Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 10:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Czym wy się różnicie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz, jak już dałeś upust pasji zmieniania tematu, odpowiedz na moje pytanie:(...)


Tak. Na ten czas przestał.

Intrygujące. Bóg przestał być Bogiem, aby stać się człowiekiem. Gdzie znajdę tę naukę, bo nie przypominam sobie, aby ją zapisano w Biblii?

1antyk napisał(a):
A czy boska natura w człowieku czyni go Bogiem będąc w śmiertelnym ciele?

Proszę o sprecyzowanie czy to pytanie ma dotyczyć Chrystusa, czy zwykłych ludzi.


Pn lip 05, 2021 6:56 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz, jak już dałeś upust pasji zmieniania tematu, odpowiedz na moje pytanie:(...)

1antyk napisał(a):
Tak. Na ten czas przestał.

Intrygujące. Bóg przestał być Bogiem, aby stać się człowiekiem. Gdzie znajdę tę naukę, bo nie przypominam sobie, aby ją zapisano w Biblii?

Ja znajduję, że po śmierci: zostało Jego Imię wywyższone ponad inne.
W trakcie: Przybrał postać sługi. Syn człowieczy. Posiadał śmiertelne ciało. Był chroniony przez aniołów aby sobie nic nie złamać.
Przed. Został przygotowany do zbawienia jeszcze przed stworzeniem świata.
Wszystko przez Słowo powstało.
JEST źródłem życia wszystkiego co stworzone.

Yarpen Zirgin napisał(a):
1antyk napisał(a):
A czy boska natura w człowieku czyni go Bogiem będąc w śmiertelnym ciele?

Proszę o sprecyzowanie czy to pytanie ma dotyczyć Chrystusa, czy zwykłych ludzi.

Daj dwie odp.


Pn lip 05, 2021 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz, jak już dałeś upust pasji zmieniania tematu, odpowiedz na moje pytanie:(...)

1antyk napisał(a):
Tak. Na ten czas przestał.

Intrygujące. Bóg przestał być Bogiem, aby stać się człowiekiem. Gdzie znajdę tę naukę, bo nie przypominam sobie, aby ją zapisano w Biblii?

Ja znajduję, że po śmierci:

Ja zaś proszę o coś innego:
Gdzie w Biblii znajdę naukę, że Jednorodzony Bóg przestał być Bogiem aby stać się człowiekiem?

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
1antyk napisał(a):
A czy boska natura w człowieku czyni go Bogiem będąc w śmiertelnym ciele?

Proszę o sprecyzowanie czy to pytanie ma dotyczyć Chrystusa, czy zwykłych ludzi.

Daj dwie odp.

Nie dam. Wskaż czy to pytanie odnosi się do Chrystusa, czy do zwykłych ludzi.


Pn lip 05, 2021 7:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
1antyk napisał(a):
A czy boska natura w człowieku czyni go Bogiem będąc w śmiertelnym ciele?

Proszę o sprecyzowanie czy to pytanie ma dotyczyć Chrystusa, czy zwykłych ludzi.

Daj dwie odp.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie dam. Wskaż czy to pytanie odnosi się do Chrystusa, czy do zwykłych ludzi.

Jak nie chcesz, to po co pytasz? Sam dałeś wybór dwóch. Odpowiedz :) konkretnie z własnym pytaniem


Pn lip 05, 2021 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
Nie działa. Poproszę o odpowiedzi:
1antyk napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz, jak już dałeś upust pasji zmieniania tematu, odpowiedz na moje pytanie:(...)

1antyk napisał(a):
Tak. Na ten czas przestał.

Intrygujące. Bóg przestał być Bogiem, aby stać się człowiekiem. Gdzie znajdę tę naukę, bo nie przypominam sobie, aby ją zapisano w Biblii?

Ja znajduję, że po śmierci:

Ja zaś proszę o coś innego:
Gdzie w Biblii znajdę naukę, że Jednorodzony Bóg przestał być Bogiem aby stać się człowiekiem?

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
1antyk napisał(a):
A czy boska natura w człowieku czyni go Bogiem będąc w śmiertelnym ciele?

Proszę o sprecyzowanie czy to pytanie ma dotyczyć Chrystusa, czy zwykłych ludzi.

Daj dwie odp.

Nie dam. Wskaż czy to pytanie odnosi się do Chrystusa, czy do zwykłych ludzi.


Pn lip 05, 2021 8:17 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
:D :D :D . Pozdrawiam.


Pn lip 05, 2021 8:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
No proszę... I kolejna ucieczka od postawionych pytań. Jakie to dla Ciebie typowe. Ale ja mam czas:

1antyk napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz, jak już dałeś upust pasji zmieniania tematu, odpowiedz na moje pytanie:(...)

1antyk napisał(a):
Tak. Na ten czas przestał.

Intrygujące. Bóg przestał być Bogiem, aby stać się człowiekiem. Gdzie znajdę tę naukę, bo nie przypominam sobie, aby ją zapisano w Biblii?

Ja znajduję, że po śmierci:

Ja zaś proszę o coś innego:
Gdzie w Biblii znajdę naukę, że Jednorodzony Bóg przestał być Bogiem aby stać się człowiekiem?

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
1antyk napisał(a):
A czy boska natura w człowieku czyni go Bogiem będąc w śmiertelnym ciele?

Proszę o sprecyzowanie czy to pytanie ma dotyczyć Chrystusa, czy zwykłych ludzi.

Daj dwie odp.

Nie dam. Wskaż czy to pytanie odnosi się do Chrystusa, czy do zwykłych ludzi.


Pn lip 05, 2021 8:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
Powiem teraz do Poczętych z Ducha Świętego, lub dzieci a nie do dorosłych jak poniżej:
1 P 5,8-11
8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. 10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. 11 Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.


Gdy was dopadnie jakiś zabójca nienarodzonych
Możecie być jak dzieci i mówić: bo nie :), nie da on rady przejść już przez samo to. Nie musicie niczego udowadniać bo i tak będzie to nie dla waszego wzrostu w Panu, ale aby was wytrącić z równowagi i zapędzić w kozi róg. Twardo stójcie przy świadectwie, że Jezus z Nazaretu jest Chrystusem. Budujcie się na Nim, a nie na opinii ludzkiej. Odrzucajcie pochwały ludzkie tak samo obelgi. On Was przemieni i zbuduje na nowo. Da wam nowe rozumienie, spojrzenie, słyszenie i życie. Dopiero gdy On umocni wysyła w świat.
Pozdrawiam w Panu naszym, każdego który szuka lub znalazł.


Pn lip 05, 2021 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
O Antyk, pięknie powiedziana druga część wypowiedzi. Oczywiście że nie dam się zapędzić w kozi róg przez Was protestantów, że niby Kościół Katolicki to nierządnica, z pośredników korzystać nie można, papieże prowadzą na manowce, uczynków nie można czynić żeby czasem nie zostać faryzeuszem. Przestałam się Was bać i waszych oświeconych nauk. Życzę Wam jak najlepiej. Zostańcie z Bogiem czyli Jezusem Chrystusem :)


Pn lip 05, 2021 8:58 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
lubczyk napisał(a):
O Antyk, pięknie powiedziana druga część wypowiedzi. Oczywiście że nie dam się zapędzić w kozi róg przez Was protestantów, że niby Kościół Katolicki to nierządnica, z pośredników korzystać nie można, papieże prowadzą na manowce, uczynków nie można czynić żeby czasem nie zostać faryzeuszem. Przestałam się Was bać i waszych oświeconych nauk. Życzę Wam jak najlepiej. Zostańcie z Bogiem czyli Jezusem Chrystusem :)

Nierządnica to nie Kościół Katolicki. I nigdy tak nie twierdziłem. A zawsze uważałem, że tam gdzie łzy przy ewangelii, tam wierzący w Pana naszego Jezusa Chrystusa.


Pn lip 05, 2021 9:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18246
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Powiem teraz do Poczętych z Ducha Świętego, lub dzieci a nie do dorosłych jak poniżej:
1 P 5,8-11
8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. 10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. 11 Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.


Gdy was dopadnie jakiś zabójca nienarodzonych
Możecie być jak dzieci i mówić: bo nie :), nie da on rady przejść już przez samo to. Nie musicie niczego udowadniać bo i tak będzie to nie dla waszego wzrostu w Panu, ale aby was wytrącić z równowagi i zapędzić w kozi róg. Twardo stójcie przy świadectwie, że Jezus z Nazaretu jest Chrystusem. Budujcie się na Nim, a nie na opinii ludzkiej. Odrzucajcie pochwały ludzkie tak samo obelgi. On Was przemieni i zbuduje na nowo. Da wam nowe rozumienie, spojrzenie, słyszenie i życie. Dopiero gdy On umocni wysyła w świat.
Pozdrawiam w Panu naszym, każdego który szuka lub znalazł.

Zawsze mnie śmieszy, gdy ktoś usiłuje udawać proroka.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 05, 2021 9:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Jeśli był Bogiem, to w ten sposób jest niedoścignionym wzorem(chyba właśnie jest coś takiego w naukach katolickich). I tego uczą, odpuść sobie krzyż, skup się na uczynkach.

Kościół katolicki nigdzie nic nie mówi o "odpuszczaniu sobie krzyża". Natomiast jeśli chodzi o uczynki, to Jezus na pytania o zbawienie odpowiadał przykładami uczynków "znasz przykazania: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie kłam, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę, daj koszule, idź dwa tysiące kroków..."


Pn lip 05, 2021 11:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16889
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
Nie wystarczy wzruszenie przy czytaniu Biblii. Wzruszenie to tylko emocje. Natomiast Dekalog to czyny, ostre wymagania etyczne. Czekałam na ten Dekalog. Mijasz się z prawdą? Płacz przy tekstach biblijnych wskazuje tylko na emocje, coś co pojawia się spontanicznie. Człowieka określa postępowanie a nie wzruszenia. Po udarach się też pojawiają i człowiek staje się jak dziecko niestabilny, bardzo uczuciowy.. Potem następuje: ja już wiem, nie muszę wierzyć. Przychodzą kolejne doznania. Bez Kościoła człowiek popada w iluzję o sobie i religijną. Jeśli mu to odbierzemy pozostaje pustka wewnętrzna, bo rozum w tym nie bierze udziału. Tu pierwsze skrzypce gra chora wyobraźnia. Stąd te dostojne kroki i mus autoprezentacji. Każdy odzew dobry, by tylko móc o tym mówić co podsuwa wyobraźnia. On nie musi rozmawiać. On chce mówić, bo musi! Napisał więc prawdę, że wykorzystuje i YZ. Każdego wykorzysta, byle coś powiedział i była przerwa, by nie musieć milczeć z powodów regulaminowych (post pod postem, i tak tylko on tego nadużywał na każdym nicku).

Tu różnica tkwi w innym miejscu. To religia chorej wyobraźni a nie rozumu. Bogiem są wizje i potwierdzają to odczucia. To co wywołuje wzruszenie to powiew DŚ, czyli prawda. Tezy, argumentacja rozumowa, zasady komunikacji? Napisał, że nie chce tego rozumieć. Uniki mają na celu powrót do tego co mu w duszy gra.
Na tym nicku już nic nie napisze.


Wt lip 06, 2021 12:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Wybacz Sahcim, ale przy pierwszym pytaniu nie użyłeś słowa "osoba".
Dalsze drążenie uważam za bez sensu.

Bez sensu to jest twoje tłumaczenie jakoby to brak słowa "osoba" w pierwszym pytaniu o Jednorodzonego Boga spowodował, że odpowiedziałeś przeciwnie niż w drugim, w którym także pytałem o Jednorodzonego Boga czy to ta sama osoba co Chrystus...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt lip 06, 2021 12:10 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
[quote="1antyk"]
Staram się uwiarygadniać swoje przekonania, nie z "wykorzystaniem" natchnionego słowa, tylko w oparciu o natchnione słowo. Jak w przypadku wykonywanej przez nas posługi głoszenia zgodne z wezwaniem Mt.28:19 "Idźcie tedy...". Ewentualnie "Idąc głoście...". Rozumiem, że z samego istnienia rozbieżności, istnieją obawy odniesione do każdego głoszenia, czy jest nauka zgodna z tymco wam przykazałemMt.28:20 W dyskusji i wymianie argumentów, można zawsze starać się ustalić prawowierność nauk, w oparciu o natchnione słowo. Jeżeli zaistniej potrzeba w kontekście różnych tłumaczeń, tak żeby poznać różnice w przekładach. Jak i z odwołaniem do znanych manuskryptów i użytych tam słów.


Śr lip 07, 2021 6:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL