Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 11:53 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Diabem piekło i konkurencja 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt kwi 07, 2015 5:41 pm
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Diabem piekło i konkurencja
Podobno diabeł od dłuższego czasu konkuruje z Bogiem o nasze dusze. Czemu więc diabeł miałby nas karać za złe uczynki. Diabeł tworzy coś w rodzaju mafii tylko na na prawdę wielką skalę. Czy mafiozo który karze podwładnym np. zabić kogoś karze ich jeżeli wykonają zadanie czy wynagradza? Odpowiedź jest chyba logiczna. Jeżeli pracujesz dla diabła to jesteś jego pracownikiem, kolegą, podwładnym czy jakkolwiek to nazwać. Ogień i gotowanie w kotłach jest raczej kiepską nagrodą. Więc może diabeł nas nagradza? Może w Biblii jest napisane tak a nie inaczej bo to konkurencja dla Boga. Wszystko wskazuje na to że tak jest.


Wt kwi 07, 2015 6:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
Wnioskowanie czegoś o Diable na podstawie Biblii to jak wnioskowanie o KK na podstawie pism komunistycznych.

Wiadomo, że źródlo przypisze tamtemu to co najgorsze :)

Aczkolwiek zastanawia, że w szczegółach postać Szatana wychodzi całkiem OK z tych biblijnych opowieści.

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Cz kwi 09, 2015 6:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
Widzisz problem polega na tym, że traktujesz piekło jako dominium szatana.
Otóż nie jest to jego ani dominium, ani państwo, ani domek na prerii.
On niewiele może sam z siebie, tylko tyle, na ile człowiek mu pozwoli.

Największą znaną mi jego siłą jest kłamstwo do złudzenia przypominające
prawdę.

To tak zwane piekło to pełne i doskonałe połączenie z boskim gniewem, a separacja od wszystkiego co przyjemne. Co też będzie i diabła udziałem.
Robactwo jego przykryciem i robactwo jego posłaniem.

Jeśli masz kumpla, z którym działasz w mafii, to razem z nim pójdziesz na niezbyt komfortowe wakacje w niezbyt przyjemnym towarzystwie.

Poza tym diabeł z nikim o nic nie konkuruje. On nic z tego nie ma.
To jest tak, jakbyś został zdradzony przez dziewczynę i nie możesz tego znieść. Teraz każda dziewczyna przypomina Ci Twoją ex i dostajesz szału na sam ich widok. Są ludzie co wpadają w takie traumy.

Tak samo jest z diabłem, poczuł się zdradzony przez Boga i chciał Go
zabić. Chodziło o nas, tyle mogę powiedzieć. Wydawało mu się, że znalazł sposób jak Boga zabić. Pomylił sie... Teraz każdy
człowiek przypomina mu Boga, a on nie może tego zdzierżyć. Nie może uderzyć w Boga, więc niszczy życie ludziom.

Dla diabła człowiek jest jak robactwo, tu nie ma przyjaźni, miłości, jest
tylko i wyłącznie tresura i nieoczekiwana zmiana miejsc. Diabeł podstawia swój obraz w miejsce Boga, a takiego Boga nie da się kochać.
Natomiast z siebie robi biedną ofiarę losu, podczas gdy naprawdę jest
dumnym kłamcą i zabójcą.

Niszczy ludzi w taki sposób, że wciska im grzech, który jest jak narkotyk. Wygląda kolorowo i fajnie, ale z czasem rozwala i demoluje wszystko. Drugi cel, to sprowokowanie boskiego gniewu, innych nie znam.

Nakazy, zakazy, czy jak to gdzieś napisałeś "ślepa wiara" nie są po to, żeby kogokolwiek komukolwiek podporządkować. Diabeł i człowiek, to jak człowiek i pies. Bez kierowania się boskimi instrukcjami zawsze nas szatan zrobi równo. Za każdym jednym razem. A my nawet nie będziemy wiedzieli o co chodzi i co się stało. Zakręcimy się w swoich wypaczonych
teoriach i nigdy nie dojdziemy do prawdy.


Cz kwi 09, 2015 8:12 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt kwi 07, 2015 5:41 pm
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
Dzięki za ten tekst. W końcu coś co da się ogarnąć a nie jak wielu ludzi na tym forum atakuje mnie jakbym im dzieci zjadał. Fajnie rozmawiać z kimś kto od razu nie wpada w szał.


Cz kwi 09, 2015 8:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Dzięki za ten tekst. W końcu coś co da się ogarnąć a nie jak wielu ludzi na tym forum atakuje mnie jakbym im dzieci zjadał. Fajnie rozmawiać z kimś kto od razu nie wpada w szał.

Zależy jaką kto ma wiarę. Są ludzie nieutwierdzeni. Ty mówisz o swoich
naturalnych wątpliwościach, a oni odbierają to jako atak, bo nie są w stanie
ani ich rozwiać, ani wytłumaczyć, ani pogodzić się z tym, że może ktoś ma inne zdanie. To jest zwykłe nieporozumienie, tak myślę...

Nie bierz sobie takich rzeczy do serca. Niemniej jednak pamiętaj, że mówisz jedno, a ludzie mogą usłyszeć co innego, różnie są pewne rzeczy odbierane...


Cz kwi 09, 2015 8:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Dzięki za ten tekst. W końcu coś co da się ogarnąć a nie jak wielu ludzi na tym forum atakuje mnie jakbym im dzieci zjadał. Fajnie rozmawiać z kimś kto od razu nie wpada w szał.

To nie takim szlakiem idzie...zapytałam w innym wątku kogoś, czy atakowałby mnie, gdybym miała guza mózgu. Nie odpowiedział mi. A pisałby zupełnie inaczej, gdyby miał świadomość, że moja odmienność może mieć podłoże zdrowotne.
Dlaczego tak się dzieje, że guz mózgu wywołuje litość a inne spoglądanie na te same sprawy agresję?


Cz kwi 09, 2015 8:58 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt kwi 07, 2015 5:41 pm
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
To trochę jak z ulubionym klubem. W pewnym sensie zamieszki kiboli niewiele się różnią od dróg krzyżowych.


Cz kwi 09, 2015 9:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 9:41 pm
Posty: 901
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Podobno diabeł od dłuższego czasu konkuruje z Bogiem o nasze dusze. Czemu więc diabeł miałby nas karać za złe uczynki. Diabeł tworzy coś w rodzaju mafii tylko na na prawdę wielką skalę. Czy mafiozo który karze podwładnym np. zabić kogoś karze ich jeżeli wykonają zadanie czy wynagradza? Odpowiedź jest chyba logiczna. Jeżeli pracujesz dla diabła to jesteś jego pracownikiem, kolegą, podwładnym czy jakkolwiek to nazwać. Ogień i gotowanie w kotłach jest raczej kiepską nagrodą. Więc może diabeł nas nagradza? Może w Biblii jest napisane tak a nie inaczej bo to konkurencja dla Boga. Wszystko wskazuje na to że tak jest.

Jeżeli porównujesz to do pracy to nasuwa mi się takie podsumowanie;
pracując u Boga, masz dobry etat, mieszkanie, samochód,a u diabła
umowę śmieciową, biedę i nieustanne strapienie, jak za to przeżyć.
Zapłata jest w obu przypadkach, ale jednak jest jakaś różnica.


Cz kwi 09, 2015 9:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Czy mafiozo który karze podwładnym np. zabić kogoś karze ich jeżeli wykonają zadanie czy wynagradza?

To nie do końca tak. Mafiozo podwładnego trzyma przy życiu dopóki jest mu potrzebny/przydatny. Kiedy traci swoje "walory" zostaje sprzątnięty przez innych ludzi mafioza. Coby było czysto, cicho i spokojnie wokół mocodawcy. I nie ważne jakie są zasługi danego człowieka. Dotąd jest ceniony jak długo jest przydatny.


Pt kwi 10, 2015 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
joannabw napisał(a):
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Czy mafiozo który karze podwładnym np. zabić kogoś karze ich jeżeli wykonają zadanie czy wynagradza?

To nie do końca tak. Mafiozo podwładnego trzyma przy życiu dopóki jest mu potrzebny/przydatny. Kiedy traci swoje "walory" zostaje sprzątnięty przez innych ludzi mafioza. Coby było czysto, cicho i spokojnie wokół mocodawcy. I nie ważne jakie są zasługi danego człowieka. Dotąd jest ceniony jak długo jest przydatny.


Nie sprawiedliwie osądzasz to środowisko.
Nie usuwa się pochopnie ludzi , bo ci lojalni bywają zawsze przydatni ;-).
Takimi się opiekuje, chucha i dmucha.


So kwi 11, 2015 5:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Diabem piekło i konkurencja
A jeśli w głębi serca gardzisz swoimi ludźmi? Znam takich mocodawców. Jednego osobiście. Panuje tu taka zasada: tego kwiatu jest pół światu.


N kwi 12, 2015 9:32 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 167 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL