Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 11:48 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2362 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 158  Następna strona
 TE bajeczką dla dorosłych? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
witoldm napisał(a):
Tu lepiej mówić że to dzieło Boga jeśli się tego dobrze nie poznało. Aniżeli zmyślać wyjaśnienia.


Ja jak najbardziej wierzę w to, że Bóg stworzył świat. Mam nadzieję, że to zdanie nie odnosiło się do mnie. :wink:


Pt wrz 28, 2018 9:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Viridiana napisał(a):
Masz jakiś dowód na to twierdzenie?


Chłopski rozum i natchnienie od Boga. Polecam.

Cytuj:
Niekoniecznie. Bo gdyby tak wziąć np. teorię Wielkiego Wybuchu, to w niej w ogóle nie wiadomo, skąd się wzięło to, co wybuchło i dlaczego wybuchło. Jak się założy, że Bóg stworzył świat, to staje się wytłumaczalne w taki sposób, że Bóg stworzył to, co wybuchło i spowodował ten wybuch.


Ja umiem to wyjaśnić prościej. To Bóg wybuchł. Brzytwa Ockhama :)

Cytuj:
No i właśnie to może świadczyć o ingerencji Boga, który tą świadomość człowiekowi wykształcił.


Kiedy najnowsza biologia wskazuje na świadomość na poziomie komórki...

Cytuj:
Ja też tak sądzę, i jeżeli zakładamy, że ewolucja jest z definicji przypadkowa, to wtedy rzeczywiście nie można się z tym zgodzić. Ale ewolucja z definicji to pewne zmiany w cechach gatunku.


Jeśli chodzi o samo pojęcie ewolucji, to masz rację. Zresztą, ciekawostka: Darwin nie używał terminu ewolucja, tylko przeobrażenia gatunków, bo oryginalnie termin ewolucja wiąże się z procesem ukierunkowanym. A teraz jak użyjesz gdzieś słowa ewolucja w innym znaczeniu niż ślepy proces, to zaraz na Ciebie najadą, że prawisz herezje...

Cytuj:
Ale jak już wspomniałam wcześniej, ewolucja z definicji nie jest przypadkowa. Co najwyżej można tę "nieprzypadkowość" różnie rozumieć.


Jw. czym innym jest ewolucja w ogóle a czym innym ewolucja w naukowej Teorii Ewolucji.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt wrz 28, 2018 9:33 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
towarzyski.pelikan napisał(a):
Viridiana napisał(a):
Masz jakiś dowód na to twierdzenie?


Chłopski rozum i natchnienie od Boga. Polecam.


To nie jest dowód, to jest wytłumaczenie, w jaki sposób doszłaś do takich wniosków. A i to budzi zastrzeżenia, bo chłopski rozum w przypadku pewnych braków w wiedzy przestaje dawać słuszne wnioski, a jeśli chodzi o natchnienia, objawienia, to moim zdaniem to kwestia nie tak prosta. Nie wiem jak wyglądało twoje "natchnienie", ale podrzucę ci link do pewnego filmiku na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=VXhT1FzSRLg
Pierwsze pytanie, na które odpowiada prowadzący, mówi o tym, kiedy Bóg rzeczywiście może chcieć nam coś przekazać w jakiś snach, marach etc.

towarzyski.pelikan napisał(a):
Ja umiem to wyjaśnić prościej. To Bóg wybuchł. Brzytwa Ockhama :)


Spoko, można i tak. Chociaż zastanawia mnie, czy naprawdę w każdej kwestii musimy stosować brzytwę Ockhama. Ale ok.

towarzyski.pelikan napisał(a):
Kiedy najnowsza biologia wskazuje na świadomość na poziomie komórki...


Co najnowsza biologia rozumie przez świadomość? Pytanie z czystej ciekawości. :wink:

towarzyski.pelikan napisał(a):
A teraz jak użyjesz gdzieś słowa ewolucja w innym znaczeniu niż ślepy proces, to zaraz na Ciebie najadą, że prawisz herezje...


Jak rozmawiasz z zatwardziałym ateistą, który w ten sposób rozumie ewolucję, to pewnie tak. Ale prawie że nie znam takich osób. Wydaje mi się, że większość ludzi, których znam, uważa, że ewolucja ma jednak na celu pewne przystosowanie się.


So wrz 29, 2018 10:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Viridiana napisał(a):
[
To nie jest dowód, to jest wytłumaczenie, w jaki sposób doszłaś do takich wniosków. A i to budzi zastrzeżenia, bo chłopski rozum w przypadku pewnych braków w wiedzy przestaje dawać słuszne wnioski, a jeśli chodzi o natchnienia, objawienia, to moim zdaniem to kwestia nie tak prosta. Nie wiem jak wyglądało twoje "natchnienie", ale podrzucę ci link do pewnego filmiku na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=VXhT1FzSRLg
Pierwsze pytanie, na które odpowiada prowadzący, mówi o tym, kiedy Bóg rzeczywiście może chcieć nam coś przekazać w jakiś snach, marach etc.


Naukowo Ci tego nie udowodnię, jeżeli tego oczekujesz. Bo to jest założenie metafizyczne, które nie leży w zakresie nauki, a właśnie filozofii i religii/mistyki.

Ja nie miewam proroczych czy innych znaczących snów. Rzadko pamiętam w ogóle sny. Większość objawień mam tuż przed snem albo na spacerach. Dlatego zawsze mam przy sobie notatnik i długopis. Zawsze te objawienia traktuję dosłownie, nie symbolicznie. Więc jak mam np. objawienie wklęsłej Ziemi, to rozumiem to dosłownie, że Ziemia jest wklęsła, nie szukam drugiego dna. Chociaż z czasem te objawienia są uzupełniane przez kolejne i ta dosłowność się rozmywa. Nigdy nie traktuję prawdy objawionej jako prawdy ostatecznej, tylko jako coś, co wymaga dalszego pogłębienia. Tak jakby Bóg stopniowo odkrywał przede mną pewne warstwy Prawdy.

Cytuj:
Spoko, można i tak. Chociaż zastanawia mnie, czy naprawdę w każdej kwestii musimy stosować brzytwę Ockhama. Ale ok.


Odkąd zaczęłam się trzymać brzytwy Ockhama, w moim życiu pojawił się porządek, jasność. Życie stało się prostsze i przede wszystkim sensowne. Już sam efekt jaki mi daje stosowanie brzytwy Ockhama, przemawia w moich oczach za tym, że jest ona słusznym narzędziem.

Cytuj:
Co najnowsza biologia rozumie przez świadomość? Pytanie z czystej ciekawości. :wink:


http://www.swietageometria.darmowefora. ... pic=1018.0
Bruce Lipton, Biologia przekonań

Cytuj:
Nowa biologia ujawniła, że mózg komórki jest jej skórą, membraną, interfejsem wnętrza komórki i zmieniającego się świata, w którym żyjemy. Jest to element funkcjonalny kontrolujący życie. To ważne, ponieważ dzięki temu rozumiemy, że jego funkcja pokazuje, że nie jesteśmy ofiarami naszych genów. Poprzez działanie błony komórkowej możemy właściwie kontrolować nasze geny, naszą biologię i nasze życie i robimy to, choć wierzymy, że jesteśmy ofiarami genów.

Zacząłem rozumieć, że komórka była czymś w rodzaju chipa, a jądro było swego rodzaju dyskiem twardym zawierającym programy. Programami były geny. Gdy pisałem ten tekst na moim komputerze, pewnego dnia zrozumiałem, że mój komputer był jak komórka. Posiadał stworzone dla niego programy, ale to co zostało wyrażone przy pomocy komputera, nie zostało określone przez programy. Zostało to określone przez informację, że ja, jako środowisko, piszę na klawiaturze. Nagle wszystkie kawałki złożyły się w całość: błona komórkowa jest właściwie chipem przetwarzającym informacje. Geny komórki stanowią napęd dysku twardego ze wszystkimi możliwymi potencjałami. Właśnie dlatego każda komórka w twoim ciele może stworzyć każdego rodzaju inną komórkę, ponieważ każde jądro zawiera wszystkie geny, które tworzą człowieka. Dlaczego jednak jedna komórka musi być skórą, a inna może być kością lub okiem?

Odpowiedź nie opiera się o programy zawarte w genach, lecz o sposób reakcji na informację pochodzącą ze środowiska. Nagle uderzyła mnie większa rzecz: to, co czyni nas różnymi od innych ludzi, to obecność kompletu unikalnych identyfikujących nas kluczy białek (receptorów) obejmujących klawiaturę znajdującą się na powierzchni naszych komórek. Znajdujące się na błonie komórkowej klucze tożsamości odpowiadają na docierającą ze środowiska informację. Największe "Aha!" brzmiało dla mnie następująco: nasza tożsamość jest właściwie sygnałem środowiskowym poruszającym się po klawiaturze znajdującej się na powierzchni naszych komórek i pobudzającym nasze programy genetyczne; nie siedzisz wewnątrz komórki, tylko poruszasz się po komórce, używając klawiatury jako interfejsu. Jesteś tożsamością wywodzącą się ze środowiska.

W czasach młodości nie wiedziałem, że ta religia oferowała mi prawdę. Odszedłem od ducha i skończyłem się w nauce. Zrozumienie, że moja tożsamość była czymś pochodzącym ze środowiska poruszającego się po moich komórkach, było największym szokiem dla mojego świata, ponieważ zostałem przerzucony z nieduchowej rzeczywistości do czegoś, co wymagało duchowego istnienia. Moje komórki były jak małe telewizorki z antenami, a ja nadawałem coś, co kontrolowało odzyskiwanie informacji z genów. W rzeczywistości programowałem moje komórki.

Zrozumiałem, że jeśli komórka obumarła, to nie oznaczało to od razu problemów z transmisją - transmisja nadal trwa, obojętnie czy komórka istnieje lub nie. Wszystko to uderzyło mnie mocno, wywołując głęboki strach. Zrozumiałem, że przetrwanie nie było tak ważne z powodu mojego niezmiennego charakteru wywodzącego się z jakiejś transmisji w polu. Lęk przed śmiercią zniknął. To było jakieś dwadzieścia pięć lat temu i było to jedno z najcudowniejszych uwalniających doświadczeń, jakie dane mi było kiedykolwiek przeżyć.

Cytuj:
Oto moja definicja środowiska: jest to wszystko, począwszy od jądra twojego jestestwa aż po krawędź wszechświata. Zawiera się w tym wszystko, co znajduje się wokół ciebie, jak również planety i słońce oraz cały układ słoneczny. Jesteśmy częścią tego całego pola. Aby zreasumować znaczenie tego wszystkiego, pozwolę sobie zacytować Alberta Einsteina: "Pole jest jedynym urzędem rządzącym cząsteczką". Oznacza to, że: pole, niewidoczna energia, jest jedynym urzędem rządzącym fizyczną rzeczywistością.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So wrz 29, 2018 12:32 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
towarzyski.pelikan napisał(a):
Zgodnie z brzytwą Ockhama należy pozbywać się bytów nadmiarowych


Brehehe, ciekawe jest to że Pelikan która Kościołem Katolickim gardzi powołuje się na zasadę jakiegoś tam klechy

Yarpen, Pelikan notorycznie trolluje. Na forum.ateista zadała pytanie "dlaczego chrześcijanie mają wierzyć w dosłowne zmartwychatnie Jezusa". Co nie przeszkadza jej tytułować się "chrześcijanką biblijną"

Cytuj:
. Większość objawień mam tuż przed snem albo na spacerach


Polecam wizytę u specjalisty


So wrz 29, 2018 7:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Quinque napisał(a):
Brehehe, ciekawe jest to że Pelikan która Kościołem Katolickim gardzi powołuje się na zasadę jakiegoś tam klechy


Podaj dowód na to, że gardzę Kościołem Katolickim, trollu.

Cytuj:
Yarpen, Pelikan notorycznie trolluje. Na forum.ateista zadała pytanie "dlaczego chrześcijanie mają wierzyć w dosłowne zmartwychatnie Jezusa". Co nie przeszkadza jej tytułować się "chrześcijanką biblijną"


Nie dość, że troll, to jeszcze donosiciel. Nie masz ciekawszych zajęć, tylko śledzić posty trolla?

Cytuj:
Polecam wizytę u specjalisty


A ja polecam moderacji wstawić za to osta bezkarnemu trollowi Quinque.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So wrz 29, 2018 7:15 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Cytuj:
Podaj dowód na to, że gardzę Kościołem Katolickim, trollu


Twoje posty na forum.ateista dobitnie o tym świadczą


So wrz 29, 2018 7:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Quinque napisał(a):
Cytuj:
Twoje posty na forum.ateista dobitnie o tym świadczą


W Twoich oczach, trollu. Więc sobie je przemyj wodą utlenioną.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So wrz 29, 2018 7:21 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So paź 08, 2016 3:54 pm
Posty: 583
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Quinque napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
Zgodnie z brzytwą Ockhama należy pozbywać się bytów nadmiarowych


Brehehe, ciekawe jest to że Pelikan która Kościołem Katolickim gardzi powołuje się na zasadę jakiegoś tam klechy

Yarpen, Pelikan notorycznie trolluje.



I co zrobiłeś w związku z niemożliwością pogodzenia Ewolucji z wiarą w Boga w twoim przypadku? Nadal będziesz tkwił w czarnej d..ziurze i dopytywał o szczegóły bez końca czy też odrzucisz jedno aby skupić się na drugim?

Przywołujesz Yarpena jakby moderatora aby zareagował na wypowiedzi damy czy że Yarpen i Towarzyski Pelikan trollują? Według oficjalnej ,,nauki w ramach TE'' trolle nie istnieją ;)


N wrz 30, 2018 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Modliszka w kawałku bursztynu ocenianego na 12 milionów lat.
Co jest ciekawe, to że wygląda zupełnie jak współczesne modliszki. Dlaczego to ewolucja nie dotkneła tego zwierzęcia w takim stopniu, że jego przodek wygląda identycznie jak jego współczesne formy? Wg TEB ewolcuja musi zachodzić stale, bo stale zachodzą przypadkowe mutacje w DNA, które są motorem (rzekomym) ewolucji.

Obrazek


Pn cze 08, 2020 3:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Czyzbys sie nie zgadzal ze stwierdzeniem ze wiek swiata to 6 tys lat? :)


Pn cze 08, 2020 5:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Adam M. napisał(a):
Czyzbys sie nie zgadzal ze stwierdzeniem ze wiek swiata to 6 tys lat? :)
To protestanckie wyliczenia. Katolicy nigdy tego nie liczyli.


Pn cze 08, 2020 7:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Mam pytanie: Czy to nie Maciej Giertych (ojciec Romana) głosił ongiś, że ludzie żyli wtedy co i dinozaury? (argumentował to w ten sposób, że z tego faktu wzięły się historie czy też legendy o...smokach).

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn cze 08, 2020 7:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
mniszek_pospolity napisał(a):
Mam pytanie: Czy to nie Maciej Giertych (ojciec Romana) głosił ongiś, że ludzie żyli wtedy co i dinozaury? (argumentował to w ten sposób, że z tego faktu wzięły się historie czy też legendy o...smokach).
Możliwe, bo on chyba jest kreacjonistą w sensie protestanckim, ale M. Giertych jest też biologiem i słusznie zwócił kiedyś uwagę na proces dewolucji (zubożania genetycznego) który jest pomijany a to on jest często przyczyną zmienności w przyrodzie.


Pn cze 08, 2020 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Wespecjan napisał(a):
Modliszka w kawałku bursztynu ocenianego na 12 milionów lat.
Co jest ciekawe, to że wygląda zupełnie jak współczesne modliszki. Dlaczego to ewolucja nie dotkneła tego zwierzęcia w takim stopniu, że jego przodek wygląda identycznie jak jego współczesne formy? Wg TEB ewolcuja musi zachodzić stale, bo stale zachodzą przypadkowe mutacje w DNA, które są motorem (rzekomym) ewolucji.

Mutacje są warunkiem koniecznym ewolucji, a nie wystarczającym. Jeżeli genotyp znajduje się w lokalnym szczycie, daleko odsuniętym od innych szczytów funkcji rozprzestrzeniania genów, to ewolucja może nie zachodzić albo być bardzo spowolniona.

Niektóre gatunki kleszczy są bez jakichś większych zmian takie same od 80 milionów lat.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr cze 17, 2020 4:24 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2362 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 158  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL