Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:12 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
To po co odnawianie umysłu...?

Aby był spójny z odnowionym duchem i przez to rozumiał kilka rzeczy ważnych dla naszego życia i aby osiągnąć określony poziom [Rzym.12.2, I Kor.2.16].
sahcim napisał(a):
Dla kogo istotne skoro to nie Mojżesz stwierdził, że zwrot JHWH to przedstawienie charakteru 3 osób w jedności tylko ty...

To akurat było rozwinięciem dyskusji wg naszego punktu widzenia, a nie Mojżesza.
sahcim napisał(a):
Ja się tego trzymam, bo w kwestii wyznawania Ducha Świętego osobą "Jestem" nie ma sprzeczności pomiędzy moim duchem, a umysłem(logicznym/zdroworozsądkowym myśleniem)...ale jak ty się tego będziesz trzymać skoro nie masz w Biblii wypowiedzi Ducha Świętego, że tak jest, a przecież dla ciebie to logiczne, że powinno być...??

Ja poznania nie opieram na logice.
Poza tym jak weryfikujesz co jest zdroworozsądkowe? Masz jakiś wzorzec?
W tym wypadku nie ma u Ciebie sprzeczności, ale warto pamiętać, że Pan Bóg niejednokrotnie działa nielogicznie. Wtedy logika, czy zdrowy rozsądek/myślenie prowadzą w ślepą uliczkę lub na bezdroża błędu.

[Iz.55.8-9]:8. Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan, 9. Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.


Śr sty 04, 2023 12:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Ja poznania nie opieram na logice.
Nagle tak wiele Twoich wypowiedzi stało się zrozumiałych. Nie mogłeś od razu powiedzieć? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 04, 2023 2:59 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Nagle tak wiele Twoich wypowiedzi stało się zrozumiałych. Nie mogłeś od razu powiedzieć?

Zakładałem, że Ty - człowiek o sensownym poziomie inteligencji i logicznego myślenia dawno to zauważył.
Myliłem się? ;)


Cz sty 05, 2023 12:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Miałem Cię za kogoś kto opowiada bzdury, bo się myli, a nie że jesteś nielogiczny z założenia :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 05, 2023 10:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
To po co odnawianie umysłu...?

Aby był spójny z odnowionym duchem i przez to rozumiał kilka rzeczy ważnych dla naszego życia i aby osiągnąć określony poziom
A to wyczytałeś gdzieś czy opierasz się swoim rozumie(logicznym myśleniu) ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Dla kogo istotne skoro to nie Mojżesz stwierdził, że zwrot JHWH to przedstawienie charakteru 3 osób w jedności tylko ty...

To akurat było rozwinięciem dyskusji wg naszego punktu widzenia, a nie Mojżesza.
A to przed rozwinięciem dyskusji wg naszego punktu widzenia nie wiedziałeś tego, że stwierdzenie JHWH jest przedstawieniem charakteru 3 osób w jedności skoro wciskałeś TS7 że stwierdzenie to przedstawia Boga w jednej osobie ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ja się tego trzymam, bo w kwestii wyznawania Ducha Świętego osobą "Jestem" nie ma sprzeczności pomiędzy moim duchem, a umysłem(logicznym/zdroworozsądkowym myśleniem)...ale jak ty się tego będziesz trzymać skoro nie masz w Biblii wypowiedzi Ducha Świętego, że tak jest, a przecież dla ciebie to logiczne, że powinno być...??
Ja poznania nie opieram na logice.
Czemu tu kłamiesz/oszukujesz...? No chyba, że wcześniej oszukiwałeś/kłamałeś pisząc(cyt): "Moja interpretacja jest logiczna"

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz sty 05, 2023 8:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
A to wyczytałeś gdzieś czy opierasz się swoim rozumie(logicznym myśleniu) ?

Wyczytałem w Biblii i podałem Ci stosowne fragmenty.
sahcim napisał(a):
A to przed rozwinięciem dyskusji wg naszego punktu widzenia nie wiedziałeś tego, że stwierdzenie JHWH jest przedstawieniem charakteru 3 osób w jedności skoro wciskałeś TS7 że stwierdzenie to przedstawia Boga w jednej osobie ?

To co "wciskałem" TS7 to to, co usłyszał Mojżesz przy krzaku.
To co ja wiedziałem jest tu bez znaczenia.
sahcim napisał(a):
Czemu tu kłamiesz/oszukujesz...? No chyba, że wcześniej oszukiwałeś/kłamałeś pisząc(cyt): "Moja interpretacja jest logiczna"

Interpretacja to rzecz wtórna wynikająca ze zrozumienia czegoś (wydarzenia, tekstu itp.). Poza tym zacytuj kontekst, bo nie pamiętam czego dotyczyła ta moja logiczna interpretacja.


Pt sty 06, 2023 12:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A to wyczytałeś gdzieś czy opierasz się swoim rozumie(logicznym myśleniu) ?

Wyczytałem w Biblii i podałem Ci stosowne fragmenty.
Nie zmyślaj...podane przez ciebie fragmenty nie mówią o tym, o czym pisałeś...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A to przed rozwinięciem dyskusji wg naszego punktu widzenia nie wiedziałeś tego, że stwierdzenie JHWH jest przedstawieniem charakteru 3 osób w jedności skoro wciskałeś TS7 że stwierdzenie to przedstawia Boga w jednej osobie ?
To co "wciskałem" TS7 to to, co usłyszał Mojżesz przy krzaku.
To co ja wiedziałem jest tu bez znaczenia.
Nie oszukuj/nie kłam że to co wiedziałeś jest bez zanaczenia, bo wciskałeś TS7, że w usłyszanym przez Mojżesza stwierdzeniu JHWH przedstawił mu się ilościowo jako JEDNA OSOBA pomimo iż wiedziałeś, że w tym stwierdzeniu Bóg przedstawił charakter 3 osób w jedności, a nie ilość osób.
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czemu tu kłamiesz/oszukujesz...? No chyba, że wcześniej oszukiwałeś/kłamałeś pisząc(cyt): "Moja interpretacja jest logiczna"
Interpretacja to rzecz wtórna wynikająca ze zrozumienia czegoś (wydarzenia, tekstu itp.)
Nie odwracaj tu teraz kota ogonem, bo stwierdzeniem: "Moja interpretacja jest logiczna" wyraźnie zaprzeczasz jakobyś swojego poznania(poprzez interpretację) nie opierasz na logice...
Cytuj:
Poza tym zacytuj kontekst, bo nie pamiętam czego dotyczyła ta moja logiczna interpretacja.
Wybacz ale wg mnie ułomny na umyśle(nie opierający swojego poznania na logice) nie jesteś więc możesz sobie sam znaleźć swój wpis(zacytowany przeze mnie) tym samym sposobem, którym ja znalazłem czyli wchodząc na swój profil...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt sty 06, 2023 3:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Nie zmyślaj...podane przez ciebie fragmenty nie mówią o tym, o czym pisałeś...

Nie mój problem - dla mnie mówią wprost o sensie odnowienia umysłu.
sahcim napisał(a):
Nie oszukuj/nie kłam że to co wiedziałeś jest bez zanaczenia, bo wciskałeś TS7, że w usłyszanym przez Mojżesza stwierdzeniu JHWH przedstawił mu się ilościowo jako JEDNA OSOBA pomimo iż wiedziałeś, że w tym stwierdzeniu Bóg przedstawił charakter 3 osób w jedności, a nie ilość osób.

Mojżeszowi nie przedstawił trynitarnej natury - nie wiem czego tu nie możesz zrozumieć - logika Cię zawodzi?
Mojżesz usłyszał słowa: אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה - ehje aszer ehje

czyli:
Ja jestem, który Ja jestem
Ja będę istniał, który Ja będę istniał
Ja istnieję, ponieważ Ja istnieję
Ja będę, który Ja będę
Ja jestem tutaj, który Ja jestem tutaj
Ja jestem tutaj, który Ja będę tutaj
Ja będę tutaj, który Ja będę tutaj

to wszystko zrozumiał Mojżesz i wiedział, że do niego mówi Osoba (Ja), a nie Osoby (My).
Ty nie możesz tego zrozumieć?
sahcim napisał(a):
Nie odwracaj tu teraz kota ogonem, bo stwierdzeniem: "Moja interpretacja jest logiczna" wyraźnie zaprzeczasz jakobyś swojego poznania(poprzez interpretację) nie opierasz na logice...

To Ty usiłujesz dopasować moje słowa do swojej koncepcji.
Interpretacja wypływa z czegoś, a nie na odwrót. No chyba że, u Ciebie logika jest źródłem objawienia/poznania/zrozumienia.
sahcim napisał(a):
Wybacz ale wg mnie ułomny na umyśle(nie opierający swojego poznania na logice) nie jesteś więc możesz sobie sam znaleźć swój wpis(zacytowany przeze mnie) tym samym sposobem, którym ja znalazłem czyli wchodząc na swój profil...

Powołałeś się na moją wypowiedź więc ją przytocz - ja nie zamierzam szukać - nie jest to mi potrzebne.


So sty 07, 2023 2:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
to wszystko zrozumiał Mojżesz i wiedział, że do niego mówi Osoba (Ja), a nie Osoby (My).
Ty nie możesz tego zrozumieć?

No dobra, ale co z tego wynika dla Ciebie? że Bóg nie jest Trójcą, albo że objawił się jako nie Trójca?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sty 07, 2023 2:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie zmyślaj...podane przez ciebie fragmenty nie mówią o tym, o czym pisałeś...

Nie mój problem - dla mnie mówią wprost o sensie odnowienia umysłu.

No dobra...skoro te fragmenty mówią ci wprost aby twój umysł był spójny z odnowionym duchem i przez to rozumiał kilka rzeczy ważnych dla naszego życia, to dlaczego twój umysł nie jest spójny z twoim duchem i nie uznaje tego, z czym nie ma problemu twój duch, tzn że Duch Świety jest osobą JHWH/Jestem...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie oszukuj/nie kłam że to co wiedziałeś jest bez zanaczenia, bo wciskałeś TS7, że w usłyszanym przez Mojżesza stwierdzeniu JHWH przedstawił mu się ilościowo jako JEDNA OSOBA pomimo iż wiedziałeś, że w tym stwierdzeniu Bóg przedstawił charakter 3 osób w jedności, a nie ilość osób.
Mojżeszowi nie przedstawił trynitarnej natury - nie wiem czego tu nie możesz zrozumieć - logika Cię zawodzi?
A co Mojżesz ma wspólnego z wciskaniem TS7 na forum katolik.pl, że w stwierdzeniu "JHWH" Bóg przedstawił się jako JEDNA OSOBA...? Widzisz tutaj gdzieś wpisy Mojżesza przekonujące przy użyciu naukowych uzasadnień czyli ludzkiej logiki, że słowa: אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה - ehje aszer ehje
oznaczają iż mowi to JEDNA osoba, a nie niezmienny w swej naturze BÓG ??
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie odwracaj tu teraz kota ogonem, bo stwierdzeniem: "Moja interpretacja jest logiczna" wyraźnie zaprzeczasz jakobyś swojego poznania(poprzez interpretację) nie opierasz na logice...

To Ty usiłujesz dopasować moje słowa do swojej koncepcji.
Tu nic nie trzeba dopasowywać...stwierdzenie "Moja interpretacja jest logiczna" jest świadectwem, że w poznawaniu opierasz się na logice...
Cytuj:
Interpretacja wypływa z czegoś, a nie na odwrót.
Otóż to...interpretacja wypływa z czegoś...zatem z czego wypływa twoja interpretacja, że nie uznajesz za logiczne to, z czym nie ma problemu twój duch...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Wybacz ale wg mnie ułomny na umyśle(nie opierający swojego poznania na logice) nie jesteś więc możesz sobie sam znaleźć swój wpis(zacytowany przeze mnie) tym samym sposobem, którym ja znalazłem czyli wchodząc na swój profil...

Powołałeś się na moją wypowiedź więc ją przytocz - ja nie zamierzam szukać - nie jest to mi potrzebne.
Ja zacytowałem słowo w słowo twoją wypowiedź więc jeśli nie chcesz, nie musisz jej szukać...no chyba, że zarzucisz mi, że to nie twoje słowa, to wtedy pogadamy inaczej...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So sty 07, 2023 2:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
No dobra...skoro te fragmenty mówią ci wprost aby twój umysł był spójny z odnowionym duchem i przez to rozumiał kilka rzeczy ważnych dla naszego życia, to dlaczego twój umysł nie jest spójny z twoim duchem i nie uznaje tego, z czym nie ma problemu twój duch, tzn że Duch Świety jest osobą JHWH/Jestem...?

Mój umysł jest spójny z duchem w tej kwestii, ale nie wypływa to z relacji między duchem a logiką.
sahcim napisał(a):
A co Mojżesz ma wspólnego z wciskaniem TS7 na forum katolik.pl, że w stwierdzeniu "JHWH" Bóg przedstawił się jako JEDNA OSOBA...? Widzisz tutaj gdzieś wpisy Mojżesza przekonujące przy użyciu naukowych uzasadnień czyli ludzkiej logiki, że słowa: אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה - ehje aszer ehje
oznaczają iż mowi to JEDNA osoba, a nie niezmienny w swej naturze BÓG ??

Czytam to co usłyszał Mojżesz.
To co usłyszał wypowiadała Osoba: Ja, jestem, byłem, będę, istnieję - to banalnie proste zwroty w I osobie liczby pojedynczej. Mojżesz wiedział, że rozmawiał z Osobą, a nie z Osobami.
Widzę, że Twoja logika tutaj nie wystarcza aby to zrozumieć.
sahcim napisał(a):
Tu nic nie trzeba dopasowywać...stwierdzenie "Moja interpretacja jest logiczna" jest świadectwem, że w poznawaniu opierasz się na logice...

Napisałem o logicznej interpretacji, a nie o logicznym poznaniu.
To dwie różne kwestie.
Już wspominałem, że Pan Bóg nieraz działa nielogicznie, gdyż jego zamysły przewyższają naszą zdolność rozumienia jego działania.


N sty 08, 2023 12:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No dobra...skoro te fragmenty mówią ci wprost aby twój umysł był spójny z odnowionym duchem i przez to rozumiał kilka rzeczy ważnych dla naszego życia, to dlaczego twój umysł nie jest spójny z twoim duchem i nie uznaje tego, z czym nie ma problemu twój duch, tzn że Duch Świety jest osobą JHWH/Jestem...?
Mój umysł jest spójny z duchem w tej kwestii, ale nie wypływa to z relacji między duchem a logiką.
Gdyby twój umysł był spójny z twoim duchem, to wiedząc iż wszystkie osoby boskie stanowią jedną Osobę - "Jestem" nie pisał byś, że Mojżeszowi żadna z osób boskich się nie objawiła...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A co Mojżesz ma wspólnego z wciskaniem TS7 na forum katolik.pl, że w stwierdzeniu "JHWH" Bóg przedstawił się jako JEDNA OSOBA...? Widzisz tutaj gdzieś wpisy Mojżesza przekonujące przy użyciu naukowych uzasadnień czyli ludzkiej logiki, że słowa: אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה - ehje aszer ehje
oznaczają iż mowi to JEDNA osoba, a nie niezmienny w swej naturze BÓG ??
Czytam to co usłyszał Mojżesz.
To co usłyszał wypowiadała Osoba: Ja, jestem, byłem, będę, istnieję - to banalnie proste zwroty w I osobie liczby pojedynczej.
No i co z tego, że to zwroty w I osobie liczby pojedynczej skoro; po pierwsze, sam twierdzisz, że swojego poznania nie opierasz na logice, a po drugie, sam piszesz aby pamiętać, że Pan Bóg niejednokrotnie działa nielogicznie...
Cytuj:
Mojżesz wiedział, że rozmawiał z Osobą, a nie z Osobami.
Nie zmyślaj gagatku, tzn nie przypisuj Mojżeszowi swojej wiedzy(poznania).
Mojżesz wiedział, że rozmawia z Bogiem, który jest istniejącym od zawsze. Bóg nie objawił mu, że jest bytem osobowym.
Cytuj:
Widzę, że Twoja logika tutaj nie wystarcza aby to zrozumieć.
Widzisz to, co sam sobie wmawiasz gdyż swojego "widzenia" nie opierasz na logice...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Tu nic nie trzeba dopasowywać...stwierdzenie "Moja interpretacja jest logiczna" jest świadectwem, że w poznawaniu opierasz się na logice...

Napisałem o logicznej interpretacji, a nie o logicznym poznaniu.
To dwie różne kwestie.
Aha...czyli co...teraz będziesz mi wmawiał, że twoja interpretacja nie jest tożsama z twoim poznaniem... :D
Cytuj:
Już wspominałem, że Pan Bóg nieraz działa nielogicznie, gdyż jego zamysły przewyższają naszą zdolność rozumienia jego działania.
Skoro wiesz, że Pan Bóg nieraz działa nielogicznie, to dlaczego uzasadniasz logiką wynikania swoje twierdzenie o Jego objawieniu się Mojżeszowi...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sty 08, 2023 5:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Gdyby twój umysł był spójny z twoim duchem, to wiedząc iż wszystkie osoby boskie stanowią jedną Osobę - "Jestem" nie pisał byś, że Mojżeszowi żadna z osób boskich się nie objawiła...

I kręcimy się w kółko...
Na tym właśnie polega fenomen trójjedności Pana Boga. Objawił się Bóg jako jedność.
Co do Twojego gdybania odnośnie mojego umysłu i ducha to przypominam, że [I Kor.2.11]:Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest?
Odnośnie umysłu i ducha Gregora to Gregor wie doskonale, a sahcim nie.
sahcim napisał(a):
No i co z tego, że to zwroty w I osobie liczby pojedynczej skoro; po pierwsze, sam twierdzisz, że swojego poznania nie opierasz na logice, a po drugie, sam piszesz aby pamiętać, że Pan Bóg niejednokrotnie działa nielogicznie...

W tym przypadku oparcie mam w tym co czytam, a logika/jej brak nie ma tu nic do rzeczy.
sahcim napisał(a):
Nie zmyślaj gagatku, tzn nie przypisuj Mojżeszowi swojej wiedzy(poznania).
Mojżesz wiedział, że rozmawia z Bogiem, który jest istniejącym od zawsze. Bóg nie objawił mu, że jest bytem osobowym.

Ja czytam, że Mojżesz rozmawiał z Panam Bogiem jak z osobą, a nie z bezosobową istotą.
sahcim napisał(a):
Aha...czyli co...teraz będziesz mi wmawiał, że twoja interpretacja nie jest tożsama z twoim poznaniem...

Jak napisałem to dwie różne kwestie.
Obaj mamy poznanie odnośnie zmartwychwstania ciał, ale każdy z nas inaczej ten fakt interpretuje - ot taka jest różnica między interpretacją i poznaniem.
sahcim napisał(a):
Skoro wiesz, że Pan Bóg nieraz działa nielogicznie, to dlaczego uzasadniasz logiką wynikania swoje twierdzenie o Jego objawieniu się Mojżeszowi...?

Bo mam to napisane czarno na białym.


Wt sty 10, 2023 12:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby twój umysł był spójny z twoim duchem, to wiedząc iż wszystkie osoby boskie stanowią jedną Osobę - "Jestem" nie pisał byś, że Mojżeszowi żadna z osób boskich się nie objawiła...
I kręcimy się w kółko...
Na tym właśnie polega fenomen trójjedności Pana Boga. Objawił się Bóg jako jedność.
Ależ oczywiście, że Bóg objawił się Mojżeszowi jako jedność ale była to jedność osób boskich, a nie jedność czegoś co wg ciebie żadną z tychże osób tożsame nie było..
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No i co z tego, że to zwroty w I osobie liczby pojedynczej skoro; po pierwsze, sam twierdzisz, że swojego poznania nie opierasz na logice, a po drugie, sam piszesz aby pamiętać, że Pan Bóg niejednokrotnie działa nielogicznie...
W tym przypadku oparcie mam w tym co czytam, a logika/jej brak nie ma tu nic do rzeczy.
To dlaczego się na nią powołujesz w swojej argumentacji ??
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie zmyślaj gagatku, tzn nie przypisuj Mojżeszowi swojej wiedzy(poznania).
Mojżesz wiedział, że rozmawia z Bogiem, który jest istniejącym od zawsze. Bóg nie objawił mu, że jest bytem osobowym.
Ja czytam, że Mojżesz rozmawiał z Panam Bogiem jak z osobą, a nie z bezosobową istotą.
Skoro to ty czytasz, że Mojżesz rozmawiał z Bogiem jak z osobą, to dlaczego zaprzeczasz, że rozmawiał z osobą będąca jednością trzech osób boskich...??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sty 10, 2023 4:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Ależ oczywiście, że Bóg objawił się Mojżeszowi jako jedność ale była to jedność osób boskich, a nie jedność czegoś co wg ciebie żadną z tychże osób tożsame nie było..

Tożsame czyli bez różnicy - niestety Osoby takie nie są.
Moje rozumienie Pana Boga jako jednej Osoby już podawałem:
Ojciec w Synu, Syn w Ojcu a to w Duchu św. = Jeden Bóg

lub

1 x 1 x 1 = 1

ten 1 przedstawił się Mojżeszowi
sahcim napisał(a):
To dlaczego się na nią powołujesz w swojej argumentacji ??

To Ty opierasz się na logice w temacie tego wątku.
Na logikę powoływałem się w odniesieniu do interpretacji, a nie do mojego rozumienia wydarzenia z Mojżeszem przy krzaku.
sahcim napisał(a):
Skoro to ty czytasz, że Mojżesz rozmawiał z Bogiem jak z osobą, to dlaczego zaprzeczasz, że rozmawiał z osobą będąca jednością trzech osób boskich...??

Bo ta jedność daje Jedną Osobę, a nie tercet mówiący w chórku.
Tam gdzie wypowiadają się Osoby jednocześnie - mamy to przedstawione jasno.
Co do osób na razie to Ty napisałeś, że
Cytuj:
Bóg nie objawił mu, że jest bytem osobowym.

Czyli objawił się jako... co?


Cz sty 12, 2023 12:37 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL