Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego Boga 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
sahcim napisał(a):
czyżby w wersji wyznawanej przez nesto wiary, nieskończenie doskonały i niepoznawalny dla ograniczonego umysłu tak nesto, jak i innego człowieka pozbawinego mocy Ducha Świętego Bóg, będący duchem, nie mógł być osobowy... :roll:


Powinieneś spytać o to nesto :D

sahcim napisał(a):
Cytuj:
Twój brzuch także jest "osobą". Jest was dwóch - ty i twój brzuch :D
Masz coś ogólnie do dyskusji w temacie czy tak sobie piszesz, aby pisać?... :D

Ależ to jest "na temat" - nie zauważyłeś? Chodzi o to, że TWÓJ brzuch jest osobą sahcimowską, tak samo twój duch jest osobą sahcimowską i twoja głowa również.
Sam twierdzisz przecież, że Duch Boży jest "Osobą Boską" obok innych Osób Boskich.
Jest to szaleństwo, zważywszy na to, że Bóg jest właśnie Duchem, a nie "jedną ze swoich Osób" obok innych "Osób".


N cze 23, 2013 10:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
czyżby w wersji wyznawanej przez nesto wiary, nieskończenie doskonały i niepoznawalny dla ograniczonego umysłu tak nesto, jak i innego człowieka pozbawinego mocy Ducha Świętego Bóg, będący duchem, nie mógł być osobowy... :roll:
Powinieneś spytać o to nesto :D
nie, dziękuję...nie będę drażnił tego ducha, który przemówia od czasu do czasu przez kompa nesto(co widać wyżej), bo znowu nesto dostanie bana... :roll:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N cze 23, 2013 10:55 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
czyżby w wersji wyznawanej przez nesto wiary, nieskończenie doskonały i niepoznawalny dla ograniczonego umysłu tak nesto, jak i innego człowieka pozbawinego mocy Ducha Świętego Bóg, będący duchem, nie mógł być osobowy... :roll:
Powinieneś spytać o to nesto :D
nie, dziękuję...nie będę drażnił tego ducha, który przemówia od czasu do czasu przez kompa nesto(co widać wyżej), bo znowu nesto dostanie bana... :roll:

Robisz tylko offtop. Idź spać, bo nic ciekawego nie masz do napisania.


N cze 23, 2013 11:07 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Skoro niektórzy twierdzą, że Duch Boży jest inną Osobą Boską niż Bóg Ojciec, to niech odniosą się do tego fragmentu:

(1) Tak też i ja przyszedłszy do was, bracia, nie przybyłem, aby błyszcząc słowem i mądrością głosić wam świadectwo Boże. (2) Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego. (3) I stanąłem przed wami w słabości i w bojaźni, i z wielkim drżeniem. (4) A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, (5) aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. (6) A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. (7) Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, (8) tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały; (9) lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. (10) Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego. (11) Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży. (12) Otóż myśmy nie otrzymali ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, dla poznania darów Bożych. (13) A głosimy to nie uczonymi słowami ludzkiej mądrości, lecz pouczeni przez Ducha, przedkładając duchowe sprawy tym, którzy są z Ducha. (14) Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić. (15) Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony. (16) Któż więc poznał zamysł Pana tak, by Go mógł pouczać? My właśnie znamy zamysł Chrystusowy.

(1 list do Koryntian 2:1-16, Biblia Tysiąclecia)

Jak widzimy duch człowieka porównywany jest wprost z Duchem Boga.
Czy duch mój jest wg. trynitarnych trzecią "osobą moją"?
Bo rozumiem, że drugą moją osobą jest mój syn...


Wt sie 27, 2013 12:04 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Duch Boży nie jest osobą jak fałszywie głosi nauka katolicka.
Podobnie jak duch człowieka osobą nie jest.
Duch Boży jak nazwa wskazuje należy do Boga, a nie "jest Bogiem".

(11) A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa <Jezusa> z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.
List do Rzymian 8.11 BT


So paź 12, 2013 5:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
czyżby w wersji wyznawanej przez nesto wiary, nieskończenie doskonały i niepoznawalny dla ograniczonego umysłu tak nesto, jak i innego człowieka pozbawinego mocy Ducha Świętego Bóg, będący duchem, nie mógł być osobowy... :roll:
Powinieneś spytać o to nesto :D
już nie muszę, bo innym wątku nesto neguje wyznanie wiary iż Bóg Ojciec jest osobą gdyż pyta sahcima:Gdzie masz napisane, że "Bóg Jedyny jest Osobą"?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 12, 2013 6:52 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Bóg nie jest "osobą" - jest kimś, kogo nie możemy szufladkować i porównywać do terminów właściwych ludziom. Osoba - to termin wymyślony przez filozofów. Nie jest właściwy Bogu, który jest ponad wszelkie ziemskie "szuflady".

ten temat jest o Duchu Bożym, więc nie rób offtopu.


So paź 12, 2013 10:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
Bóg nie jest "osobą" - jest kimś, kogo nie możemy szufladkować i porównywać do terminów właściwych ludziom.
Gdyby Bóg(J 4:24) nie był osobą(bytem osobowym), to nie posiadał by Imienia i nie nakazywałby aby święcić to Imię.
Cytuj:
Osoba - to termin wymyślony przez filozofów. Nie jest właściwy Bogu, który jest ponad wszelkie ziemskie "szuflady".
oczywiście, że Bóg jest ponad wszelkie ziemskie "szuflady"...co nie oznacza, że stworzony na Jego obraz i podobieństwo człowiek nie został nazwany i przywołany przez Boga po imieniu, które określało jego ziemską naturę...
Cytuj:
ten temat jest o Duchu Bożym, więc nie rób offtopu.
skoro wg.Ciebie Bóg Jedyny nie jest Osobą, to zakładanie możliwości iż Duch Święty należeć do kogoś jest bez sensu z punktu widzenia istoty myślącej...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn paź 14, 2013 8:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
Bóg nie jest "osobą" - jest kimś, kogo nie możemy szufladkować i porównywać do terminów właściwych ludziom.
Gdyby Bóg(J 4:24) nie był osobą(bytem osobowym), to nie posiadał by Imienia i nie nakazywałby aby święcić to Imię.


Jakie ma imię? Bo uważam, że nie wiesz.
Nadto "byt osobowy" którym bez wątpienia jest Bóg nie oznacza, że można mówić o Bogu, że jest "osobą" w rozumieniu ludzkim.

ps.
Podaj definicję osoby, bo nie wiem czy ty wiesz o czym piszesz....

sahcim napisał(a):
oczywiście, że Bóg jest ponad wszelkie ziemskie "szuflady"...co nie oznacza, że stworzony na Jego obraz i podobieństwo człowiek nie został nazwany i przywołany przez Boga po imieniu, które określało jego ziemską naturę...

Wszelka dyskusja z tobą kończy się pisaniem "od rzeczy" jak widzę :-o


sahcim napisał(a):
skoro wg.Ciebie Bóg Jedyny nie jest Osobą, to zakładanie możliwości iż Duch Święty należeć do kogoś jest bez sensu z punktu widzenia istoty myślącej...

Jest kimś WIĘCEJ niż osoba. Widzę, że tego nie rozumiesz.
Masz więc problem.


Pt paź 25, 2013 5:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
Jakie ma imię? Bo uważam, że nie wiesz.
uważać nesto wolno co mu się żywnie podoba...a sahcim na podstawie Biblii wie, iż imię Pana brzmi:Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju....
Cytuj:
Nadto "byt osobowy" którym bez wątpienia jest Bóg nie oznacza, że można mówić o Bogu, że jest "osobą" w rozumieniu ludzkim.
to w końcu się zdecyduj czy Bóg w Twoim rozumieniu jest bytem osobowym(osobą) z którym można wejść w relacje osobowe tzn zwracać się do Niego jak do drugiej osoby czy nie, bo kręcisz raz tak, a innym razem inaczej...
p.s...a definicję wygoogluj sobie sam, żeby znowu nie było, że moja Ci zaszkodzi czy ubliży...
Cytuj:
Jest kimś WIĘCEJ niż osoba.
hmm...ja rozumiem, że nesto już poznał Boga takiego jakim jest i WIE więcej, jednak Syn Boży objawił nam wyraźnie, że Bóg jest Osobą, naszym Ojcem, do którego właśnie tak mamy się zwracać jak On-Syn Boży...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 26, 2013 11:21 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Co ty właściwie wypisujesz? Może napisz krótko o co ci chodzi..
Popatrz na temat zanim zaczniesz pisać.... :x


N paź 27, 2013 12:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
Co ty właściwie wypisujesz? Może napisz krótko o co ci chodzi..
Popatrz na temat zanim zaczniesz pisać.... :x
moze się zdecyduj o co Tobie chodzi i nie zadaj pytań na których nie oczekujesz odpowiedzi...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N paź 27, 2013 12:24 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Temat jest prosty.
Duch Boży jest Boży.
Nie jest suwerenem, osobą, ani Bogiem.
Jest Boży.
To, czego uczycie na katechezach dzieci jest kłamstwem.


N paź 27, 2013 12:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
Duch Boży jest Boży.
Nie jest suwerenem, osobą, ani Bogiem.
na podstawie Biblii wiemy, że Duch Święty nie jest ani mocą ani siłą: "Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie mówi Pan Zastępów" (Za 4:6 ) zatem kim jest Duch Święty wg nesto, który w końcu uznał Boga za byt osobowy...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N paź 27, 2013 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Co więcej...Biblia naucza, że to właśnie moc jest przymiotem Ducha Świętego, nie jest więc On mocą, lecz dającym ją...
"abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję". (Rz 15:13)

"Nie odważę się jednak wspominać niczego poza tym, czego dokonał przeze mnie Chrystus w doprowadzeniu pogan do posłuszeństwa słowem, czynem, mocą znaków i cudów, mocą Ducha Świętego". (Rz 15:18)

"Żebyście byli przez Ducha Jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku" (Ef 3:16)

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N paź 27, 2013 1:50 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL