Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 1:33 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2015 8:43 am
Posty: 166
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
RadekK napisał(a):

(...)

To nas niestety stawia w punkcie wyjścia. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie postawione na samym początku: dlaczego powinniśmy wierzyć Tobie a nie Kościołowi?


Brak nieomylności nie dotyczy Praw Bożych, gdyż je można rozumieć tylko w jeden sposób, o ile uwzględnia się całą Biblię.


To jest moja ostatnia próba zadania mojego pytania. Bardziej wprost już nie można:

Jak możesz nas przekonać, że Twoja interpretacja uwzględnia całą Biblię i że jest prawidłowa?


N maja 03, 2015 8:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
sahcim napisał(a):
Asertywny...po pierwsze, przeczytaj jeszcze raz pytanie na które napisałeś powyższą odpowiedź(pokolorowałem go specjalnie dla ciebie żebyś tym razem nie przegapił)...
po drugie, to już starałeś się w czwartym poście od góry odpowiedzieć na to moje pytanie o podstawy stwojego twierdzenia, że(cyt):
WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa. ale dalej nie podałeś żadnego cytatu biblijnego na to twierdzenie...
a po trzecie, pisałeś jakoby wszystkie religie ziemskie są stworzone przez człowieka, więc nie kręć teraz jakobyś wcześniej mówił o wszystkich ziemskich religiach chrześcijańskich, bo z tego co jest napisane wyżej wynika, że mówiłeś o religii boskiego pochodzenia ale o stworzonych przez człowieka...podsumowując: jeżeli odpowiadasz ponownie na moje pytanie umieszczone jako trzeci wpis na tej stronie, to odpowiadaj na pytanie tam zadane czyli o potwierdzenie biblijnym cytatem iż wszystkie ziemskie religie(tzn wszystkie te stworzone przez ludzi), stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa...
Zatem czekam na odpowiedź...


Chodzi Ci o wersety, to proszę bardzo.

„ I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego,  aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,  abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu,  lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa,  „
[Ef 4;11-15 BW]
Celem Chrystusa jako Głowy Ciała jest to żeby była jedność w wierze. Żeby wszyscy wierzący stanowili jedno Ciało. Czy ci wierzący i ufający Bogu znajdują się tylko w jednej społeczności ?
Z pewnością nie, bo przecież nie ma jedności między Rzymskokatolikami a Zielonoświątkowcami.

„   Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest społecznością krwi Chrystusowej? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest społecznością ciała Chrystusowego?  Ponieważ jest jeden chleb, my, ilu nas jest, stanowimy jedno ciało, wszyscy bowiem jesteśmy uczestnikami jednego chleba.   „
[1 Kor 10;16-17 BW].
Tylu ilu jest wierzących, wszyscy stanowią jedno Ciało. Czyż nie jest to tutaj napisane. Przecież inni wierzący też wspominają Śmierć Syna Bożego ?

Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus;  bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem. Albowiem i ciało nie jest jednym członkiem, ale wieloma. Jeśliby rzekła noga: Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała; czy dlatego nie należy do ciała? (A jeśliby rzekło ucho: Ponieważ nie jestem okiem, nie należę do ciała, czy dlatego nie należy do ciała?  Jeśliby całe ciało było okiem, gdzież byłby słuch? A jeśliby całe ciało było słuchem, gdzież byłoby powonienie?  Tymczasem Bóg umieścił członki w ciele, każdy z nich tak, jak chciał.  A jeśliby wszystkie były jednym członkiem, gdzież byłoby ciało? A tak członków jest wiele, ale ciało jedno.  Nie może więc oko powiedzieć ręce: Nie potrzebuję ciebie; albo głowa nogom: Nie potrzebuję was.  Wprost przeciwnie: Te członki ciała, które zdają się być słabszymi, są potrzebniejsze,  a te, które w ciele uważamy za mniej zacne, otaczamy większym szacunkiem, a dla wstydliwych członków naszych dbamy o większą przyzwoitość,  podczas gdy przyzwoite członki nasze tego nie potrzebują. Lecz Bóg tak ukształtował ciało, iż dał pośledniejszemu większą zacność,  aby nie było w ciele rozdwojenia, lecz aby członki miały nawzajem o sobie jednakie staranie.  I jeśli jeden członek cierpi, cierpią z nim wszystkie członki; a jeśli doznaje czci jeden członek, radują się z nim wszystkie członki. Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami.  A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki. „
[1 Kor 12;12-28 BW].
Ciało jest jedno natomiast członki są w różnych miejscach i mają różnoraką funkcję. Analogicznie jak w ciele człowieka. Wiesz twierdzenie że tylko w Waszej religii są członki tego Ciała jest delikatnie mówiąc, zarozumialstwem ! Czy do Twojej świadomości nie dociera fakt że Słowo Boże doszło też do innych ludzi ?
Czy to zdanie „ Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami „ jest skierowane do wszystkich wierzących w Boga, czy tylko do wybranych i przez kogo ?
Biblia w (Kol 4;5 BT) zachęca „ Wobec obcych postępujcie mądrze, wyzyskując każdą chwilę sposobną.  „. Rozważając kontekst tego wersu widać jasno że chodzi o ludzi niewierzących. W Waszym\Twoim rozumieniu jestem dla Ciebie obcy, więc postępuj rozważnie, zwłaszcza że jestem też osobą wierzącą w Chrystusa. Podobnie jak Baptyści i Adwentyści Dnia Siódmego.

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


Pn maja 04, 2015 6:44 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
RadekK napisał(a):

To jest moja ostatnia próba zadania mojego pytania. Bardziej wprost już nie można:

Jak możesz nas przekonać, że Twoja interpretacja uwzględnia całą Biblię i że jest prawidłowa?



Myślę że tego po ludzku nie da się zrobić, to może dokonać jedynie Osoba Ducha Świętego. Nie chodzi o interpretację, lecz o uwzlędnianie wszystkich wersetów Pisma Świętego. Chociażby to co Jezus mówił do Samarytanki w czwartym rozdziale Ewangelii Jana. Oraz zalecenie apostołów w Dziejach Apostolskich 21;25. Oraz wiele innych zagadnień...

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


Pn maja 04, 2015 8:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
Chodzi Ci o wersety, to proszę bardzo.
(...)
[Ef 4;11-15 BW]
(...)
[1 Kor 10;16-17 BW].
(...)
[1 Kor 12;12-28 BW]..
Podałeś trzy cytaty biblijne, a teraz prosze cię o podkreślenie w nich słowa(zdania) z których wynikało by że(cyt):
WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.
bo ja niestety niczego takiego w nich nie odnajduję.
Czekam asertywny na twoje podkreślenia...
Cytuj:
Celem Chrystusa jako Głowy Ciała jest to żeby była jedność w wierze. Żeby wszyscy wierzący stanowili jedno Ciało. Czy ci wierzący i ufający Bogu znajdują się tylko w jednej społeczności ?
Z pewnością nie, bo przecież nie ma jedności między Rzymskokatolikami a Zielonoświątkowcami
Hmm...czyli tym samym zaprzeczasz swojemu twierdzeniu jakoby
WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.
ps...a co do rzekomego braku jedności między zielonoświątkowcami a katolikami, to jesteś w błędzie kolego...
Cytuj:
Tylu ilu jest wierzących, wszyscy stanowią jedno Ciało. Czyż nie jest to tutaj napisane. Przecież inni wierzący też wspominają Śmierć Syna Bożego ?
Czy w religi islamskiej czy buddyjskiej, będących religiami ziemskimi, wspomina się śmierć i głosi się zmartwychstanie Syna Bożego...bo wg ciebie WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa. ?
Cytuj:
Wiesz twierdzenie że tylko w Waszej religii są członki tego Ciała jest delikatnie mówiąc, zarozumialstwem ! Czy do Twojej świadomości nie dociera fakt że Słowo Boże doszło też do innych ludzi ?
A możesz wskazać w moich wpisach to twierdzenie, które suponujesz...(żeby nie było znowu, że wkładasz swoje twierdzenia w moje wypowiedzi) ??
Cytuj:
W Waszym\Twoim rozumieniu jestem dla Ciebie obcy, więc postępuj rozważnie, zwłaszcza że jestem też osobą wierzącą w Chrystusa. Podobnie jak Baptyści i Adwentyści Dnia Siódmego.
A możesz wskazać w moich wpisach słowa(zdania) z których wynikałoby, że jesteś dla mnie obcy ty zielonoświątkowiec czy baptyści albo adwentyści...(żeby nie było znowu tak, że wkładasz w moje wpisy swoich przekonań) ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn maja 04, 2015 1:07 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2015 8:43 am
Posty: 166
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
RadekK napisał(a):
Jak możesz nas przekonać, że Twoja interpretacja uwzględnia całą Biblię i że jest prawidłowa?



Myślę że tego po ludzku nie da się zrobić, to może dokonać jedynie Osoba Ducha Świętego.(...)


W takim razie nie będę już zabierał więcej Twojego czasu bo mnie Duch Święty przekonał, że to Kościół Katolicki w osobie św. Piotra dostał klucze do królestwa niebieskiego i nadal je dzierży. I tylko Kościół Katolicki ma pełnię Prawdy.

Wiem, że Duch Święty pragnie abyś i Ty to zrozumiał o co będę się gorąco modlił.

Pozdrawiam.


Pn maja 04, 2015 3:50 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
Jestem podobnego zdania. Bóg chce żeby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania Jezusa Chrystusa, czyli prawdy. Gdyż tylko On jest pośrednikiem do Boga Ojca !

Już zostałem oświecony przez Ducha Świętego, dlatego wyszedłem z tego Molocha. A Ekumenia mi nie grozi gdyż Bóg dał mi rozum i wolną wolę.

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


Pn maja 04, 2015 4:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
Już zostałem oświecony przez Ducha Świętego, dlatego wyszedłem z tego Molocha.
A z jakiego to "Molocha" wyszedłeś, drogi asertywny, skoro twierdzisz, że jesteś [też] katolikiem...??

ps...pytam tak z ciekawości oczekując odpowiedzi na wcześniejsze pytania... :)

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn maja 04, 2015 6:13 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
Niech Bóg Cię błogosławi !
Zostańmy przy swoich przekonaniach !

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


Pn maja 04, 2015 6:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
asertywny napisał(a):
Niech Bóg Cię błogosławi !
Dziękuję ci bardzo asertywny za twoje modlitewne pośrednictwo u Boga za mnie...(mam taką nadzieję, ze wypowiedziane przrz ciebie słowa mają taki charakter)...nie wiem tylko dlaczego ty pośredniczysz za mnie skoro sam uważasz, że tylko On(Jezus) jest pośrednikiem do Boga Ojca !
Cytuj:
Zostańmy przy swoich przekonaniach !
No cóż...skoro potrafisz pogodzić taką sprzeczność jak opuszczenie Kościoła katolickiego(wg ciebie Molocha) z byciem także katolikiem(członkiem Kościoła katolickiego), to już twoja sprawa...tylko proszę cię, na miłość Boga, nie pleć, że zostałeś oświecony przez Ducha Świętego...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn maja 04, 2015 7:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 190 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL