Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 6:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2015 8:43 am
Posty: 166
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
Czy masz jakiś pomysł co można zrobić aby wyjść z tego koła ?


Odrzucić argumenty, które prowadzą do błędu i poszukać nowych.

Skąd zatem można wiedzieć czyja intrerpretacja Biblii jest prawidłowa?


N maja 03, 2015 5:52 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
RadekK napisał(a):
asertywny napisał(a):
Czy masz jakiś pomysł co można zrobić aby wyjść z tego koła ?


Odrzucić argumenty, które prowadzą do błędu i poszukać nowych.

Skąd zatem można wiedzieć czyja intrerpretacja Biblii jest prawidłowa?


Rzecz polega na tym że moje argumenty, czyli Słowo Boże – Pismo Święte – Biblia, jest nieomylne. Bo jest moją podstawą. Tego nie odrzucę, gdyż to równałoby się z wyparciem Zbawiciela.

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


N maja 03, 2015 6:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
To jak asertywny...czy w końcu odpowiesz mi na jakiej podstawie twierdzisz, że(cyt):
WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.
To ten Kościół jest powszechny\katolicki.
...??
bo z tego co stwierdziłeś, to tutaj na forum chrześcijańskim, nie powinniśmy mieć innej podstawy, niżeli Pismo Święte, czyli nasze przekonania powinniśmy opierać(sprawdzać) tylko na Biblii, no nie...? a zatem jeszcze raz:
na jakiej podstawie twierdzisz to, co przytoczyłem jako twoje przekonania dotyczące wszystkich religii ziemskich... :roll:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N maja 03, 2015 12:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
Sachcim myślę że po prostu mieszasz i traktujesz mnie z góry z tego powodu iż jestem „bratem odłączonym”. Ty zaś należysz do tej jedynozbawczej religii. Skoro masz takie przekonanie to po prostu zostań przy tym i już.

Moje twierdzenie jest oparte jedynie na zapisach biblijnych. Zaś Twoje na Biblii + Katechizmie + Tradycji czyli tzw. Ojców. Z tym że ci Ojcowie nie byli jednomyślni i co z tym faktem zrobić ?

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


N maja 03, 2015 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
Moje twierdzenie jest oparte jedynie na zapisach biblijnych.
Proszę zatem o biblijne cytaty potwierdzające, że(cyt):
WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.
To ten Kościół jest powszechny\katolicki.
...
W końcu co to dla kogoś, kto opiera się tylko na Biblii(dobrze znającego Pismo) przytoczyć biblijny dowód, że wszystkie religie ziemskie stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa...
ps...do reszy wpisu się nie odniosłem gdyż są osobistymi uwagami pod adresem współdyskutanta...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N maja 03, 2015 1:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
Zasadą jest patrzenie na Słowo Boże jako całość. Tak więc na podstawie jednego zapisu nie jestem w stanie dowieźć tego że Kościół Jezusa Chrystusa stanowią WSZYSCY ludzie narodzeni na nowo.

Chrześcijanin to w pierwszej kolejności osoba wydająca owoce godne opamiętania, zobacz co Jan chrzciciel mówił do tych co uważali że ochrzczenie się załatwi sprawę ( Łk 3;7-8). Ludzie zrzeszeni w tych różnych denominacjach, prowadzeni Duchem Świętym i w związku z tym wydający Owoc Ducha Świętego w codziennym życiu. Oraz nie będący oficjalnie członkiem jakiejś zarejestrowanej społeczności, ale wydający Owoc tegoż Ducha Świętego. Wszystkie te osoby należą do Kościoła Pana Jezusa Chrystusa,
Tak naucza CAŁA BIBLIA, a nie jakieś wyrwane wersy.

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


N maja 03, 2015 2:33 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2015 8:43 am
Posty: 166
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
Rzecz polega na tym że moje argumenty, czyli Słowo Boże – Pismo Święte – Biblia, jest nieomylne. Bo jest moją podstawą. Tego nie odrzucę, gdyż to równałoby się z wyparciem Zbawiciela.

asertywny,

masz ułatwione zadanie, ponieważ większość z nas tutaj zgadza się z tym, że Biblia jest nieomylna. Do tego nie musisz nas przekonywać. Chodzi o coś innego:

czy słyszałeś o dogmacie o nieomylności papieża? To czego żądasz od nas to uznanie dogmatu o nieomylności asertywnego. Dogmatu, że wszystko co mówi twierdząc, że opiera się na Biblii jest prawdziwe.

Zakładam, że nie uznajesz dogmatu o nieomylności papieża. Możesz więc na początek zrobić tak: wylicz wszystkie powody, dla których go nie uznajesz a potem przekonaj nas, że żaden z tych powodów nie stosuje się do Ciebie.


N maja 03, 2015 4:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
Zasadą jest patrzenie na Słowo Boże jako całość. Tak więc na podstawie jednego zapisu nie jestem w stanie dowieźć tego że Kościół Jezusa Chrystusa stanowią WSZYSCY ludzie narodzeni na nowo.
Asertywny...czy wg ciebie we wszystkich religiach ziemskich ludzie rodzą się na nowo do komunii z Kościołem powszechnym ? bo przecież ty nie o nowonarodzonych pisałeś twierdząc, że WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.(Kościół powszechny)...czy nie ?? (no chyba, że znowu ci się odwidziało i tym razem na miano religii zasługują tylko wspólnoty chrzeßcijsńskie)... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N maja 03, 2015 4:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
sahcim napisał(a):
Asertywny...czy wg ciebie we wszystkich religiach ziemskich ludzie rodzą się na nowo do komunii z Kościołem powszechnym ? bo przecież ty nie o nowonarodzonych pisałeś twierdząc, że WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.(Kościół powszechny)...czy nie ?? (no chyba, że znowu ci się odwidziało i tym razem na miano religii zasługują tylko wspólnoty chrzeßcijsńskie)... :D


Chyba nasza rozmowa jest jałowa. Skoro twierdzisz że człowiek rodzi się do komunii z Kościołem powszechnym. Według mnie jest to masło maślane. Gdyż narodzenie się na nowo to komunia PRZEDE WSZYSTKIM z Bogiem.
Robisz błąd logiczno językowy twierdząc że ludzie jako żywe kamienie, elementy Budowli pod nazwą Kościół, rodzą się do tego Kościoła.

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


N maja 03, 2015 5:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
RadekK napisał(a):
asertywny,

masz ułatwione zadanie, ponieważ większość z nas tutaj zgadza się z tym, że Biblia jest nieomylna. Do tego nie musisz nas przekonywać. Chodzi o coś innego:

czy słyszałeś o dogmacie o nieomylności papieża? To czego żądasz od nas to uznanie dogmatu o nieomylności asertywnego. Dogmatu, że wszystko co mówi twierdząc, że opiera się na Biblii jest prawdziwe.

Zakładam, że nie uznajesz dogmatu o nieomylności papieża. Możesz więc na początek zrobić tak: wylicz wszystkie powody, dla których go nie uznajesz a potem przekonaj nas, że żaden z tych powodów nie stosuje się do Ciebie.


Nie uznaję ŻADNEGO śmiertelnika za nieomylnego na podstawie chociażby tych dwóch tekstów. Które dotyczą też i mnie. Na podstawie jakiej mojej wypowiedzi wnioskujesz że mówiłem o sobie iż jestem nieomylny ?

„ ...Nie ma bowiem różnicy,  gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,  i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie „
[Rz 3;22-24 BW].

„Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.  „
[Mt 23;9 BT].

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


N maja 03, 2015 5:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
sahcim napisał(a):
Asertywny...czy wg ciebie we wszystkich religiach ziemskich ludzie rodzą się na nowo do komunii z Kościołem powszechnym ? bo przecież ty nie o nowonarodzonych pisałeś twierdząc, że WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.(Kościół powszechny)...czy nie ?? (no chyba, że znowu ci się odwidziało i tym razem na miano religii zasługują tylko wspólnoty chrzeßcijsńskie)... :D
Chyba nasza rozmowa jest jałowa. Skoro twierdzisz że człowiek rodzi się do komunii z Kościołem powszechnym. Według mnie jest to masło maślane. Gdyż narodzenie się na nowo to komunia PRZEDE WSZYSTKIM z Bogiem.
No to żeby nasza rozmowa nie wydawała ci się jałowa, to zapytam po twojemu.
A zatem czy wg ciebie we wszystkich religiach ziemskich ludzie rodzą się na nowo do komunii z Bogiem ? bo przecież ty nie o nowonarodzonych pisałeś twierdząc, że WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.(Kościół powszechny)...czyż nie ??
(no chyba, że znowu ci się odwidziało i tym razem na miano religii zasługują tylko wspólnoty chrześcijańskie)...
a zatem proszę nie uciekać się do wymówek ale odpowiedzieć na postawione pytanie, a na pewno rozmowa przestanie być jałowa... :D
Cytuj:
Robisz błąd logiczno językowy twierdząc że ludzie jako żywe kamienie, elementy Budowli pod nazwą Kościół, rodzą się do tego Kościoła.
A gdzie ja napisałem to, co ty tutaj napisałeś posądzajac mnie o napisanie tego i widząc w tym błąd logiczno-językowy...(jak już) ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N maja 03, 2015 6:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2015 8:43 am
Posty: 166
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
Nie uznaję ŻADNEGO śmiertelnika za nieomylnego na podstawie chociażby tych dwóch tekstów. Które dotyczą też i mnie. Na podstawie jakiej mojej wypowiedzi wnioskujesz że mówiłem o sobie iż jestem nieomylny ?
(...)


Nasza dyskusja trochę przestała posuwać się do przodu. Odkąd podważyłeś naukę Kościoła Katolickiego próbowałem zachęcić Ciebie, żebyś przekonał nas dlaczego Twoja opinia jest słuszna. Najpierw używałeś różnych cytatów z Biblii i twierdziłeś, że Twoja interpretacja jest poprawna bo takie jest Twoje wewnętrzne przeczucie. Teraz przyznajesz, że jesteś omylny. To znaczy, że zarówno Twoja interpretacja jak i przeczucia mogą być mylne.

To nas niestety stawia w punkcie wyjścia. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie postawione na samym początku: dlaczego powinniśmy wierzyć Tobie a nie Kościołowi?


N maja 03, 2015 6:50 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
sahcim napisał(a):
asertywny napisał(a):
Do użytkownika o nicku sachcim

Nie wykrzywiaj mojej wypowiedzi, gdyż powiedziałem że religie są dziełem ludzkim\śmiertelników !
Natomiast chrześcijaństwo też założył Człowiek który był i jest Bogiem !
Czy ja gdzieś wykrzywiam twoje wypowiedzi...?
Najpierw sam twierdzisz jakoby(cyt):
Wszystkie religie są organizacjami i są dziełem człowieka.,
a gdy gdy zwróciłem ci uwagę, że to nie jest prawda, bo religia chrześcijańska nie jest dziełem człowieka ale że religia chrześcijańska jest dziełem Boga, to oczerniasz mnie, że to niby ja wykrzywiam twoje wypowiedzi... :roll:
Ps...Możesz mi wyjaśnić na jakiej podstawie twierdzisz, że(cyt):
WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa. To ten Kościół jest powszechny\katolicki.
Kościół powszechny stanowią wszystkie dzieci Boże zrzeszone w jakichś organizacjach religijnych lub nie.
...?


Tak we wszystkich ziemskich, religiach chrześcijańskich gdzie Chrystus jest wielbiony w sposób duchowy, rodzą się ludzie na nowo. Lecz jest to sprawa indywidualna. W związku z tym sama przynależność religijna , nie sprawia narodzenia się z wody Słowa Bożego i Ducha Świętego.
O jakich rzekomych wymówkach piszesz ?

Wiesz w tej drugiej części Twojego wpisu to próbujesz nabić mnie w butelkę ! Bo przecież napisałeś „ czy wg ciebie we wszystkich religiach ziemskich ludzie rodzą się na nowo do komunii z Kościołem powszechnym ? „

Jak można inaczej zrozumieć to pytanie niż jako tautologizm ? No chyba że stwierdzenie „żywe kamienie” nie dotyczy ludzi ?

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


N maja 03, 2015 6:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
RadekK napisał(a):

Nasza dyskusja trochę przestała posuwać się do przodu. Odkąd podważyłeś naukę Kościoła Katolickiego próbowałem zachęcić Ciebie, żebyś przekonał nas dlaczego Twoja opinia jest słuszna. Najpierw używałeś różnych cytatów z Biblii i twierdziłeś, że Twoja interpretacja jest poprawna bo takie jest Twoje wewnętrzne przeczucie. Teraz przyznajesz, że jesteś omylny. To znaczy, że zarówno Twoja interpretacja jak i przeczucia mogą być mylne.

To nas niestety stawia w punkcie wyjścia. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie postawione na samym początku: dlaczego powinniśmy wierzyć Tobie a nie Kościołowi?


Wszystkie moje wpisy zmierzają do pokazania błędu nauczania według Katechizmu. Stąd to drugie pytanie w pierwszym wpisie wątku.

Brak nieomylności nie dotyczy Praw Bożych, gdyż je można rozumieć tylko w jeden sposób, o ile uwzględnia się całą Biblię. Poza tym zobacz o czym mówi apostoł w tym wersie „  Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym „
[1 J 5;20 BT].

Ty robisz ten sam misz-masz co sachcim. Kto to jest Kościół ? Przecież to są LUDZIE NARODZENI NA NOWO. Kościół Jezusa Chrystusa, Jego Ciało, Jego Oblubienica, to ludzie, żywe kamienie. To nie organizacja lecz ORGANIZM. I tutaj jest przysłowiowy pies pogrzebany.

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


N maja 03, 2015 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ps...Możesz mi wyjaśnić na jakiej podstawie twierdzisz, że(cyt):
WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa. To ten Kościół jest powszechny\katolicki.
Kościół powszechny stanowią wszystkie dzieci Boże zrzeszone w jakichś organizacjach religijnych lub nie.
...?


Tak we wszystkich ziemskich, religiach chrześcijańskich gdzie Chrystus jest wielbiony w sposób duchowy, rodzą się ludzie na nowo.
Asertywny...po pierwsze, przeczytaj jeszcze raz pytanie na które napisałeś powyższą odpowiedź(pokolorowałem go specjalnie dla ciebie żebyś tym razem nie przegapił)...
po drugie, to już starałeś się w czwartym poście od góry odpowiedzieć na to moje pytanie o podstawy stwojego twierdzenia, że(cyt):
WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa. ale dalej nie podałeś żadnego cytatu biblijnego na to twierdzenie...
a po trzecie, pisałeś jakoby wszystkie religie ziemskie są stworzone przez człowieka, więc nie kręć teraz jakobyś wcześniej mówił o wszystkich ziemskich religiach chrześcijańskich, bo z tego co jest napisane wyżej wynika, że mówiłeś o religii boskiego pochodzenia ale o stworzonych przez człowieka...podsumowując: jeżeli odpowiadasz ponownie na moje pytanie umieszczone jako trzeci wpis na tej stronie, to odpowiadaj na pytanie tam zadane czyli o potwierdzenie biblijnym cytatem iż wszystkie ziemskie religie(tzn wszystkie te stworzone przez ludzi), stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa...
Zatem czekam na odpowiedź...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N maja 03, 2015 7:39 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 201 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL