Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Co powiecie na to ? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
@zawi

A jak odniósłbyś się do tego, co jest w tym filmie:
Młody wiek ziemi


Pt lip 11, 2014 11:52 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 2:41 pm
Posty: 732
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Odniosę się tak - mam za wolny internet przez GSM, żeby obejrzeć jakikolwiek film :-)


Pt lip 11, 2014 12:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
zawi napisał(a):

1) Nie było tylu Izraelitów :-)


Slowo Boze masz wiec za klamstwo.
Boga za klamce.




Cytuj:
2) Proszę bardzo:
- istnienie bursztynów, które w procesie fosylizacji żywicy potrzebują dużo więcej niż 6 tys. lat;
- istnienie węgla kamiennego;
- procesy górotwórcze;
- dryf kontynentów (Pangea wyglądała zupełnie inaczej niż dzisiejsze kontynenty);
- skamieliny dinozaurów;
- i wiele innych ...


Ale GDZIE TU DOWOD ?!



?!


Ile czasu potrzebowalo woda z Kany Galilejskiej by zamienic sie w wino ?

-Przemieniona zostala OD RAZU.

Coz powiedzialby wiec GLUPIEC, ktory nie wierzy w Boze Slowo,w Boze Swiadectwo, gdyby mu dano do sprobowania to wino z Kany Galilejskiej?

-Powiedzialby, ze musi miec przynajmniej wiele miesiecy (bo dopiero stare wino jest dobre).

Poniewaz glupiec patrzy na to "jak wyglada".
Bo glupiec sadzi Z POZOROW.

Nie wszystko ma tyle lat na ile wyglada.
Lecz tego glupiec zrozumiec nie moze!
Nie jest zdolny w to uwierzyc.

To zbyt trudne dla tego, ktory "ma wiedze" !

Bo to nie on posiadl "wiedze".
Tylko "wiedza" jego, "wiedza" go posiadla.
"Pan wiedzy" go zniewolil i zacmil mu rozum.

Ludzie tego pokolenia, epoki "dewolucji" czasu ZWIJANIA SIE , czasu DEKADENCJI majacy kilkadziesiat lat wygladaja niemal TAK SAMO, jak wygladal Matuzalem przed smiercia.

A umarl, gdy mial dziewiecset szescdziesiat dziewiec lat.
Pan Bog zaswiadcza.
Prawdomowny.

Tak oto wy glupcy, "probujecie tego swiata" (jakby tego wina z Kany Galilejskiej) i nie mozecie zrozumiec, ze ma tyle lat ile Bog zaswiadczyl, a nie tyle ile wam "wychodzi z obliczen i z domyslow".

Bo Wiary nie macie, Bogu nie wierzycie, Jego Slowu.
Lecz macie Go za klamce.


Cytuj:
3) Stawiam i wiem, że nie stracę!


Na co stawiasz ?
Napisz wprost.
Tak, jak ja napisalem.

Lecz wpierw sie dobrze zastanow!

Cytuj:
4) Ty ujadasz, a mnie jakoś od niedawna zaczyna czasami rozśmieszać czytanie tego. To doprawdy tak głupie, że aż paradoksalnie zabawne, że można pisać takie rzeczy jak ty piszesz. Po prostu ujadasz jak złosliwy kundel.


Smiej sie !
To Twoj czas!
Masz go jeszcze troche.
Odbierasz swoja nagrode.
Teraz!

Potem bedziesz juz slyszal tylko szyderczy rechot szatana.
Jedynie taki rodzaj smiechu.

Zreszta ten sam rodzaj, ktory Ciebie opanowal.

Duch szydercow jest bowiem jeden.


Cytuj:
Zwrócę jeszcze twoją uwagę na pewien fakt. Nie wygrażałeś mi osobiście do czasu, gdy zacząłem używać tych samych sformułowań jak ty.



Gdy zaczales przedrzezniac.
Jak male, glupie dziecko.

Jeszcze powinienes zaczac pluc i pokazywac jezyk!
Tego Ci jeszcze brakuje.


Cytuj:
Są idiotyczne, takie strachy na lachy. Infantylne jak rzadko. A odkąd czasem przez chwilkę poprorokuję, że wszyscy powinni wierzyć mnie, bo inaczej będą potępieni, to robisz się agresywny. Nie widzisz, że twoje straszenie jest również śmieszne i żałosne?



Smiej sie.
Tak, jak Ci powiedzialem.

Cytuj:
5) Trudno - będę próbował nie spotkać się z tobą. Skoro będziesz w piekle to zadanie przede mną - trzeba się starać tam nie trafić.


Zmierzasz prosto do piekla.
Jezeli nie zmienisz drogi, to z cala pewnoscia bedziesz potepiony.
Plonac bedziesz ogniem wiecznym, nieugaszonym.


Cytuj:
6) Mamy nie "niemal", ale dokładnie w 100% takie atomy jak materia nieożywiona. A dowodzi to tylko obiegu materii w przyrodzie. Po co poruszasz tę kwestię? Co ona ma do rzeczy?


Po to:
Czego "dowodzi" to, ze mamy "podobne geny"?


Moj sasiad ma wybudowany garaz z takich samych cegiel, jak moj garaz.
Czy to wiec "dowod" ze jego garaz "wymutowal z mojego" lub "moj wymutowal z jego garazu"?


Cytuj:
Co innego dziedziczenie genów po neandertalczyku. Tak, tak - też dziedziczysz, nawet jeśli wypierasz tę myśl. Neandertalczyk rozwinął się w Europie i przewyższał pod niektórymi względami homo sapiens. Ale był znacznie mniej liczny przez co został wchłonięty przez liczniejszą populację. Zatem krzyżówki pochodzą od obu gatunków.



Kto to wszystko widzial ?
Imie i nazwisko poprosze!

Ty nie rozrozniasz urojen od faktow.



Cytuj:
Moim zdaniem jest to jedna z przyczyn przewagi Europejczyków nad innymi ludźmi - większa różnorodność genetyczna spowodowana większą domieszką innych genów. Różnorodność się ewolucyjnie opłaci. Efektem jest sukces cywilizacyjny ludzi z Europy.


Niebawem Europa tzw. Zachodu bedzie we wladzy muzulmanow.
By poznala swa "wyzszosc".

Nie nie, Przyjacielu- NIE "dziesiatki lat".
Lecz mniej.

Albowiem rozum stracili.
Wyrzekli sie swej Wiary.
Swoich korzeni.


Pt lip 11, 2014 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Qwerty napisał(a):
@zawi

A jak odniósłbyś się do tego, co jest w tym filmie:
Młody wiek ziemi


Dopiero teraz zaczalem ogladac ten film o tych "aureolach", o ktorych mi gdzies wczesniej mowiles.

Otoz Ty zarzuciles mi wczesniej, ze "to co jest w filmie (nie wiem czy akurat w tym) nie zgadza sie z tym co ja powiedzialem" (ze na Poczatku nie bylo "rozpadu promieniotworczego").

Lecz jak mogles tak powiedziec, ze sie "nie zgadza"?
Czemu nie myslisz dokladnie ?

Przeciez ja wyraznie napisalem tak:
Na Poczatku "rozpadu radioaktywnego" w ogole nie bylo.
Bo szatan, duch zniszczenia nie mogl niszczyc Dziela Bozego.
Bo grzech nie byl jeszcze popelniony przez czlowieka.

[A taka jest Tajemnica Dopustu Bozego wobec szatana: tyle moze osiagnac na swiecie ile moze zdzialac w duszy czlowieka. Aniolowie bowiem stworzeni zostali by sluzyc czlowiekowi. Nie moga wiec oni dzialac w swiecie "zupelnie dowolnie", lecz uzaleznieni sa takze od woli czlowieka. Co juz tez tlumaczylem, piszac o bytach duchowych].

"Rozpad promieniotworczy" pojawil sie na swiecie dopiero PO grzechu.
Na Poczatku (przed grzechem) go nie bylo.
Potem (po grzechu)- pojawil sie.

Lecz grzech popelniony zostal w pierwszej dobie.

Nawet jednego dnia w Raju nie wytrzymali bez grzechu.



Grzech Adama i Ewy wywolal pierwsza przemiane w naturze.
Pierwsza katastrofe.
Wszystko sie zmienilo!
I w jednej chwili
.

Wcale wiec to co jest w tym filmie nie musi przeczyc temu, co ja napisalem.
Dlaczego wiec napisales, ze sie "kloci"?

Bardzo wiele bowiem roznych "pokladow" (np. wegla) i "warstw" (np. geologicznych) powstalo w innej KATASTROFIE zwanej Potopem.

Lecz to bylo juz po grzechu czlowieka.
Gdy "rozpad" juz byl.
Gdy dzialal juz duch zniszczenia.


Pt lip 11, 2014 1:40 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
zawi napisał(a):
Co innego dziedziczenie genów po neandertalczyku. Tak, tak - też dziedziczysz, nawet jeśli wypierasz tę myśl. Neandertalczyk rozwinął się w Europie i przewyższał pod niektórymi względami homo sapiens. Ale był znacznie mniej liczny przez co został wchłonięty przez liczniejszą populację. Zatem krzyżówki pochodzą od obu gatunków. Moim zdaniem jest to jedna z przyczyn przewagi Europejczyków nad innymi ludźmi - większa różnorodność genetyczna spowodowana większą domieszką innych genów. Różnorodność się ewolucyjnie opłaci. Efektem jest sukces cywilizacyjny ludzi z Europy.

Ja to inaczej widzę.
Ludzie stworzeni na obraz i podobieństwo Boga ("Synowie Boży") mieszają się z (pół)zwierzęcymi istotami ("mocarze" i "córki człowiecze"). Grzesząc w ten sposób, tym bardziej oddalają się od Boga. Następuje degeneracja człowieka. Mówi o tym Biblia (Rdz. 6.1-4). Człowiek ratuje człowieka poprzez potop - niszczy tych najbardziej zdegenerowanych - przede wszystkim moralnie, ale też fizycznie (zezwierzęconych).

Człowiek był najbardziej doskonały w Raju - tak wynika z Biblii.

MJ napisał(a):
Otoz Ty zarzuciles mi wczesniej, ze "to co jest w filmie (nie wiem czy akurat w tym) nie zgadza sie z tym co ja powiedzialem" (ze na Poczatku nie bylo "rozpadu promieniotworczego").

Lecz jak mogles tak powiedziec, ze sie "nie zgadza"?
Czemu nie myslisz dokladnie ?

Przeciez ja wyraznie napisalem tak:
Na Poczatku "rozpadu radioaktywnego" w ogole nie bylo.
Bo szatan, duch zniszczenia nie mogl niszczyc Dziela Bozego.
Bo grzech nie byl jeszcze popelniony przez czlowieka.

(...)

"Rozpad promieniotworczy" pojawil sie na swiecie dopiero PO grzechu.
Na Poczatku (przed grzechem) go nie bylo.
Potem (po grzechu)- pojawil sie.

Lecz grzech popelniony zostal w pierwszej dobie.

Nawet jednego dnia w Raju nie wytrzymali bez grzechu.

Grzech Adama i Ewy wywolal pierwsza przemiane w naturze.
Pierwsza katastrofe.
Wszystko sie zmienilo!
I w jednej chwili.


Mylisz się.

Pierwiastki promieniotwórcze, o których mówi film rozpadają się w ciągu kilku minut. Aby obraz ich rozpadu (aureole) mógł się zachować, skała musiała zastygnąć (czy w każdym razie inaczej powstać) w ciągu kilku minut.
W Biblii jest napisane, że NA POCZĄTKU stworzył Bóg niebo i ziemię. Człowieka zaś w dniu szóstym. Mamy więc sześć dni od powstania ziemi do grzechu człowieka.
Jak widzisz - według uczonego (kreacjonisty) Dr. Roberta Gentry - rozpad promieniotwórczy istniał od pierwszego dnia - nie, jak piszesz, od grzechu Adama.


Pt lip 11, 2014 9:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Qwerty napisał(a):

Pierwiastki promieniotwórcze, o których mówi film rozpadają się w ciągu kilku minut. Aby obraz ich rozpadu (aureole) mógł się zachować, skała musiała zastygnąć (czy w każdym razie inaczej powstać) w ciągu kilku minut.


"Zastygniecie" to nie to samo co powstanie skaly (na Poczatku).
Czy skala moze sie topic?
A czy z wulkanow nie wyplywaja przypadkiem "plynne skaly"?
Nie wszystkie skaly musialy wiec "powstac" na Poczatku.

[Tutaj "powstac"- nie w sensie powstania na Poczatku, z niczego z Mocy Bozej. Lecz "powstac" w sensie uformowania sie w takiej formie, w jakiej sa teraz. Czyli "powstac" w sensie- "ostatecznego" uformowania sie.]

Cytuj:
W Biblii jest napisane, że NA POCZĄTKU stworzył Bóg niebo i ziemię. Człowieka zaś w dniu szóstym. Mamy więc sześć dni od powstania ziemi do grzechu człowieka
.

Dokladnie tak bylo.

Cytuj:
Jak widzisz - według uczonego (kreacjonisty) Dr. Roberta Gentry - rozpad promieniotwórczy istniał od pierwszego dnia - nie, jak piszesz, od grzechu Adama.


Jezeli on utrzymuje, ze "rozpad promieniotworczy musial istniec dokladnie od Poczatku", to niewatpliwie sie myli.
Ja jednak obejrzalem ten film i nie zauwazylem, by tak utrzymywal.

Bo z tego co zrozumialem- on nie mowil o "powstaniu skaly dokladnie na Poczatku" tylko o powstaniu w sensie uformowania sie w takiej formie, jak ta obecna. To drugie zas (jezeli skala moze sie topic) nie musialo byc na Poczatku.

Z cala pewnoscia na Poczatku "rozpadu nie bylo" (chodzi o ten "rozpad" ktory teraz obserwujemy, o te "radioaktywnosc" ktora teraz widzimy, tj. o taka sama, tego samego rodzaju).
Bo nie dzialal jeszcze duch rozpadu.
Nie bylo tez w naturze na Poczatku niczego co mogloby sprowadzic smierc, zniszczyc czlowieka (a taki "rozpad" jest smiertelny- radioaktywnosc jest szkodliwa, smiertelna).

To co sprowadza smierc weszlo bowiem w nature dopiero POTEM.
Jako dzielo ducha smierci, ducha zniszczenia.

Z cala wiec pewnoscia na Poczatku (mowa o tym co PRZED grzechem, bo osmy, czy dziesiaty dzien tez ktos kto niedokladnie mysli moze uwazac za "poczatek") tego "rozpadu" nie bylo.


So lip 12, 2014 8:22 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Teraz poruszamy się już po grząskim terenie "gdybania" i na gdybaniu budujemy następne gdybanie... Bez sensu.

Jak dla mnie to wymowa filmu jest jednoznaczna - granity miały zostać stworzone w jednym momencie (nie dłuższym niż kilka minut potrzebnych na zapis rozpadu w skale), Ty zaś sugerujesz, że później cała skała (a więc Ziemia) została stopiona i na nowo zastygła wraz z tymi pierwiastkami promieniotwórczymi...

Mniejsza z tym - nikt z nas tego nie sprawdzi a "istnienie promieniotwórczości po grzechu" - to nie dogmat wiary :-D


So lip 12, 2014 10:22 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 11:28 am
Posty: 79
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Barney napisał(a):
Nic podobnego nie wynika z Biblii. Biblię trzeba umieć czytać - jak się czyta tekst napisany w innej kulturze, w języku którym dziś nikt nie mówi, kilka tysięcy lat temu to warto się spytać ludzi, którzy się na owej kulturze, języku i czasach trochę znają jak rozumieć ówczesne teksty a nie małpować protestancki tzw. "fundamentalizm biblijny" [...]

Taa... zapytaj tych "fundamentalistow" o tym co uwazaja o odpuszczaniu grzechow, chrzcie lub eucharystii. Wtedy latwo sie przekonac jakimi to oni byli "fundamentalistami". Oni sa fundamentalistami tylko z nazwy, a nie z praktyki.

To kosciol katolicki od zawsze, od poczatku stworzenia byl fundamentalny. Dlatego mamy eucharystie, chrzest i inne sakramenty, w ktory kosciol jak i cale srodowisko wierzylo bez zajakniecia. To jest jakis chory poglad, ktory sie wdarl do nas jakis czas temu, ze protestanci sa fundamentalni.

To jest w ogole dosc zabawne, ze ci sami ludzie, ktorzy wierza w to, ze to co jest chlebem nagle sie staje prawdziwym cialem (chcialbym zobaczyc, ktory eksperyment naukowy, lub nauka jako ogol w to wierzy) i sa w stanie bronic tego swoim zyciem, jednoczesnie probuja uczynic wszystko inne, jak historia stworzenia, prawdy historyczne jako bajke dla dzieci.

Nie mam juz czasu ani sil, aby dociekac tego jak dawniej krok po kroku, a i tak kazdy bedzie wierzyl w to co chce. Trzeba sie zajac pozyteczniejszymi rzeczami.


So lip 12, 2014 11:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Qwerty napisał(a):

Jak dla mnie to wymowa filmu jest jednoznaczna - granity miały zostać stworzone w jednym momencie



Jak dla mnie jest inna.


Cytuj:
Mniejsza z tym - nikt z nas tego nie sprawdzi a "istnienie promieniotwórczości po grzechu" - to nie dogmat wiary :-D


Podobnie i ten film nie jest dogmatem.
Dlatego nie bede sie o niego spieral.

Mnie jednak pozwolono poznac, ze na Poczatku nie bylo "rozpadu promieniotworczego".
Oraz to, ze pod koniec czasu czasow (juz niedlugo) "zniknie" z natury, to znaczy bedzie usuniete przez Boga Natury wiele z "sil, zjawisk i procesow".
Jak juz pisalem kilka razy.
Miedzy innymi ten "rozpad".


So lip 12, 2014 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Cytuj:
Mnie jednak pozwolono poznac, ze na Poczatku nie bylo "rozpadu promieniotworczego".
Złota czcionka ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 12, 2014 12:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Żeby rozmawiać o pewnikach, to najpierw trzeba by znać
budowę atomu na sto procent.
Dosłownie na sto procent.
Nauka nie zna budowy atomu,
a to co obserwuje może być
nic nieznaczącym pyłkiem.

Cytat z tajemnej księgi Henocha
2 A teraz Czuwającym, którzy przysłali cię, abyś wstawił się za nimi, którzy pierwotnie byli w niebie
3 powiesz tak: 'Byliście w niebie, ale jego sekrety nie zostały wam jeszcze objawione. Poznaliście [jedynie]
bezwartościowe tajemnice. W zatwardziałości waszych serc przekazaliście je kobietom. Z powodu tej
tajemnicy kobiety i mężczyźni spowodowali, że zło spotęgowało się na ziemi'. Powiedz im: 'Nie zaznacie
pokoju!'.
Koniec cytatu.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


N lip 13, 2014 7:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn paź 04, 2010 5:53 pm
Posty: 1374
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
janikt napisał(a):
Jak Bóg oceni?
Z jednej strony katolika , który chodził do kościoła, gdy był
w potrzebie to się modlił, przez sakramenty przebrnął,ale swoim życiem
był dalekim od przykazań Bożych.
Z drugiej strony ateistę, który żyjąc zgodnie z własnym sumieniem,
bezwiednie wypełnił większość przykazań.

Takie podejście zdradza skrajną bezmyślność.
Logic mode on :)
Jeżeli ktoś uzurpuje sobie prawo do oceny tego, co jest dobre a co złe, to za boga ma sam siebie. Jeżeli ktoś ma sam siebie za boga, to łamie pierwsze, więc najważniejsze z przykazań - "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną."
Innymi słowy "żyjąc w zgodzie z własnym sumieniem" reprodukujesz, co prawda, idiotyczną protestancką zasadę "sola fide" ale nawet ta zasada - w swej niezsekularyzowanej formie odnosiła się do Boga a nie do "bezwiednego wykonywanie Jego woli". Zwłaszcza, że nie można bezwiednie wykonywać woli Boga w odniesieniu Niego samego. Tu konieczny jest akt woli podporządkowania się Słowu i dyscyplina a to jest biegunowo odległe od tego, co dzieciaki zwykły nazywać "ateizmem". Ateizm jak i cała reszta religii wewnątrzświatowych bowiem realizuje podstawowe założenia satanizmu. Stąd zresztą świat opanowany przez religie wewnątrzświatowe z konieczności dąży do realizacji piekła na ziemi.
Logic mode off :)


Wt lip 15, 2014 9:59 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 3:33 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Zielona Góra
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Niestety ale to było (podobnie jak 99% zawartości tego wątku) LOGIC MODE ABSOLUTE TOTAL FULL OFF

_________________
Sapere aude!


Wt lip 15, 2014 10:13 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 3:33 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Zielona Góra
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Co do tez Gentry'ego:

Cytuj:
Critics of Gentry, including Thomas A. Baillieul (Baillieul 2005) and John Brawley (Brawley 1992), have pointed out that Po-218 is a decay product of radon, which as a gas can be given off by a grain of uranium in one part of the rock and migrate to another part of the rock to form a uraniumless halo. This has not been proved experimentally, but is supported by the fact that Gentry's "polonium halos" are found along microscopic cracks in rocks that also contain uranium halos (Wakefield 1988).

_________________
Sapere aude!


Wt lip 15, 2014 10:43 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 9:41 pm
Posty: 901
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co powiecie na to ?
Attyla napisał(a):
janikt napisał(a):
Jak Bóg oceni?
Z jednej strony katolika , który chodził do kościoła, gdy był
w potrzebie to się modlił, przez sakramenty przebrnął,ale swoim życiem
był dalekim od przykazań Bożych.
Z drugiej strony ateistę, który żyjąc zgodnie z własnym sumieniem,
bezwiednie wypełnił większość przykazań.

Takie podejście zdradza skrajną bezmyślność.
Logic mode on :)
Jeżeli ktoś uzurpuje sobie prawo do oceny tego, co jest dobre a co złe, to za boga ma sam siebie.
Myślę, że masz tu na myśli księży, którzy dając sobie prawo do oceniania(przy spowiedzi) co jest dobre a co złe, weszli w kompetencje Boga.
Attyla napisał(a):
Jeżeli ktoś ma sam siebie za boga, to łamie pierwsze, więc najważniejsze z przykazań - "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną."

I znowu dotyczy jak wyżej .Mamona tak się ten bóg nazywa przed którym
Jezus wielokrotnie ostrzega i z którym rozpoczął walkę Papież,
więc nie jest to sprawa marginalna, jak niektórzy sugerują.
Attyla napisał(a):
Innymi słowy "żyjąc w zgodzie z własnym sumieniem" reprodukujesz, co prawda, idiotyczną protestancką zasadę "sola fide" ale nawet ta zasada - w swej niezsekularyzowanej formie odnosiła się do Boga a nie do "bezwiednego wykonywanie Jego woli". Zwłaszcza, że nie można bezwiednie wykonywać woli Boga w odniesieniu Niego samego. Tu konieczny jest akt woli podporządkowania się Słowu i dyscyplina a to jest biegunowo odległe od tego, co dzieciaki zwykły nazywać "ateizmem". Ateizm jak i cała reszta religii wewnątrzświatowych bowiem realizuje podstawowe założenia satanizmu. Stąd zresztą świat opanowany przez religie wewnątrzświatowe z konieczności dąży do realizacji piekła na ziemi.
Logic mode off :)
Normalnie między wierzącymi a niewierzącymi
była by przepaść, ale w sytuacji, kiedy ludzie deklarują wiarę, a żyją
jak niewierzący, to wszystko się zaciera.


Wt lip 15, 2014 12:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL