Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 11:02 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Sodoma i Gomora - czasy ostateczne 

Ilu partnerów seksualnych miałeś/aś w życiu?
0 18%  18%  [ 4 ]
1 32%  32%  [ 7 ]
2 14%  14%  [ 3 ]
3 5%  5%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
więcej 32%  32%  [ 7 ]
Liczba głosów : 22

 Sodoma i Gomora - czasy ostateczne 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
sahcim napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Pismo Święte jest tu jednoznaczne, cudzołożnicy i nierządnicy nie zostaną zbawieni. Nie ma tu znaczenia czy żałują tego że grzeszą.
Zatem wg rol23mak'a cudzołożnica, którą podchwycono na grzechu i przyprowadzono do Chrystusa aby ją osądził nie została zbawiona...?? 8O


Jak zwykle sahcim pudło. W Piśmie Świętym nie ma żadnej informacji czy nierządnica została zbawiona.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 24, 2015 7:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
marcopolo napisał(a):
Kiedyś przestałem dbać o wiarę, ponieważ właśnie bardziej zwracałem uwagę na dusze kleru niż na własną. Dobrze ci radzę, żebyś zostawił dusze księży im samym, a zajął się swoją. Na sądzie nie będzie wymówki, że 'a byłem taki i taki, bo ksiądz zrobił mi to i tamto". Każdy odpowie za siebie.


Ja nie szukam sobie wymówek, tylko staram się nawracać grzeszników.

marcopolo napisał(a):
Zauważ, że faryzeusze nie byli złymi ludźmi. To właśnie faryzeusze trzymali się ściśle Pisma Świętego. Właściwie to byli tak zaślepieni Pismem, że ukrzyżowali w jego świetle Syna Bożego.


Dokładnie, faryzeusze to w porównaniu wieloma współczesnymi księżmi to bardzo prawo ludzie.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 24, 2015 8:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Pismo Święte jest tu jednoznaczne, cudzołożnicy i nierządnicy nie zostaną zbawieni. Nie ma tu znaczenia czy żałują tego że grzeszą.
Zatem wg rol23mak'a cudzołożnica, którą podchwycono na grzechu i przyprowadzono do Chrystusa aby ją osądził nie została zbawiona...?? 8O

Jak zwykle sahcim pudło. W Piśmie Świętym nie ma żadnej informacji czy nierządnica została zbawiona.
Widzę, że kompletnie nie zrozumiałeś...pokazałem ci na przykładzie owej kobiety, że bredzisz w swoich twierdzeniach jakoby nie było zbawienia dla cudzołożników bez względu na to czy cudzołożnik/ca żałują tego że grzeszą czy nie...co potwierdził także Yarpen Zirgin przytaczając cytat z Mt 21,31-32

31. Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca? Mówią Mu: Ten drugi. Wtedy Jezus rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego.
32. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt kwi 24, 2015 8:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mt 21,31-32
31. Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca? Mówią Mu: Ten drugi. Wtedy Jezus rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego.
32. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu.
Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.


Pamiętajmy zaś, że św. Jan Chrzciciel wzywał do nawrócenia i pokuty za grzechy. Ktoś tu jednak nie ma racji, a jeżeli przyjmiemy, że Chrystus jednak nie mógł się mylić w kwestii zbawienia nierządnic, które się nawróciły, to wychodzi na to, że jednak to Ty błędnie interpretujesz Słowo Boże.


Teraz się poprawiłeś i to ma już sens co napisałeś. Żałowanie za grzechy nic nie da, jeżeli nie ma nawrócenia. Potrzebna jest wiara w Boga. Ale nie ma wiary bez uczynków. Jeżeli ktoś grzeszy, to nie jest nawrócony. Żaden cudzołożnik albo nierządnik nie zostanie zbawiony jeżeli nie skończy definitywnie ze swoim grzechem. I o tym informują podane przeze mnie wyżej cytaty.

Wiara, która nie przynosi owoców w uczynkach, nie jest wiarą. Takie stwierdzenie znalazło się w papieskiej homilii podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty.
Wiara bez uczynków, wiara, która nie angażuje, która nie prowadzi do świadectwa, nie jest wiarą. To tylko słowa i nic więcej” – zakończył Papież.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 24, 2015 8:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Przepraszam, ale ręce mi opadły i nie wiem jak odpisać na takie odwracanie kota ogonem do dołu.


Pt kwi 24, 2015 9:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przepraszam, ale ręce mi opadły i nie wiem jak odpisać na takie odwracanie kota ogonem do dołu.


W porządku, przyjmuję Twoje wyjaśnienia. Zapamiętaj jednak, ze nie ma odpuszczenia bez nawrócenia. Zatem jeżeli ktoś żyje cały czas w grzechu cudzołóstwa albo nierządu nie osiągnie zbawienia. Żadne żale tu nie pomogą.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 24, 2015 9:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami Sakramentu Pojednania i nauczaniem Kościoła na jego temat. Wyraźnie widać, że bazujesz na jakichś wyobrażeniach.


Pt kwi 24, 2015 9:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Yarpen Zirgin napisał(a):
Powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami Sakramentu Pojednania i nauczaniem Kościoła na jego temat. Wyraźnie widać, że bazujesz na jakichś wyobrażeniach.


Czy sugerujesz, że cudzołóżnik albo nierządnik może sobie grzeszyć byle od czasu do czasu się wyspowiadał i to wystarczy do zbawienia?

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Pt kwi 24, 2015 3:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
rol23mak napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami Sakramentu Pojednania i nauczaniem Kościoła na jego temat. Wyraźnie widać, że bazujesz na jakichś wyobrażeniach.


Czy sugerujesz, że cudzołóżnik albo nierządnik może sobie grzeszyć byle od czasu do czasu się wyspowiadał i to wystarczy do zbawienia?

Sugeruję dokładnie to, co zasugerowałem: Bazujesz na własnym wyobrażeniu na temat Sakramentu Pojednania, a nie rzeczywistości.


Pt kwi 24, 2015 4:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Fakty są jednoznaczne, żyjemy w czasach niespotykanej rozwiązłości seksualnej i coś trzeba z tym robić, bo będzie coraz gorzej.
http://citizengo.org/pl/nie-dla-deprawu ... seksualnej
W Szwecji grupa 15-letnich chłopców po inicjacji seksualnej to 31%, dziewczynek aż 32%!!! W wielu krajach, w których już wprowadzono "edukację" wg modelu B to dziewczynki częściej mają kontakty seksualne od chłopców.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Śr kwi 29, 2015 8:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Faktem jest to, że masz jakąś fiksację na tle seksu.


Śr kwi 29, 2015 9:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Yarpen Zirgin napisał(a):
Faktem jest to, że masz jakąś fiksację na tle seksu.


Faktem jest, że Ty celowo udajesz, ze nie ma problemu z narastającym wszeteczeństwem w społeczeństwie. Domyślam się dlaczego to robisz, jednak takim działaniem możesz zamykać oczy innym na bardzo ważny problem. Tu nie chodzi o Twoje zbawienie ale zbawienie innych.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Śr kwi 29, 2015 6:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Myślę, że rol24mak fiksacji na tle seksu nie ma. to nasze czasy , w których przyszło nam żyć przypominają sodomę i Gomorę. Nie dalej jak w piątek w nocy młodzież w wieku ok. 16-17 lat zatrzymała się pod moim domem hałasując i klnąc. Jeden z chłopców zwracając się do dziewczyny zaczął w obrzydliwy sposób opowiadać o stosunku seksualnym odbytym z nią tej samej nocy.Głośno przy wszystkich na ulicy. Wtórowały mu śmiechy i wulgarne odzywki pozostałych. Gdzie byli rodzice tych młodych ludzi? Czy z tych dziewcząt będą kiedyś żony i matki? Co będzie z tymi zdeprawowanymi chłopcami niemającymi żadnego szacunku dla dziewcząt ? Zresztą te dziewczęta na żaden szacunek też nie zasługują.To co dzieje się w akademikach, czyli nieco starsza młodzież , woła o pomstę do nieba. Dziewczyny mieszkają dzisiaj z Frankiem jutro z Antkiem.Tabletki wczesnoporonne już kilka lat temu były sprowadzane hurtowo.I to ma być nowoczesność i postęp


Śr kwi 29, 2015 8:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
rol23mak napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Faktem jest to, że masz jakąś fiksację na tle seksu.

Faktem jest, że Ty celowo udajesz, ze nie ma problemu z narastającym wszeteczeństwem w społeczeństwie.

Zadam ci proste pytanie i poproszę o uczciwą odpowiedź:

Co konretnie robisz, aby zlikwidować ten problem?


Śr kwi 29, 2015 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2014 2:39 pm
Posty: 1197
Lokalizacja: Toruń
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Post Re: Sodoma i Gomora - czasy ostateczne
Yarpen Zirgin napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Faktem jest to, że masz jakąś fiksację na tle seksu.

Faktem jest, że Ty celowo udajesz, ze nie ma problemu z narastającym wszeteczeństwem w społeczeństwie.

Zadam ci proste pytanie i poproszę o uczciwą odpowiedź:

Co konretnie robisz, aby zlikwidować ten problem?


Piszę o problemie na przykład na tym forum. Nie jestem księdzem, żeby o tym mówić w kościele albo na religii dzieciom.

_________________
Nie lękajcie się walczyć ze złem.


Śr kwi 29, 2015 10:16 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kantatus i 163 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL