Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 11:23 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Astrologia, ateizm i Bóg, czyli pomieszane z poplątanym-wydz 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Cytuj:
mój cytat - ja tak naprawdę nie muszę swoich racji popierać badaniami bo cały świat i w tym także profesorowie, doktorowie, inżynierowie i cała światowa śmietanka intelektualna popierają sens znaków zodiaku (oczywiście z wyjątkami na pewno mniejszymi niż 1%) skoro stawiasz się wyżej niż oni wszyscy to to jest grzech pychy!

TY - To po prostu nieprawda. Swoich twierdzeń nie umiesz udowodnić.
Mało kto z ludzi uczonych wierzy w znaki zodiaku - choć oczywiście i wśród naukowców zdarzają się (autocenzura) wierzący w podobne zabobony.

JA - no to ty udowodnij swoje twierdzenia!!!
książki nie piszą zwykli ludzie tylko ci zdecydowanie inteligentniejsi, a książek o znakach zodiaku jest masa.
ludzi można podzielić na tych o podobnych charakterach i oni urodzili się w określonych datach w roku!!!


Pt lis 07, 2014 11:15 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
to było do Barney'a


Pt lis 07, 2014 11:18 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
do merss

TY - I to chyba byłoby dobre podsumowanie tematu.
Znaki zodiaku, horoskopy a katolicyzm? Brak stycznych, drogi są rozbieżne. I tylko takie wypowiedzi oznaczają myślenie katolickie.
W działach katolickich jest miejsce na wątpliwości, tylko wątpliwości. Pewność oznacza, że powoli zaczynają odpadać...na razie z działu.

JA - szkoda, że zamknęłaś temat bo chciałem polemizować!!!

dzięki znakom zodiaku można lepiej dobierać się w pary co za tym idzie; mniej rozwodów, szczęśliwe małżeństwa. prawdziwy katolik powinien studiować znaki zodiaku!!! by czynić świat lepszym


Pt lis 07, 2014 11:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Katolik nie będzie studiował znaków zodiaku, bo to jest grzech przeciwko I przykazaniu.


Pt lis 07, 2014 11:41 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Yarpen Zirgin napisał(a):
Katolik nie będzie studiował znaków zodiaku, bo to jest grzech przeciwko I przykazaniu.


jak grzechem może być coś co sprawia, że ludzie nie grzeszą??? (zapobieganie rozwodom, wspomaganie najważniejszego przykazania)


Pt lis 07, 2014 1:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
O tym, czy coś jest grzechem, nie decyduje pozorny skutek "uniknięcia grzechu", tylko rzeczywistość określona przez Przykazania. Jeżeli ktoś czyta znaki zodiaku i je "studiuje", to grzeszy przeciwko przykazaniu I, które zakazuje posiadania cudzych bogów obok Jahwe.


Pt lis 07, 2014 1:46 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Yarpen Zirgin napisał(a):
O tym, czy coś jest grzechem, nie decyduje pozorny skutek "uniknięcia grzechu", tylko rzeczywistość określona przez Przykazania. Jeżeli ktoś czyta znaki zodiaku i je "studiuje", to grzeszy przeciwko przykazaniu I, które zakazuje posiadania cudzych bogów obok Jahwe.


przecież znaki zodiaku nie są bogiem... na chłopski rozum; jak coś zapobiega grzechowi nie może jednocześnie być grzechem!!! czy ty twierdzisz, że Bóg postępował nie sensownie tworząc przykazania?!


Pt lis 07, 2014 1:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
waznyczlonek napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
O tym, czy coś jest grzechem, nie decyduje pozorny skutek "uniknięcia grzechu", tylko rzeczywistość określona przez Przykazania. Jeżeli ktoś czyta znaki zodiaku i je "studiuje", to grzeszy przeciwko przykazaniu I, które zakazuje posiadania cudzych bogów obok Jahwe.


przecież znaki zodiaku nie są bogiem...

Jeżeli stawiasz je przed Jahwe, to stają się bogiem. Bo to one są ważniejsze od Boga i tego, co naucza.

Cytuj:
na chłopski rozum; jak coś zapobiega grzechowi nie może jednocześnie być grzechem!!!

To jest szatański, a nie chłopski rozum. Cel nie uświęca środków. Grzech nie przestanie być grzechem dlatego, że w jakimś przypadku spowoduje, że nie dojdzie do innego grzechu.


Pt lis 07, 2014 2:03 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
JA - przecież znaki zodiaku nie są bogiem...

TY - Jeżeli stawiasz je przed Jahwe, to stają się bogiem. Bo to one są ważniejsze od Boga i tego, co naucza.

JA - znaki zodiaku i Bóg się nie wykluczają. co innego z mamoną w piśmie Św. wyraźnie to pisze. o znakach zodiaku nic nie pisze

JA - na chłopski rozum; jak coś zapobiega grzechowi nie może jednocześnie być grzechem!!!

TY - To jest szatański, a nie chłopski rozum. Cel nie uświęca środków. Grzech nie przestanie być grzechem dlatego, że w jakimś przypadku spowoduje, że nie dojdzie do innego grzechu.

JA - znaki zodiaku zapobiegają grzechom a same grzechem nie są!!!


Pt lis 07, 2014 2:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
waznyczlonek napisał(a):
JA - przecież znaki zodiaku nie są bogiem...

TY - Jeżeli stawiasz je przed Jahwe, to stają się bogiem. Bo to one są ważniejsze od Boga i tego, co naucza.

JA - znaki zodiaku i Bóg się nie wykluczają. co innego z mamoną w piśmie Św. wyraźnie to pisze. o znakach zodiaku nic nie pisze

W Piśmie Świętym nie opisano wielu rzeczy, które są złamaniem przykazań, więc nie stosuj tu szatańskiej metody polemiki, że "o znakach zodiaku nie ma w Biblii". Po to bowiem Bóg ustanowił Kościół i biskupów, aby rozstrzygali o tym, co nie zostało rozstrzygnięte przez Apostołów.

Cytuj:
TY - To jest szatański, a nie chłopski rozum. Cel nie uświęca środków. Grzech nie przestanie być grzechem dlatego, że w jakimś przypadku spowoduje, że nie dojdzie do innego grzechu.

JA - znaki zodiaku zapobiegają grzechom a same grzechem nie są!!!

Wrzaskami nie zmienisz tej prawdy i nie sprawisz, że nagle znaki zodiaków przestaną być grzechem przeciwko I przykazaniu.


Pt lis 07, 2014 2:24 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
TY - Jeżeli stawiasz je przed Jahwe, to stają się bogiem. Bo to one są ważniejsze od Boga i tego, co naucza.

JA - znaki zodiaku i Bóg się nie wykluczają. co innego z mamoną w piśmie Św. wyraźnie to pisze. o znakach zodiaku nic nie pisze

ODP.TY - W Piśmie Świętym nie opisano wielu rzeczy, które są złamaniem przykazań, więc nie stosuj tu szatańskiej metody polemiki, że "o znakach zodiaku nie ma w Biblii". Po to bowiem Bóg ustanowił Kościół i biskupów, aby rozstrzygali o tym, co nie zostało rozstrzygnięte przez Apostołów.

ODP.JA - biskupi nie koniecznie muszą mieć rację, Pan Jezus nie zakazał znaków zodiaku a biorąc pod uwagę, że znajomość ich może przynieść wiele dobrego jest zdecydowanie na ich korzyść. coś takiego nie może, po prostu nie może! być grzechem. niesie tyle dobra a zła w ogóle (pomijam wróżenie itp.)

JA - znaki zodiaku zapobiegają grzechom a same grzechem nie są!!!

ODP.TY - Wrzaskami nie zmienisz tej prawdy i nie sprawisz, że nagle znaki zodiaków przestaną być grzechem przeciwko I przykazaniu.

ODP.JA - trochę się powtarzasz widzę tu brak argumentów.. ciągle mówisz o tym 1 przykazaniu a tu bardziej chyba chodzi o różne sekty, i żeby konkretnie nie modlić się i wierzyć w inne bóstwo. znaki zodiaku nie są bóstwem są czymś ludzkim tak jak to, że są leworęczni i praworęczni, że jedni mają zielone oczy inni brązowe, to jest nauka a nauka nie jest bogiem bo do nauki się nie modlimy i jej nie czcimy


Pt lis 07, 2014 3:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
waznyczlonek napisał(a):
ODP.TY - W Piśmie Świętym nie opisano wielu rzeczy, które są złamaniem przykazań, więc nie stosuj tu szatańskiej metody polemiki, że "o znakach zodiaku nie ma w Biblii". Po to bowiem Bóg ustanowił Kościół i biskupów, aby rozstrzygali o tym, co nie zostało rozstrzygnięte przez Apostołów.

ODP.JA - biskupi nie koniecznie muszą mieć rację, Pan Jezus nie zakazał znaków zodiaku a biorąc pod uwagę, że znajomość ich może przynieść wiele dobrego jest zdecydowanie na ich korzyść. coś takiego nie może, po prostu nie może! być grzechem. niesie tyle dobra a zła w ogóle (pomijam wróżenie itp.)

Skoro uważasz, że jesteś mądrzejszy od papieża i biskupów, to ta rozmowa nie ma sensu.

Cytuj:
ODP.TY - Wrzaskami nie zmienisz tej prawdy i nie sprawisz, że nagle znaki zodiaków przestaną być grzechem przeciwko I przykazaniu.

ODP.JA - trochę się powtarzasz widzę tu brak argumentów..

Argumenty już ci przedstawiliśmy, włącznie z nauczaniem Kościoła, ale je zignorowałeś. Powtarzanie ich, zwłaszcza, że odrzucasz nauczanie Kościoła w tej kwestii, jest pozbawione sensu.


Pt lis 07, 2014 3:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Yarpen Zirgin napisał(a):
Katolik nie będzie studiował znaków zodiaku, bo to jest grzech przeciwko I przykazaniu.


Nie uprawiaj już tej betonowej dogmatycznej demagogii, proszę.

Bogiem to się może dla kogos stać i matematyka, i tuningowanie samochodów, i fitness i parzenie ziółek i muzyka. Zależy jak wielką wagę do powyższych będzie przywiązywał.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt lis 07, 2014 4:34 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
TY - Skoro uważasz, że jesteś mądrzejszy od papieża i biskupów, to ta rozmowa nie ma sensu.

ODP. a ty uważasz się za mądrzejszego id milionów ludzi z całego świata
poza tym wielu księży wierzy w znaki zodiaku i biskupi pewnie też

TY - Argumenty już ci przedstawiliśmy, włącznie z nauczaniem Kościoła, ale je zignorowałeś. Powtarzanie ich, zwłaszcza, że odrzucasz nauczanie Kościoła w tej kwestii, jest pozbawione sensu.

ODP. no to właśnie mówię; brak ci argumentów, a te co były zostały przez ciebie stworzone i tobie podobnym


Pt lis 07, 2014 10:05 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
to było do Yarpen Zirgin


So lis 08, 2014 12:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Andy72, Google [Bot] i 228 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL