Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
1 Koryntian 11, 20-34
Co tu tłumaczy niegodne spożywanie Wieczerzy Pańskiej i nie rozróżnianie Ciała Pańskiego?

Z wersją "chleb to słowo":

1 Koryntian 11
20 Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej.

{Nie czytają Biblii na zgromadzeniach? To czym się zajmują?}

21 Każdy bowiem już wcześniej zabiera się do własnego jedzenia, i tak się zdarza, że jeden jest głodny, podczas gdy drugi nietrzeźwy.

{ Można umrzeć za jedzenie czegoś innego na Wieczerzy Pańskiej? Ale jak ktoś przyniesie sobie swój chleb i wino z Biedronki to dlaczego to się nie liczy jako Wieczerza Pańska, jeżeli Wieczerza Pańska to zwykły chleb i wino?
Ale jeżeli mowa jest o "spożywaniu słowa", to czy apostoł ma pretensje, że ktoś się naczyta sam Biblii i nie da swojego egzemplarza poczytać głodnemu słów? A drugi się tak naczytał dużo, że aż się tym słowem upił? }

22 Czyż nie macie domów, aby tam jeść i pić? Czy chcecie znieważać Boże zgromadzenie i zawstydzać tych, którzy nic nie mają? Cóż wam powiem? Czy będę was chwalił? Nie, za to was nie chwalę!

{ Śmierć można ponieść za jedzenie na oczach biednych?
A jak to "spożywanie słowa" to chodzi, że inni nie mają swojej Biblii i jest im przykro jak ktoś sam czyta a drugiemu nie da poczytać? }

23 Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb
24 i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: « To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę».

{ Połamał słowo? Jak to się robi? Podarł Biblię? Biblia jest ciałem Jezusa? Wydał za nas Biblię? Na pamiątkę mamy drzeć Biblię? }

25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę».

{ Kielich to metafora słowa? Czyli Biblia jest Nowym Przymierzem we Krwi? Co? Biblia jest Nowym Przymierzem w słowie?
Ile razy czytać będziemy Biblię to CO mamy czynić? }

26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.

{ Czym się różni jedzenie Biblii od jej picia? }

27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej.

{ Jak się niegodnie czyta Biblię? Kto czyta Biblię lub czyta Biblię niegodnie, winny będzie Biblii i Biblii? }

28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha.
29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.
30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.

{ Ludzie chorują i umierają czytając Biblię niewłaściwie? Kto czyta Biblię nie zważając na Biblię, może umrzeć? Jak to się robi czyta nie zważając na to co się czyta?

A może chodzi o to, że ktoś je, pije bądź czyta ignorując Śmierć Jezusa na Krzyżu? No to chyba dużo ludzi w Biedronce kupuje wino i chleb ignorując w trakcie jedzenia śmierć Krzyżową Jezusa. Niejeden też czyta tak Biblię. I oni wszyscy są zagrożeni śmiercią? Może trzeba ludzi ratować i ogłosić by się przerzucili na ryż i sake? Chleb i wino na dziale Chrześcijańskim. Napis nad działem win i chlebów "zjadasz i pijesz na własne ryzyko". Lepiej też ostrożnie z czytaniem Biblii. Księgarnia "Dział Biblii: ryzyko śmierci". }

31 Jeżeli zaś sami siebie osądzimy, nie będziemy sądzeni.
32 Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem.
33 Tak więc bracia moi, gdy zbieracie się by spożywać [wieczerzę] poczekajcie jedni na drugich!

{ Poczekajcie aż wszyscy otworzą Biblię, zanim zaczniecie czytać, ktoś może nie nadążać. Za to śmierć?
A jak to się działo wtedy, że ktoś mógł wcześniej się dobrać do chleba? Był stół szwedzki? No i ktoś wyciągnął rękę 5 minut wcześniej i zmarł? }

34 Jeżeli ktoś jest głodny, niech zaspokoi głód u siebie w domu, abyście się nie zbierali ku potępieniu [waszemu]. Co do reszty, zarządzę, gdy do was przybędę.

{ To jak ktoś czuje, że nie da rady nie otworzyć Biblii przed "Wieczerzą Literacką" to polecone ma, żeby naczytał się w domu? Bo jak dojdziesz do Zgromadzenia i na oczach innych będziesz bez umiarkowania czytać Biblię to możesz być potępiony? }

+++++++

Poza tym w wersji chleba i wina nie będącego słowem, jeżeli w trakcie Wieczerzy Pańskiej nie ma żadnej przemiany, to jak odróżnić taki chleb i wino od "zwykłego jeszcze bardziej" Biedronkowego?

Jakie warunki muszą być spełnione aby ten chleb ze Zgromadzeń się kwalifikował pod zagrożenie śmiercią?
Jeżeli nie ma przemiany to co go wyróżnia?
Że podane z rąk "przewodnika" (pastor, biskup, itd.)? No i co za różnica jeżeli nie ma przemiany?
Że wypowie jakieś słowa nad nim? Co za różnica skoro nie ma przemiany?
Że w budynku "Kościoła"? I co za różnica, jeżeli nie ma przemiany?
Że ludzie sobie pomyślą "to jest ten specjalny zwykły chleb"? Ale jeżeli nie ma realnej przemiany tylko rojenia ludzi to co z tego co kto uważa? Można pokazać palcem na chleb w Biedronce i powiedzieć "to jest chleb Wieczerzy Pańskiej"? Czy te słowa dokonują przemiany jeżeli przemiany nie ma?

Więc jakim sposobem można rozróżnić każdy dowolny chleb świata (np. z Biedronki) od tego z Wieczerzy Pańskiej, jeżeli nie ma przemiany?

Czy spożycie chleba i wina jest skorelowane ze śmiertelnością w narodzie?

=======

Wybrana,

Te pytania zbliżać Cię mogą do uświadomienia sobie prawdy, jakie Ty dziwne rzeczy opowiadasz. Sama wpływasz na poziom rozmowy.
Nie dziwi, że dajesz nogę od pytań, które rozkładają Twoje poglądy.

"Powaga Boska":

1 Królewska 18
27 Kiedy zaś nastało południe, Eliasz szydził z nich, mówiąc: «Wołajcie głośniej, bo to bóg! Więc może zamyślony albo jest zajęty, albo udaje się w drogę. Może on śpi, więc niech się obudzi!»
28 Potem wołali głośniej i kaleczyli się według swojego zwyczaju mieczami oraz oszczepami, aż się pokrwawili.
29 Nawet kiedy już południe minęło, oni jeszcze prorokowali aż do czasu składania ofiary z pokarmów. Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi, ani też dowodu uwagi.

Albo tu:

Przysłów 1
24 Ponieważ prosiłam, lecz wyście nie dbali,
rękę podałam, a nikt nie zważał,
25 gardziliście każdą mą radą,
nie chcieliście moich upomnień:
26 więc i ja waszą klęskę wyszydzę,
zadrwię sobie z waszej bojaźni
,
27 gdy bojaźń nadciągnie jak burza,
a wasza zagłada jak wicher,
gdy spotka was ucisk i boleść.
28 Wtedy będą mnie prosić - lecz ja nie odpowiem,
i szukać - lecz mnie nie znajdą
,
29 gdyż wiedzy nienawidzili,
gardzili bojaźnią Pańską,
30 nie poszli za mymi radami,
zlekceważyli moje napomnienie;
31 spożyją owoce swej drogi,
nasycą się swymi radami;

Daniel 4
21 to jest wyjaśnienie, królu, i postanowienie Najwyższego, które dopełni się na królu, moim panu.
22 Wypędzą cię spośród ludzi i będziesz przebywał wśród lądowych zwierząt. Tak jak wołom będą ci dawać trawę do jedzenia, a rosa z nieba będzie cię zwilżać. Siedem okresów czasu upłynie nad tobą, aż uznasz, że Najwyższy jest władcą nad królestwem ludzkim i powierza je, komu zechce.

Komu zechce:
Obrazek

+++++++

Taka jeszcze ciekawostka do tej Inkwizycji (Kongregacji Nauki Wiary wtedy).
Kto był w latach 1981 - 2005 prefektem tej organizacji?
Ktoś budzący wielki lęk u heretyków?

Obrazek

Obrazek


So sie 20, 2022 2:21 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Nikt nie kwestionyje Boskiego pochodzenia Jezusa.
Był na ziemi obrazem Boga.
Maria urodziła Syna człowieka Jezusa.
Boskość Jezusa to dar Boży.
Czy od poczęcia był napełniony Duchem Bożym, czy było to stopniowe wraz z dojrzewaniem napełnienie, tygo nie wiemy.
To sprawa Boga jak to uczynił, bo sprawy duchowe nie są dla nas widzialne ani nie są pojmowane naszym rozumem.
Tak samo nie widzimy jak Duch Święty napełnia naszą duszę.
Nie wszystko jest nam objawione.
Maria była matką Syna Człowieczego, którego Bóg wybrał do wypełnienia szczególnej misji.
Jezus nazywał siebie Synem Człowieczym.
Syn Człowieczy wypełnił wolę Bożą i jako pierwszy człowiek uzyskał życie wieczne w Królestwie Ojca.
Miał wszystkie odczucia i uczucia w pełni ludzkie.
Jego ciało pochodziło w pełni od ludzi, którzy dali mu życie.
Jezus będąc w pełni człowiekiem poprzez wypełnienie w pełni wolej Bożej pokonał dla człowieka śmierć duchową, która utrzymywała ludzi w mocy grzechu i władcy tego świata, który zniewolił przez zwiedzenie świat.
Gdy przyszedł Jezus świat był pogrążony w ciemności duchowej.
Jak już wcześniej napisałam każdy człowiek rodzi się z duszą.
Priorytetem jest Duch jako ją wypełnia.

Jak to nikt. Ty to robisz od początku tego tematu.
Jezus jest w pełni człowiekiem i w pełni Bogiem.
W tym co tu piszesz to po raz kolejny podważasz bóstwo Jezusa. Robili tak w pierwszych wiekach ale pierwsze sobory uznały to za herezję. Tam był wtedy problem nie uznawania człowieczeństwa w Jezusie albo nie uznawanie Boga w Jezusie. Jezus ma podwójną naturę Jest Bogiem i człowiekiem.
Co do Jego bóstwa to wystarczy zapoznać się z tym co o sobie mówił chociażby deklaracja "Ja i Ojciec jedno Jesteśmy", czy kto zobaczył mnie zobaczył Ojca, zanim Abraham stał się Jam Jest. Przypomnę, że za tę deklaracje Żydzi chcieli go ukamienować. Właśnie dokładnie tak jak ty uznawali że On będąc człowiekiem czyni się Bogiem.
Kolejna deklaracja apostoła Tomasz "Pan mój i Bóg mój" Jezus nie zaprzeczył temu a potwierdził

Druga sprawa Duch nie będzie przeczył sam sobie. Skoro w Słowie Bożym w Piśmie Świętym mówi jedno to żadne objawienie prywatne nie może być z nim sprzeczne. Jeśli wypisujesz swoje natchnienia i przypisujesz je Duchowi Świętemu a są one sprzeczne z tym co mówi Pismo to oznacza, że najdelikatniej to twój wymysł a nie natchnienie Ducha. Poczytaj co groziło fałszywym prorokom. I jak należy sprawdzać proroctwa.
Apostołowie radzą aby badać duchy bo nie wszystkie od Boga pochodzą. Krócej jeśli duch mówi coś sprzecznego to są dwie możliwości: albo z własnej głowy albo z podszeptu złego.

Gregor napisał(a):
To akurat jest bez związku.

Powiedz mi jak na to wpadłeś że "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winnym staje się Ciała i Krwi Pańskiej." jest bez związku z rozmowa Ciele i Krwi Pańskiej.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 20, 2022 2:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey, Paweł w Liście do Rzymian pisał tak:
Cytuj:
1:2
Którą [Bóg] przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach Świętych
1:3
O Synu swoim, potomku Dawida według ciała,
1:4
Który według ducha uświęcenia został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie, o Jezusie Chrystusie, Panu naszym

Zwróć uwagę na słowa pogróbione.

Apostoł Paweł pisał o niegodnym spożywaniu podczas spotkań wiernych.
Chleb jesz na codzień i wino ludzie piją w celu dobrej zabawy.
Natomiast jedzony chleb I picie wina podczas spotkań wiernych miało inny charakter. Było to spożywanie uroczyste przez wspólnotę wiernych. To uroczyste spożywanie miało wymiar duchowy. Nie było w celu najedzenia czy dobrej zabawy.
Dlatego A.Paweł przestrzegał przed niegodnym spożywanie, by nie przychodzili po to by się najeść czy napić, lecz po to, by upamiętniać Symbol Pojednania jaki uczynił Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy. To spożywanie miało wymiar uroczysty- duchowy.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So sie 20, 2022 4:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana...dlaczego twierdzisz że nie kwestionujesz boskiego pochodzenia Jezusa jeżeli właśnie to robisz...
viewtopic.php?p=1208541&sid=45fa34c00c466c0e61763bd1c66d9042#p1208541

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So sie 20, 2022 5:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Ano właśnie - wszędzie występuje tylko chleb jako chleb i nic ponadto. Apostołowie i chrześcijanie praktykowali symboliczne łamanie chleba, które oznaczało zupełnie coś innego niż jedzenie ciała Pana Jezusa. Chleb i wino pozostawało zawsze tym samym.


Czyli Jezus kłamał mówiąc że to jest Jego Ciało i Jego Krew? Dodając byśmy to czynili na Jego pamiątkę? :brawo:

Cytuj:
Słowa Pana Jezusa, które przytaczasz [Łk.22.19] i ich symbolikę wyjaśnił Ap. Paweł, który przecież otrzymał objawienie w tej kwestii od samego Jezusa, więc jego wykładnia jest pewna i prawdziwa:
[I Kor 11.26]:Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.


I że należy to robić godnie, bo inaczej sprowadzimy na siebie nieszczęście.
Trochę zbyt ostro jak na zwykły posiłek składający się z chleba i wina - nie sądzisz? Zwróć uwagę na "ten" i "tego" w wypowiedzi św. Pawła.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 20, 2022 5:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Wybrana...dlaczego twierdzisz że nie kwestionujesz boskiego pochodzenia Jezusa jeżeli właśnie to robisz...
viewtopic.php?p=1208541&sid=45fa34c00c466c0e61763bd1c66d9042#p1208541

Wybrany człowiek Jezus został naszczony Duchem Bożym.
Nie spłodzony lecz namaszczony poprzez wcielenie.
Cieleśnie był Synem Człowieczym, któremu poczęcie dali ludzie - rodzice.
Duchowo był Bogiem.
Duch Boży wcielił się w duszę wybranego przez Boga człowieka.
Myślę, że nastąpiło to pełne wcielenie, gdy Jezus uzyskał dojrzałość jako człowiek.
Dlatego w wieku 30 lat rozpoczął swoją misję przez nauczanie.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So sie 20, 2022 6:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Duch Boży wcielił się w duszę wybranego przez Boga człowieka.
Myślę, że nastąpiło to pełne wcielenie, gdy Jezus uzyskał dojrzałość jako człowiek.
Dlatego w wieku 30 lat rozpoczął swoją misję przez nauczanie.

A co stało się z ludzką duszą Jezusa, którą przecież miał przed tą inkarnacją, znikła?


So sie 20, 2022 7:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
Wybrana...dlaczego twierdzisz że nie kwestionujesz boskiego pochodzenia Jezusa jeżeli właśnie to robisz...
viewtopic.php?p=1208541&sid=45fa34c00c466c0e61763bd1c66d9042#p1208541

Wybrany człowiek Jezus został naszczony Duchem Bożym.
Nie spłodzony lecz namaszczony poprzez wcielenie.
Cieleśnie był Synem Człowieczym, któremu poczęcie dali ludzie - rodzice.
Duchowo był Bogiem.
Czekaj, czekaj...czy ty mówisz o jednej i tej samej Osobie czy o dwóch...bo skoro twierdzisz, że Jezus duchowo był Bogiem(czyli miał pochodzenie boskie), to ta osoba bez Ducha Bożego(czyli przed tym co nazywasz duchowym wcieleniem) nie może być tą samą osobą o której mówisz, że jest Bogiem...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So sie 20, 2022 7:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana, nie słuchaj głupków, którzy tworzą swoją "Ewangelię", w sposób rzekomo racjonalny. Ty im wierzysz i wychodzą nonsensy, które tu wypisujesz.
Wiemy że Maryja poczęła Syna. Z kim? Z Józefem? To czemu on w pierwszej chwili chciał ją pogonić? Pomyślałaś o tym, czy tak nie za bardzo? Prawowity małżonek pogania matkę swego syna? Serio? Skoro chciał ją oddalić, to.. No właśnie - nie uważał się za ojca, a skoro żona/narzeczona (to było dosyć skomplikowany obyczaj) jednak nabawiła się brzucha (przepraszam za kolokwializm), a on wiedział że z nią nie współżył, to jaka myśl mu przyszła na myśl? Pomyśl - jesteś dorosłą dziewczynką. Dopiero we śnie dowiedział się, (Bóg mu objawił) że Najwyższy miał w tym udział, że wszystko jest w porządku. Z Twoich durnych interpretacji wynika, że albo Maryja poszła w tango, a jej mąż był głupkiem, co sobie dał wmówić cokolwiek, albo że oboje nie bardzo wiedzieli na czym "to" polega.. Przemyśl to.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 20, 2022 10:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
1 Jan 5
1 Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem,
z Boga się narodził,
i każdy miłujący Tego, który dał życie,
miłuje również tego,
który życie od Niego otrzymał.

Jezus jest Mesjaszem?
Człowiek Jezus JEST Słowem?

Schodzimy już do niby podstaw języka.
Problemy mogą krążyć dookoła słowa BYĆ.

Co to znaczy "A jest B"?

1 Jan 5
5 A kto zwycięża świat,
jeśli nie ten, kto wierzy,
że Jezus jest Synem Bożym?
6 Jezus Chrystus jest tym,
który przyszedł przez wodę i krew, i Ducha,
nie tylko w wodzie,
lecz w wodzie i we krwi.
Duch daje świadectwo,
bo jest prawdą.

Jezus jest Synem Bożym, a nie Chrystus?
To co to znaczy "być Synem Bożym"?
Ile jest "rodzajów Synów Bożych"?
Zdanie po zdaniu używane jest zamiennie nazwy "Jezus" i "Jezus Chrystus"?

To nie jest tak, że Jezus to jest człowiek przed "zespoleniem" a "Jezus+Chrystus" to "ktoś inny"?

1 Jan 4
2 Po tym poznajecie Ducha Bożego:
każdy duch,
który uznaje,
że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.
3 Każdy zaś duch,
który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga;
i to jest duch Antychrysta,
który - jak słyszeliście - nadchodzi
i już teraz przebywa na świecie.

Znowu zdanie po zdaniu jakby zamiennie stosowane?

Chyba, że po "zespoleniu" człowiek Jezus utracił nie tylko osobowość ale też Słowo "przywłaszczyło sobie" jego pojedyncze imię "przedzespoleniowe"?

1 Jan 4
15 Jeśli kto wyznaje,
że Jezus jest Synem Bożym,
to Bóg trwa w nim, a on w Bogu.

1 Jan 2
22 Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten,
kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem?
Ten właśnie jest Antychrystem,
który nie uznaje Ojca i Syna.
23 Każdy, kto nie uznaje Syna,
nie ma też i Ojca,
kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.

"A jest B" co to znaczy?

1 Jan 1
3 oznajmiamy wam,
cośmy ujrzeli i usłyszeli,
abyście i wy mieli współuczestnictwo z nami.
A mieć z nami współuczestnictwo znaczy:
mieć je z Ojcem i Jego Synem Jezusem Chrystusem.
(...)
7 Jeżeli zaś chodzimy w światłości,
tak jak On sam trwa w światłości,
wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo,
a krew Jezusa, Syna Jego,
oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.

Jezus = Jezus Chrystus?

Hebrajczyków 13
8 Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki.

A przedwczoraj?


Hebrajczyków 2
9 Widzimy natomiast Jezusa, który mało od aniołów był pomniejszony, chwałą i czcią ukoronowanego za cierpienia śmierci, iż z łaski Bożej za wszystkich zaznał śmierci.

Człowiek Jezus MAŁO od aniołów POMNIEJSZONY?
Co to znaczy?

Łukasz 2
11 dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.
12 A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie».

1 Tymoteusza 2
3 Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, 4 który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.

1 Tesaloniczan 1
10 i oczekiwać z niebios Jego Syna, którego wzbudził z martwych, Jezusa, naszego wybawcę od nadchodzącego gniewu.

Kolosan 2
9 W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała,

Filipian 2
5 To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6 On, istniejąc w postaci Bożej,
nie skorzystał ze sposobności,
aby na równi być z Bogiem,
7 lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,


Podobny do ludzi?
Uznany za człowieka w zewnętrznym przejawie?

Mateusz 1
16 Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.

Jezus, zwany Chrystusem?
Dziwnie też ujęta kwestia Józefa?

Mateusz 1
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak.

Czyli już tu był Chrystusem?

Mateusz 2
14 On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu;

Dziwny sposób opisu bliskich?

Itd.

+++++++

Wybrana napisał(a):
To uroczyste spożywanie miało wymiar duchowy.


Co konkretnie dla Ciebie znaczy "mieć wymiar duchowy"?
Jak się rozpoznaje czy coś "ma wymiar duchowy"?
Uniesienia emocjonalne?

+++++++

Nawiasem mówiąc, jeżeli człowiek Jezus dostał Bóstwo od Chrystusa (Słowa) jednego z Trójcy, to po co mu jeszcze Duch Święty?
Dwóch Wszechmogących z Trójcy ma większą potęgę niż jeden Wszechmogący z Trójcy?
Co daje Duch Święty czego nie może dać Słowo?


So sie 20, 2022 11:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Podstawą wiary chrześcijańskiej jest to, że Jezus był w pełni człowiekiem z ciała. Jako pierwszy człowiek wypełnił wolę Bożą i uzyskał życie wieczne przez co i my możemy tego dostąpić.
Kto zaprzecza pełnemu człowieczeństwa Jezusa jest z Ducha Antychrysta.
Wymysł narodzenia z dziewicy był żydowską oprawą zaczerpaną że starych wierzeń. W różnych wierzeniach dziewica miała szczególne znaczenie.
Z ciał ziemskich rodziców był człowiekiem, którego Bóg wybrał do szczególnej misji.
Bóg udzielił mu swojego Ducha i temu wybranemu. Na Górze przemienienia Apostołowie usłyszeli głos - To jest mój Syn, którego wybrałem- upodobałem.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N sie 21, 2022 7:04 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana. Krótko i węzłowato - czy poniższy tekst jest prawdziwy, czy fałszywy?
Mt 1
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. 19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie3. 20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. 21 Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». 22 A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: 23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel5, to znaczy: "Bóg z nami". 24 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, 25 lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.

Oczekuję prostej odpowiedzi: TAK/NIE

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N sie 21, 2022 7:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
Wybrana. Krótko i węzłowato - czy poniższy tekst jest prawdziwy, czy fałszywy?
Mt 1
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. 19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie3. 20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. 21 Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». 22 A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: 23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel5, to znaczy: "Bóg z nami". 24 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, 25 lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.

Oczekuję prostej odpowiedzi: TAK/NIE

Już prędzej pisałam, że ta Ewangelia zaczyna się opisem rodowodu Jezusa od Abrahama do Józefa.
Kończy się na Józefie, który był mężem Marii, która urodziła Syna Jezusa.
Czyli to poświadcza, że Józef jest cielesnym Ojcem Jezusa.
A kto umieścił różne dodatkowe wstawki, tego nie wiadomo. Widocznie tak się komuś podobało, by umiejszyć cielesności Jezusa. Niektórzy nawet wyciągali wnioski, że jak nie był w pełni człowiekiem, to pełnego bólu też pewnie nie czuł.
Zrobili z Jezusa cielesne bóstwo zrodzone przez kobietę, która była nadzwyczajnie zapłodniona. Jezus w ciele był takim człowiekiem jak każdy z nas. Jako pierwszy człowiek został wypełniony Duchem Bożym poprzez wcielenie.
Duch był ochoczy lecz ciało słabe, dlatego Jezus przed ukrzyżowaniem powiedział, żeby Bóg oddalił ten kielich od niego ale zaraz dodał - niech się wola Twoja stanie.
W ludziach wierzących też Duch ujarzmia żądze ciała. Chociaż pokusy ciała są, to jednak Duchem je ujarzmiamy, by one nie panowały w naszym życiu.

Jeszcze dodam, że chociaż wersety w Ewangelii Marka są tożsame jak w E.Mateusza, nie zawierają one żadnych informacji o dziewiczym cudownym poczęciu.
Jan Boskość Jezusa również nie przedstawia w ten sposób.


https://www.miesiecznik.znak.com.pl/629 ... lowiekiem/

Bardzo ciekawy artykuł.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Ostatnio edytowano Pn sie 22, 2022 7:49 am przez PeterW, łącznie edytowano 2 razy

scalono posty



N sie 21, 2022 10:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
https://www.miesiecznik.znak.com.pl/6292007ks-henryk-pietras-sjczy-jezus-naprawde-byl-czlowiekiem/

Bardzo ciekawy artykuł.
Wybrana...czy wg twojej wiary Jezus istniał przed wcieleniem/narodzeniem ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sie 21, 2022 2:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
PeterW napisał(a):
Wybrana. Krótko i węzłowato - czy poniższy tekst jest prawdziwy, czy fałszywy?
Mt 1
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. 19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie3. 20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. 21 Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». 22 A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: 23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel5, to znaczy: "Bóg z nami". 24 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, 25 lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.

Oczekuję prostej odpowiedzi: TAK/NIE

Już prędzej pisałam, że ta Ewangelia zaczyna się opisem rodowodu Jezusa od Abrahama do Józefa.
Kończy się na Józefie, który był mężem Marii, która urodziła Syna Jezusa.
Czyli to poświadcza, że Józef jest cielesnym Ojcem Jezusa.


Nie wybrana. Powtarzam pytanie: czy zacytowany przeze mnie fragment Ewangelii jest wg Ciebie prawdziwy? Odpowiedź: TAK/NIE. Nie chce mi się dokładnie cytować zalecenia Chrystusa "niech wasza mowa będzie tak, tak, nie, nie".
I uwaga - nie popuszczę - chcę mieć precyzyjną odpowiedź.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N sie 21, 2022 2:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL