Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 1:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 78  Następna strona
 Rozmowy niedokończone 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N sie 14, 2011 8:46 am
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy nie - dokończone
Jeśli czuje się Pan atakowany z powodu wyrażania przeze mnie opinii, proszę nie czytać moich wpisów.
Mam prawo wyrażać własne opinie i osądy i nie godzę się na odbieranie mi tych praw tylko z tego powodu, że nie jestem osobą wierzącą.

Tak, mam wyżej wymienione sprawy poukładane. Dokonałem tego dzięki brakowi indoktrynacji religijnej w moim życiu. Syna również nie sprzywdziłem takim działaniem.

_________________
FSM jest wymagający, ale nie jest surowy, gdyż jest ugotowany - za nasze grzechy
Tak więc niech będzie posolony
Ramen


Pn mar 03, 2014 11:31 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16896
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy nie - dokończone
Rutus napisał(a):
Dlaczego tak wybiórczo - co to za pomoc, gdzie wybór opcji jest tak haniebnie ograniczony?

To proste. Takie rady, jakie rozeznanie. Gdybym wiedziała, że Rutus jest innowiercą, zupełnie inaczej prowadziłabym rozmowę. On jednak został wychowany w wierze katolickiej, ukształtowany w hierarchii wartości chrześcijańskich, ale odszedł od wiary. Odejście oznacza więc możliwość powrotu. Takie są mechanizmy mojego myślenia, intencją jest rutusowe dobro, z mojej oczywiście perspektywy.
Cytuj:
I tylko wymagam wzajemności - skoro dałem takie prawa innym, to oczekuję otrzymania identycznych dla siebie.

To teoria. Postawą chrześcijanina jest czyn i milczenie o nim. Na to zwracamy uwagę.
merss napisał(a):
Jakby ktoś na forum oświadczył, że odprawi czarny rytuał w Pani intencji, to jakby się Pani czuła i czy też oświadczyłaby Pani, że ta osoba ma do tego prawo?

Nie. To osoba o zupelnie innej mentalności, więc moje zdanie jest dla niej nieważne. Poszłabym szybko do spowiedzi, gdybym czuła taką konieczność i wzmocniła modlitwy. Mam wiedzę o sposobach ochrony siebie.


Pn mar 03, 2014 12:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy nie - dokończone
merss napisał(a):
Gdybym wiedziała, że Rutus jest innowiercą, zupełnie inaczej prowadziłabym rozmowę. On jednak został wychowany w wierze katolickiej, ukształtowany w hierarchii wartości chrześcijańskich, ale odszedł od wiary. Odejście oznacza więc możliwość powrotu. Takie są mechanizmy mojego myślenia, intencją jest rutusowe dobro, z mojej oczywiście perspektywy.


Coz, moge tu potwierdzic, iz odchodzenie od wiary skutkuje przetrwala zloscia wobec tych ktorzy przy niej pozostali (a teoretycznie tak byc nie powinno, bo skoro ja odszedlem to mam to juz z glowy, za soba- a jednak!).

Nie bede tu duzo pisal, moze dam celny cytat z piosenki:

"Chciałam więcej, choć miałam już wszystko
Całe szczęście bliżej niż blisko
Chciałam płynąć po lądy nieznane
Dopłynęłam do siebie samej
Czasu żal..."

Czlowiek odchodzacy od Boga zaczyna dryfowac po oceanie zycia tracac kierunek. Szkoda tego czasu. Dlatego wracam. Nie jest to latwe ale wracam.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn mar 03, 2014 12:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy nie - dokończone
Dlaczego uwazasz ze Ateisci ze zloscia wychodza do tych co wierza, powiedzialabym raczej ze jest to proba zrozumienia mentalnosci wierzacych bazujacej na mitologii sprzed paru tysiecy lat... spowodowana strachem przed smiercia, proba udowodnienia sobie ze nie odchodzimy na zawsze, ze spotkamy ludzi ktorych kochalismy, gdzies w innym swiecie... Wiara w zapisy sprzed tysiecy lat.... zmieniane.. poprzez wieki... ze nie wspomne o ST pelnym przemocy, zbrodni, agresji, nienawisci... Dla mnie osobiscie jesli ktos jeszcze wierzy w te bajki.. to jest oderwany od rzeczywistosci... nie potrafiacy sensownie i logicznie myslec, nie interesujacy sie nauka... rownie dobrze moge wierzyc w Merlina na dworze Krola Artura w koncu krol Artur zyl... ewentualnie Zeusa, Siwe,... czy tez jakiegos innego bozka, zastapionego Bogiem Judeo-Chrzescijanskim.


Pn mar 03, 2014 1:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy nie - dokończone
lidka napisał(a):
Dlaczego uwazasz ze Ateisci ze zloscia wychodza do tych co wierza,


Pisalem o chrzescijanach ktorzy od wiary odeszli, takze czasowo.

lidka napisał(a):
powiedzialabym raczej ze jest to proba zrozumienia mentalnosci wierzacych bazujacej na mitologii sprzed paru tysiecy lat... spowodowana strachem przed smiercia, proba udowodnienia sobie ze nie odchodzimy na zawsze, ze spotkamy ludzi ktorych kochalismy, gdzies w innym swiecie... Wiara w zapisy sprzed tysiecy lat.... zmieniane.. poprzez wieki... ze nie wspomne o ST pelnym przemocy, zbrodni, agresji, nienawisci... Dla mnie osobiscie jesli ktos jeszcze wierzy w te bajki.. to jest oderwany od rzeczywistosci... nie potrafiacy sensownie i logicznie myslec, nie interesujacy sie nauka... rownie dobrze moge wierzyc w Merlina na dworze Krola Artura w koncu krol Artur zyl... ewentualnie Zeusa, Siwe,... czy tez jakiegos innego bozka, zastapionego Bogiem Judeo-Chrzescijanskim.


Wybor nalezy do kazdego z nas.
A to co piszesz jest typowe dla ateistow chyba tak dlugo jak istnieja.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn mar 03, 2014 2:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N sie 14, 2011 8:46 am
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy nie - dokończone
merss napisał(a):
Cytuj:
Poważnie - mam podać numer rachunku?

To zburzyłoby mi znów rutusową wizję.
Służę zatem numerem rachunku bankowego do wpłaty "na intencję":
17 1240 6351 1111 0000 (...)
Osiem ostatnich cyfr przesyłam wiadomością prywatną.

P.S. Przepraszam, że z takim opóźnieniem, ale znów mam nawał roboty.

_________________
FSM jest wymagający, ale nie jest surowy, gdyż jest ugotowany - za nasze grzechy
Tak więc niech będzie posolony
Ramen


So mar 08, 2014 1:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn paź 04, 2010 5:53 pm
Posty: 1374
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szymon Hołwonia
[quote="chrz"
Nie mylny obecnie często słyszanej teorii liberalizmu z liberalizmem politycznym czy nawet libertynizmem.
Podstawą religii chrześcijańskiej jest liberalizm, czyli wolność wyboru i kult człowieka (życie człowieka jest najwyższym dobrem).

1. Liberalizm jest religią poprotestancką powstałą na bazie protestanckich herezji. Stanowi ona jednocześnie o punkt wyjściowy dla wszystkich sekt oświeceniowych.
Tym samym doktryna każdej z sekt oświeceniowych zawiera w sobie bardzo wyraźne elementy doktryny chrześcijaństwa a w szczególności elementy doktryn protestanckich. Odnosi się to do kwestii takich jak błędna doktryna natury człowieka, grzechu (a właściwie jego braku lub nieistotności wobec zbawienia ipt. itd), wyraźne skłonności do przyjmowania stanowiska millenarystycznego a w szczególności przyjęcie żydowskiej, więc politycznej i wewnątrzświatowej koncepcji zbawienia i raju.
Znam większość książek H i znam niektóre jego wypowiedzi medialne (te, które zostały umieszczone na youtubie, bo tv z zasady nie oglądam - poza niektórymi programami propagandowymi(czyt. prozelitycznymi religii panującej - trzeba znać wroga :) )

Każdy człowiek ma przez całe życie wybór i może zdecydować czy chce czynić dobro i żyć zgodnie z nauką Chrystusa czy chce podążyć inną drogą.
To - owszem - jest zgodne z protestancką doktryną "wolności" poddanej nieodpartej Łasce ale nie ma nic wspólnego z nauką Kościoła.
Kościół naucza, że wybór, jak człowiek posiada w swoim życiu do wybór pomiędzy dobrem i złem, przy czym dokonany wybór nieusuwalnie wiąże się z konsekwencjami (wpływ na zbawienie). W doktrynie protestanckiej - a zatem i w sektach oświeceniowych, zło ma swoje źródło poza człowiekiem lub też jego źródłem jest nienaprawialna natura ludzka. Tak czy owak, w ramach tych doktryn człowiek nie jest istotą, której ocenianie ma sens jakikolwiek a sam wybór sprowadzony jest do roli fetysza (pozbawiony jest samoistnego sensu). Stąd nie ma żadnego logicznego problemu, by koncepcję "wolności" realizować np. w ramach terroru czy totalitaryzmu (zresztą sam emocjonalny a zatem oparty na odrzuceniu rozumu spekulatywnego charakter sekt oświeceniowych implikuje totalitaryzm jako właściwą formę sprawowania władzy politycznej).

Reszta później.


Pn mar 10, 2014 10:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
@MJ

Czemu Ty nie potrafisz zrozumieć prostego faktu,
że Izrael, który miał PRAWO, tak nagrzeszył,
że Pan Bóg powiedział do Izraela, że swoimi grzechami
usprawiedliwili Sodomę.


@MJ
O ile sobie przypominam, to ponad rok temu,
przyznałeś się do tego, że uznajesz predestynację,
czy też się mylę?

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


So maja 24, 2014 6:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
Barney napisał(a):
MJ - przykro mi, ale nie będę z Tobą dyskutował.

******************************************

MJ odpisał:
Ale Ty ze mna nie "dyskutujesz".
Poniewaz ja nie "dyskutuje".
Tylko Prawde pisze.
Tak jak JEST.

******************************************

To ja też Ci napisze prawdę.
Ja Ciebie jako człowieka nie znam.
Ale ja znam tego ducha, który przez Ciebie mówi.
(piszesz przecież, że człowiek mówi, to co duch mu podpowiada)
Ja z nim rozmawiałem już wcześniej,
i gdy zalogowałem się tu dwa lata temu,
to on mi się przedstawił, tak żebym go poznał.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


So maja 24, 2014 7:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16896
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
@MJ
To, że nie widzisz, że obrażasz oznacza jedynie, że nie widzisz a nie, że tak jest. To błąd rozumu.
Dopuszczam możliwość, że chcesz dobrze i zależy Ci na innych, ale wybrałeś niewłaściwą metodę. O metodach stosowanych przez Pana Jezusa pisałam wielokrotnie.
Nie dopuścisz też do świadomości tego, że to ja mogę mieć rację i kolejny błąd rozumu spowoduje, że poczujesz się jak prorok obcy wśród swoich.
Na tym forum musimy wszyscy przestrzegać regulaminu.


So maja 24, 2014 7:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
hen napisał(a):
To ja też Ci napisze prawdę.
Ja Ciebie jako człowieka nie znam.
Ale ja znam tego ducha, który przez Ciebie mówi.
(piszesz przecież, że człowiek mówi, to co duch mu podpowiada)
Ja z nim rozmawiałem już wcześniej,
i gdy zalogowałem się tu dwa lata temu,
to on mi się przedstawił, tak żebym go poznał.


Ja wiem, ze znasz.


Bo i ja znam ducha, ktory mowi przez Ciebie.

Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.

Teraz wiec tak powiedz:

Przez ciebie MJ mowi szatan. To jest duch, ktory mowi przez ciebie

Ja bowiem tak moge powiedziec i wlasnie teraz MOWIE:

Przez Ciebie hen mowi diabel, ktory wszedl w Ciebie.Mam pewnosc, ze tak jest. Stawiam na to swa dusze. Jesli sie myle, niech bede przeklety, niech z piekla nigdy nie wyjde. Amen. Amen.

Teraz wiec Ty powiedz podobnie!
Potrafisz ?


So maja 24, 2014 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
MJ napisał:
Nie pisalem co jest wazniejsze, co jest mniej wazne.
Tylko to POWTORZYLEM co Kosciol ROZSTRZYGNAL.

Bez Wiary nie mozna byc Zbawionym.

Przeczysz temu?

Odpowiadaj!
Natychmiast odpowiadaj!
Tak lub nie.

***************************************************

cytat Ez 16,48
Na moje życie - wyrocznia Pana Boga - Twoja siostra Sodoma wraz ze swymi
córkami postępowała tak, jak ty postępowałaś wraz z twymi córkami.
Oto taka była wina siostry twojej, Sodomy: odznaczała się ona i jej córki
wyniosłością, obfitością dóbr i spokojną pomyślnością, ale nie wspierały
biednego i nieszczęśliwego,
co więcej, uniosły się pychą i dopuszczały się tego, co wobec Mnie jest obrzydliwością.
Dlatego je odrzuciłem, jak to widziałaś.
Także Samaria nie dopuściła się ani połowy twoich grzechów. Ty popełniłaś
o wiele więcej obrzydliwości niż one i ty usprawiedliwiłaś twoje siostry przez
wszystkie twoje obrzydliwości, któreś popełniła.
Ty więc także znoś swoją hańbę, ty, któraś usprawiedliwiała swoje siostry.
Przez twoje grzechy, które były gorsze niż ich, zostały one przez ciebie usprawiedliwione.
Zawstydź się więc i znoś swoją hańbę, albowiem usprawiedliwiałaś
swoje siostry.
Ja zaś odmienię ich los, los Sodomy i jej córek oraz los Samarii i jej córek, a
także twój los odmienię przy nich,
abyś tak hańbę swoją nosiła i była zawstydzona z powodu wszystkiego, czegoś
się dopuściła, i w ten sposób im przyniosła pociechę.
Twoja siostra Sodoma i jej córki wrócą znów do pierwotnego swego stanu.
Podobnie i Samaria ze swymi córkami powróci także do swego stanu pierwotnego.
Ty i córki twoje wrócicie także do swego stanu pierwotnego.
Koniec cytatu.

Piszesz, że bez wiary nie można być zbawionym,
a Wiecznie Żyjący JAHWE mówi do Izraela,
że Izrael swoimi grzechami usprawiedliwił Sodome.
A Sodoma przecież wiary nie miała.
A jednak Wieczne Żyjący JAHWE powiedział,
że Sodoma została usprawiedliwiona ( przez grzechy Izraela)
Mój Kościół, to znaczy Rzymsko-Katolicki, też popełniał i popełnia grzechy.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


So maja 24, 2014 8:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
Jozek

Już Tomasz z Akwinu - nie II Sobór Watykański - mówił ,że "każda prawda ,przez kogokolwiek wypowiedziana ,pochodzi od Ducha Świętego" .To bardzo szeroki temat ,gdy myślimy o działaniu Pana Boga na świecie.

Jozek, ale my tu schodzimy na śliski grunt, kiedy to człowiek pije z kielicha Pana oraz z kielichów demonów. Czy ludzie New Age nie mówią czasem wiele mądrych rzeczy? A jednak, popatrz, parają się działalnością wybitnie zakazaną przez Boga.

Owszem, Duch Św. działa w świecie, a dowodem tego są nawrócenia do Kościoła katolickiego osób z Kościołem nie związanych (poprzez wiarę, bo nie chodzi mi o formalności), więc nie zamykamy działania Ducha Św. w samym Kościele, choć "impuls", tj. nazwijmy to - pobudzenie łaski Bożej, zapewne z Kościoła wyszedł, jako, że współdziałamy w dziele zbawczym.

Czy myślisz, że ja w przeszłości nie miałam dobrych poruszeń, albo, że czyny moje były jakoś szczególnie złe? A jednak gdybym umarła w tamtym czasie, bez przebłysku świadomości, który sprowadza skruchę (a raczej tak by się stało, ponieważ z perspektywy czasu oceniam siebie z tamtego okresu jako niezdolną do skruchy, ponieważ nie dostrzegałam własnego grzechu, w tym również grzechów ciężkich), myślę, że trafiłabym do piekła. Taka jest moja ocena tamtego okresu. Nie wierzę w to, że byłabym w stanie prosić wtedy o Miłosierdzie Boże. Raczej umarłabym w otumanieniu duchowym.

Nawet jeśli Bóg ma środki, by wyratować dusze innowierców, to czy jest również zainteresowany tym, by rozpraszać w umysłach ludzi własne dzieło, Ewangelię, zbawczą śmierć Swego Syna?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So maja 24, 2014 8:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
Barney napisał(a):
MJ napisał(a):
Przez ciebie MJ mowi szatan. To jest duch, ktory mowi przez ciebie
Gdybym miał pewność że nie jesteś "tylko" chory psychicznie, to oczywiście tak bym powiedział.


Wlasnie powiedziales.
Patrz:

Każdy fałszywy prorok - a więc i Ty - mówi od szatana - jedni bezpośrednio, inni nagabywani pychą.


Twoje slowa.


Cytuj:
BTW: biorąc hen-a pod włos, posługujesz się ulubioną metodą szatana - usilujesz hen-a zastraszyć.



Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.


Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym

Czy On tez poslugiwal sie ulubiona metoda szatana?

Przeczytaj nieszczesniku Ewangelie i poznaj ile razy On "straszy".

Jakze wy (niemajacy Wiary) niewiele rozumiecie !
Nawet gdybym byl "tylko chory psychicznie", to powiedz mi:
Jaki to duch mowi przez chorego na rozum?
Od kogo (od jakiego ducha) pochodza choroby (takze rozumu)?
Jak o tym naucza (nieomylnie) Kosciol ?



Wielu spośród nich mówiło: «On jest opętany przez złego ducha i odchodzi od zmysłów. Czemu Go słuchacie



jeśli (kto) powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.

Jak wiec skonczyli ci, ktorzy w Nim widzieli "zlego ducha"?
A czy On sie myli?
Czy klamie, czy zwodzi, czy zapowiada falszywie ?


So maja 24, 2014 8:49 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
@MJ. Powiedz mi, jak to jest, że po przeczytaniu Twoich postów wszędzie dookoła widzę tylko potępionych?

Za to nadzieja na zbawienie niewielka...


So maja 24, 2014 9:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL