Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:03 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Gregor napisał(a):
Tak Pan Bóg przedstawił się Mojżeszowi i tak kazał o sobie mówić (co nie zmienia faktu, że jest trójjedyny). Tego ani ja, ani Ty nie jesteśmy w stanie pojąć.
Poza tym: całe Pismo jest natchnione przez Pana Boga - również znaczenie JHWH.

Ten, który przedstawił się Mojżeszowi, nie był Bogiem Ojcem o którym świadectwo prawdy wydał Syn Boży - Jezus.


Wybrana. Czy możesz wymienić które z Ksiąg Pisma Św. uznajesz? Dużo spraw by uprościło. Bo jakby co to wykasowałaś właśnie Prawo o którym Jezus mówił że nie przyszedł je znieść, ale wypełnić. Dla ustalenia uwagi: Prawem nazywano za czasów Jezusa Pięcioksiąg Mojżeszowy. Tak więc?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 19, 2022 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Hmm...to hebrajski tekst Pisma jest wg ciebie Słowem Bożym czy ludzkim, że słowo JHWH w tymże tekście postrzegasz jako imię jednoosobowego Boga....?
To nie ja postrzegam, tylko wynika to ze znaczenia
Gdyby Słowo Boże - JHWH - znaczyło jednoosobowego Boga, to byłby On jedną Osobą...
Cytuj:
Tak Pan Bóg przedstawił się Mojżeszowi i tak kazał o sobie mówić (co nie zmienia faktu, że jest trójjedyny).
Gdyby(jak piszesz) JHWH przedstawił się Mojżeszowi jako jednoosobowy Bóg, to oznaczałoby, że go okłamał...
Cytuj:
Poza tym: całe Pismo jest natchnione przez Pana Boga - również znaczenie JHWH.
No więc skoro jest natchnione przez Boga, tzn że znaczenie Słowa Bożego JHWH nie może być inne niż jest w rzeczywistości...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So lis 19, 2022 3:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW.
Jezus nauczał i mówił o Prawie Bożym, które jest odwieczne i wieczne.
Prawo Mojżeszowe było ustalone przez człowieka.
Dlatego Jezus nauczał - że powiedziano ale jednocześnie dodał - a ja wam mówię.
Dodał Prawu właściwe brzmienie.
Prawo Boże głosił Kapłan Melchizedek. Abraham poznał to Prawo i zawarł przymierze z Kapłanem Melchizedekiem, że będzie je propagował.
Jednak dalsze pokolenia wypaczyły je.
Powołani przez Boga Prorocy - głosili je ale ich za prawdę mordowano, bo ta prawda parzyła i przeszkadzała. Tak samo reprezentanci prawa Mojżeszowego zamordowali Syna Bożego, bo prawda ich parzyła.
Mówią, że szatan jak chce zwieść, to powołuje się na prawość.
Bóg Ojciec, który jest Miłością, nie wprowadził opisanych plag Egipskich.
Nie kazał mordować i podbijać inne narody.
Nie kazał mordować jeńców w tym kobiety i dzieci. Nie kazał rozprawiczać dziewczynki i brać je w cielesną niewolę.
Wiemy kto obiecywał Jezusowi podczas kuszenia ziemskie profity. To ten sam, który obiecywał ziemskie profity Mojżeszowi.
Bóg Ojciec daje obietnice duchowych profitów. Nie mówi morduj jednocześnie dając przykazanie - nie zabijaj.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So lis 19, 2022 3:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
No i znowu radosne paplanko...

Wybrana. Dla Ciebie z dedykacją:

Mt 5
17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

I jeszcze raz, czytaj z ruchu moich warg: Prawo (z wielkiej litery) to Księgi Mojżeszowe, a Prorocy - to Księgi proroków.

Czyli co? Mateusz także do wykreślenia?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 19, 2022 4:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
No i znowu radosne paplanko...

Wybrana. Dla Ciebie z dedykacją:

Mt 5
17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

I jeszcze raz, czytaj z ruchu moich warg: Prawo (z wielkiej litery) to Księgi Mojżeszowe, a Prorocy - to Księgi proroków.

Czyli co? Mateusz także do wykreślenia?

Dlaczego tak uważasz?
Cytat z E.Mateusza potwierdza to, co napisałam wcześniej, że Prawo Boże jest odwieczne i wieczne.
Chyba nie chcesz potwierdzić, że Mojżesz był odwiecznym i, źe to on ustanowił Prawo Boże?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N lis 20, 2022 11:24 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Ale właśnie odrzuciłaś Prawo Boże które jest odwieczne i wieczne jak to piszesz. Właśnie Jezus o tym jedynym znanym Prawie mówi Jezus o Prawie które dał Żydom Mojżesz. A Prorocy to zapisy w księgach prorockich z biblii. W czasach Jezusa już kanon był.
Czyli wybrana jak zwykle sama sobie zaprzecza.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lis 20, 2022 12:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey napisał(a):
Ale właśnie odrzuciłaś Prawo Boże które jest odwieczne i wieczne jak to piszesz. Właśnie Jezus o tym jedynym znanym Prawie mówi Jezus o Prawie które dał Żydom Mojżesz. A Prorocy to zapisy w księgach prorockich z biblii. W czasach Jezusa już kanon był.
Czyli wybrana jak zwykle sama sobie zaprzecza.

Tak, czytał prawo jakie oni mieli zapisane w Księdze, jakie było im znane.
Jednak od razu nadawał temu prawu właściwe brzmienie i znaczenie.
Dlatego mówił - powiedziano i dodał - ja wam powiadam.
Chyba nie uważasz, że tak samo brzmiało?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N lis 20, 2022 2:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Czym innym jest zmiana Prawa, czym innym odrębna interpretacja. Różnice między Żydami a Jezusem dotyczyły interpretacji. To były różnice wynikające z przyjęcia błędnego założenia kim jest Bóg i kim jest w stosunku do Niego człowiek. Te założenia przyjęli Żydzi jako niepodważalne, więc nie rozpoznali Boga. Na te różnice interpretacyjne zwrócił uwagę konający na krzyżu Jezus: żyją w iluzji, więc nie wiedzą co czynią. Oni sprawdzali Boga nawet na krzyżu krzycząc, że jeśli jesteś Bogiem to zejdź z krzyża. Te wyobrażenia pozostały także z chrześcijanami i są to zarzuty adresowane do wszechmocnego Boga, który dopuszcza tyle zła na ziemi. Nie ma w tym jednak myślenia logicznego przyczyniowo - skutkowego, że czynione zło ma swych sprawców i są nimi konkretni ludzie, ale mamy rezonans, czyli myślenie w kategoriach odbicia: skoro Bóg pozwala, znaczy że jest winien. Myślenie w kategoriach echa prowadzi do wyjścia z Kościoła, pernamentnej krytyki wszystkiego co dotyczy Kościoła . Skoro winni są konkretni ludzie w Kościele oznacza, że Głową Kościoła nie jest Bóg, więc to fałszywka. Takie myślenie prezentuje wybrana.
Ludzie w sprawach zawodowych mogą świetnie operować logiką formalną, w sprawach światopoglądowych myślą w kategoriach echa.


N lis 20, 2022 10:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
merss napisał(a):
Czym innym jest zmiana Prawa, czym innym odrębna interpretacja. Różnice między Żydami a Jezusem dotyczyły interpretacji. To były różnice wynikające z przyjęcia błędnego założenia kim jest Bóg i kim jest w stosunku do Niego człowiek. Te założenia przyjęli Żydzi jako niepodważalne, więc nie rozpoznali Boga. Na te różnice interpretacyjne zwrócił uwagę konający na krzyżu Jezus: żyją w iluzji, więc nie wiedzą co czynią. Oni sprawdzali Boga nawet na krzyżu krzycząc, że jeśli jesteś Bogiem to zejdź z krzyża. Te wyobrażenia pozostały także z chrześcijanami i są to zarzuty adresowane do wszechmocnego Boga, który dopuszcza tyle zła na ziemi. Nie ma w tym jednak myślenia logicznego przyczyniowo - skutkowego, że czynione zło ma swych sprawców i są nimi konkretni ludzie
Tu się zupełnie z tobą zgadzam[/quote]
merss napisał(a):
mamy rezonans, czyli myślenie w kategoriach odbicia: skoro Bóg pozwala, znaczy że jest winien. Myślenie w kategoriach echa prowadzi do wyjścia z Kościoła, pernamentnej krytyki wszystkiego co dotyczy Kościoła . Skoro winni są konkretni ludzie w Kościele oznacza, że Głową Kościoła nie jest Bóg, więc to fałszywka. Takie myślenie prezentuje wybrana.

Kościół Boży jest tam, gdzie jest głoszone Słowo Boże
Słowo Boże, to prawda dana nam przez Jezusa Chrystusa.
Bóg jest Głową Kościoła. Kościół Boży, to nie instytucja, narodowość, ustalona forma, lecz należą do niego wszyscy wierzący Ducha Chrystusowego.
Ja mogę się wspólnie modlić wspólnie z każdym człowiekiem i w każdym miejscu na ziemi ale w tym samym Duchu Chrystusowym.
Jeżeli przede wszystkim gloryfikuje się stare pisma i obrzędy, takie jak ciągłe składanie Jezusa w ofierze na Ołtarzu, to ja tą biesiadną Paschę nie chcę celebrować.
Dla mnie ofiara złożona na Golgocie, była jedyna i wpełni doskonała. Jezus zmartwychwstał nie tylko w jednym dniu w czasie przesilenia wiosennego, lecz jest zmartwychwstałym w moim sercu każdego dnia i każdej sekundy.
Jezus żyje we mnie a ja żyję w Jego miłości i prawdzie.
Bóg jest miłością a nie starotestamentowym Jahwe, który pragnie nas karać. Idea Boga zawarta w Starym Testamencie jest fałszywa. Bóg pragnie nas zbawić I kocha nas wielką miłością. To człowiek nieświadomy pcha się w moc niegodziwca i jest jego niewolnikiem. Człowiek żyjący w prawdzie zna jak wielką miłością jest Bóg Ojciec i pragnie uświęcać swoje życie w tej miłości.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lis 21, 2022 12:32 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Kościół Boży jest tam, gdzie jest głoszone Słowo Boże
Słowo Boże, to prawda dana nam przez Jezusa Chrystusa.
Bóg jest Głową Kościoła. Kościół Boży, to nie instytucja, narodowość, ustalona forma, lecz należą do niego wszyscy wierzący Ducha Chrystusowego.

Wspólnotę założył Jezus i człowiek wzrasta we wspólnocie, żeby wiedział co źle robi. Jak się zamyka sam z Pismem Świętym to się nie może skonfrontować przemyśleniami z nikim i nie zauważy, że błędnie interpretuje Słowo. Słów czytanych w Piśmie Świętym nie bierze się dosłownie..
Wyżej napisałam, że chodziło o różnice interpretacyjne. U ciebie jest taki chaos myślowy, że sama nie wiesz co przyjmujesz w PŚ a co odrzucasz. Zależy od chwili, gonisz jedynie aktualnie biegnące myśli.
Cytuj:
Ja mogę się wspólnie modlić wspólnie z każdym człowiekiem i w każdym miejscu na ziemi ale w tym samym Duchu Chrystusowym.

Można się łączyć z ludźmi na rozmaite sposoby i to zależy od zadania, które nam zlecono. Mamy więc ludzi wyznających wartości ewangeliczne i ludzi wyznających wartości antyewangeliczne i żyjących niemoralnie. Nasz wiek wyznaczył inną linię podziału niż wcześniej. Zderza się kultura życia z kulturą śmierci. Trwa walka o życie i tutaj łączą się ludzie rozmaitych wyznań i religii. Modlą się inaczej, ale ja modlitwę, jako rozmowę z Bogiem ograniczam do wspólnoty wiary. Szacunek do ludzi wierzących inaczej nie oznacza, że każda religia ma taką samą rangę. ortodoksyjni żydzi, muzułmanie, katolicy czy niektórzy protestanci widzą jedną prawdę...u siebie. Ty widzisz prawdę wszędzie, w jakimś enigmatycznym duchu, ale tego ducha odbierasz katolikom. Nie ma prawdy w urazowym myśleniu.
Cytuj:
Jeżeli przede wszystkim gloryfikuje się stare pisma i obrzędy, takie jak ciągłe składanie Jezusa w ofierze na Ołtarzu, to ja tą biesiadną Paschę nie chcę celebrować.

Nie rozumiesz i brak rozumienia przyjmujesz jako rozumienie. To wyobrażenia.
Cytuj:
Jezus zmartwychwstał nie tylko w jednym dniu w czasie przesilenia wiosennego, lecz jest zmartwychwstałym w moim sercu każdego dnia i każdej sekundy.

Nie, to myślenie magiczne. Afirmacja dotyczy powierzchni, czyli psychiki, nie dotyka ducha. Dlatego możesz szydzić z obrzędów, ale nie zakwestionujesz swego pojmowania, że możesz się mylić.
Cytuj:
Bóg jest miłością a nie starotestamentowym Jahwe, który pragnie nas karać.

Żydzi doskonale wyczuwali od samego początku, że Bóg jest miłosierny. Oni wiedzieli, że Bóg wychowuje i sami wychowywali swe dzieci tak, by zachowywały wiarę przodków. Pamiętali słowa: Pamiętaj Izraelu...Dlatego przetłumaczono Biblię na grekę. ST w języku greckim stanowił podwaliny pod Nowy testament i zapewnił Jezusowi tak duże zrozumienie wśród nie Żydów. Apostołowie trafiali na pogan znających ST i wiarę Żydów, była dla nich atrakcyjna, więc przyjmowali ciąg dalszy, czyli jego wypełnienie w NT. Nikogo nie pociągnie okrutny Bóg. Pudło więc.
Po raz kolejny okazuje się, że nie masz żadnej wiedzy historycznej, ale lecą slogany.
Cytuj:
Idea Boga zawarta w Starym Testamencie jest fałszywa. Bóg pragnie nas zbawić I kocha nas wielką miłością.

Nie masz pojęcia o tym dlaczego tak szybko wzrastała liczba chrześcijan wśród pogan. Była to znajomość ST. Natomiast ty się nieprzyjemnie wikłasz i z niewiedzy głupoty piszesz.
Cytuj:
To człowiek nieświadomy pcha się w moc niegodziwca i jest jego niewolnikiem. Człowiek żyjący w prawdzie zna jak wielką miłością jest Bóg Ojciec i pragnie uświęcać swoje życie w tej miłości.

Kolejny wierszyk afirmacyjny. Ktoś kto nie wierzy a wie wierzy w siebie i to w co wierzy nazywa bogiem.


Pn lis 21, 2022 1:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Ten, który przedstawił się Mojżeszowi, nie był Bogiem Ojcem o którym świadectwo prawdy wydał Syn Boży - Jezus.

Ten, który objawił się Mojżeszowi w stwierdzeniu JHWH, nie przedstawił swojej pozycji tylko swój charakter.


Pn lis 21, 2022 10:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Gdyby Słowo Boże - JHWH - znaczyło jednoosobowego Boga, to byłby On jedną Osobą...

No to sprawdź co oznacza JHWH, a nie gdybaj.
Poza tym Bóg jej jeden choć trójjedyny.
sahcim napisał(a):
Gdyby(jak piszesz) JHWH przedstawił się Mojżeszowi jako jednoosobowy Bóg, to oznaczałoby, że go okłamał...

Bóg powiedział prawdę, gdyż nie objawił Mojżeszowi swojej trynitarnej natury.
Poza tym Pan Bóg powiedział do Mojżesza [II Mojż.3.14]: A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: "Jestem" posłał mnie do was!
O ilu osobach mówi Pan Bóg Mojżeszowi?

Naprawdę sahcim nie szukaj dziury w całym, bo to zwykłe bicie piany.


Pn lis 21, 2022 10:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby Słowo Boże - JHWH - znaczyło jednoosobowego Boga, to byłby On jedną Osobą...
No to sprawdź co oznacza JHWH, a nie gdybaj.
Wciskając mi gdybanie nie zmienisz prawdy o Bogu JHWH utrwalonej w Piśmie.
Cytuj:
Poza tym Bóg jej jeden choć trójjedyny.
Poza tym powiadasz....no to odpowiedz mi kolego sympatyczny od kiedy dla ciebie JHWH jest Bogiem trójjedynym, tzn trzema osobami - Ojcem, Synem i Duchem Świętym, że widzisz w imieniu Boga JHWH jednoosobowego Boga...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby(jak piszesz) JHWH przedstawił się Mojżeszowi jako jednoosobowy Bóg, to oznaczałoby, że go okłamał...
Bóg powiedział prawdę, gdyż nie objawił Mojżeszowi swojej trynitarnej natury.
Kolego sympatyczny...ale objawienie Mojżeszowi prawdy o Bogu JHWH nie skutkuje u Mojżesza postrzeganiem tegoż JHWH jako jednoosobowego Boga...no chyba, że jak ŚJ(i inni antytrynitarze) uważasz, że w 1 Ks. Mojżeszowej 1:26 oraz 3:22 autor tejże księgi, Bóg włączał w swoje stwierdzenie anioły mówiąc, "uczyńmy" czy "nam" :D
Cytuj:
Poza tym Pan Bóg powiedział do Mojżesza [II Mojż.3.14]: A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: "Jestem" posłał mnie do was!
O ilu osobach mówi Pan Bóg Mojżeszowi?
Kolego sympatyczny...gdy Pan Bóg(JHWH) mówi o sobie, to zawsze mówi prawdę, a prawda o JHWH jest taka, że jest On Bogiem trójjedynym, tzn Ojciec, Syn i Duch Św. Trzy osoby, trzy sposoby działania, ale wciąż jeden Bóg...
Cytuj:
Naprawdę sahcim nie szukaj dziury w całym, bo to zwykłe bicie piany.
Gdyby to twoje "całe" było prawdziwie całym, to nie byłoby tak dziurawe jak jest.... :PPPP

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn lis 21, 2022 6:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Poza tym powiadasz....no to odpowiedz mi kolego sympatyczny od kiedy dla ciebie JHWH jest Bogiem trójjedynym, tzn trzema osobami - Ojcem, Synem i Duchem Świętym, że widzisz w imieniu Boga JHWH jednoosobowego Boga...?

Źle mnie rozumiesz. W stwierdzeniu JHWH Pan Bóg (trójjedyny) przedstawił swój charakter, a nie ilość osób.
JHWH to nie jest nazwa własna (typu Janek, Zdzisław).
JHWH to stwierdzenie: [b]On istnieje/On jest[/b]/wiecznie istniejący. To charakter Pana Boga jako całości w swej trynitarności.

Dla mnie Bóg jest trynitarny od pierwszego wersetu Biblii, gdzie użyte jest słowo Elohim - tzn. Bogowie.
Dosłowne tłumaczenie z hebrajskiego pierwszego wersetu Biblii brzmi:

W początku stworzył Bogowie niebo i ziemię.
sahcim napisał(a):
Kolego sympatyczny...gdy Pan Bóg(JHWH) mówi o sobie, to zawsze mówi prawdę, a prawda o JHWH jest taka, że jest On Bogiem trójjedynym, tzn Ojciec, Syn i Duch Św. Trzy osoby, trzy sposoby działania, ale wciąż jeden Bóg...

O tym też piszę - o jednym Bogu choć w trzech osobach.
Nie wiem więc z czym masz problem :?:


Wt lis 22, 2022 1:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
O ilu osobach mówi Pan Bóg Mojżeszowi?
W ogóle nie porusza tego tematu.
Gregor napisał(a):
W stwierdzeniu JHWH Pan Bóg (trójjedyny) przedstawił swój charakter, a nie ilość osób.
JHWH to nie jest nazwa własna (typu Janek, Zdzisław).
JHWH to stwierdzenie: On istnieje/On jest/wiecznie istniejący. To charakter Pana Boga jako całości w swej trynitarności.

Koniec świata bliski - zgadzam się z Gregorem ;)
Poszedłbym nawet jeszcze dalej: nie tyle nawet charakter, ale to, że On jest bytem samym w sobie, życiem samym w sobie. Bez Niego nic nie żyje/nie istnieje. Samo sedno bytu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 22, 2022 1:43 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL