Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Witaj Gregorze...Piszesz, że tylko krzyż był miejscem paschalnej Ofiary Chrystusa, zatem co w Wieczerniku nakazał upamiętniać mówiąc: "To czyńcie na Moją pamiątkę ?

Dzień dobry sahcim.
Jezus nakazał upamiętniać swoją śmierć na krzyżu.
No dobrze...ale TO (tzn śmierć na krzyżu) dokonało się gdzie indziej i w innym czasie(tzn na Golgocie i następnego dnia) zatem czy TO, co czynił w Wieczerniku wobec Apostołów, nie było wg ciebie upamiętnianiem Jego śmierci, która dopiero miało nadejść ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz lip 07, 2022 11:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Witaj Gregorze...Piszesz, że tylko krzyż był miejscem paschalnej Ofiary Chrystusa, zatem co w Wieczerniku nakazał upamiętniać mówiąc: "To czyńcie na Moją pamiątkę ?

Dzień dobry sahcim.
Jezus nakazał upamiętniać swoją śmierć na krzyżu.
No dobrze...ale TO (tzn śmierć na krzyżu) dokonało się gdzie indziej i w innym czasie(tzn na Golgocie i następnego dnia) zatem czy TO, co czynił w Wieczerniku wobec Apostołów, nie było wg ciebie upamiętnianiem Jego śmierci, która dopiero miało nadejść ?

Było upamiętaniem.
Upamiętniać, to inaczej zachować w pamięci dla potomnych.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt lip 08, 2022 11:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Było upamiętaniem.
Upamiętniać, to inaczej zachować w pamięci dla potomnych.
No dobrze ale czego upamiętnianiem było TO co nakazał Jezus skoro jeszcze nie złożył Siebie w ofierze...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lip 08, 2022 6:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Było upamiętaniem.
Upamiętniać, to inaczej zachować w pamięci dla potomnych.
No dobrze ale czego upamiętnianiem było TO co nakazał Jezus skoro jeszcze nie złożył Siebie w ofierze...?

Upamiętaniem obdarzenia.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt lip 08, 2022 7:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Było upamiętaniem.
Upamiętniać, to inaczej zachować w pamięci dla potomnych.
No dobrze ale czego upamiętnianiem było TO co nakazał Jezus skoro jeszcze nie złożył Siebie w ofierze...?

Upamiętaniem obdarzenia.
Obdarzenia czym...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lip 08, 2022 7:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Jezus nakazał upamiętniać swoją śmierć na krzyżu.
Kolejny popis nieznajomości Paschy żydowskiej.
Była ona (i jest, do dziś każdy pobożny Żyd Ci to powie) uobecnieniem wydarzeń, a nie ich "przypomnieniem".
Podczas wieczerzy paschalnej (a tą była Ostatnia Wieczerza) był czas Magid (opowieści). Zacytuję z podręcznika sederowego (omawiającego, jak celebrować żydowską wieczerzę paschalną), wydanego w serii ABC Judaizmu:

"Czwarta opowieść: wyjaśnia symbolikę i znaczenie słów: korban pesach, maca i maror.
Po odpowiedzi na konkretne pytania pojawia się odpowiedź wyjaśniająca ogólny sens opowiadania o Wyjściu z niewoli: „W każdym pokoleniu człowiek powinien postrzegać siebie samego, jak gdyby to on sam wyszedł z Egiptu”. Pochwała Boga: Halleluja "


Zaś kiedy Jezus mówił "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!" to nie miał na myśli "pamiętajcie o mnie" tylko nawiązywał do ofiar starotestamentowych, które Go zapowiadały: mianowicie do ofiary, która nazywała się "Pamiątką" patrz Wj 30,16 ; Lb 31,54 ; Syr 45,16 ; Syr 50,16; Kpł 2,2;2,9; 2,16;5,12 ;6,8;24,7 ;Lb 5,26)

====================
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Ostania Wieczerza była wieczerzą pożegnalną wyrażającą symboliczną formę zjednoczenia człowieka z Bogiem.
Nie miała nic wspólnego z paschą żydowską, która była starą plemienną formą czczenia duchów ciemności.
Serio?
1Kor 5:7b "Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha."
Łk 22:15 BT5 "Wtedy rzekł do nich: Gorąco pragnąłem spożyć tę Paschę z wami, zanim będę cierpiał."

Mało?
Mt 26:18 BT5 "On odrzekł: Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka, i powiedzcie mu: „Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie urządzam Paschę z moimi uczniami”."
Mt 26:19 BT5 "Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę."
Mk 14:12 BT5 "W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: Gdzie chcesz, żebyśmy przygotowali Ci spożywanie Paschy?"
Mk 14:14 BT5 "i tam, gdzie wejdzie, powiedzcie gospodarzowi: Nauczyciel pyta: Gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami?"
Mk 14:16 BT5 "Uczniowie wybrali się i przyszli do miasta, a tam znaleźli [wszystko], tak jak im powiedział, i przygotowali Paschę."
Łk 22:7 BT5 "Tak nadszedł dzień Przaśników, w którym należało ofiarować Paschę."
Łk 22:8 BT5 "Jezus posłał Piotra i Jana z poleceniem: Idźcie i przygotujcie nam Paschę, byśmy mogli ją spożyć."
Łk 22:11 BT5 "i powiedzcie gospodarzowi: „Nauczyciel pyta cię: Gdzie jest izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami?”"
Łk 22:13 BT5 "Oni poszli, znaleźli [wszystko] tak, jak im powiedział, i przygotowali Paschę."

Szkoda, że nie ufasz Pismu Świętemu.

A od kiedy to Izraelici spożywali Paschę w czwartek i w dodatku bez ubicia zwierzęcia?
Ze mną dyskutujesz, czy z Biblią? ;)
Zmieniasz temat, odwracając uwagę od tego, że Twoje twierdzenia wprost zaprzeczają Pismu Świętemu

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lip 08, 2022 7:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
No dobrze...ale TO (tzn śmierć na krzyżu) dokonało się gdzie indziej i w innym czasie(tzn na Golgocie i następnego dnia) zatem czy TO, co czynił w Wieczerniku wobec Apostołów, nie było wg ciebie upamiętnianiem Jego śmierci, która dopiero miało nadejść ?

Nie można upamiętniać czegoś co jeszcze się nie wydarzyło.
Pamiątka zawsze dotyczy przeszłości.
Jezus trzykrotnie zapowiadał swoją śmierć, a w wieczerniku powiedział, że za chwilę odejdzie i polecił w prostych symbolach chleba i wina wspominać i ogłaszać jego zbawczą śmierć, przez którą Bóg pojednał świat ze sobą ogłaszając czas łaski.
Ap. Paweł otrzymując objawienie od Jezusa napisał o nim:
[Kol.1.20]:I żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego.
Miejsce i sposób pojednania jest tylko jedno: krzyż i krew.


So lip 09, 2022 1:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Kolejny popis nieznajomości Paschy żydowskiej.
Była ona (i jest, do dziś każdy pobożny Żyd Ci to powie) uobecnieniem wydarzeń, a nie ich "przypomnieniem".

Nie istnieje w Biblii coś takiego jak uobecnianie.
Pamiątka jest tylko wspomnieniem minionych wydarzeń.
Gdy przywozisz pamiątkę z wakacji i potem ją oglądasz to uobecniają się w tym momencie twoje wakacje? - jesteś znowu na plaży?
Co najwyżej powracają w pamięci wspomnienia minionych chwil.
Nie istnieje żadne nauczanie Jezusa i apostołów na temat uobecniania czegokolwiek - również jego śmierci.
Barney napisał(a):
"Czwarta opowieść: wyjaśnia symbolikę i znaczenie słów: korban pesach, maca i maror.
Po odpowiedzi na konkretne pytania pojawia się odpowiedź wyjaśniająca ogólny sens opowiadania o Wyjściu z niewoli: „W każdym pokoleniu człowiek powinien postrzegać siebie samego, jak gdyby to on sam wyszedł z Egiptu”. Pochwała Boga: Halleluja "

Jasne, "lepiej" zajrzeć do jakiegoś podręcznika zamiast do Biblii i Tory, gdzie Pan Bóg jasno określił sens wspominania wyjścia z Egiptu:
[II Mojż.13.8]: W tym dniu opowiadać będziesz synowi swemu, mówiąc: Jest tak z powodu tego, co mi uczynił Pan, gdy wychodziłem z Egiptu.
Nic tu się nie uobecnia tylko jest opowiadanie/wspominanie o przeszłym wydarzeniu - normalna pamiątka.
Barney napisał(a):
Zaś kiedy Jezus mówił "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!" to nie miał na myśli "pamiętajcie o mnie" tylko nawiązywał do ofiar starotestamentowych, które Go zapowiadały: mianowicie do ofiary, która nazywała się "Pamiątką" patrz Wj 30,16 ; Lb 31,54 ; Syr 45,16 ; Syr 50,16; Kpł 2,2;2,9; 2,16;5,12 ;6,8;24,7 ;Lb 5,26)

Naciągana interpretacja i błędna (pomijam apokryfy).
To co Jezus powiedział w przytoczonym przez Ciebie fragmencie przedstawił Ap.Paweł, który otrzymał w tym temacie objawienie od Jezusa ,a przez to znał poprawny sens tych słów i tak to wyjaśnił:
[I Kor.11.25]: Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.
Dwa proste symbole: chleb będący tylko chlebem i kielich wina będący tylko kielichem wina jako wspominanie/opowiadanie jego dzieła odkupienia, aż do czasu gdy się ono objawi.

I jeszcze proste pytanie do Ciebie, w kontekście pamiątki, odnośnie słów Jezusa podsumowującego poniższe wydarzenie:
[Mk.14.8-9]:8. Ona, co mogła, to uczyniła, uprzedziła namaszczenie ciała mego na pogrzeb. 9. Zaprawdę powiadam wam: Gdziekolwiek na całym świecie będzie zwiastowana ewangelia, będą opowiadać na jej pamiątkę o tym, co ona uczyniła.

Widziałeś kiedykolwiek uobecnionego Jezusa i tą kobietę, która namaszcza jego głowę?

pozostawiam do przemyślenia


So lip 09, 2022 2:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcin napisał(a):
Obdarzenia czym...?


Obdarzenia Duchem Prawdy.
Słowo Ojca objawione w Synu, jest prawdziwie chlebem życia. Chlebem upamiętniającym żywe słowa prawdy.


So lip 09, 2022 9:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
No cóż Gregorze, to, że zaprzeczasz, jest jedynie owocem Twojej ignorancji w sprawach Paschy.
Jak i reszta Twoich wyobrażeń na temat chrześcijaństwa. Tak to jest, gdy ludzie "ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni" "opacznie tłumaczą" Pismo "na swoją zgubę"(2P 3:16)

U Ciebie jest to jeszcze cięższy przypadek, bo zaprzeczasz nie tylko właściwemu tłumaczeniu, ale wręcz tekstowi Pisma.
Co, niestety, częste u tych, którzy mówią (ale tylko mówią), że wyznają "sola scriptura".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 09, 2022 10:48 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
No cóż Gregorze, to, że zaprzeczasz, jest jedynie owocem Twojej ignorancji w sprawach Paschy.
Jak i reszta Twoich wyobrażeń na temat chrześcijaństwa. Tak to jest, gdy ludzie "ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni" "opacznie tłumaczą" Pismo "na swoją zgubę"(2P 3:16)

U Ciebie jest to jeszcze cięższy przypadek, bo zaprzeczasz nie tylko właściwemu tłumaczeniu, ale wręcz tekstowi Pisma.
Co, niestety, częste u tych, którzy mówią (ale tylko mówią), że wyznają "sola scriptura".

Czy funkcja oskarżyciela wypełnia twoje ego?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So lip 09, 2022 11:38 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor,

Nie liczę na Twoje uczciwe odpowiedzi (czy jakiekolwiek), ale może ktoś inny skorzysta.

Cytuj:
polecił w prostych symbolach chleba i wina wspominać i ogłaszać jego zbawczą śmierć


Po co Bóg kazał to robić?
Nie wystarczy słowami ogłosić?
Po co jakieś rekwizyty?

Cytuj:
Bóg pojednał świat ze sobą ogłaszając czas łaski.


Na czym polega te "pojednanie świata ze sobą", skoro wojny się toczą od 2000 lat?

Cytuj:
<<"przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego.">>


Gdzie ten pokój widzisz?

Cytuj:
Miejsce i sposób pojednania jest tylko jedno: krzyż i krew.


Z kim się pojednał?
I co to znaczy "się pojednać"?
A co jak ktoś nie chciał być pojednany?
Czy na Krzyżu wbrew woli ludzi zostali oni pojednani?
Bóg się nie pytał ludzi o zdanie czy chcą być pojednani czy nie?
"Przymusowe pojednanie"?
A Wolna Wola?

Cytuj:
Pamiątka jest tylko wspomnieniem minionych wydarzeń.
Gdy przywozisz pamiątkę z wakacji i potem ją oglądasz to uobecniają się w tym momencie twoje wakacje? - jesteś znowu na plaży?


Proponuję zastanowić się nad słowem:
Etymologia
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Etymologia

Czy uważasz, że wszystkie słowa tłumaczone na polski poprawnie oddają pierwotne znaczenia?

Czasem mnie zastanawia też to:

Obrazek

Obrazek

Cytuj:
[I Kor.11.25]: Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.


Ja mam inną wersję:
1 Koryntian 11
25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę».

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=296

Co to znaczy, że "kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej"?

Cytuj:
Dwa proste symbole: chleb będący tylko chlebem i kielich wina będący tylko kielichem wina jako wspominanie/opowiadanie jego dzieła odkupienia, aż do czasu gdy się ono objawi.


Co to znaczy "nie zważać na Ciało [Pańskie]"?

1 Koryntian 11
29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.
30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.

Cytuj:
I jeszcze proste pytanie do Ciebie, w kontekście pamiątki, odnośnie słów Jezusa podsumowującego poniższe wydarzenie:
[Mk.14.8-9]:8. Ona, co mogła, to uczyniła, uprzedziła namaszczenie ciała mego na pogrzeb. 9. Zaprawdę powiadam wam: Gdziekolwiek na całym świecie będzie zwiastowana ewangelia, będą opowiadać na jej pamiątkę o tym, co ona uczyniła.

Widziałeś kiedykolwiek uobecnionego Jezusa i tą kobietę, która namaszcza jego głowę?

pozostawiam do przemyślenia


Tutaj występuje inne słowo:

Obrazek
hosting zdjęć

Obrazek

Artykuł (w dole jest cały):
Christ’s “anamnesis” as the sacrifice offered before His fight against the devil
https://www.researchgate.net/publicatio ... _the_devil

Można np. poczytać stronę 185.

Tłumaczenie Google:

Cytuj:
W Nowym Testamencie słowo „ἀνάμνησις” pojawia się tylko cztery
czasy
95
; pojawia się jednak trzykrotnie w ramach Jezusa
formuła konsekracji: „Czyń to na moją pamiątkę (ἀνάμνησις)”
(por. Łk 22,19; 1 Kor 11,24.25) i raz w oświadczeniu odnoszącym się do:
ofiary Starego Przymierza (Hbr 10:3). Zrozumienie
formuła konsekracji wymaga analizy znaczenia tego terminu w
inne miejsca w Biblii i pozabiblijnej literaturze greckiej.
Począwszy od rozumienia hebrajskiego „
זןורכ
” jak
odpowiednik greckiego słowa „ανάμνησις” i mając świadomość
realia liturgicznej celebracji Paschy w
ramy, w których Jezus ustanowił Swoją „pamięć”
(anamneza)
96
, bibliści wykazali właściwe znaczenie tego
„pamięć” jako „uobecnianie” ofiary Jezusa i Jezusa
zmartwychwstanie, gdzie ofiara Jezusa jest ofiarą przebłagalną i…
jednocześnie ofiara stanowiąca nowe przymierze pomiędzy”
Bóg i ludzkość
97
.
Mając świadomość wyników wcześniejszych badań, zaproponowałem w:
ten artykuł, aby przeanalizować znaczenie tych tekstów biblijnych, w których
pojawia się ten sam grecki termin „ἀνάμνησις”. Biorąc pod uwagę
znaczenie hebrajskiego odpowiednika, warto zauważyć, że użycie by
święty Paweł tego słowa, które pojawia się tylko pięć razy w Septuagincie
może nie być przypadkowe
98
. Raczej można przypuszczać, że było zupełnie odwrotnie. To musi być bardzo ważne, skoro Apostoł tak wybrał
rzadko używane słowo do przetłumaczenia treści tych znaczących słów
Jezus (hebr./aramejski), przez który ustanowił Nowego i
Wieczne Przymierze między Bogiem a ludzkością!
Należy pamiętać, że autor mógł użyć innego
Greckie słowo „μνημόσυνον”, które tłumaczy się jako „pamięć”,
„pomnik”, „memorandum” lub „przypomnienie”; i pojawia się w
Septuaginta aż 77 razy. To słowo jest zawsze tłumaczeniem
Hebrajskie słowa wywodzące się z rdzenia „


99
czyli to samo
taki, z którego w/w słowo „
זןורכ
" pochodzi! Dlatego
autor nie dokonał tego wyboru, to znaczy, że chciał czytelnika
jego tekstu, aby zrozumieć kontekst „ἀνάμνησις” w świetle
te konkretne pięć tekstów


Kto uważa, że Bóg nie ma władzy nad czasem?
Nie może "podróżować w czasie"?
Nie może zespalać różnych czasów w jedność?
Nie może robić czegoś w odwrotnej kolejności bo nie zadziała?

A co z proroctwami, które się wypełniają PO TYM jak zostały wygłoszone?

====

Wybrana,

Też jesteś mistrzynią w nie odpowiadaniu na pytania, które mogą obalić Twój światopogląd?

Cytuj:
Słowo Ojca objawione w Synu, jest prawdziwie chlebem życia. Chlebem upamiętniającym żywe słowa prawdy.


W jaki sposób można wobec tego niepoprawnie przyjmować "ten chleb"?

1 Koryntian 11
29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.
30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.

Kiedy nie znasz odpowiedzi na pytanie to zamykasz oczy jak dziecko i wypierasz istnienie cytatu czy jak to robisz?


So lip 09, 2022 1:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
No cóż Gregorze, to, że zaprzeczasz, jest jedynie owocem Twojej ignorancji w sprawach Paschy.
Jak i reszta Twoich wyobrażeń na temat chrześcijaństwa. Tak to jest, gdy ludzie "ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni" "opacznie tłumaczą" Pismo "na swoją zgubę"(2P 3:16)

U Ciebie jest to jeszcze cięższy przypadek, bo zaprzeczasz nie tylko właściwemu tłumaczeniu, ale wręcz tekstowi Pisma.
Co, niestety, częste u tych, którzy mówią (ale tylko mówią), że wyznają "sola scriptura".

Czy funkcja oskarżyciela wypełnia twoje ego?
Kiepska obrona. Zbij termometr, będziesz się czuła zdrowa.
Głosisz tu fałsz, jaskrawo sprzeczny z Pismem Świętym, jednocześnie fałszywie twierdząc, że wierzysz Biblii. Nie myśl, że taką gadką powstrzymasz mnie od protestowania wobec fałszu.

wybrana napisał(a):
Obdarzenia Duchem Prawdy.
Słowo Ojca objawione w Synu, jest prawdziwie chlebem życia. Chlebem upamiętniającym żywe słowa prawdy.
Zatem w Biblii jest błąd, i Jezus powiedział: "Bierzcie i czytajcie, to jest Ciało Moje"? :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 09, 2022 3:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
No cóż Gregorze, to, że zaprzeczasz, jest jedynie owocem Twojej ignorancji w sprawach Paschy.
Jak i reszta Twoich wyobrażeń na temat chrześcijaństwa. Tak to jest, gdy ludzie "ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni" "opacznie tłumaczą" Pismo "na swoją zgubę"(2P 3:16)

U Ciebie jest to jeszcze cięższy przypadek, bo zaprzeczasz nie tylko właściwemu tłumaczeniu, ale wręcz tekstowi Pisma.
Co, niestety, częste u tych, którzy mówią (ale tylko mówią), że wyznają "sola scriptura".

Czy funkcja oskarżyciela wypełnia twoje ego?
Kiepska obrona. Zbij termometr, będziesz się czuła zdrowa.
Głosisz tu fałsz, jaskrawo sprzeczny z Pismem Świętym, jednocześnie fałszywie twierdząc, że wierzysz Biblii. Nie myśl, że taką gadką powstrzymasz mnie od protestowania wobec fałszu.

wybrana napisał(a):
Obdarzenia Duchem Prawdy.
Słowo Ojca objawione w Synu, jest prawdziwie chlebem życia. Chlebem upamiętniającym żywe słowa prawdy.
Zatem w Biblii jest błąd, i Jezus powiedział: "Bierzcie i czytajcie, to jest Ciało Moje"? :mrgre:

I co ile tego ciała fizycznego zjedli podczas tej wieczerzy? Czy chleb, który jedli był ciałem czy raczej formą symbolu ciała.
Czemu ty zaprzeczasz? Czy temu, że napisałam powyżej, że Słowo Ojca objawione w Synu, jest prawdziwie chlebem życia. Chlebem upamiętniającym żywe słowa prawdy.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So lip 09, 2022 5:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana - nie chce mi się pisać de' facto to samo, podaję link postu który był dla Gregora. Po zmianie adresata, możesz go (ten post) traktować jak odpowiedź dla Ciebie. Oboje piszecie o tym samym i tak samo (pomijając nieistotną stylistykę), tak więc tak samo odpowiadam.
_____________________________________________
TS7 napisał(a):
Obrazek

Obrazek


W sumie fajnie zestawiłeś obraz Mane Tekel Fares z obrazem Jezusa piszącego na piasku (gdy przyprowadzili Mu jawnogrzesznicę). Bodajże Brandstaeter w swojej książce - komentarzu do Ewangelii "Jezus z Nazarethu" podaje taką interpretację tego co Jezus pisał (samego faktu pisania). W sumie chyba niewielu biblistów tak interpretuje ten ewangeliczny opis. Ręka Boga wypisuje wyrok raz dla Baltazara, a raz dla sędziów wyrokujących w sprawie prostytutki. Ta sama ręka..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lip 09, 2022 5:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL