Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:02 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78
 Rozmowy niedokończone 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Iustus.. Jakby tu łagodnie i zrozumiale... Stanowiska biskupów są jasne, wyjaśniające możliwość przyjmowania Komunii na rękę. Ty przeciwstawiasz temu gadki-szmatki jakiegoś anonimowego Macieja, uważając że to co on mówi to jest święte. Podajesz skompresowane źródło od Macieja jako kontrę do stanowiska biskupów i uważasz że nie buntujesz się.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz maja 06, 2021 5:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Widzę, że tutaj nie ma szansy na dogadanie się i to wygląda jakby było robione na siłę. Podsumuję krótko, kto ma uszy niechaj słucha...

Komunia na rękę, która miała funkcjonować w Kościele przez wieki to mit:
Komunia na rękę została wprowadzona, aby przyklepać bunt holenderskich duchownych
Ci duchowni (i inni z krajów protestanckich) zrobili to bez pytania kogokolwiek o zdanie, jako samowola. Papież z bólem serca wyraził na to zgodę, bo się bał, że z tej sytuacji coś gorszego może wyjść (i tak wyszło).

W sprawie przyjmowania komunii na kolanach i do ust interweniował Jan Paweł II

O komunii na kolanach i do ust piszą święci papieże, sobory, Magisterium Kościoła już od pierwszych wieków.

Komunię na kolanach i do ust zaleca katechizm

Jeśli ktoś nie lubi czytać, a lubi posłuchać to polecam poniższe nagrania:
Ja was wybrałem J 15,16 - Świętokradztwo w polskim Kościele.
„Ja was wybrałem" - Ad vocem


Cz maja 06, 2021 5:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Wasza Wysokość autentycznie rżnie głupa.. Sorry, ale tak. Odnośniki do własnych wypocin i do wypowiedzi tego nieszczęsnego guru Macieja. Czy to Waszej Podniosłości krewny? A może to sama Wasza Błyskotliwość?

Czy należy rozumieć, że każda wypowiedź Waszej Doniosłości ma status nieomylnego nauczania Kościoła? Czy aby Wasza Wspaniałość nie za bardzo szarżuje?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz maja 06, 2021 6:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Wyluzuj. Iustus przedstawił swoje stanowisko. Nie jest dla nas wiążące.


Cz maja 06, 2021 6:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Opierając się na swoim stanowisku i tego no.. Macieja.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz maja 06, 2021 6:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Jedna ręka strzelała, inna kierowała kule"
Ateizm, czy tzw. ateizm "naukowy" to jest takie podejście do świata, które nie stawia sobie za celu poznania prawdy obiektywnej, ale takim wytłumaczeniu wszystkiego, co wy wykluczało istnienie Boga.
Kiedy ich poprosić o wyobrażanie sobie cofania się w czasie od skutku do przyczyny, to w którymś momencie dojdziemy do momentu 0, w którym materia, energia i czas zaczęły istnieć. I spytać, co było przed tym momentem, który notabene jest poza czasem, to odpowiedź z reguły brzmi, że Wielki Wybuch po prostu wybuchł. Na pytanie skąd ten wybuch, coś tam wymyślają, że istnienie próżni jest niemożliwe i że to po prostu "musiało" istnieć.
Tak się składa, że musieć istnieć, to mogą tylko byty konieczne, a świat materialny takim bytem nie jest. Materia nie posiada sama w sobie przyczyny swojego istnienia. To tak jakby ktoś próbował sam siebie za włosy wyciągnąć z morza. Materia jest bytem wtórnym wobec Boga, który to jest bytem koniecznym, doskonałym i jest Pierwszą Przyczyną.

Swoją drogą, to ciekawa rzecz stała się z teorią wielkiego wybuchu, bo wymyślił ją belgijski ksiądz. Ateiści i tzw. świat naukowy mocno oponował, bo byli święcie przekonani o tym, że materia jest (od)wieczna. Teraz to brzmi dziwnie, bo obecnie ideowi potomkowie tamtych ludzi używają teorii wielkiego wybuchu do udowadniania, że Bóg nie istnieje. To przypomina ideologię, a nie uczciwe poszukiwanie prawdy. Tam, gdzie rozum podpowiada odpowiedź Bóg, tam ateista z reguły odpowiada "nie wiemy, ale za pomocą nauki się dowiemy" - to jest argument pozamerytoryczny ad futurem, tzn. odwoływanie się do tego, że to co mówię jest prawdą, którą udowodni przyszłość.

Ale nie ma tego złego, bo na podstawie "argumentacji" ateistów powstają bardzo ciekawe książki odnośnie błędów logicznych i pozamerytorycznych argumentacji. Nawet dwie książeczki polecę z tego miejsca:
Przeciw ateistom. 52 odpowiedzi na najczęstsze zarzuty ateistów i antyklerykałów - Jan Lewandowski
100 pytań do ateistów - Jan Lewandowski


So maja 22, 2021 5:33 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Jedna ręka strzelała, inna kierowała kule"
Wespecjan napisał(a):
W chrześcijaństwie, Bóg (choć nie tak jak w islamie) jednak ma pewien zakres swobody, nie jest związany ludzkimi działaniami, choć jest związany swoimi obietnicami.

Cały czas jest w całej pełni swobodny. Obietnice są nie dla Niego, a dla wierzących. Sam Jezus powiedział, że jego pokarmem jest czynić wolę tego, który go posłał.
Co powiesz na to.
Zastanawiałem się do czego przyrównać Królestwo i naszą pielgrzymkę.
Do wyjazdu na urlop. Na wyspy Bahama... albo i dalej.
Po dwóch dniach(chyba), przychodzi dwóch gości (mocno pijanych) i jeden z nich (trzeźwiejszy) z wymalowanym szczęściem na twarzy mówi do mnie:
I co... ?
-Patrzę na niego?
Jeeedziemy na bahama?
- :) Jedziemy, mówię.
Albo i dalej :mrgreen:
-Albo i dalej, potwierdzam i poszedł szczęśliwy.
Czasem jesteśmy jak biegające po placu gołębie szukając pośród drobin piasku dobrego pokarmu.


N cze 27, 2021 8:02 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
śmieszne. ale i tak lepsze to niż do kosza jak pisałem o Jezusie i Nim jako znaku.
Dziękuję i za to.


N cze 27, 2021 8:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Iustus napisał(a):
O komunii do ust pisze m.in. papież św. Eutychian (275-283), papież św. Leon Wielki (440-461), papież św. Leon Wielki (590-604).
(...)Naprawdę prosiłbym o zapoznawanie się z dyskutowanym materiałem.

Wprawdzie te bzdury wygłosił Iustus dość dawno temu, ale chciałbym zaprosić do konferencji w których pokazuję, że to.. bzdury właśnie. Konferencja została wygłoszona dwa tygodnie temu na Sesji Apologetycznej i nosi tytuł "Sposoby udzielania Komunii Świętej na przestrzeni wieków".
Konferencja jest tu: https://www.youtube.com/watch?v=ZzhiGC5GfAs
a dyskusja po niej tu https://www.youtube.com/watch?v=V1fE4I-Q60U

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz wrz 30, 2021 12:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Barney napisał(a):
chciałbym zaprosić do konferencji

A może pochwalisz się twoją mowy na ten temat:
Barney napisał(a):
Po roku przerwy zapraszam na X SESJĘ APOLOGETYCZNĄ próba wskazania źródeł i powodów spadku autorytetu oraz liczby praktykujących
której konspekt przewidziałem że będzie wyglądał tak: "zły świat atakuje Kościół używając garstki wyrodków księży sodomitów, ludzie przez bogactwo stają się mniej wierzący a NOM i posoborowie jest wspaniałe, tylko niedoskonałość technik perswazji katechetycznych by to uświadomić ludziom sprawia, że tego nie widzą (a no i jeszcze schizmatyccy sekciarscy tradsi sypia piach w szprychy"

https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... a#p1197532

Chciałbym wiedzieć czy przewidziałem treść twojego wystąpienia w 90 czy w 95%.


Cz wrz 30, 2021 12:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Będzie także opublikowana. Wtedy zobaczysz, czy Twoje imaginacje są prawdziwe...
Zobaczymy, czy będziesz miał dość honoru by odszczekać ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz wrz 30, 2021 1:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Konferencje są opublikowane, możesz zacząć sprawdzać swoje proroctwa :)
Konferencja Piotra https://www.youtube.com/watch?v=ClVEMfkyuTE
Konferencja moja: https://www.youtube.com/watch?v=eupLC5eWTBE

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So paź 02, 2021 10:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone
Barney napisał(a):
Konferencje są opublikowane, możesz zacząć sprawdzać swoje proroctwa :)
Konferencja Piotra https://www.youtube.com/watch?v=ClVEMfkyuTE
Konferencja moja: https://www.youtube.com/watch?v=eupLC5eWTBE

Wszystko sprawdzę.


So paź 02, 2021 10:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL