Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:26 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Czym wy się różnicie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
sahcim napisał(a):
1antyk napisał(a):
W takim razie rozumiem dlaczego mowa o krzyżu jest wam niepotrzebna.
Dopytam żebyśmy się dobrze rozumieli: czy wierzysz, że Jednorodzony Bóg i Chrystus to jedna i ta sama osoba czy nie...?

TAK.
No więc możesz wyjaśnić dlaczego nie wierzysz, że to ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, pouczył Apostołów o Bogu będąc na ziemi w ludzkim ciele Chrystusem(Mesjaszem)...??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N lip 04, 2021 8:17 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
Duch, który był Jezusie to Duch Ojca, a w Ojcu Słowo Żywota (Syn).
Powiedział przecież Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie.

Cytuj:
10) Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.


N lip 04, 2021 8:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Duch, który był Jezusie to Duch Ojca, a w Ojcu Słowo Żywota (Syn).
Powiedział przecież Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie.
Chwila, chwila...na moje pytanie czy Jednorodzony Bóg i Chrystus to jedna i ta sama osoba odpowiedziałeś, że TAK zatem sugerując, że to nie jest ta sama Osoba zaprzeczasz temu co potwierdziłeś wyżej...zdecyduj się i odpowiedź jeszcze raz...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N lip 04, 2021 8:52 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
sahcim napisał(a):
No więc jeszcze raz zapytam czy wierzysz, że to Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca pouczył Apostołów o Bogu będąc na ziemi w ludzkim ciele czy nie...??

Nie.
Tu odpowiedziałem Nie, z uwagi na sugestię, że Jezus (za życia) był Bogiem.
W drugim bardziej pytałeś o osobę:
sahcim napisał(a):
Dopytam żebyśmy się dobrze rozumieli: czy wierzysz, że Jednorodzony Bóg i Chrystus to jedna i ta sama osoba czy nie...?
To odp. Tak
Powiedz mi gdy Bóg stworzył Adama jaki był w nim Duch?


N lip 04, 2021 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
1antyk napisał(a):
sahcim napisał(a):
No więc jeszcze raz zapytam czy wierzysz, że to Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca pouczył Apostołów o Bogu będąc na ziemi w ludzkim ciele czy nie...??

Nie.
Tu odpowiedziałem Nie, z uwagi na sugestię, że Jezus (za życia) był Bogiem.
W drugim bardziej pytałeś o osobę
Czekaj, czekaj...ale przecież gdy zadałem to pierwsze, to pytałem o Jednorodzonego Boga czyli o Tego o którym w momencie pytania wiedziałeś, że był/jest Osobą zatem nie krętacz mi tu teraz, że w pytaniu była sugestia wykluczająca, że chodziło mi o konkretną Osobę...
Ale ok...skoro już wiesz, że pytając o Jednorodzonego Boga miałem na myśli Osobę, która nie jest Ojcem, to teraz odpowiedz mi czy wierzysz, że to Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca pouczył Apostołów o Bogu będąc na ziemi w ludzkim ciele czy nie...??
Cytuj:
Powiedz mi gdy Bóg stworzył Adama jaki był w nim Duch?
Duch ożywiający, stworzony jako ludzki...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N lip 04, 2021 9:27 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
sahcim napisał(a):
Czekaj, czekaj...ale przecież gdy zadałem to pierwsze, to pytałem o Jednorodzonego Boga czyli o Tego o którym w momencie pytania wiedziałeś, że był/jest Osobą zatem nie krętacz mi tu teraz, że w pytaniu była sugestia wykluczająca, że chodziło mi o konkretną Osobę...
Ale ok...skoro już wiesz, że pytając o Jednorodzonego Boga miałem na myśli Osobę, która nie jest Ojcem, to teraz odpowiedz mi czy wierzysz, że to Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca pouczył Apostołów o Bogu będąc na ziemi w ludzkim ciele czy nie...??
Przeczytaj uważnie swoje pytania. Ale owszem, uważając, że Bóg przyszedł w ciele, zadając trochę inaczej pytania cały czas tak samo możesz uważać.

Sahcimie wierzę, że Chrystus był przygotowany przed założeniem świata.
Wierzę, że Jednorodzony Bóg stworzył świat. Inaczej: wszystko co powstało przez Słowo powstało. Lecz gdy był na ziemi był jak zwykły śmiertelnik nie Bóg. Twierdzisz, że Bóg umarł. Ja, że MUSIAŁ być Człowiekiem (śmiertelnikiem). Dopiero Po zmartwychwstaniu na nowo został otoczony tą samą Chwałą jaką miał na Początku. (to znajdziesz w Ewangeliach)

sahcim napisał(a):
1antyk napisał(a):
Powiedz mi gdy Bóg stworzył Adama jaki był w nim Duch?
Duch ożywiający, stworzony jako ludzki...

Nie uważam, aby duch był stwarzany, ale nie o tym:
Cytuj:
A przecież śmierć rozpanoszyła się od Adama do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli przestępstwem na wzór Adama. On to jest typem Tego, który miał przyjść. (15) Ale nie tak samo ma się rzecz z przestępstwem jak z darem łaski. Jeżeli bowiem przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich śmierć, to o ileż obficiej spłynęła na nich wszystkich łaska i dar Boży, łaskawie udzielony przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa.
To z tysiąclatki.
Od Adama(człowiek) do Jezusa Chrystusa(człowiek)


N lip 04, 2021 9:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Sahcimie wierzę, że Chrystus był przygotowany przed założeniem świata.
Wierzę, że Jednorodzony Bóg stworzył świat. Inaczej: wszystko co powstało przez Słowo powstało. Lecz gdy był na ziemi był jak zwykły śmiertelnik nie Bóg. Twierdzisz, że Bóg umarł. Ja, że MUSIAŁ być Człowiekiem (śmiertelnikiem). Dopiero Po zmartwychwstaniu na nowo został otoczony tą samą Chwałą jaką miał na Początku.

OK, wiadomo, że Jezus nie jest Bogiem Ojcem, natomiast mówił że jest Synem Bożym. Czy wg Ciebie Syn Boży nie jest Bogiem?


N lip 04, 2021 10:44 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
feelek napisał(a):
1antyk napisał(a):
Sahcimie wierzę, że Chrystus był przygotowany przed założeniem świata.
Wierzę, że Jednorodzony Bóg stworzył świat. Inaczej: wszystko co powstało przez Słowo powstało. Lecz gdy był na ziemi był jak zwykły śmiertelnik nie Bóg. Twierdzisz, że Bóg umarł. Ja, że MUSIAŁ być Człowiekiem (śmiertelnikiem). Dopiero Po zmartwychwstaniu na nowo został otoczony tą samą Chwałą jaką miał na Początku.

OK, wiadomo, że Jezus nie jest Bogiem Ojcem, natomiast mówił że jest Synem Bożym. Czy wg Ciebie Syn Boży nie jest Bogiem?

A czy inni choć najpierw zrodzeni z niewiast, a później zrodzeni z Ducha są bogami, czy dziećmi bożymi? Gdy zaś dorosną Ojcami i Synami (jak pisze Jan, w którymś liście).
Jako ludzie aby przejść przez krzyż ze śmierci do żywota musielibyśmy być jak bogowie, a nie jesteśmy. Krzyż jest dla nas, ludzi, i na naszą miarę. Inaczej nie moglibyśmy przejść za pasterzem. Jeśli był Bogiem, to w ten sposób jest niedoścignionym wzorem(chyba właśnie jest coś takiego w naukach katolickich). I tego uczą, odpuść sobie krzyż, skup się na uczynkach. Dlatego przyszedł w ciele - stał się człowiekiem (bez grzechu od Adama)

Cytuj:
Jezus nie jest Bogiem Ojcem
Tu się trochę nie zgodzę. Cytowałem powyżej słowa Jezusa: "10) Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje. "
Gdzieś indziej kto widzi mnie widzi Ojca.


N lip 04, 2021 11:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Przeczytaj uważnie swoje pytania.
Nie muszę, bo gdy zadawałem pierwsze pytanie, to wiedziałem że Jednorodzony Bóg jest osobą...pytanie jest czy ty w momencie gdy odpowiadałeś "nie" wiedziałeś, że Jednorodzony Bóg jest osobą, a wie tak czy nie...?
Cytuj:
Sahcimie wierzę, że Chrystus był przygotowany przed założeniem świata.
Wierzę, że Jednorodzony Bóg stworzył świat. Inaczej: wszystko co powstało przez Słowo powstało. Lecz gdy był na ziemi był jak zwykły śmiertelnik nie Bóg.
To gdzie wg ciebie był wtedy Bóg(Słowo) gdy Chrystus chodził po ziemi mówiąc i czyniąc i czy gdy mówił, to było to Słowo Boże, czy ludzkie, a gdy czynił to było to było to Boże działanie czy tylko ludzkie...?
Cytuj:
Twierdzisz, że Bóg umarł. Ja, że MUSIAŁ być Człowiekiem (śmiertelnikiem).
A czy osoba która umiera przestaje wg ciebie istnieć czy nie...?
1antyk napisał(a):
sahcim napisał(a):
1antyk napisał(a):
Powiedz mi gdy Bóg stworzył Adama jaki był w nim Duch?
Duch ożywiający, stworzony jako ludzki...

Nie uważam, aby duch był stwarzany, ale nie o tym
To skąd wg ciebie bierze się duch ludzki...? :
Cytuj:
To z tysiąclatki.
Od Adama(człowiek) do Jezusa Chrystusa(człowiek)
Ależ nikt nie neguje, że w Chrystusie(osobie) była Pełnia Bóstwa na sposób ciała...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N lip 04, 2021 11:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
sahcim napisał(a):
1antyk napisał(a):
Przeczytaj uważnie swoje pytania.
Nie muszę, bo gdy zadawałem pierwsze pytanie, to wiedziałem że Jednorodzony Bóg jest osobą...pytanie jest czy ty w momencie gdy odpowiadałeś "nie" wiedziałeś, że Jednorodzony Bóg jest osobą, a wie tak czy nie...?
Domyślałem się jedynie, że będziesz mącił, a mimo to odpowiedziałem w ten sposób. Raz Nie, drugi raz Tak. Zgodnie z twoimi pytaniami, a nie twoimi myślami.


sahcim napisał(a):
1antyk napisał(a):
Sahcimie wierzę, że Chrystus był przygotowany przed założeniem świata.
Wierzę, że Jednorodzony Bóg stworzył świat. Inaczej: wszystko co powstało przez Słowo powstało. Lecz gdy był na ziemi był jak zwykły śmiertelnik nie Bóg.
To gdzie wg ciebie był wtedy Bóg(Słowo) gdy Chrystus chodził po ziemi i mówił i czy gdy mówił, to było to Słowo Boże czy ludzkie...?
Cytuj:
Twierdzisz, że Bóg umarł. Ja, że MUSIAŁ być Człowiekiem (śmiertelnikiem).
A czy osoba która umiera przestaje wg ciebie istnieć czy nie...?
Nie. Pierwsza śmierć dotyczy wyłącznie ciała (kolejny dowód, że nie musiał być Bogiem). Ponieważ wszystkich czeka Sąd*.



sahcim napisał(a):
To skąd wg ciebie bierze się duch ludzki...? :
Duch jest z Boga i wraca do Boga. Szatan też nie był stworzony, a był jednym z pierworodnych.


sahcim napisał(a):
1antyk napisał(a):
Od Adama(człowiek) do Jezusa Chrystusa(człowiek)
Ależ nikt nie neguje, że w Chrystusie(osobie) była Pełnia Bóstwa na sposób ciała...
Właśnie zanegowałeś, "na sposób ciała" o ile dobrze rozumiem te słowa. Jeśli już, to na sposób Ducha. To nie ciało ożywia Ducha a Duch ciało.
Tym samym:
sahcim napisał(a):
To gdzie wg ciebie był wtedy Bóg(Słowo) gdy Chrystus chodził po ziemi i mówił i czy gdy mówił, to było to Słowo Boże czy ludzkie...?

Wszystko co mówił, było Słowem Bożym.
Mówił, też o pokarmie, który da z nieba. (To zapowiedź Ducha i Chrztu)


N lip 04, 2021 11:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Wierzę, że Jednorodzony Bóg stworzył świat. Inaczej: wszystko co powstało przez Słowo powstało. Lecz gdy był na ziemi był jak zwykły śmiertelnik nie Bóg.

Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałem, Syn Boży (Jednorodzony Bóg), kiedy począł się w NMP z Ducha Świętego, przestał być Bogiem?


Pn lip 05, 2021 7:16 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
1antyk napisał(a):
Wierzę, że Jednorodzony Bóg stworzył świat. Inaczej: wszystko co powstało przez Słowo powstało. Lecz gdy był na ziemi był jak zwykły śmiertelnik nie Bóg.

Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałem, Syn Boży (Jednorodzony Bóg), kiedy począł się w NMP z Ducha Świętego, przestał być Bogiem?

A czy boska natura w człowieku czyni go Bogiem będąc w śmiertelnym ciele. Musiał umrzeć Adam, z tymże doskonalszy, który oparł się kuszeniu.


Pn lip 05, 2021 9:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
A teraz, jak już dałeś upust pasji zmieniania tematu, odpowiedz na moje pytanie:

1antyk napisał(a):
Wierzę, że Jednorodzony Bóg stworzył świat. Inaczej: wszystko co powstało przez Słowo powstało. Lecz gdy był na ziemi był jak zwykły śmiertelnik nie Bóg.

Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałem, Syn Boży (Jednorodzony Bóg), kiedy począł się w NMP z Ducha Świętego przestał być Bogiem?


Pn lip 05, 2021 9:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie muszę, bo gdy zadawałem pierwsze pytanie, to wiedziałem że Jednorodzony Bóg jest osobą...pytanie jest czy ty w momencie gdy odpowiadałeś "nie" wiedziałeś, że Jednorodzony Bóg jest osobą, a wie tak czy nie...?
Domyślałem się jedynie, że będziesz mącił, a mimo to odpowiedziałem w ten sposób. Raz Nie, drugi raz Tak. Zgodnie z twoimi pytaniami, a nie twoimi myślami.
Ale ja nie pytam się o to czego się domyślałeś więc nie uciekaj w te swoje infantylne gierki tylko odpowiedz na pytanie czy ty w momencie gdy odpowiadałeś "nie" na pierwsze pytanie wiedziałeś, że Jednorodzony Bóg jest osobą (tą samą co Chrystus) ?
1antyk napisał(a):
sahcim napisał(a):
A czy osoba która umiera przestaje wg ciebie istnieć czy nie...?
Nie. Pierwsza śmierć dotyczy wyłącznie ciała
No proszę...potwierdzając, że osoba umierając nie przestaje istnieć potwierdzasz, że Jednorodzony Bóg(osoba) mógł umrzeć nie przestając być tym kim jest czyli Bogiem...
1antyk napisał(a):
sahcim napisał(a):
To skąd wg ciebie bierze się duch ludzki...? :
Duch jest z Boga i wraca do Boga.
A jest z Boga gdyż go Bóg stworzył czy jest częścią Boga ?
1antyk napisał(a):
sahcim napisał(a):
1antyk napisał(a):
Od Adama(człowiek) do Jezusa Chrystusa(człowiek)
Ależ nikt nie neguje, że w Chrystusie(osobie) była Pełnia Bóstwa na sposób ciała...
Właśnie zanegowałeś, "na sposób ciała" o ile dobrze rozumiem te słowa.
Gdybyś dobrze rozumiał te słowa, to wiedząc, że Jednorodzony Bóg i Chrystus to jedna i ta sama osoba nie negował byś istnienia osoby Jednorodzonego Boga w ciele tej samej osoby, tzn Chrystusa...
1antyk napisał(a):
sahcim napisał(a):
To gdzie wg ciebie był wtedy Bóg(Słowo) gdy Chrystus chodził po ziemi i mówił i czy gdy mówił, to było to Słowo Boże czy ludzkie...?

Wszystko co mówił, było Słowem Bożym.
Skoro wszystko co wychodziło z ust chodzącego po ziemi Chrystusa(osoby) było Słowem Bożym, a każdy Jego czyn był Dziełem Boga, to w ciele Chrystus nie mogło nie być Pełni Boga...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn lip 05, 2021 10:54 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz, jak już dałeś upust pasji zmieniania tematu, odpowiedz na moje pytanie:(...)


Tak. Na ten czas przestał.

A czy boska natura w człowieku czyni go Bogiem będąc w śmiertelnym ciele?
Zaprzeczasz temu?
--------------------------------------------------------------------------------
Wybacz Sahcim, ale przy pierwszym pytaniu nie użyłeś słowa "osoba". Dalsze drążenie uważam za bez sensu.

Szatan też był boży. Wszystko co miał było z Boga i od Boga.

Cytuj:
A jest z Boga gdyż go Bóg stworzył czy jest częścią Boga ?

Prędzej zrodził i wtedy jest częścią Boga.
Cytuj:
Gdybyś dobrze rozumiał te słowa, to wiedząc, że Jednorodzony Bóg i Chrystus to jedna i ta sama osoba nie negował byś istnienia osoby Jednorodzonego Boga w ciele tej samej osoby, tzn Chrystusa...

Zanegowałem: "na sposób ciała" bo tak napisałeś. I nie neguję Ducha Świętego w człowieku ani osoby. Neguję też ducha zwodniczego w osobie, który mówi: módl się za siebie sam. Weź się lecz. Udajesz greka. Udowodnij.
Uczynki Cię zbawią. A to nie znaczy, że go nie ma w człowieku (bo właśnie jest), ale że go nie uznaję. A jest Bogiem tego świata.


Pn lip 05, 2021 6:20 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL