Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 6:26 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Sonia700
Cytuj:
Creepingdeath jesli jesteś taki wyzwolony , to może zachęć swoją matkę , aby latem rozlożyła się w bikini na plaży i rozlożyła nogi, tak jak to robi wiekszość kobiet

:brawo:

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


So sty 24, 2015 3:03 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N maja 23, 2010 8:57 pm
Posty: 216
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Sonia700l napisał(a):
Creepingdeath jesli jesteś taki wyzwolony , to może zachęć swoją matkę , aby latem rozlożyła się w bikini na plaży i rozlożyła nogi, tak jak to robi wiekszość kobiet


Przykro mi, że używasz mojej Mamy jako argumentu w dyskusji i robisz to w tak chamski sposób. Widzę, że twój szacunek do ludzi kończy się po wyjściu z kościoła. Nadal jednak nie odpowiedziałaś na moje pytanie: W jaki sposób chrześcijański Bóg patrzy na ludzi i co ma do tego ich ubiór?

@Gabriel
Jeśli nie masz niczego inteligentnego do powiedzenia - lepiej nie odzywaj się wcale.

Zachęcam was oboje do spojrzenia na zasady poprawnego używania znaków polskich oraz interpunkcyjnych.


N sty 25, 2015 12:54 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
No cóż, jak się nie ma argumentów, to się poprawia znaki i interpunkcje. Jak sie nie ma argumentow , to sie wmawia innym brak szacunku i pogardę .Każdy ostatnio jest bardzo delikatny. Kazde zwrocenie uwagi to gwałt na wolności do wszystkiego. Lsięza bija się już własnego cienia. boja się nawet dziecko pogłaskać po głowie, żeby nie byc oskarżonym o molestowanie. wszyscy sa albo obrażeni , albo są molestowani.Panienki kiedy,sa katoliczkami to przescigają się w pokazywaniu wdzieków, ale kiedy katolicyzm im obrzydnie to ochoczo zakładaja hijaby lub długie suknie. Podam dwa przyklady. moja studentka po przystapieniu do adwentystow, od razu zdjęła biżuterie, zalozyła długa spódnice , bo wg niej kobieta skromna to kobieta piekna.Chodzi z Biblia w reku i na wszystko szuka tam odpowiedzi. Polki, które przyjmuja islam, prześcigaja sie aakrywaniu ciała. Przedtem nosiły mini, sukienki na ramiaczkach , a teraz abaję i chustę. Osobiście znam taką. Wniosek nasuwa się sam. Czy to katolicyzm namawia do bezwstydu? Czy katolicyzm namawia , żeby nie czytać Biblii? Muzułmanie twierdzą , że u nas wszystko wolno. Nic nie jest grzechem. Nawet seks przed ślubnem,. Oni wprost szczycą się swoimi czystymi kobietami. Czytałam wypowiedz jednego Polaka , który pojechał na wymianę studencką i pracował razem z muzułmanka w hijabie. Był nia zachwycony i żelaznymi zasadami , jakimi sę kierowała na co dzień. Wprost oznajmil , że chciałby miec taką żonę, że taką dziewczynę spotkał po raz pierwszy w życiu. Przyznam ,że zrobiło mi się przykro, że nikt , kto spotka się z Polkami nie dochodzi do takich wniosów. Wprost przeciwnie. I stroje i obyczaje są nie do zaakceptowania. Creepingdeath ja nie używam twojej matki jako argumentu. Jeśli wierzysz w to co piszesz , nie powinieneś czuć się urażony. Chyba że wypisujesz kłamstwa.


N sty 25, 2015 10:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Niestety Sonia700 ale to co piszesz swiadczy o braku szacunku, ot choćby to że podciągasz WSZYSTKIE Polki katoliczki pod jeden mianownik.

Tu sliczny przykład:

Cytuj:
Panienki kiedy,sa katoliczkami to przescigają się w pokazywaniu wdzieków, ale kiedy katolicyzm im obrzydnie to ochoczo zakładaja hijaby lub długie suknie.


i tu:

Cytuj:
Przyznam ,że zrobiło mi się przykro, że nikt , kto spotka się z Polkami nie dochodzi do takich wniosów. Wprost przeciwnie. I stroje i obyczaje są nie do zaakceptowania.


A to wynik Twoich własnych badań?

Cytuj:
Muzułmanie twierdzą , że u nas wszystko wolno. Nic nie jest grzechem. Nawet seks przed ślubnem,.


To może ich zacznij oswiecać bo z tego co ja wiem to islam zabrania spożywania alkoholu a jak z tym w praktyce u muzułmanów to inna sparawa. Podobnie jak i z seksem przed slubem, czytałem o tym.
Mam też swoje zdanie o Polkach które nierzadko będąc katoliczkami przechodzą na islam z miłosci do muzułmanina i chodzą potem w tych durnych szmatach. Jakkolwiek bynajmniej nie islam tak nakazuje a arabska kultura, o czym można przeczytać tu własnie, w artykule na tym portalu. A może chcesz pogadać o piekle które zaczyna sie gdy owa Polka zjedzie już do ukochanego na łono jego rodzinki?


Od Ojca Pio mogłabys, gdybys chciała, nauczyć się nieco pokory i prawdziwej życzliwosci dla bliźniego.

A wyjazd z matką jest chamski, wybacz.

Nie będę też wnikał co rozumiesz przez rozkładanie nóg przez kobiety na plaży.
Wszędzie widzisz tylko i wyłącznie niestosownie ubrane Polki, nawet na plaży źle się ubierają.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


N sty 25, 2015 11:17 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Jeśli kobiety w bikini leżące z rozłożonymi nogami to norma i postęp , to dlaczego wasze matki nie mogą tego robić? Dlaczego fotografia roznegliżowanej rodzicielki nie nadaje się do pokazywania kolegom ? I jeszcze jedno . Nie wmawiajcie na siłę ludziom pogardy w stosunku do innych i chęci ich poniżania. Osoby , które nie szanują siebie, obnażają się, same się nie szanują.Jak widać Katechizm KK nie jest wam znany. Zachęcam do lektury. Chyba ,że jesteście ateistami. To wtedy możecie ubierać się według własnego uznania.


N sty 25, 2015 2:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Sonia700 napisał(a):
Jeśli kobiety w bikini leżące z rozłożonymi nogami to norma i postęp , to dlaczego wasze matki nie mogą tego robić? Dlaczego fotografia roznegliżowanej rodzicielki nie nadaje się do pokazywania kolegom ? I jeszcze jedno . Nie wmawiajcie na siłę ludziom pogardy w stosunku do innych i chęci ich poniżania. Osoby , które nie szanują siebie, obnażają się, same się nie szanują.Jak widać Katechizm KK nie jest wam znany. Zachęcam do lektury. Chyba ,że jesteście ateistami. To wtedy możecie ubierać się według własnego uznania.


Otoz to , wyzwolenie sie u creepingdeath konczy kiedy nie dotyczy jego rodziny np matki
I to nie wcale nie jest chamskie ze strony Soni jak sugerujesz tylko obludne z Twojej strony , bo jesli popierasz i jest to dobre to czemu sie obrazasz jak ktos to sugeruje Twojej matce
To dla innych kobiet jest to dobre a dla Twojej matki juz nie ?
Tutaj Sonia trafila w samo sedno tej obludy

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N sty 25, 2015 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Derayes
Cytuj:
Wszędzie widzisz tylko i wyłącznie niestosownie ubrane Polki, nawet na plaży źle się ubierają.

Nie wiem w jakim jestes wieku , nie bierzmy wzorow z islamu bo sami mamy dobre wzory
Nie wiem czy pamietasz czasy PRL-u , ale popatrz jesli pamietasz na roznice w zachowaniu i ubiorze nastolatek za czasow PRL-u a jak to jest obecnie
Kiedys za czasow PRL-u dziewczyny w wiekszosci sie szanowaly ,nie uganialy sie za chlopakami ,nie zaczepialy ich
Powtarzam w wiekszosci bo wyjatki zawsze sie zdarzaly ,popatrz na to co sie teraz dzieje
Polowa ma tzw sponsorow , co to oznacza nie trzeba tlumaczyc.Poczytaj sobie komentarze na onet.pl czy wp.pl bo moze nie widzisz tego

Kiedys przed wojna aby normalna dziewczyna zgodzila sie an pocalunek trzeba bylo starac sie o to kilka miesiecy
W PRL-u kilka miesiecy trzeba bylo sie starac aby z taka sie przespac ( powtarzam w wiekszosci przypadkow ) a dzis ? Za 50 zl na kazdej dyskotece prawie kazda nastolatka pojdzie z Toba do toalety w wiadomym celu

To ma byc postepowa cywilizacja chrzescijanska ?

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N sty 25, 2015 3:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Sonia700 napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=t377twZIrWo
https://www.youtube.com/watch?v=6weHIrvY--o
https://www.youtube.com/watch?v=uQFAeEem7Qg
Chciałaby jeszcze zapytać, czy te propozycje strojów przypominają zgrzebne burki? Chustki przeciez nosić nie trzeba ,żeby wygladać skromnie i elegancko.



Tutaj Ciebie Sonia musze skrytykowac
Chustki jak te na youtube u mlodych kobiet to nigdy nie byla polska tradycja ani czesc kultury.Owszem czesto starsze kobiety chodzily wchustkach ale kiedy chcialy nie bylo to zadnym obowiazkiem
Bylo to glownie na wsiach poniewaz nie mogly sobie pozwolic na kupno bardziej eleganckiego kapelusza ktory nosily zamozniejsze kobiety w tamtych czasach
Zbyt mocno jestes pod wplywem kultury islamskiej a nasza kultura europejska w niczym jej nie ustepuje ,ba znacznie ja przewyzsza tylko nalezy siegnac do dobrych wzorcow

Ostatnie jednak 20 lat w Europie cos sie jednak podzialo jakby w czesc spolecznestwa szlag trafil
Rozum i umiarkowanie u dobrze okolo 30 % ludzi jakby gdzies wyparowalo
Poziom edukacji spadl drastycznie, w kulturze pojawil sie seks na kazdym kroku ktory zastapil milosc i wiernosc
Skonfliktowane jest cale spolecznestwo , rodzice z dziecmi, kobiety z mezczyznami ..itd

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N sty 25, 2015 4:02 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
O ile wiem to polskim zwyczajem byly oczepiny. Czesto polaczone wlasnie z obcieciem wlosow. Kobiety zamezne wlosow nie pokazywaly, i czesto mialy krotko sciete. A ze czepiec to dosc skomplikowana konstrukcja wiejskie kobiety nosiy chustki.
Oczywiscie roznilo sie to w zaleznosci od regionu i okresu, jaenak mlode dziewczyny to gole glowy/wianki/stroiki a zamezne chustki lub czepki.
Tak samo z piersiami - dziewczeta podwiazywaly kawalkami materialu. Zamezne juz po pierwszym dziecku mialy obwisle - to byl taki wyroznik.

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


N sty 25, 2015 4:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Broń Boże nie zachęcam nikogo do noszenia chustki. Ja chciałam tylko pokazac, żę można ubrac się skromnie i kolorowo.Wyraxnie napisałam, że chustka to nie żaden obowiazek.


N sty 25, 2015 4:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Sonia700 napisał(a):
Broń Boże nie zachęcam nikogo do noszenia chustki. Ja chciałam tylko pokazac, żę można ubrac się skromnie i kolorowo.Wyraxnie napisałam, że chustka to nie żaden obowiazek.


Soniu to co wskazalas na youtube to nie jest juz europejskiej kultury skromnosc i nigdy taka nie byla .To jest skromnosc kultury islamu w czasach mniej wiecej tzw zlotego wieku islamu gdzie islam nie byla taki radykalny jak obecnie

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N sty 25, 2015 4:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Swiftclark
Cytuj:
O ile wiem to polskim zwyczajem byly oczepiny. Czesto polaczone wlasnie z obcieciem wlosow. Kobiety zamezne wlosow nie pokazywaly

Matko , skad Ty masz takie informacje?.Owszem oczepiny i scinanie wlosow to czesc tzw obrzedu weselnego , ale pozniej zameznej kobiecie wlosow nie wolno bylo pokazac ? :x Chyba wg tzw obrzedu weselnego bo to nic nie mialo wspolnego z praktyka
Cytuj:
A ze czepiec to dosc skomplikowana konstrukcja wiejskie kobiety nosiy chustki.

Jak chcialy powtarzam jak chcialy ,bo je na damskie kapelusiki stac nie bylo
Ale pukle wlosow z tej chustki wystawaly kiedy i jak chcialy ,no moze poza byciem w kosciele
Poogladaj sobie chociazby serial "Chlopi"

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N sty 25, 2015 4:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Jeszcze w okresie miedzywojennym byli tacy co uwazali ze z gola glowa chodza jedynie kobiety nie z towarzystwa i bez honoru. Co ciekawsze jeszcze w tym okresie kobiety w widocznej ciazy raczej nie pokazywaly sie publicznie. Robily to tylko kobiety z ludu, ktore nie mialy wyboru.
Odnosnie wlosow, chyba w Starodubowskiej Sprawie, choc glowy nie dam- kobieta po slubie odmowila obciecia warkocza. Wiec jej wytknieto ze maz bedzie mial co wookol reki owinac jak ja bedzie bil. Wiec krotkie wlosy u mezatek mialy sens.

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


N sty 25, 2015 4:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Swiftlark
Cytuj:
Jeszcze w okresie miedzywojennym byli tacy co uwazali ze z gola glowa chodza jedynie kobiety nie z towarzystwa i bez honoru

Owszem ale to dotyczylo glownie chodzenia po ulicy , ale juz np w towarzystwie kobiety mogly i mialy glowy odkryte
Polecam znowu tym razem serial "Kariera Nikodema Dyzmy"

Natomiast jesli chodzi o chodzenie po ulicy to masz racje z tym ze nakrycie na glowie powinno byc ale jesli widac bylo spod niego wlosy to nie bylo z tym zadnego problemu obyczajowego

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N sty 25, 2015 4:41 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 22, 2012 5:58 pm
Posty: 377
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
W sierpniowym numerze ,, W drodze" jest artykuł o dress codzie chrześcijanina. Autor pisze, że na Zachodzie Europy coraz więcej kobiet , także młodych zakłada do kościoła welony. Motywacja oczywiście może byc różna, ale może jest to ubiór na wyjatkowo uroczyste okazje. A taką wyjatkowo podniosłą okazją , jest uczestnictwo we mszy świętej.Oczywiście w artykule jest te pouczenie dla ,, tych co się chcą ubierac według swojego uznania", że kościół to nie plaża. Zachęcam do przeczytania.


N sty 25, 2015 4:47 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL