Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:55 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego Boga 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Cóż. Masz problem. Ja nie mam.

viewtopic.php?p=837411#p837411


N paź 27, 2013 6:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
(11) Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? (12) Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? (13) Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.

(Ew. Łukasza 11:11-13, Biblia Tysiąclecia)


Cytat wyjaśnia do kogo należy i czyj jest Duch Święty.
Coś jest tego, kto może tym czymś rozporządzać.
Czy "nesto" rozporządza swoim ciałem i daje ciała tym, którzy go proszą? :)



nesto napisał(a):
Duchem Świętym rozporządza - Jedyny Prawdziwy Bóg - Ojciec nasz niebieski i Ojciec Jezusa pomazańca. Jest więc własnością Bożą a nie tym właśnie Bogiem.
Tutaj sam uznajesz, że Duch Święty nie jest tym samym co Ojciec.
Ciało "nesto" jest własnością "nesto", a nie właśnie tym" nestem". :)

nesto napisał(a):
Chyba, że katolicy uważają, że Jedyny Prawdziwy Bóg, będąc Duchem, nie posiada Ducha... Czyli tak, jak np. człowiek będąc cielesnym nie posiada ciała... Ba - muszą tak uważać, bo uznali Ducha Bożego za oddzielną osobę (istotę)..
Tutaj z kolei przyznajesz, że Ojciec i Duch Święty są jednym. :)
Dusza "nesto" i ciało "nesto" są jednym, czy dwoma? A gdy "dajesz ciała" to znaczy, że dusza "nesto" daje ciała? Czy dusza "nesto" daje i duszy i ciała?


So lis 09, 2013 10:51 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Ależ jotajota - to co piszesz jest tymże o czym ja piszę :-D
Dlatego tłumaczenie, że Duch Święty jest "Osobą" uważam właśnie za niedorzeczne...


N lis 10, 2013 1:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
Ależ jotajota - to co piszesz jest tymże o czym ja piszę :-D
Dlatego tłumaczenie, że Duch Święty jest "Osobą" uważam właśnie za niedorzeczne...

No ale skoro ciało "nesto" nie jest właśnie tym "nestem", więc czym jest?


Pn lis 11, 2013 12:08 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
jotajota napisał(a):
nesto napisał(a):
Ależ jotajota - to co piszesz jest tymże o czym ja piszę :-D
Dlatego tłumaczenie, że Duch Święty jest "Osobą" uważam właśnie za niedorzeczne...

No ale skoro ciało "nesto" nie jest właśnie tym "nestem", więc czym jest?



Ciało "nesto" jest ciałem "nesto" - a uważasz, że ciało jest "drugą osobą nesto"?


Pn lis 11, 2013 11:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
nesto napisał(a):
jotajota napisał(a):
nesto napisał(a):
Ależ jotajota - to co piszesz jest tymże o czym ja piszę :-D
Dlatego tłumaczenie, że Duch Święty jest "Osobą" uważam właśnie za niedorzeczne...

No ale skoro ciało "nesto" nie jest właśnie tym "nestem", więc czym jest?



Ciało "nesto" jest ciałem "nesto" - a uważasz, że ciało jest "drugą osobą nesto"?

Tak. Osobowość, to cecha charakterystyczna danej osoby.Ciało i dusza mają różne cechy charakterystyczne, choć do siebie pasują. :)
Ciało "nesto"jest poddane duszy "nesto" choć nie zawsze jest poddane, tak, jak Duch Święty Ojcu, któremu zawsze jest poddany.

Ciało "nesto"ma inną substancję, aniżeli dusza "nesto", jak Duch Święty względem Ojca. Dlatego są dwoje, a jednocześnie Jednym, Podobnie jak chwila, w której ciało "nesto" jest doskonale podległe duszy "nesto" i wtedy są jednym.W życiu człowieka to jednak są chwile.

Ciało "nesto" spoczywa na łonie duszy "nesto", tak, jak Duch Święty spoczywa na łonie Ojca. Z tym, że w chwili śmierci ciało "nesto" zostaje porzucone przez duszę, a Duch Święty nigdy nie będzie porzucony przez Ojca.
Później dusza "nesto" napełni się Duchem Świętym i przyjdzie zabrać ciało "nesto", aby było tam, gdzie i ona jest. Wtedy zwiążą się tak ściśle, że staną się jednym i zostaną niezniszczalne.


Wt lis 12, 2013 3:36 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
:| pass.


Wt lis 12, 2013 6:41 pm
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 6:03 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Duch święty jest emanacją miłości Boga Ojca wobec swojego Syna i nas. Miłość ta jest najpotężniejsza.


Pn lut 10, 2014 6:43 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 08, 2014 8:04 pm
Posty: 2
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Święty należy do Boga Ojca - Jedynego Prawdziwego B
Nesto popieram jak najbardziej. Jest to siła od Boga
Warto rozważyć :
1. Gdy Maria, matka Jezusa, odwiedziła Elżbietę, swą krewną, dziecko w łonie Elżbiety podskoczyło, „a Elżbieta została napełniona duchem świętym” (Łukasza 1:41). Czy logiczny byłby wniosek, że jedna osoba „została napełniona” drugą?
2. Mówiąc o Jezusie, Jan Chrzciciel wyjaśnił: „Ja wprawdzie chrzczę was wodą (...), ale ten, który przychodzi za mną, jest silniejszy niż ja; nie jestem godzien zdjąć mu sandałów. Ten będzie was chrzcił duchem świętym” (Mateusza 3:11). Skoro oświadczył, że ludzie będą chrzczeni duchem świętym, z pewnością nie uważał go za osobę.
3. Kiedy apostoł Piotr przebywał w domu rzymskiego setnika, powiedział o Jezusie, że Bóg namaścił go „duchem świętym i mocą” (Dzieje 10:38). Zaraz potem „duch święty zstąpił” na tego dowódcę wojskowego i jego domowników. Jak czytamy dalej, wielu naocznych świadków było zdumionych, „ponieważ wspaniałomyślny dar ducha świętego został wylany także na ludzi z narodów” (Dzieje 10:44, 45). Również w tej relacji występują sformułowania, które trudno pogodzić z twierdzeniem, że duch święty jest osobą.

Proszę ograniczyć pisanie do dolnych działów dostępnych dla wszystkich, czyli zaprzestać pisania w działach dla chrześcijan. (merss)


Wt kwi 08, 2014 9:12 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL