisałam, że Kościół jest jeden: chwalebny, cierpiący i pielgrzymujący i istnieje w nim przepływ łask. Miłość obejmuje jej członków . W miłość wpisuje się rozmowa, prośba czy dziękczynienie. Jest jak na ziemi, jeśli chodzi o fundament i ducha. Duch łączy ich wszystkich, więc są braćmi i dziećmi Bożymi. Nic nie tniemy i nie odrzucamy, zmarłych też.
Łączność zatem pielgrzymów z braćmi. którzy zasnęli w pokoju Chrystusowym. bynajmniej nie ustaje; przeciwnie. według nieustannej wiary Kościoła. umacnia się jeszcze dzięki wzajemnemu udzielaniu sobie dóbr duchowych (KK.49)
Protestantyzm zmieniając definicje Boga i umiejscawiając Go w świecie stworzonym zmienił też rozumienie PŚ. W takich warunkach rozmowa o tym, że jest jak napisano jest bezprzedmiotowa. To 'napisano' musi przejść przez rozumienie i o innej koncepcji Boga nie wolno zapominać.

Ta łączność daje nam wymierne świadectwo. Dziękują także dusze czyścowe i są ludzie, którzy czytają ten przekaz. Ojciec Pio wiedział co za zakonnicy zamykali drogę do pokoju jego ojcu.

Wybrana: sprawę definitywnie wyjaśniłam, więc nie nawijaj wciąż tego samego chcąc wzbudzić zainteresowanie. Nie znając człowieka nic nie wiesz też o Bogu, mieszasz w sposób niedopuszczalny byty. Jeśli ktoś pisze, że otrzymał poznanie (to podajesz jako źródło wiedzy i tak to precyzujesz: wiem a nie wierzę) to należy najpierw sprawdzić zdrowie psychiczne i klucz czytania (zwykle się znajduje, bo widać tezę pod którą podprowadza się czytanie Biblii) i tak Kościół postępuje. Zaczyna od negacji. Ciebie nawet by do psychiatry nikt nie wysłał, bo manipulujesz, wyrywasz z kontekstu wypowiedzi. To osobowość, która odpada, by się nią zainteresować w opcji duchowości. Zaczyna się od naprawy siebie, ale najpierw trzeba poznać.


Pt lis 11, 2022 10:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
[II Kor.13.5]: (...),czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? (...)
Każdy pośrednik jest więc zbędny.

Taaak, Biblia jest pełna napomnień, żeby nie modlić się za innych i nie prosić innych o modlitwę... ;)
A nie, zaraz...

„Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” /1 Tm 2,1/

„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana.” /Jak 5,14/

„A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.” /Jak 5,15/

„ Bracia, z całego serca pragnę ich zbawienia i modlę się za nimi do Boga.” /Rz 10,1/
(patrz też 2 Kor 13,9, Flp 1,4 ; 1,9; Kol 1,3;1,9; 2 Tm 1,3)

„A zarazem przygotuj mi gościnę: ufam bowiem, że będę wam zwrócony dzięki waszym modlitwom.” /Fil 1,22/

„Wiem bowiem, że to mi wyjdzie na zbawienie dzięki waszej modlitwie i pomocy, udzielanej przez Ducha Jezusa Chrystusa,” /Flp 1,19/

„proście za wszystkich świętych”/Ef 6,18/?

[color=blue] „Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.”
/Jak 5,16/

Hi 5,1 BT5 "Wołaj! Czy ktoś ci odpowie?Do kogo ze świętych się zwrócisz?"

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lis 11, 2022 1:31 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
[Ciało pochodziło od ziemskich rodziców. Dusza pochodziła z Nieba.
Wybrana...nie odpowiadasz więc ponawiam pytanie doprecyzowując...czy wg twojego postrzegania ta dusza z Nieba jest tożsama z tą niebiańską istotą duchową pochodzącą od Ojca(Synem Bożym), no i czy połączyła się z ciałem Jezusa w łonie Maryi ?
Dusza ma niebiańskie pochodzenie. Ciało ma ziemskie pochodzenie.
Kiedy i jak następuje połączenie duszy I ciała - nie wiem.
Tego żaden człowiek nie wie.
Mylisz się...normalny chrześcijanin wie, że od momentu poczęcia każde żyjące w łonie swojej matki dziecko jest człowiekiem czyli już ma duszę ludzką, a zatem wie, że dusza ludzka łączy się z ciałem właśnie w momencie poczęcia.
Cytuj:
Jezus w Ewangelii często podkreśla, że przyszedł z Nieba.
No więc właśnie pytam się ciebie ponownie, bo jeszcze nie odpowiedziałaś: [b]czy ta dusza z Nieba o której pisałaś wyzej jest tą duchową istotą pochodzącą od Ojca(Synem Bożym) ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lis 11, 2022 4:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Dusza ma niebiańskie pochodzenie. Ciało ma ziemskie pochodzenie.
Kiedy i jak następuje połączenie duszy I ciała - nie wiem.
Tego żaden człowiek nie wie.
Cytuj:
Mylisz się...normalny chrześcijanin wie, że od momentu poczęcia każde żyjące w łonie swojej matki dziecko jest człowiekiem czyli już ma duszę ludzką, a zatem wie, że dusza ludzka łączy się z ciałem właśnie w momencie poczęcia.
Jedni mówią, że w chwili poczęcia, inni zaś, że wraz z pierwszym oddechem. Dla mnie nie ma to znaczenia, bo to wola Boża.
Cytuj:
Jezus w Ewangelii często podkreśla, że przyszedł z Nieba.
No więc właśnie pytam się ciebie ponownie, bo jeszcze nie odpowiedziałaś: [b]czy ta dusza z Nieba o której pisałaś wyzej jest tą duchową istotą pochodzącą od Ojca(Synem Bożym) ?

Jeżeli Jezus mówił, że przyszedł od Ojca I, że został posłany od Ojca, to jest Synem Bożym, który wcielił się w ziemskie ciało.
Jezus jest duchową istotą pochodzącą od Ojca.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt lis 11, 2022 5:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Jezus jest duchową istotą pochodzącą od Ojca.
Nie znasz podstawowych pojęć.
II Osoba Boska to istota duchowa do momentu wcielenia (upraszczam trochę tłumaczenie, bo oczywiście z punktu widzenia Boga terminy czasowe nie mają sensu).
Jezus to Bóg wcielony - a więc posiadający dwie natury. Nie może być więc wyłącznie "istotą duchową".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lis 11, 2022 5:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Dusza ma niebiańskie pochodzenie. Ciało ma ziemskie pochodzenie.
Kiedy i jak następuje połączenie duszy I ciała - nie wiem.
Tego żaden człowiek nie wie.
Cytuj:
Mylisz się...normalny chrześcijanin wie, że od momentu poczęcia każde żyjące w łonie swojej matki dziecko jest człowiekiem czyli już ma duszę ludzką, a zatem wie, że dusza ludzka łączy się z ciałem właśnie w momencie poczęcia.
Jedni mówią, że w chwili poczęcia, inni zaś, że wraz z pierwszym oddechem. Dla mnie nie ma to znaczenia, bo to wola Boża.
Cytuj:
Jezus w Ewangelii często podkreśla, że przyszedł z Nieba.
No więc właśnie pytam się ciebie ponownie, bo jeszcze nie odpowiedziałaś: [b]czy ta dusza z Nieba o której pisałaś wyzej jest tą duchową istotą pochodzącą od Ojca(Synem Bożym) ?
Jeżeli Jezus mówił, że przyszedł od Ojca I, że został posłany od Ojca, to jest Synem Bożym, który wcielił się w ziemskie ciało.
Jezus jest duchową istotą pochodzącą od Ojca.
No więc wybrana...czy wg twojej wiary w momencie poczęcia czyli połączenia duszy z Nieba/duchowej istoty pochodzącej od Ojca z ciałem Jej Syna w łonie Maryi, zamieszkał w Niej Syn Boży(Bóg/Słowo) ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lis 11, 2022 6:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcin napisał(a):
No więc wybrana...czy wg twojej wiary w momencie poczęcia czyli połączenia duszy z Nieba/duchowej istoty pochodzącej od Ojca z ciałem Jej Syna w łonie Maryi, zamieszkał w Niej Syn Boży(Bóg/Słowo) ?

Tak - zamieszkał Syn Boży.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt lis 11, 2022 6:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcin napisał(a):
No więc wybrana...czy wg twojej wiary w momencie poczęcia czyli połączenia duszy z Nieba/duchowej istoty pochodzącej od Ojca z ciałem Jej Syna w łonie Maryi, zamieszkał w Niej Syn Boży(Bóg/Słowo) ?
Tak - zamieszkał Syn Boży.
No więc jeśli wierzysz, że od momentu poczęcia w łonie Maryi, matki Jezusa, zamieszkał w Niej Syn Boży(Bóg/Słowo), to czy wg twojej wiary Maryja wydała na świat poprzez zrodzenie wcielone Słowo, Boga i Człowieka w jednej osobie ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Ostatnio edytowano Pt lis 11, 2022 6:44 pm przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 11, 2022 6:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3950
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Taaak, Biblia jest pełna napomnień, żeby nie modlić się za innych i nie prosić innych o modlitwę...

Za to jest pełna napomnień aby modlić się do ludzi w zaświatach, bo oni coś wskórają bardziej niż ci żyjący na ziemi - może przytoczysz kilka takich? ;)


Pt lis 11, 2022 6:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Taaak, Biblia jest pełna napomnień, żeby nie modlić się za innych i nie prosić innych o modlitwę...

Za to jest pełna napomnień aby modlić się do ludzi w zaświatach, bo oni coś wskórają bardziej niż ci żyjący na ziemi
Czyli co przestałeś już wierzyć w to, co wierzyłeś wcześniej, tzn że Ci którzy są w Niebie osiągnęli doskonałość i są do Niego(Jezusa) podobni ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lis 11, 2022 6:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3950
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
merss napisał(a):
Gergor. Nie rozumiesz tej litanii. Jest tak jak napisałam.

Niestety nie zgadzam się z tym co napisałaś.
merss napisał(a):
Protestantyzm zmienił definicję Boga, więc tu pośredników nie trzeba: tkwisz w rękawie Boga, który jest z tej rzeczywistości a nie spoza niej.

Protestantyzm nie napisał Biblii, w której jest jasno przedstawiona osobista relacja wierzących z Panem Bogiem bez zbędnych pośredników w zaświatach. Ta prawda to jeden z głównych rdzeni Nowego Przymierza.

Wyjątkowość tej relacji polegającej na byciu chrześcijanina w Bogu,a On w nim przedstawił Ap. Paweł [Kol.1.25-27]:
(...), abym w pełni rozgłosił Słowo Boże, 26. Tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego. 27. Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.

To merss jest rzeczywistość bez wystawienników/pośredników w zaświatach - rzeczywistość ewangeliczna/chrześcijańska, a nie protestancka. :)
Zachęcam Cię szczerze do wejścia w tą rzeczywistość, bo ona zmienia wszystko w życiu i daje niezachwianą nadzieję co do zbawienia, bo to właśnie Jezus jest tą nadzieją żyjąca w nas.

z chrześcijańskim pozdrowieniem


Pt lis 11, 2022 7:07 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL