Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:21 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Nie rozumiem 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
hen napisał(a):
Twoje wrażenia są prawie zawsze dziwne i błędne.
Dobrze, że mam takiego ducha-przeciwnika w osobie hena, który mi to będzie ciągle przypominał, bo inaczej popadł bym w pychę jak on sam...

A tak wracając do tematu, to jak uważasz hen, czy przepis znajdujący się w Księdze Powtórzonego Prawa 24:1-4 pochodzi od Boga czy od człowieka...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr cze 25, 2014 6:54 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 1:34 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Z najczarniejszej sotni i reakcji:)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
sahcim napisał(a):

to ma się wrażenie, że to nie jest jeden i ten sam Pan i Bóg...


Oh Really.

Dobrze, że to tylko wrażenia. :D

Aby ustrzec się przed zgubnymi wrażeniami przeczytaj : Wyjscia; 23:9
PwP; 26: 11 na ten przykład.
sahcim napisał(a):
A tak wracając do tematu, to jak uważasz hen, czy przepis znajdujący się w Księdze Powtórzonego Prawa 24:1-4 pochodzi od Boga czy od człowieka...???


A Rodzaju 3:6 to pochodzi od Boga czy od człowieka?

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Śr cze 25, 2014 12:00 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2012 7:36 pm
Posty: 974
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Cytuj:
Otóż jest to wyjaśnione dlaczego Bóg kazał zabijać ludzi z Kanaanu. Min dla tego, że "przeprowadzali swoich synów i córki przez ogień", czyli palili ich żywcem w ofierze dla bóstw pogańskich.
"Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami. Także i ziemia stała się nieczysta. Ukarałem ją więc za jej winę, a ziemia wypluła swoich mieszkańców." Kpł 18, 24-25


Jak to ludziska potrafią zrobić Bogu niedźwiedzią przysługę. Jeżeli nie istnieje,to dla straszaka zrobiono z Niego istotę cyniczną, pozbawioną skrupułów,bez miłosierdzia,która według mnie, nie ma możliwości rehabilitacji.Jeżeli istnieje,a nie istnieją inne bóstwa,to można to wyjaśnić ludziskom bez nakręcania spirali nienawiści.Chyba,że Bóg nie jest jedyny, uwikłany z innymi w jakieś nie zrozumiałe dla nas gierki i chodzi o walkę o dusze :roll:

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Śr cze 25, 2014 12:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
nesto napisał(a):
Ależ Bóg z miłości kazał pozabijać dzieci i kobiety :-D
Byli wrogami Izraela.
Najgorszymi wrogami jak wiesz są niemowlęta i kobiety w ciąży.
Oczywiście wrogiem jest również ich bydło.
Darować można jedynie drzewom, bo trzeba gdzieś się schronić przed słońcem.

Trochę się mylisz. Drzewom darowano jedynie dlatego, że trzeba było gdzieś to wszystko powiesić.


Śr cze 25, 2014 1:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Marlow napisał(a):
Aby ustrzec się przed zgubnymi wrażeniami przeczytaj : Wyjscia; 23:9
PwP; 26: 11 na ten przykład.
Dzięki Marlow. Nie ma wątpliwości, że Bóg Starego i Noweg Testamentu jest jednym i tym samym Trójjedynym Bogiem. To jednak nie jest powód aby nie odnosić wrażenia, że w niektórych sytuacjach ludzcy autorzy Pisma przypisywali Bogu swoje cechy oraz bezpośrednie pochodzenie zarówno niektórych słów jak i czynów...
Cytuj:
A Rodzaju 3:6 to pochodzi od Boga czy od człowieka?
Nie spotkałem się z komentarzem Chrystusa odnośnie Rodz 3:6, iż to Mojżesz jest bezpośrednim autorem tych słów, tak jak to miało miejsce w przypadku PwP 24:1-4

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr cze 25, 2014 5:43 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
hmhmm napisał(a):
Otóż jest to wyjaśnione dlaczego Bóg kazał zabijać ludzi z Kanaanu. Min dla tego, że "przeprowadzali swoich synów i córki przez ogień", czyli palili ich żywcem w ofierze dla bóstw pogańskich.
"Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami. Także i ziemia stała się nieczysta. Ukarałem ją więc za jej winę, a ziemia wypluła swoich mieszkańców." Kpł 18, 24-25



I kazał Bóg zabić owe dzieci. Niemowlęta, kobiety w ciąży, a nawet.......... bydło.. :-D

Zabijali sowje dzieci, więc Bóg kazał pozabijać ich dzieci.. Super sprawiedliwość :-)


Śr cze 25, 2014 5:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
sahcim napisał:
A tak wracając do tematu, to jak uważasz hen, czy przepis znajdujący się w Księdze Powtórzonego Prawa 24:1-4 pochodzi od Boga czy od człowieka...???

********************************************************

Biblia Jest Słowem Bożym.
Zapisano w Niej to co Chciał Pan Bóg przekazać człowiekowi.
Z podważania tego wrósł nowoczesny ton – wolnomyślicielstwo.
Jak sobie wymyślę – tak mam.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Śr cze 25, 2014 7:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
hen napisał(a):
sahcim napisał:
A tak wracając do tematu, to jak uważasz hen, czy przepis znajdujący się w Księdze Powtórzonego Prawa 24:1-4 pochodzi od Boga czy od człowieka...???

********************************************************

Biblia Jest Słowem Bożym.
Zapisano w Niej to co Chciał Pan Bóg przekazać człowiekowi.
Z podważania tego wrósł nowoczesny ton – wolnomyślicielstwo.
Jak sobie wymyślę – tak mam.
Zatem słowa(przepis) dotyczący listu rozwodowego uważasz hen za pochodzący bezpośrednio od Boga tak...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr cze 25, 2014 8:12 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 18, 2013 11:32 am
Posty: 184
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Boro

Boro napisał(a):
Jeśli Bóg istnieje i naprawdę dał takie przykazanie - ma ono wtedy sporo sensu, ponieważ mniejszą szkodą jest zabić jedną osobę, niż dopuścić do potępienia kilku (lub chociażby jednej)


Czy mam rozumieć, że Ty też byś się dopuścił zabójstwa aby "nie dopuścić do potępienia" ?

Boro napisał(a):
Niektóre prawa są ponadczasowe, natomiast inne były kierowane do konkretnych ludzi w konkretnym czasie. Czytając całość łatwo sie zorientować które są które.


No dobrze, ale to i tak nie usprawiedliwia tego bestialstwa, które prezentuje biblia.

Boro napisał(a):
Z tego samego powodu, z którego ojciec nie każe małemu dziecku kierować się w życiu sercem. Serce nakazywałoby mu prawdopodobnie zjeść wszystkie słodycze jakie znajdzie (lub coś podobnego) ;)
Ojciec wymaga od małego dziecka aby było posłuszne. Właściwie niczego więcej.
Kiedy dziecko dorasta dostaje od ojca pewne zasady, których powinien się trzymać. Nie musi już w każdej sprawie pytać o pozwolenie, tylko kierując się zasadami może samo podejmować decyzje.
Kiedy dziecko staje się dorosłe zaczyna rozumieć, że zasady nie zawsze się sprawdzają i jeśli chce być dobrym człowiekiem to najlepiej kierować się po prostu miłością.

Dokładnie tak samo Bóg "wychowuje" ludzi. Nasza świadomość cały czas się powiększa (a przynajmniej powinna). "Dzikusów" trzeba było wychowywać twardą ręką aby ich ogarnąć i aby sami nie zrobili sobie krzywdy. Później wystarczyło dać ludziom przykazania i pouczyć jak ich przestrzegać. Od czasów Jezusa Bóg chce abyśmy zaczęli się już kierować miłością, a nie przykazaniami lub ślepym posłuszeństwem.


Nie można uznać takiego argumentu bo Jezus nie anulował starotestamentowego prawa a nawet je potwierdził.

Znalezione na szybko :

List do Hebrajczyków, Prolog napisał(a):
Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, 2 a w tych ostatecznych dniach1 przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat1. 3 Ten [Syn], który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty2, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. 4 On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię3.


Wynika z tego, że katolicki Bóg nadal chce abyśmy kierowali się zdziczałymi zasadami.

Boro napisał(a):
Ja też czasem używam określenia "na końcu świata". Uważasz, że wynika to z mojej ignorancji wobec współczesnej wiedzy?


Powszechnie wiadomo, że "na końcu świata" oznacza po prostu gdzieś na za**piu, wypi**dowiu. Natomiast nikt nie używa terminu "krańce Ziemi" w ten sposób jak używa się zacytowanego przez Ciebie sformułowania. Nie istnieje metaforyczne, przenośne znaczenie dla frazy: "krańce Ziemi".

Boro napisał(a):
Przeczytałeś całą Biblię czy znasz tylko kilkanaście fragmentów z Racjonalisty (czy skąd tam je bierzesz)?


Ani jedno ani drugie.

Marlow

Marlow napisał(a):
W celu poszerzenia perspektywy kumacji, mały eksperyment myślowy.
Przenosimy Niedobrego_Artka jakieś 2200 lat wstecz w okolice Betlejem.
Artek ma żonę i 3 dzieci, ostatnie urodziło się jakieś pół roku temu.
Żona Artka jest nim trochę znudzona, przechodzi kryzys trzeciego dziecka. W okolicy, od paru miesięcy pałęta się bardzo sympatyczny wyznawca shellenizowanej Ishtar. Czarujący i niezwykle ujmujący, przybywa wprost z Aleksandrii, namawia kogo sie da do zmiany branży religijnej, w tym również żonę Artka, która w zaistniałych okolicznościach nie potrafi się oprzeć. W ramach samej tylko zachęty, nasz czarujący akwizytor kultu Ishtar odwdzięcza się żonie Artka rytualnym bara-bara, riki tiki tak, oraz nieświadomie sprzedaje żonie Artka jedną z wielu gorączek krwotocznych grasujących w regionie. Jak nietrudno się domyśleć, żona sprzedaje infekcję dzieciom, nie tylko swoim, ale również dzieciom brata i siostry Artka, itd. Także w niedługim czasie pół okolicy, wraz z Artkiem wącha kwiatki od spodu. Pozostali przy życiu wyznawcy tego okrutnego monoteizmu, zgodnie z otrzymanym Prawem, skracają nie całkiem już zdrowego, acz nadal czarującego akwizytora Ishtar o głowę.
No patrzcie ludzie co za barbarzyństwo... :D
Przecież to niehumanitarne, tak nie można... :D

Ta historyjka jest oczywiście fikcyjna, ale starałem się w dużym skrócie przedstawić wszystkie najważniejsze cechy zwodzicieli-namawiaczy wg traktatu Avoda Zara (Obcy Kult) i dlaczego zasługiwali oni na śmierć.
To jest ta "podstawowa" kategoria, ale uprzedzając sto dwudziestą pierwszą mantrę; jakie to niehumanitarne itd; pokrótce o przypadku nie tak drastycznym, czyli co się dzieje gdy "zwodziciel" jest tylko i wyłącznie namawiaczem powiedzmy że do epikureizmu, a jego działalność ogranicza się tylko do: wierzyta ludziska w głupoty, a teraz to pocałujta w d...wójta czyli nie jest zainteresowany zbytnio sprzedawaniem swego światopoglądu.
W takich przypadkach, zbulwersowana wspólnota okrutnych monoteistów jak poświadcza J.Flawiusz w "DDI" i "Wojnie" stosowała karę ostracyzmu i taki też los spotkał najsłynniejszego epikurejczyka Elisha'ę ben Abuyah na ten przykład.


Przykład, który podajesz jest absurdalny. Wystarczyłoby po prostu nie zadawać się z innowiercami, grzecznie im podziękować albo cokolwiek a nie od razu zabijać - przecież to dzicz.

Marlow napisał(a):
Problem polega na tym, że "obleśne" to są Artkowe pseudohumanizmy, wynikające min z ahistoryzmu, które próbuje sprzedać na forum.


Gołosłowie - nic nie wnosi sensownego do dyskusji.

Marlow napisał(a):
Problem polega nie na tym, że treść Biblii czy Prawo się zdezaktualizowały, tylko na tym, że jak przystało na klasycznego post-wumlowskiego redukcjonistę, wyciąłeś sobie jeden fragment - oczywiście taki który pasuje do twoich wyobrażeń - i na podstawie tej jakże wiarygodnej redukcji, z tego drobnego frag wnioskujesz o całości.


Wielokrotnie dyskutowałem z religijnymi napaleńcami o biblii i wiem, że taka rzekoma "wybiórczość" to tylko wymówka. Jeśli uważasz inaczej podaj jakiś konkretny przykład "pominięcia całościowego kontekstu".

Marlow napisał(a):
O tak, oj tak brawo Niedobry_Artku, naprawdę to nie było trudne... :D
Jesteś wielki, więc podaj teraz przykład prawa, które twoim zdaniem powinno obowiązywać dosłownie wszystkich.


Gdybym był wszechmogący i wszechmocny z całą pewnością wypisałbym Ci tu całe multum takich zasad w oka mgnieniu.

Marlow napisał(a):
Albo wkleić w genom superneuronalnyobwód, Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela, wtedy te tysiące Niedobrych Artków nie miałyby żadnych problemów.


? :?


Cz cze 26, 2014 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Niedobry_Artek napisał(a):
Czy mam rozumieć, że Ty też byś się dopuścił zabójstwa aby "nie dopuścić do potępienia" ?

Jeśli byłbym przekonany, że jest to jedynym rozwiązaniem, to oczywiście tak. Ale jest to tylko gdybanie, bo nie wyobrażam sobie rzeczywistej sytuacji, która postawiłaby mnie przed takim wyborem.
Niedobry_Artek napisał(a):
No dobrze, ale to i tak nie usprawiedliwia tego bestialstwa, które prezentuje biblia.

A dlaczego Pan miałby się przed kimkolwiek usprawiedliwiać?
Niedobry_Artek napisał(a):
Nie można uznać takiego argumentu bo Jezus nie anulował starotestamentowego prawa a nawet je potwierdził.

Nie anulował ale wypełnił (to ważne). Wróćmy do mojej analogii z dzieckiem. Kiedy dorastasz przestajesz kierować się zasadami w stylu "nie bij kolegów" lub "nie jedz czekolady na obiad", co nie znaczy, że te zasady przestają być słuszne. Po prostu dorosły człowiek ich nie potrzebuje. Dorosłemu człowiekowi "wszystko wolno, tylko nie wszystko przynosi korzyść".
Niedobry_Artek napisał(a):
Powszechnie wiadomo, że "na końcu świata" oznacza po prostu gdzieś na za**piu, wypi**dowiu. Natomiast nikt nie używa terminu "krańce Ziemi" w ten sposób jak używa się zacytowanego przez Ciebie sformułowania. Nie istnieje metaforyczne, przenośne znaczenie dla frazy: "krańce Ziemi".

Nie dopuszczasz możliwości, że "Krańce Ziemi" powiedziane po hebrajsku kilka tysięcy lat temu miały nieco inny wydźwięk niż dzisiaj powiedziane po polsku? :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz cze 26, 2014 3:20 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Zauważcie, że nikt nie odniósł się do mojego ostatniego postu...
Nie ma argumentów?
Nie ma.
Żadnych.


Cz cze 26, 2014 10:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
nesto napisał(a):
Zauważcie, że nikt nie odniósł się do mojego ostatniego postu...
Nie ma argumentów?
Nie ma.
Żadnych.

Twoim jedynym argumentem było sprowadzenie tematu do absurdu, a sam oczekujesz rzeczowych argumentów. Trochę nierówna byłaby to polemika.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz cze 26, 2014 10:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
nesto napisał(a):
hmhmm napisał(a):
I kazał Bóg zabić owe dzieci. Niemowlęta, kobiety w ciąży, a nawet.......... bydło.. :-D

Zabijali sowje dzieci, więc Bóg kazał pozabijać ich dzieci.. Super sprawiedliwość :-)


Nie tylko to. Utopił ludzi w potopie, spalił ogniem Sodomę i Gomorę, gdzie też pewnie były dzieci a szatana i jego armadę będzie męczył w piekle na wieki, bo go słuchać nie chciał. Tylko już o Lucyferze ani słowa o dziwo, nad nim nikt nie ma litości :| O tym co robił on i jego dzieci, też się nic nie wspomina.

Do tego trzeba dodać, że dopuszcza do aborcji, wojen, morderstw i pedofilii. Mówi się źle o Bogu, a ani słowa o ludziach, którzy się tego dopuszczają.

Nieważne, że biblia podaje liczne uzdrowienia również z bezpłodności, wskrzeszenia, czy pomoc Izraelitom z wyjściu z Egiptu gdy ich Egipcjanie gnębili, czy też zabijali ich dzieci. Nad nimi też nikt jakoś żalu nie ma. Ani słowa o miłowaniu bliźniego, dbaniu o wdowy i sieroty, wybaczaniu. Nic. A to jest wszystko stary testament.

Ja już nieraz prowadziłem dyskusje na ten temat. I zawsze są podnoszone dokładnie te same argumenty. Ktoś chce wojować z Bogiem, to będzie wojował. Chrystus zabijać nikogo nie kazał, kazał wręcz miłować nieprzyjaciół i błogosławił czyniącym pokój. O tym też ani słowa.

Zastanawiam się, czy naprawdę aż tak Ci żal Kananejczyków, czy chodzi o coś innego, bardziej osobistego.


Cz cze 26, 2014 11:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
nesto napisał(a):
I kazał Bóg zabić owe dzieci. Niemowlęta, kobiety w ciąży, a nawet.......... bydło.. :-D

Zabijali sowje dzieci, więc Bóg kazał pozabijać ich dzieci.. Super sprawiedliwość :-)


Jeśli Ci chodzi, czy to było okrutne, zabijanie dzieci Kananejczyków, to było.
Myślisz, że wierzący wszystko wiedzą? Co prawda nie różniło się to zbytnio od obyczajów wojennych samych Kananejczyków. Może to jest Twoja odpowiedź...

Powiem Ci więcej, jak się zapytasz wierzących kim jest Bóg, to żaden Ci tego nie będzie umiał powiedzieć. Prędzej wytłumaczysz kotu mechanikę kwantową niż jakiemukolwiek człowiekowi kim jest Bóg. Tego się nie da opisać słowami.

Gdyby się tak nam objawił w pełnej chwale, to byśmy się zes... Byśmy się bardzo przestraszyli. Jeśli wcześniej byśmy nie umarli.

Denerwuje mnie to. Szczególnie u ateistów, nie wiem, czy nim jesteś, podejście, że zachwycają się stworzeniem "O jaki ten wszechświat wielki i trudny do ogarnięcia", a z jego twórcy robią małego złośliwego gnoma na chmurce.

PS
Oszczędził drzewa


Pt cze 27, 2014 12:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Kris65 napisał(a):
Jak to ludziska potrafią zrobić Bogu niedźwiedzią przysługę. Jeżeli nie istnieje,to dla straszaka zrobiono z Niego istotę cyniczną, pozbawioną skrupułów,bez miłosierdzia,która według mnie, nie ma możliwości rehabilitacji.Jeżeli istnieje,a nie istnieją inne bóstwa,to można to wyjaśnić ludziskom bez nakręcania spirali nienawiści.Chyba,że Bóg nie jest jedyny, uwikłany z innymi w jakieś nie zrozumiałe dla nas gierki i chodzi o walkę o dusze :roll:


A co ja takiego napisałem? Bo to o mnie chodzi z tą niedźwiedzią przysługa?
Nie rozumiem.


Pt cze 27, 2014 12:25 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL