Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:45 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby w poleceniu Jezusa chodziło o wspominanie, to nie było by polecenia "czyńcie to na moją pamiątkę" tylko wspominajcie zatem to twoja interpretacja, a nie trzymanie się zasady sola scriptura Gregorze...

O co chodziło, to wyjaśnił dokładnie Ap.Paweł i to na podstawie objawienia otrzymanego od Jezusa - więc wyjaśnienie jest pewne i bezbłędne:
[I Kor.11.26]: Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.

O TO właśnie chodzi i co mamy wspominać w chlebie i kielichu
Po pierwsze, Gregorze, od kiedy to słowo zwiastować oznacza w Biblii wspominać...? Tworzysz jakieś przekręty interpretacyjne, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistym znaczeniem słowa.
Po drugie natomiast celowo omijasz wersety 27 i 28 w którym Ap Paweł wyraźnie dowodzi iż spożywanie Chleba i picie Kielicha Pańskiego jest przyjmowaniem Ciała i Krwi Pańskiej...(co jednoznacznie pokrywa się z nauczaniem Chrystusa z
J 6:53-56 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.)
Tak więc Gregorze nie ma innego biblijnego sposobu na spożywanie Ciała i Krwi Pańskiej jak tylko poprzez wiarę w Jego realną obecność w eucharystycznym Chlebie i Winie...


Paweł zaczął tworzyć nowy kult chrześcijański na „krwi przymierza wiecznego”. I chociaż być może niepotrzebnie obciążył chrześcijaństwo nauczaniem o krwi i ofierze, raz na zawsze zakończył doktryny odkupienia przez ofiary ludzkie i zwierzęce. Według Pawła, Chrystus był ostatnią i w pełni wystarczającą ofiarą ludzką.
Kult ofiarowania przekształcił się w kult sakramentu. W ten sposób sakramenty współczesnych religii są prawowitymi sukcesorami szokujących, dawnych obrzędów ofiar ludzkich i jeszcze wcześniejszych rytuałów kanibalistycznych. Wielu ludzi nadal polega na krwi, aby osiągnąć zbawienie, ale stało się to przynajmniej metaforyczne, symboliczne i mistyczne.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lip 11, 2022 10:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
O co chodziło, to wyjaśnił dokładnie Ap.Paweł i to na podstawie objawienia otrzymanego od Jezusa - więc wyjaśnienie jest pewne i bezbłędne:
[I Kor.11.26]: Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.

O TO właśnie chodzi i co mamy wspominać w chlebie i kielichu
Po pierwsze, Gregorze, od kiedy to słowo zwiastować oznacza w Biblii wspominać...? Tworzysz jakieś przekręty interpretacyjne, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistym znaczeniem słowa.
Po drugie natomiast celowo omijasz wersety 27 i 28 w którym Ap Paweł wyraźnie dowodzi iż spożywanie Chleba i picie Kielicha Pańskiego jest przyjmowaniem Ciała i Krwi Pańskiej...(co jednoznacznie pokrywa się z nauczaniem Chrystusa z
J 6:53-56 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.)
Tak więc Gregorze nie ma innego biblijnego sposobu na spożywanie Ciała i Krwi Pańskiej jak tylko poprzez wiarę w Jego realną obecność w eucharystycznym Chlebie i Winie...


Paweł zaczął tworzyć nowy kult chrześcijański na „krwi przymierza wiecznego”. I chociaż być może niepotrzebnie obciążył chrześcijaństwo nauczaniem o krwi i ofierze, raz na zawsze zakończył doktryny odkupienia przez ofiary ludzkie i zwierzęce. Według Pawła, Chrystus był ostatnią i w pełni wystarczającą ofiarą ludzką.
Kult ofiarowania przekształcił się w kult sakramentu. W ten sposób sakramenty współczesnych religii są prawowitymi sukcesorami szokujących, dawnych obrzędów ofiar ludzkich i jeszcze wcześniejszych rytuałów kanibalistycznych. Wielu ludzi nadal polega na krwi, aby osiągnąć zbawienie, ale stało się to przynajmniej metaforyczne, symboliczne i mistyczne.
Kopiuj-wklejka bez podania linka... żałosne to w wykonaniu kogoś kto się uważa za wybraną :dokitu:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn lip 11, 2022 10:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Paweł zaczął tworzyć nowy kult (...)

Listy św.Pawła są częścią natchnionego teksty Nowego Testamentu.
Właśnie udowodniłaś to, o czym pisałem, a czego się wypierałaś: nie wierzysz Pismu Świętemu.
C.B.D.U.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 12, 2022 8:22 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Paweł zaczął tworzyć nowy kult (...)

Listy św.Pawła są częścią natchnionego teksty Nowego Testamentu.
Właśnie udowodniłaś to, o czym pisałem, a czego się wypierałaś: nie wierzysz Pismu Świętemu.
C.B.D.U.

Nauki zapisane w Biblii nie odczytuje się literalnie lecz celebruje się ich duchowe przesłanie.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lip 12, 2022 9:27 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Czy nauka z biblii o Bogu i diable jest dosłowna, czy tylko jako duchowe przesłanie? Bądź czy całość zapisów biblijnych, to duchowe przesłanie i nic więcej? Bo tak to wynika z twojej deklaracji post wyżej, -wybrana.
Od tego jak traktowany jest przekaz biblijny, zależy nie tylko jego użyteczność. Lecz i to jak się za pomocą tego przekazu dogadujemy.
Pewno wiesz, że jednomyślność w danej kwestii, pozwala zmaksymilizować owoce danego przekazu. Inaczej to każdy w swoją stronę przeciąga strunę. Naciąga informacje do swej sutuacji. Ale wtedy tu biblia, traci wartość uniwersalnego słowa, budującego całą ludzką społeczność. A raczej nie ma innego, bardziej palącego problemu na ziemi do rozwiązania.
Z innej strony, uniwersalność przesłań biblii, pozwala dowolnie patrzeć na dany zapis. Bo pasuje do tego i innego zachowania się ludzi. Najczęściej tak na nią patrzą wierzący, co dany przekaz ma do wykazania jemu właśnie.
No ale?
No właśnie!
Sztuką jest przekazać przesłanie biblijne, nie kłócące się z samą sobą. A jednocześnie ukazującą danej osobie, jej biblijną drogę do przebycia. Bo mówimy o drodze, prawdzie i życiu. Jako elementów, o których z biblii możemy dowiedzieć się najwięcej.

Tego nie da się zaimprowizować. To musi istnieć, by mogło służyć ludzkości.
Inaczej to prezentujemy tylko swoją ścieżkę ( nawet nie drogę ) do Boga ( do prawdy ). Czy nie tak to jest?


Wt lip 12, 2022 10:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Paweł zaczął tworzyć nowy kult (...)

Listy św.Pawła są częścią natchnionego teksty Nowego Testamentu.
Właśnie udowodniłaś to, o czym pisałem, a czego się wypierałaś: nie wierzysz Pismu Świętemu.
C.B.D.U.

Nauki zapisane w Biblii nie odczytuje się literalnie lecz celebruje się ich duchowe przesłanie.
Po co te żałosne wykręty? Miej przynajmniej odwagę stanąć w Prawdzie.
Literalnie czy nie, zaprzeczasz Listom Świętego Pawła. Ergo - nie wierzysz w Pismo Święte.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 12, 2022 6:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey napisał(a):
No to ciekaw jestem gimnastyki nad tym fragmentem: I Kor.11.23-29

Po pierwsze:
gimnastyki nie będzie,gdyż sednem i wyjaśnieniem słów Jezusa jest właśnie wers 26: Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.
Po drugie:
co do pozostałej wypowiedzi, to przeczytaj cały rozdział 11. Jasno z niego wynika o jakie ciało Pańskie chodzi i co znaczy go "nie rozróżniać".
Dla łatwiejszego zrozumienia podsyłam Ci wskazówkę:
[I Kor.10.17]: Ponieważ jest jeden chleb, my, ilu nas jest, stanowimy jedno ciało, wszyscy bowiem jesteśmy uczestnikami jednego chleba.
To wyjaśnia kwestię właściwego rozróżniania ciała Pańskiego - czym ono jest i dlaczego Koryntianie spożywali niegodnie Wieczerzę Pańską.
Barney napisał(a):
Ależ nie.Kontekstem nowotestamentowym jest:
Łk 22:19 "Następnie wziął chleb, odmówił modlitwę dziękczynną, połamał i dał im, mówiąc: „To jest moje ciało, za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę”."
oraz
1Kor 11:27 "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny staje się Ciała i Krwi Pańskiej."

He, he,
Kontekst jest szerszy niż te dwa wersety, z wyjaśnieniem słów Jezusa w wersecie 26, a sens wersetu 27 jest zawarty od wersetu 20-34.
Barney napisał(a):
Nic podobnego. To, co przedstawiłeś to garść wykrętów, nie unieważniających słów Jezusa.

To dowody, że Jezus postępował zgodnie z Prawem i go nie łamał,a to wskazuje, że tkwicie w błędnym rozumieniu Jego słów.


Śr lip 13, 2022 11:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Po pierwsze, Gregorze, od kiedy to słowo zwiastować oznacza w Biblii wspominać...? Tworzysz jakieś przekręty interpretacyjne, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistym znaczeniem słowa.

To przecież proste: To co wydarzyło się na Golgocie jest ważne również dziś dla każdego kto się nawraca.
W chlebie i kielichu wspominany zbawczą śmierć (Ewangelia) i ogłaszamy nadejście tegoż zbawienia w formie widzialnej.
A poza tym Jezus kazał to czynić jako wspomnienie Jego dzieła.
Jedno nie przeczy drugiemu.
sahcim napisał(a):
Po drugie natomiast celowo omijasz wersety 27 i 28 w którym Ap Paweł wyraźnie dowodzi iż spożywanie Chleba i picie Kielicha Pańskiego jest przyjmowaniem Ciała i Krwi Pańskiej...(co jednoznacznie pokrywa się z nauczaniem Chrystusa z

Wers 27 i 28 mówi o niegodnym spożywaniu chleba i piciu z kielicha - nic tam nie ma o ciele Jezusa.
Jedynym ciałem fizycznym Jezusa jest Kościół:
[I Kor.10.17]: Ponieważ jest jeden chleb, my, ilu nas jest, stanowimy jedno ciało, wszyscy bowiem jesteśmy uczestnikami jednego chleba.
sahcim napisał(a):
Tak więc Gregorze nie ma innego biblijnego sposobu na spożywanie Ciała i Krwi Pańskiej jak tylko poprzez wiarę w Jego realną obecność w eucharystycznym Chlebie i Winie...

Dlaczego Jezus nie dał swojego ciała i krwi do spożycia to pokazałem w oparciu o Prawo Mojżeszowe, którego Jezus nie złamał tylko wypełnił doskonale, i o nowotestamentowe nauczanie w L.Hebr.

Poza tym Twój Kościół odebrał Ci możliwość udziału w kielichuwbrew poleceniu Jezusa.
Zastąpił Jego wolę swoją czym ostatecznie wyparł się Jezusa Chrystusa, a tych co chcieli być posłuszni woli swego Pana obłożył anatemą, która de facto obejmuje też Jezusa.
Dokumenty Soboru Trydenckiego, które przedstawiłem właśnie o tym mówią.


Cz lip 14, 2022 12:12 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
W naszym Kościele jest udzielana komunia pod dwiema postaciami. Nie na codzień, ze względów praktycznych. Lecz na życzenie też można w zakrystii poprosić o to księdza.
Tylko że ciało pańskie już zawiera w sobie krew, jak każde inne ciało. Nie ma potrzeby okazywać się, słabej wiary w tym względzie. By bez ważnego powodu o to prosić.
Widzisz - Gregor, że trudno jest pouczać innych, nie będąc z nimi w łączności. Trudno nie robić błędów. Wiara Kościoła jest wiarą żywą. Więc ulega przemianie to co w niej jest. Takiej przemianie, że umiejętne wyjaśnienia Kościoła. Umożliwiają ograniczanie rytuałów do niezbędnego minimum. Dla kogoś komu się czas zatrzymał, może to być trudne do pojęcia. Zatrzymanie się na starych ustaleniach, oznacza brak życia, martwość. Ożyw swą wiarę, a zobaczysz że zaczniesz żyć pełnią życia. Gdzie zmiany, nie będą dla Ciebie problemem. A tylko inną wersją tego samego.
A czy nie o to chodzi w zbawieniu?


Cz lip 14, 2022 9:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
A poza tym Jezus kazał to czynić jako wspomnienie Jego dzieła.
Jedno nie przeczy drugiemu.
Wyżej Gregorze twierdzisz, że Jezus(Bóg i Człowiek w jednej osobie) nie czynił wobec Apostołów realnym/obecnym(nie uobecniał) TO, co nakazał upamiętniać, tzn swojej śmieci krzyżowej więc nie wciskaj mi proszę, że twoje wspominanie jest zwiastowaniem śmierci Pańskiej...
Nie jesteś Apostołem przyjmującym od Chrystusa chleba o którym Bóg/Człowiek mówi TO JEST CIAŁO MOJE, KTÓRE ZA WAS BĘDZIE WYDANIE
Cytuj:
Wers 27 i 28 mówi o niegodnym spożywaniu chleba i piciu z kielicha - nic tam nie ma o ciele Jezusa.
No to może przeczytaj jeszcze raz i opowiedz czyjego Ciała i Krwi będzie winien ten, kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie...
Cytuj:
Jedynym ciałem fizycznym Jezusa jest Kościół
No więc skoro jesteś ciałem fizycznym Jezusa, to dlaczego dopuszczasz się grzechów czyli czynów/działań, które nie są zgodne z Jego Wolą (bo chyba nie powiesz mi, że nie dopuszczasz się grzechów). Fizyczne ciało Jezusa nie dopuszczało się żadnego grzechu...no chyba, że masz dowody, że było inaczej i ciało Chrystusa nie czyniło Jego Woli...
Ps... Wskaż mi w zacytowanym przez siebie wersecie z 1Kor 10,17 miejsce gdzie Apostoł mówi o Krwi Pańskiej, o której tak wyraźnie mówi w 27 wersecie 11 rozdziału...
Cytuj:
Dlaczego Jezus nie dał swojego ciała i krwi do spożycia to pokazałem w oparciu o Prawo Mojżeszowe, którego Jezus nie złamał tylko wypełnił doskonale, i o nowotestamentowe nauczanie w L.Hebr.
Prawo Mojżeszowe zabrania spożywania tego, co skażone/nieczyste zatem nie dotyczy Baranka nieskazitelnego i nieskalanego (patrz 1 Piotra 1:18-19)
...no chyba, że wg twojej wiary Jezus Chrystus - Baranek Boży, który gładzi grzechy świata, nie posiadał ciała nieskazitelnego i nieskalanego, i nie jest tym Barankiem o którym mówi Pismo...
Cytuj:
Poza tym Twój Kościół odebrał Ci możliwość udziału w kielichuwbrew poleceniu Jezusa.
Wybacz Gregorze ale jesteś niedouczony co do tej kwestii więc nie zrozumiesz, poza tym gdy dowodzisz, że w niegodnym spożywaniu Ciała i Krwi Pańskiej chodzi o
"fizyczne ciało Chrystusa" to jakoś nie oddzielasz ciała Chrystusa od Jego Krwi zatem się zdecyduj czy Ciało Chrystusa jest oddzielone od Jego Krwi, a jeżeli tak, to kiedy i dlaczego...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz lip 14, 2022 1:40 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Kupiec wenecki (Shakespeare, tłum. Paszkowski, 1895)/Akt czwarty

AKT CZWARTY.

SCENA PIERWSZA

Wenecya. Sala sądowa.

Wchodzą: DOŻA, SENATOROWIE, ANTONIO, BASSANIO, GRACYANO, SALARINO, SOLANIO i inne osoby.

(...)

 Czas upływa: proszę
O ostateczne wydanie wyroku.
Porcya. Funt mięsa tego kupca jest twą właścią;
Sąd go przysądza, prawo ci przyznaje.
Szylok. O, sędzio, pełen prawości!
Porcya.  Masz wolność
Wykrojenia mu tego mięsa z piersi;
Prawo przyznaje, sąd ci to przysądza,
Szylok. O, światły sędzio! — Pójdź: wyrok wydany.
Porcya. Zaczekaj: jest tu jeszcze jedna kwestya:
W skrypcie tym niema o krwi ani wzmianki.
Jak najwyraźniej w nim stoi: funt mięsa;
Weź-że ty skrypt swój, a ty swój funt mięsa:
Jeżeli jednak rżnąc takowe, żydzie,
Krwi chrześcijańskiej choć kroplę przelejesz,

Wszelkie twe mienie, wedle praw weneckich,
Skonfiskowane będzie na rzecz państwa.
Gracyano. O, sprawiedliwy sędzio! — Słyszysz, żydzie?
O, mądry sędzio!
Szylok.  Czy prawo tak mówi?
Porcya. Mogę ci zaraz pokazać artykuł.
Skoro ci idzie tak o sprawiedliwość,
To sprawiedliwość będzie wymierzoną
Bardziej, niż sobie tego życzysz nawet.
Gracyano. O, światły sędzio! To mi światły sędzia!
Nieprawdaż, żydzie?
Szylok.  Ny, to już przestaję
Na gotowiźnie: wyliczcie mi tylko
Sumę w trójnasób, a skwituję kupca.
Bassanio. Oto pieniądze.
Porcya.  Zaraz, nie tak skoro!
Trzeba żydowi temu sprawiedliwość
Ściśle wymierzyć: dostanie jedynie
Sztrof przynależny, nic więcej.
Gracyano.  O, żydzie!
Co to za prawy, co za światły sędzia!
Porcya. Gotuj się zatem rżnąć mięso: nie przelej
Krwi ani kropli; pomnij też nie wyrżnąć
Ani mniej, ani więcej niż funt spełna;
Bo gdybyś wyrżnął mniej lub więcej trochę,
Niż funt okrągły, gdyby niedowyżka
Albo przewyżka miała, ściśle biorąc,
Być o dwudziestą część skrupułu lżejsza.
Lub cięższą; gdyby się różniły szale
Chociażby tylko o szerokość włosa:
Umrzesz, i mienie twe pójdzie w sekwester.
Gracyano. To drugi Daniel, żydzie! istny Daniel!
Ha, poganinie, trzymamy cię w garści.
Porcya. Cóż go wstrzymuje? Bierz-że swój sztrof, żydzie.
Szylok. Zwróćcie walutę i dajcie mi pokój.
Porcya. Zrzekłeś się onej w obec sądu, zaczem
Otrzymasz tylko sztrof prawnie należny.
Gracyano. Daniel to! drugi Daniel! istny Daniel!
Jakże ci za to jestem wdzięczny, żydzie,
Że mię wyrazu tego nauczyłeś!

Szylok. Jakto? nie będęż miał nawet waluty?
Porcya. Będziesz miał tylko sztrof należny z prawa,
Który wziąć możesz na własne ryzyko.


Cz lip 14, 2022 5:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
witoldm napisał(a):
Ożyw swą wiarę, a zobaczysz że zaczniesz żyć pełnią życia. Gdzie zmiany, nie będą dla Ciebie problemem. A tylko inną wersją tego samego.A czy nie o to chodzi w zbawieniu?

Moja wiara ma się dobrze, a swoje zdanie w kwestii ciała i krwi Pańskiej przedstawiłem.


Cz lip 14, 2022 11:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Wyżej Gregorze twierdzisz, że Jezus(Bóg i Człowiek w jednej osobie) nie czynił wobec Apostołów realnym/obecnym(nie uobecniał) TO, co nakazał upamiętniać, tzn swojej śmieci krzyżowej więc nie wciskaj mi proszę, że twoje wspominanie jest zwiastowaniem śmierci Pańskiej...

Oczywiście, że jest gdyż moje wspominanie odbywa się po fakcie i opowiadamy w tym dniu o zbawczej śmierci Jezusa (to Dobra Nowina - Ewangelia). Ma to sens dokładnie taki jak to przedstawił Ap. Paweł zgodnie z otrzymanym objawieniem.
sahcim napisał(a):
Nie jesteś Apostołem przyjmującym od Chrystusa chleba o którym Bóg/Człowiek mówi TO JEST CIAŁO MOJE, KTÓRE ZA WAS BĘDZIE WYDANIE

Koryntianie też nie byli. Jednak Ap. Paweł wyjaśnił im - nawróconym poganom sens udziału w chlebie i kielichu.
Nawróceni żydzi nie mieli z tym problemu bo doskonale wiedzieli, że nie można dosłownie traktować słów Jezusa o krwi i ciele. Ap. Paweł - żyd i faryzeusz musiał poganom to tłumaczyć.
Jego wykładnia jest pewna i bezbłędna.
sahcim napisał(a):
No to może przeczytaj jeszcze raz i opowiedz czyjego Ciała i Krwi będzie winien ten, kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie...

Najpierw musisz wiedzieć czym było niegodne spożywanie wieczerzy Pańskiej, a nie ciała i krwi Pańskiej.
Kim Koryntianie w istocie gardzili?
Czy tylko współbraćmi i siostrami?
Kto czynił siebie niegodnym?
W rozdz. 11 jest jasno też wytłumaczone, co to znaczy: nie rozróżniać ciała i krwi Pańskiej, niegodnie spożywać chleb i niegodnie pić z kielicha.
sahcim napisał(a):
No więc skoro jesteś ciałem fizycznym Jezusa, to dlaczego dopuszczasz się grzechów czyli czynów/działań, które nie są zgodne z Jego Wolą (bo chyba nie powiesz mi, że nie dopuszczasz się grzechów). Fizyczne ciało Jezusa nie dopuszczało się żadnego grzechu...no chyba, że masz dowody, że było inaczej i ciało Chrystusa nie czyniło Jego Woli...

Z takich samych powodów jak Ty.
Ciało Jezusa, które jest na Ziemi - Kościół to nie ciało, w którym zmartwychwstał. Nie mieszaj ich.
sahcim napisał(a):
Ps... Wskaż mi w zacytowanym przez siebie wersecie z 1Kor 10,17 miejsce gdzie Apostoł mówi o Krwi Pańskiej, o której tak wyraźnie mówi w 27 wersecie 11 rozdziału...

Zacytowany przeze mnie werset mówi o jedynym ciele Jezusa, które jest na Ziemi i udziale w nim zbawionych tak jak mają udział w jednym chlebie, który łamią na pamiątkę ofiarowania ciała Jezusa na krzyżu.
Taką symbolikę przedstawił Jezus uczniom w wieczerniku i taką symbolikę miał objawioną Ap. Paweł.
Gdzie obecnie znajduję się przelana krew Jezusa masz podane w [Hebr.9.12].
sahcim napisał(a):
Prawo Mojżeszowe zabrania spożywania tego, co skażone/nieczyste zatem nie dotyczy Baranka nieskazitelnego i nieskalanego (patrz 1 Piotra 1:18-19)

Prawo Mojżeszowe zabraniało picia jakiejkolwiek krwi - przytaczałem stosowne fragmenty.
Od samego początku - od nocy w Egipcie krew baranka służyła jako oczyszczenie z grzechów i nigdy nie służyła do picia. To było zapowiedzią przelania krwi Jezusa, która oczyszcza doskonale z grzechów i też nie służy do fizycznego picia.
Picie to wprowadzenie do swojego wnętrza jakiegoś napoju: woda, sok itp.
"Picie" krwi Jezusa to wprowadzanie do swojego duchowego wnętrza jego krwi w sposób duchowy, która oczyszcza w sferze duchowej i daje życie.
Tu nic nie dzieje się w sferze fizycznej.
Ap. Jan tak to przedstawia:
[I Jana 1.7,9]:7. Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu. 9.Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
Tu nie pije się fizycznie krwi.
sahcim napisał(a):
Wybacz Gregorze ale jesteś niedouczony co do tej kwestii więc nie zrozumiesz, poza tym gdy dowodzisz, że w niegodnym spożywaniu Ciała i Krwi Pańskiej chodzi o
"fizyczne ciało Chrystusa" to jakoś nie oddzielasz ciała Chrystusa od Jego Krwi zatem się zdecyduj czy Ciało Chrystusa jest oddzielone od Jego Krwi, a jeżeli tak, to kiedy i dlaczego...

Przytaczałem konkretne dokumenty Twojego Kościoła, który sam sobie ustanowił komunię po jedna postacią dla mas - wbrew woli Jezusa, a tych którzy chcieli być posłuszni nakazowi Jezusa obłożył anatemą i de facto Jezusa też. Tak więc Twój Kościół ostatecznie na Soborze Trydenckim odrzucił Jezusa Chrystusa i ustanowił sobie innego Jezusa - eucharystycznego.

Co do fizycznego ciała to już tłumaczyłem, a w zasadzie tłumaczył Ap. Paweł - jedyne fizyczne ciało to Kościół.
Jezus nie pojawia się fizycznie na Ziemi od czasu wniebowstąpienia i tak będzie aż do czasu, o który czytamy:
[Hebr.9.28]:Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.
Między Jego pierwszym cielesnym pobytem na Ziemi, a Jego drugim ukazaniem się fizycznym nie ma nic pośredniego (żądnej przemiany i bycia pod postacią chleba i wina).

Przyjmij sahcim prawdę Słowa Bożego - ta prawda wyzwala i daje światło poznania.


Pt lip 15, 2022 12:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Wyżej Gregorze twierdzisz, że Jezus(Bóg i Człowiek w jednej osobie) nie czynił wobec Apostołów realnym/obecnym(nie uobecniał) TO, co nakazał upamiętniać, tzn swojej śmieci krzyżowej więc nie wciskaj mi proszę, że twoje wspominanie jest zwiastowaniem śmierci Pańskiej...
Oczywiście, że jest gdyż moje wspominanie
Twoje wspominanie nie jest czynieniem tego co wobec Apostołów czynił (i nakazał upamiętniać) Pan Jezus gdyż sam zaprzeczasz wyżej, że On to czynił wobec nich...
Cytuj:
Koryntianie też nie byli. Jednak Ap. Paweł wyjaśnił im - nawróconym poganom sens udziału w chlebie i kielichu.
Nawróceni żydzi nie mieli z tym problemu bo doskonale wiedzieli, że nie można dosłownie traktować słów Jezusa o krwi i ciele. Ap. Paweł - żyd i faryzeusz musiał poganom to tłumaczyć.
Jego wykładnia jest pewna i bezbłędna.
Oczywiście, że jego wykładnia jest pewna i bezbłędna dlatego też sam Luter jej nie odrzucał i stąd Luteranie do tej pory wyznają iż: Wieczerza Pańska to: „prawdziwe ciało i prawdziwa krew Pana naszego Jezusa Chrystusa, pod chlebem i winem nam chrześcijanom do spożywania i picia przez samego Chrystusa ustanowione” (Mały katechizm, Część piata, Pytanie pierwsze)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No więc skoro jesteś ciałem fizycznym Jezusa, to dlaczego dopuszczasz się grzechów czyli czynów/działań, które nie są zgodne z Jego Wolą (bo chyba nie powiesz mi, że nie dopuszczasz się grzechów). Fizyczne ciało Jezusa nie dopuszczało się żadnego grzechu...no chyba, że masz dowody, że było inaczej i ciało Chrystusa nie czyniło Jego Woli...
Z takich samych powodów jak Ty.
Ciało Jezusa, które jest na Ziemi - Kościół to nie ciało, w którym zmartwychwstał. Nie mieszaj ich.
Skoro zatem wiesz, że to(jak go nazywasz) fizyczne ciało - Kościół - nie jest
tym samym Ciałem w którym zmartwychwstał Chrystus, to dlaczego je ze sobą mieszasz jeśli Chrystus w Wieczerniku zwracając się do Apostołów: bierzcie i jedzcie to jest Ciało moje wyraźnie mówi: które za was będzie wydane...czy wg ciebie Chrystus wydał na śmierć Kościół ??
Cytuj:
Taką symbolikę przedstawił Jezus uczniom w wieczerniku i taką symbolikę miał objawioną Ap. Paweł.
No proszę...czyli wg ciebie ciałem "które za was będzie wydane" jest Kościół, a nie to, które zostało przybite do krzyża...
Cytuj:
Prawo Mojżeszowe zabraniało picia jakiejkolwiek krwi - przytaczałem stosowne fragmenty.
No i co z tego, że przytaczałeś skoro nie dociera do ciebie, że Prawo Mojżeszowe nie znało żadnej krwi, która byłaby nieskazitelna i nieskalana, a co za tym idzie posiadała życie w sobie, stąd zabraniało spożywania jakiejkolwiek...
Krew Chrystusa ma życie w sobie o czym Jezus sam mówi:
Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.
J 6.54-56
Zaprawdę, dli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. J 6.53-55
Cytuj:
"Picie" krwi Jezusa to wprowadzanie do swojego duchowego wnętrza jego krwi w sposób duchowy, która oczyszcza w sferze duchowej i daje życie. Tu nie pije się fizycznie krwi.
A to widziałeś jakiegoś katolika żeby pił fizycznie krew Jezusa albo spożywał Jego fizyczne ciało ??
Cytuj:
Przyjmij sahcim prawdę Słowa Bożego - ta prawda wyzwala i daje światło poznania.
No właśnie Gregorze...to prawda Słowa Bożego wyzwala i daje światło poznania, zatem twoja interpretacja słów Chrystusa nie jest prawdą Słowa ale twoją prawda...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lip 15, 2022 2:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
A to widziałeś jakiegoś katolika żeby pił fizycznie krew Jezusa albo spożywał Jego fizyczne ciało ??

No i wszystko jasne.
O czym tu mowa?
Znasz swoją wiarę katolicką i co w tym temacie naucza?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt lip 15, 2022 8:36 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL