Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:36 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Nie rozumiem 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr cze 04, 2014 1:04 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Nie rozumiem
Nie rozumiem jednej rzeczy. Bóg w prawie żydowskim, które uzupełnił Jezus mówiąc, ze nic się w nim nie zmienia, podawał jak należy zabijać ludzi, nawet dzieci i pozwolił by Żydzi wybili naród który zajmował ziemie obiecaną. Stary Testament pod pewnymi względami jest kontrowersyjny. Bóg jest miłosierny, wiem o tym i wszystkowiedzacy. Dlaczego ustanowił takie Prawo??? 10 przykazań dla mnie jest jasnych 365 ze Starego Testamentu nie bardzo.


Cz cze 05, 2014 3:31 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Ależ Bóg z miłości kazał pozabijać dzieci i kobiety :-D
Byli wrogami Izraela.
Najgorszymi wrogami jak wiesz są niemowlęta i kobiety w ciąży.
Oczywiście wrogiem jest również ich bydło.
Darować można jedynie drzewom, bo trzeba gdzieś się schronić przed słońcem.

Jak dzieci nazwą kogoś "łysym" to Bóg wysyła niedźwiedzie i dzieci są rozszarpywane. To także z miłości :-D


Pt cze 06, 2014 9:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Polecam
http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_14.htm
http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_07.htm

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt cze 06, 2014 10:08 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Niektórzy zapominają, że Bóg jest Panem. Może robić dosłownie co chce i nie podlega żadnej ocenie moralnej. Jeśli jest dla nas miłosierny to tylko nasze szczęście, bo do niczego takiego nie jest zobowiązany.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt cze 06, 2014 12:28 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr cze 04, 2014 1:04 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Boro, ja nie oceniam ale chcę wiedzieć. Chcę bo najbliższa w życiu dla mnie osoba odchodzi od wiary i nie wiem jak pomóc jej wrócić. Po rozmowach nie potrafię sprostać argumentom , dlatego szukam odpowiedzi. Nie mówię tabu, nie wolno pytać. To nic nie zmieni. Ja chce pomóc i jej i sobie. Znaleźć wytłumaczenie. Ja mam ufność dlatego szukam a ona nie ma ale tez szuka.


Pt cze 06, 2014 1:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Cytuj:
Nie rozumiem jednej rzeczy. Bóg w prawie żydowskim, które uzupełnił Jezus mówiąc, ze nic się w nim nie zmienia, podawał jak należy zabijać ludzi, nawet dzieci i pozwolił by Żydzi wybili naród który zajmował ziemie obiecaną. Stary Testament pod pewnymi względami jest kontrowersyjny. Bóg jest miłosierny, wiem o tym i wszystkowiedzacy. Dlaczego ustanowił takie Prawo??? 10 przykazań dla mnie jest jasnych 365 ze Starego Testamentu nie bardzo.


Przede wszystkim, to ludzie pisali, czy mówili i mówią, że Bóg każe im zabijać ludzi. Zgrabne usprawiedliwienie.


Pt cze 06, 2014 11:49 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
koneczny napisał(a):
Cytuj:
Nie rozumiem jednej rzeczy. Bóg w prawie żydowskim, które uzupełnił Jezus mówiąc, ze nic się w nim nie zmienia, podawał jak należy zabijać ludzi, nawet dzieci i pozwolił by Żydzi wybili naród który zajmował ziemie obiecaną. Stary Testament pod pewnymi względami jest kontrowersyjny. Bóg jest miłosierny, wiem o tym i wszystkowiedzacy. Dlaczego ustanowił takie Prawo??? 10 przykazań dla mnie jest jasnych 365 ze Starego Testamentu nie bardzo.


Przede wszystkim, to ludzie pisali, czy mówili i mówią, że Bóg każe im zabijać ludzi. Zgrabne usprawiedliwienie.



O i w tę stronę należy iść..
Dziwne, że zamiast uznać relację o Boskich nakazach mordowania nie zreflektujecie się, że są to wymyślone historie spisane, aby usprawiedliwić bestialstwo ówczesnych władców.


Śr cze 11, 2014 8:55 am
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2012 7:36 pm
Posty: 974
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
ciach- waż słowa pisząc o Bogu. Kolejna mantra będzie skutkowała ostrzeżeniem.

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Śr cze 11, 2014 10:54 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr cze 04, 2014 1:04 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Nesto, to jest ewidentne, ludzie władzy i teraz tak robią powołując sie na tzw wyższa konieczność. Mnie chodzi o zapisy w Piśmie Świętym o nakazach prawnych podawanych przez Boga poprzez proroków. O ziemi obiecanej Żydom, którzy dokonali tam eksterminacji mieszkańców i o innych przykładach. Zdaje sobie już sprawę ze wszystko co Bóg nakazał dotyczyło sfery duchowej a nie walk fizycznych. Mam rację?


Śr cze 11, 2014 11:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Kris65 napisał(a):
Ja uważam,że jest niemiłosierny,nie lubię Go i ...mam Go gdzieś

Załóżmy, że tak by nawet było. Czy w jakimkolwiek stopniu jest to argument na to, że nie ma Go wcale?
Logika ateistów jest czasem naprawdę dziwna: "Bóg nie jest taki jak moje wyobrażenie o Nim, więc nie istnieje".

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr cze 11, 2014 8:20 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2012 7:36 pm
Posty: 974
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Kris65 napisał(a):
Ja uważam,że jest niemiłosierny,nie lubię Go i ...mam Go gdzieś

Cytuj:
Załóżmy, że tak by nawet było. Czy w jakimkolwiek stopniu jest to argument na to, że nie ma Go wcale?


Oczywiście,nie.Natomiast uważam,że jak uważacie Go za miłosiernego,nie mając racji,nie macie racji co do jego istnienia.Nie widać oznak Jego miłosierdzia,bo Go po prostu nie ma.

Cytuj:
Logika ateistów jest czasem naprawdę dziwna: "Bóg nie jest taki jak moje wyobrażenie o Nim, więc nie istnieje".


Tak zgadza się.Mnie osobiście już wystarczą decydenci,możni tego świata i politycy mający jak zawsze, szlachetne intencje :dokitu:

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Cz cze 12, 2014 9:30 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr cze 04, 2014 1:04 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Kris65. Napisałeś "Ja uważam,że jest niemiłosierny,nie lubię Go....." a potem piszesz, że nie widać Jego miłosierdzia i Go nie ma. Jak można nie lubić kogoś i pisać że jest niemiłosierny skoro go nie ma? Wytłumaczysz mi to?


Cz cze 12, 2014 2:44 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2012 7:36 pm
Posty: 974
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Uważam,że Bóg jako istota rozumna,obdarzona uczuciem,empatią nie istnieje.Może to być coś w rodzaju spiritus movens,siły sprawczej inicjującej powstanie naszego wszechświata albo,i będącej swoistym bodźcem przydatnym przy powstaniu materii ożywionej.
Mówiąc o Bogu,mam na myśli pewien wspólny z Katolikami temat do dyskusji. To wszystko... :)

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Cz cze 12, 2014 6:10 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Kris65 napisał(a):
Uważam,że Bóg jako istota rozumna,obdarzona uczuciem,empatią nie istnieje.Może to być coś w rodzaju spiritus movens,siły sprawczej inicjującej powstanie naszego wszechświata albo,i będącej swoistym bodźcem przydatnym przy powstaniu materii ożywionej.
Mówiąc o Bogu,mam na myśli pewien wspólny z Katolikami temat do dyskusji. To wszystko... :)


Ciekawe podejście i chyba trafne.
Nie wiem.


Pt cze 13, 2014 11:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
prosze jacy katolicy sa demokratyczni :lol: kasowanie wpisow bez zadnego powiadomienia... Czyzby nowe zwyczaje demokratyczne...zapanowaly w polskim kosciele... co nie katolickie moze podlegac krytyce.... ale katolickie nienaruszalne... nie podlega zadnej krytyce... stad pewno krk ma coraz wiecej problemow...


So cze 14, 2014 12:16 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL