Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:05 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego Boga 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego Boga
(11) Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? (12) Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? (13) Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.

(Ew. Łukasza 11:11-13, Biblia Tysiąclecia)


Cytat wyjaśnia do kogo należy i czyj jest Duch Święty.
Coś jest tego, kto może tym czymś rozporządzać.
Duchem Świętym rozporządza - Jedyny Prawdziwy Bóg - Ojciec nasz niebieski i Ojciec Jezusa pomazańca. Jest więc własnością Bożą a nie tym właśnie Bogiem.
Chyba, że katolicy uważają, że Jedyny Prawdziwy Bóg, będąc Duchem, nie posiada Ducha... Czyli tak, jak np. człowiek będąc cielesnym nie posiada ciała... Ba - muszą tak uważać, bo uznali Ducha Bożego za oddzielną osobę (istotę)..


N mar 10, 2013 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
Duchem Świętym rozporządza - Jedyny Prawdziwy Bóg - Ojciec nasz niebieski i Ojciec Jezusa pomazańca


J 14, 16. 26: "Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze … A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was nauczy".

Łk 24, 48 "A Ja zsyłam na was Obietnicę Ojca mego"

Dz 2, 33 "Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca Obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go".

J 22, 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: 'Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane'”. W swoim życiu ziemskim Chrystus zawsze był w mocy Ducha Świętego — "Duch Święty nade mną"(Łk 4, 18)

Fragmenty "Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie … Ojciec, który trwa we Mnie" (J 14, 10. 11) oraz "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10, 30), mówią o współistotności Ojca i Syna.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn mar 11, 2013 3:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Mały Książę napisał(a):
Fragmenty "Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie … Ojciec, który trwa we Mnie" (J 14, 10. 11) oraz "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10, 30), mówią o współistotności Ojca i Syna.


Te fragmenty mówią tylko i wyłącznie o tym, że Jezus (pokój z nim) jest na prawdę posłany przez Boga, a nie przez "złego" i że nauka, którą przekazuje jest zgodna z nauką Boga. Jedność w głoszonej nauce, jedność przesłania przekazywanego ludziom. Kropka.

Jezus (pokój z nim) wg Jana miał mówić do Ojca Świętego (nie papieża):

Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.

Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.

I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.

Jeśli więc cytowana przez ciebie jedność Jezusa i Boga oznaczać ma "boskość Jezusa" to nie ma Dwójcy, Trójcy ani nic podobnego tylko miks-kiłbasa, kilkunastnica święta albo jak to jeszcze inaczej należałoby nazwać. Nawy oczywiście głupie, ale i koncepcja nie lepsza - niezależnie od ilości składników, które próbuje ktoś "zmieszać z Bogiem". Nic tylko ślepa wiara - ślepa bo pozbawiona choćby strzępek rozumu.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Pn mar 11, 2013 3:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
Chyba, że katolicy uważają, że Jedyny Prawdziwy Bóg, będąc Duchem, nie posiada Ducha... Czyli tak, jak np. człowiek będąc cielesnym nie posiada ciała... Ba - muszą tak uważać, bo uznali Ducha Bożego za oddzielną osobę (istotę)..
to, co katolicy uznają czyli Ducha jako Osobę w której Święte Imię przyjęliśmy Chrzest, to nesto odrzuca zatem czyżby nesto wyrzekał się iż przyjął Chrzest w Imię Osoby Świętego Ducha...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn mar 11, 2013 3:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
ahmed napisał(a):
Te fragmenty mówią tylko i wyłącznie o tym, że Jezus (pokój z nim) jest na prawdę posłany przez Boga, a nie przez "złego" i że nauka, którą przekazuje jest zgodna z nauką Boga.
zatem dlaczego ahmed odrzuca Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela jeżeli poza imieniem Jezus ...nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni".(Dz.4:12)...??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Ostatnio edytowano Pn mar 11, 2013 3:46 pm przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz



Pn mar 11, 2013 3:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
ahmed napisał(a):
Nic tylko ślepa wiara - ślepa bo pozbawiona choćby strzępek rozumu.

Jezus jest Bogiem. Bóg jest Jeden w trzech Osobach. "Pokaż mi, co nowego przyniósł Mahomet, a wtedy ujrzysz tylko to, co złe i nieludzkie - jak choćby to, że nakazał, aby wiarę, którą głosił, rozszerzać za pomocą miecza." - bizantyjski cesarz z XIV wieku.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn mar 11, 2013 3:45 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
sahcim napisał(a):
ahmed napisał(a):
Te fragmenty mówią tylko i wyłącznie o tym, że Jezus (pokój z nim) jest na prawdę posłany przez Boga, a nie przez "złego" i że nauka, którą przekazuje jest zgodna z nauką Boga.
zatem dlaczego ahmed odrzuca Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela jeżeli poza imieniem Jezus ...nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni".(Dz.4:12)...??


1. Moim Panem jest Pan Twojego "Pana". Ten przed którym padał na twarz i do którego się modlił. Moim Bogiem jest Bóg twojego "Pana", Ten bez którego twój "Pan" nie byłby w stanie nic uczynić.

2. Nie postępuję za prawdziwą naukę Jezusa (pokój z nim) tak jak ty nie postępujesz za nauką Mojżesza (pzn) a mimo to, nauka za którą ja podążam ma więcej wspólnego z tym czego uczył Jezus (AS) niż twoja.

Mały Książę napisał(a):
Jezus jest Bogiem. Bóg jest Jeden w trzech Osobach.


Przedstawiasz na prawdę moce argumenty. Prawie mnie przekonałeś.

Mały Książę napisał(a):
"Pokaż mi, co nowego przyniósł Mahomet, a wtedy ujrzysz tylko to, co złe i nieludzkie - jak choćby to, że nakazał, aby wiarę, którą głosił, rozszerzać za pomocą miecza."


1. Przyniósł Prawdę o nauce Jezusa (pzn) - czy jest coś bardziej wartościowego niż Prawda? Prawda, która wyzwoli tego, kto ją przyjmie.

"Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi. "

2. Stwierdzenie to uznaje Stary Testament za Zły i Nieludzki, co wielokrotnie wykazano już w innym wątku.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Pn mar 11, 2013 5:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
ahmed napisał(a):
1. Przyniósł Prawdę o nauce Jezusa (pzn) - czy jest coś bardziej wartościowego niż Prawda? Prawda, która wyzwoli tego, kto ją przyjmie.

No dobrze, ale czy Mahomet jest w stanie Cię zbawić ?

Cytuj:
Przedstawiasz na prawdę moce argumenty. Prawie mnie przekonałeś.
"Nikt nie może przyjść do Mnie" - powiedział Jezus - "jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał" (J.6,44).

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn mar 11, 2013 5:54 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 5:24 pm
Posty: 995
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Mały Książę napisał(a):
No dobrze, ale czy Mahomet jest w stanie Cię zbawić ?


Jezus (pokój z nim) wg Jana miał powiedzieć:

"Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."

Muhammad (pokój z nim) przekazał nam Prawdę, tak jak zapowiedziane to wyło w PWT 18:18

Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty, i włożę w jego usta moje słowa, będzie im mówił wszystko, co rozkażę.

i powtórzone przez Jezusa:

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

Świadectwo Jana o tym kim jest nie pozostawia zbyt wielu wątpliwości co do tego, że prorok z 18:18 był przez Żydów już wtedy oczekiwany. A wszystko co usłyszał dziś możesz znaleźć w Koranie i w hadisach.

Mały Książę napisał(a):
"Nikt nie może przyjść do Mnie" - powiedział Jezus - "jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał" (J.6,44).


To także nauka zgodna z Islamem, wyjaśniałem już chyba w odpowiednim wątku.

_________________
35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.


Pn mar 11, 2013 6:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
ahmed napisał(a):
sahcim napisał(a):
ahmed napisał(a):
Te fragmenty mówią tylko i wyłącznie o tym, że Jezus (pokój z nim) jest na prawdę posłany przez Boga, a nie przez "złego" i że nauka, którą przekazuje jest zgodna z nauką Boga.
zatem dlaczego ahmed odrzuca Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela jeżeli poza imieniem Jezus ...nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni".(Dz.4:12)...??


1. Moim Panem jest Pan Twojego "Pana". Ten przed którym padał na twarz i do którego się modlił. Moim Bogiem jest Bóg twojego "Pana", Ten bez którego twój "Pan" nie byłby w stanie nic uczynić.
a jak ahmed udowodni, że Panem ahmeda jest ten sam Bóg i Ojciec naszego Pana Jezusa, skoro nasz Pan, ktory zstąpił od Ojca, polecił nam zwracać się do Boga tak, jak nasz Pan Jezus się zwracał czyli Ojcze, a ahmed zarzeka się, że Bóg nie jest Ojcem ahmeda tak, jak jest Ojcem Jezusa i naszym...?

Cytuj:
2. Nie postępuję za prawdziwą naukę Jezusa (pokój z nim) tak jak ty nie postępujesz za nauką Mojżesza
ja nie postępuję za nauką Mojżesza, bo to nie Mojżesz zstąpił z nieba(od Ojca) tak, jak zstapił Jezus, który po swoim zmartwychstaniu do nieba(Ojca wstąpił) i właśnie dlatego to Jezus jest moim Panem i Zbawicielem, a nie Mojżesz...
Cytuj:
mimo to, nauka za którą ja podążam ma więcej wspólnego z tym czego uczył Jezus (AS) niż twoja.
nie wiem za czyją nauką ahmed podąża i nie chcę wiedzieć, bo to droga ahmeda, jeśli owocem drogi ahmeda jest miłość Boga całym sercem, duszą i umysłem, a bliźniego ahmed ma w miłości na równi z sobą samym, to wierzę że spotkamy się kiedyś i uściśniemy jak bracia... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn mar 11, 2013 8:19 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Duch człowieka nesto jest duchem nesto - jego duchem.
Duch człowieka Sahcima jest drugą osobą Sahcima :x ?
Jazda bez trzymanki.


N mar 24, 2013 6:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
Duch człowieka nesto jest duchem nesto - jego duchem.
pycha człowieka nesto jest pychą nesto - jego pychą i mimo, że jest pychą nesto, to jednak tak jak wszystko co nie od Boga pochodzi ma swój kres...to tylko kwestia czasu, a wtedy... Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał. (Koh.12:7), a wtedy po człowieku-nesto pozostanie co...? „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, mnieście uczynili." (Mt. 25, 40)... :D
Cytuj:
Duch człowieka Sahcima jest drugą osobą Sahcima
czyżbym wyczuwał w słowach nesto także nutkę sarkazmu...Obrazek

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn mar 25, 2013 3:20 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Czy swoim wpisem dowodzisz, że duch Boga nie jest jego duchem?
Czy też odwrotnie? :D


Pn mar 25, 2013 10:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
Czy swoim wpisem dowodzisz, że duch Boga nie jest jego duchem?
Czy też odwrotnie? :D
oj nesto, nesto...Słowo, które było u Boga i które jest Bogiem mówi, że Bóg jest duchem, a ty zadajesz takie pytania...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn mar 25, 2013 1:04 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Skoro Bóg jest Duchem, to kim jest Jezus, skoro jest człowiekiem? :D


Śr mar 27, 2013 12:47 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL