Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:02 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Nie rozumiem 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 1:34 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Z najczarniejszej sotni i reakcji:)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Niedobry_Artek napisał(a):
Przykład, który podajesz jest absurdalny. Wystarczyłoby po prostu nie zadawać się z innowiercami, grzecznie im podziękować albo cokolwiek a nie od razu zabijać - przecież to dzicz.


Ja chyba jednak trochę przeceniłem twoje możliwości, ty chyba nawet tego WUML-a nie skończyłeś, a jeśli nawet to chyba za kury i kaczki.
Przykład nie jest absurdalny, bo de facto jest skrótem 4 różnych historii z traktatów Avoda Zara i Sanhedryn, podobnie jak przykład z Elishą, z Flawiusza etc. Tak faktycznie, w konkretnej rzeczywistości historycznej działało Prawo Mojżeszowe.
Natomiast to, że nie pasuje to do twoich urojeń na ten temat i powoduje słodki ból tylnej części ciała jak u tysiąca innych urojonych ateistów, to już nie mój problem. Ja tylko w sposób w miarę klarowny dla innych czytelników przedstawiłem jak to faktycznie wyglądało. A dobre rady to ty możesz dawać potem swoim dzieciom, jak się ich doczekasz.
Bo nawet sensownej kontry nie potrafisz tu przedstawić.


Niedobry_Artek napisał(a):
Wielokrotnie dyskutowałem z religijnymi napaleńcami o biblii i wiem, że taka rzekoma "wybiórczość" to tylko wymówka. Jeśli uważasz inaczej podaj jakiś konkretny przykład "pominięcia całościowego kontekstu".

Przecież cała twoje paplanie nie jest niczym innym jak pominięciem całego kontekstu. Patrz na swój"błyskotliwy" komentarz odnośnie moich przykładów
Masz wyżej odp fragmenty tekstu - pominięte np przez ciebie - w moim komentarzu do sahcima.
Ku twojemu dalszemu strapieniu, w tradycji żydowskiej - ujęcie Majmonidesa - prawo nakazujące wytępienie Amalekitów znajduje się na "samym końcu" jeśli chodzi o hierarchię i priorytety.

Niedobry_Artek napisał(a):
Gdybym był wszechmogący i wszechmocny z całą pewnością wypisałbym Ci tu całe multum takich zasad w oka mgnieniu.

ROTFL.
Czyli tradycyjnie pyskówka zamiast kontrargumentów.
Jakie to typowe.
Jednak ty tego WUML-nawet za kury i kaczki byś nie skończył.
To ci podpowiem ateistyczny tytanie intelektu, że niejaki Kant takie prawo sformułował. :D

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Pt cze 27, 2014 2:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Nie rozumim dlaczego sie spowiadamy.Skoro Jezus umarl dla naszego zbawienie wybawil nas z grzechu wiec po co spowiedz.Znaczyloby, ze jesli tylko uwierzymy w Jezusa juz jestesmy zbawieni.Jednak w Bibli jest duzo takich fragmentow ktore wlasnie mowia, ze kazdy jest grzeszny wiec jak jest , przeciez doszukiwanie sie w sobie i innych grzechu jest szatanskie, chyba ze dotyczy sprawiedliwosci, a tak powinnysmy wierzyc w nasza bezgrzeszna nature tak samo jak wierzymy w Jezusa.Wiec po co spowiedz czy to takie kolo ratunkowe? Dla tych ktora ta wiare w Jezusa maja slaba.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pt lip 04, 2014 10:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie rozumiem
Wyznanie grzechów jest potrzebne nam, nie Bogu. Jeśli nawrócimy się w sercu i zrozumiemy popełniane błędy to spowiedź nie musi byc dla nas niezbędna. Np. "Dobry Łotr" został zbawiony bez spowiedzi. Wystarczyła jego wiara.

Mimo wszystko łatwiej jest odnaleźć właściwą drogę wyznając grzechy zaufanej osobie, pokrzywdzonemu lub nawet publicznie.

Jezus wykonuje wiele czynności, które właściwie nie są potrzebne. Jedną z nich jest nałożenie papki na oczy niewidomemu. Na pewno mógł uleczyć go bez żadnych ceregieli, jednak niewidomy łatwiej mógł zrozumieć co się dzieje kiedy Jezus zrobił to właśnie w ten sposób.

Wszelkiego typu "rytuały" mają pomóc ludziom a nie Bogu. Bóg może działać bez nich. Po prostu ludziom o niższym poziomie świadomości ciężko jest przyjąć bożą łaskę "bezpośrednio".

Zrozumiał to już pewien celnik i powiedział "Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo a będzie uzdrowiona dusza moja". On potrafił przyjąć łaskę Jezusa bez konieczności Jego odwiedzin i innych "rytuałów".

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt lip 04, 2014 10:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL