Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:00 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
_as_ napisał(a):
To chyba jest proste :)


Chyba nie aż tak. Pamiętasz faceta przejechanego przez czołg, kiedy nie chciał zejść mu z drogi? To było chyba w Chinach. Zginą za innych. Gdyby był katolikiem pewnie dawno zostałby świętym.
Poza tym, dlaczego porównujesz się do rabina? Bądź ponad podziałami, bo to jest dobre. ...Ale każda religia tworzy podziały.


N paź 19, 2014 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
Muszę przyznać że sądziłem, że nic nie przebije idiotycznych zarzutów jakie zdarzyło mi się czytać na różnych forach - ale roszczenie aby niewierzący został świętym zwyciężyło je wszystkie :x

Pit CK napisał(a):
Barney napisał(a):
Można spróbować jakie się ma podejście. Dobrą próbą jest oddawanie dziesięciny.

Tak, bogaty da bogatszemu, a tamten go wyświęci i niebiosa stoją otworem... Zaiste diabelska sztuczka, dwie pieczenie na jednym ogniu :D
Kto to niby ten "bogatszy"?
Znowu te bzdury?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N paź 19, 2014 3:23 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
Barney napisał(a):
Muszę przyznać że sądziłem, że nic nie przebije idiotycznych zarzutów jakie zdarzyło mi się czytać na różnych forach - ale roszczenie aby niewierzący został świętym zwyciężyło je wszystkie :x

No rzeczywiście niesamowite roszczenie, bo niewierzący to przecież latający potwór spaghetti, a nie człowiek. Nic nie poradzę na Twoją betonową logikę...


Barney napisał(a):
Pit CK napisał(a):
Barney napisał(a):
Można spróbować jakie się ma podejście. Dobrą próbą jest oddawanie dziesięciny.

Tak, bogaty da bogatszemu, a tamten go wyświęci i niebiosa stoją otworem... Zaiste diabelska sztuczka, dwie pieczenie na jednym ogniu :D
Kto to niby ten "bogatszy"?
Znowu te bzdury?

A dziesięcinę to oddaje się biednym, no tak, zapomniałem... Znowu niepodważalna logika Barneya.


N paź 19, 2014 3:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
Pit CK napisał(a):
Chyba nie aż tak. Pamiętasz faceta przejechanego przez czołg, kiedy nie chciał zejść mu z drogi? To było chyba w Chinach. Zginą za innych. Gdyby był katolikiem pewnie dawno zostałby świętym.
Poza tym, dlaczego porównujesz się do rabina? Bądź ponad podziałami, bo to jest dobre. ...Ale każda religia tworzy podziały.


Żeby być świętym KK, to trzeba należeć to tej wspólnoty, podobnie jak, żeby być Rabinem, trzeba wyznawać judaizm, żeby być Imamem trzeba byc muzułmaninem, itd...

Przyrównam do sportu... żeby być w klubie siatkarskim, trzeba grać w siatkówkę a nie w piłkę nożną, co nie znaczy, że pilkarz jest gorszym sportowcem...

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


N paź 19, 2014 3:37 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
_as_ napisał(a):
Przyrównam do sportu... żeby być w klubie siatkarskim, trzeba grać w siatkówkę a nie w piłkę nożną, co nie znaczy, że pilkarz jest gorszym sportowcem...

Rozumiem doskonale o co Ci chodzi. Ale dlaczego równasz w dół, a nie w górę? Jest też przegląd sportowy, w którym wybiera się sportowca roku spośród wszystkich dyscyplin. Pomyśl, jaki byłby wydźwięk takiego posunięcia. Katolicy uznali za świętego kogoś, kto oddał życie za innego człowieka, mimo, że był buddystą. Nie musisz się zgadzać, ja chcę tylko powiedzieć , że to nie jest takie głupie, jak twierdzi Barney.


N paź 19, 2014 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
Pit CK napisał(a):
Rozumiem doskonale o co Ci chodzi. Ale dlaczego równasz w dół, a nie w górę? Jest też przegląd sportowy, w którym wybiera się sportowca roku spośród wszystkich dyscyplin. Pomyśl, jaki byłby wydźwięk takiego posunięcia. Katolicy uznali za świętego kogoś, kto oddał życie za innego człowieka, mimo, że był buddystą. Nie musisz się zgadzać, ja chcę tylko powiedzieć , że to nie jest takie głupie, jak twierdzi Barney.


Podałam tylko przykład...

Czytałeś kiedyś na temat procesu beatyfikacji i kanonizacji? Na czym polega?

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


N paź 19, 2014 3:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
Pit CK napisał(a):
Barney napisał(a):
Muszę przyznać że sądziłem, że nic nie przebije idiotycznych zarzutów jakie zdarzyło mi się czytać na różnych forach - ale roszczenie aby niewierzący został świętym zwyciężyło je wszystkie :x

No rzeczywiście niesamowite roszczenie,
Ależ nie "niesamowite". Po prostu bezdennie głupie...
Cytuj:
Nic nie poradzę na Twoją betonową logikę...
Też tak myślę. Na logikę nic nie poradzisz - jest twarda niczym beton - możesz jedynie pisać złośliwe komentarze.
Jak ktoś sobie wyobraża kanonizację jako coś w rodzaju konkursu...
Cytuj:
A dziesięcinę to oddaje się biednym, no tak, zapomniałem... Znowu niepodważalna logika Barneya.
A co Ty wiesz na ten temat byś mógł się wypowiadać? I co ma logika do tego akurat zagadnienia? Może zajrzyj do google co oznacza termin "logika". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N paź 19, 2014 3:58 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
Barney napisał(a):
A co Ty wiesz na ten temat byś mógł się wypowiadać?

Wiem co to jest dziesięcina. Mogę się na ten temat wypowiadać. Coś jeszcze, o bezdennie mądry?


N paź 19, 2014 4:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
[autocenzura]

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N paź 19, 2014 4:14 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
_as_ napisał(a):
Czytałeś kiedyś na temat procesu beatyfikacji i kanonizacji? Na czym polega?

Tak, dawno temu, ale coś pamiętam. Nie mówię, że byłoby to łatwe, ale pewnie możliwe.


N paź 19, 2014 4:17 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 01, 2014 11:09 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
Barney napisał(a):
Można spróbować jakie się ma podejście. Dobrą próbą jest oddawanie dziesięciny.

Myślę, że można te pieniądze lepiej spożytkować, ale to już indywidualna decyzja.

Nie uważasz, że bogactwo można utożsamić właśnie z wygodą i komfortem ? Że właśnie w ten sposób wyraża się bogactwo ?
Czy przywiązanie do bogactwa, to nie właśnie przywiązanie do wygodnego życia? Czy nie właśnie to jest potępiane w Biblii? Czy wyzbycie się tych wygód nie oznaczałoby właśnie wyzbycie się tego przywiązania?
Czy nie tak powinien postąpić chrześcijanin ? Jak sądzisz?


N paź 19, 2014 4:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
Tyle że można popaść w przesadę. Wygodne życie to także i np. mieszkanie. Czyste, schludne, z ogrzewaniem. Posiadające przyłącze prądu, bieżącą (i ciepłą) wodę, toaletę, jakoś umeblowane.. Idąc Twoim tokiem rozumowania, powinniśmy (my, chcący być dobrymi chrześcijanami) przenieść się do namiotów..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N paź 19, 2014 6:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
PeterW napisał(a):
Tyle że można popaść w przesadę. Wygodne życie to także i np. mieszkanie. Czyste, schludne, z ogrzewaniem. Posiadające przyłącze prądu, bieżącą (i ciepłą) wodę, toaletę, jakoś umeblowane.. Idąc Twoim tokiem rozumowania, powinniśmy (my, chcący być dobrymi chrześcijanami) przenieść się do namiotów..


Namiot też może być luksusem i wygodą, może lepiej pod gołym niebem spać. Gotować to pewnie tylko nad ogniskiem.


N paź 19, 2014 7:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
kacperek29 napisał(a):
PeterW napisał(a):
Tyle że można popaść w przesadę. Wygodne życie to także i np. mieszkanie. Czyste, schludne, z ogrzewaniem. Posiadające przyłącze prądu, bieżącą (i ciepłą) wodę, toaletę, jakoś umeblowane.. Idąc Twoim tokiem rozumowania, powinniśmy (my, chcący być dobrymi chrześcijanami) przenieść się do namiotów..


Namiot też może być luksusem i wygodą, może lepiej pod gołym niebem spać. Gotować to pewnie tylko nad ogniskiem.


Z gotowaniem to też bym się zastanowił, czy to nie nazbyt duży luksus.. No chyba żeby ciepłą czystą wodę w mroźny dzień.. ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N paź 19, 2014 8:49 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 2:11 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo, a "wygodne" życie.
No cóż, należy rozumieć na czym polega ubóstwo. Nie widzę zła w pieniądzu, bo to metal. Zło leży w sercach ludzkich.
I byłoby ostatnią głupotą wymagać ubóstwa jako punktu wejścia do wspólnoty. To jest punkt wyjścia. Gdybyśmy przyjęli ubóstwo jako punkt wejścia, wtedy z ubóstwa uczynilibyśmy prawo, niezrozumiały przepis, który nie wiadomo skąd się bierze. A to jest coś, co człowieka zabije, jeśli się mu podda...jak w opowiadaniu o Anniaszu i Safirze.

W Mateuszowej Ewangelii (Mt19, 16-22) mamy to wyjaśnione. Jeśli chcesz być kompletny(=dorosły) w wierze oddaj to co cię blokuje. To etap końcowy, przedtem są przykazania. Jezus nie wymagał od Zacheusza oddania majątku; sam go oddał, powiedział to jednak młodzieńcowi...tu była blokada, by dalej pójść. Tę blokadę może stanowić jedna chusteczka, o czym wspomina mała Tereska pisząc o bogatej siostrze, gdy ta mając dwie chusteczki nie chciała oddać jednej. Tę blokadę może stanowić coś z czym nie możemy się rozstać.


N paź 19, 2014 9:25 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL