Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 4:43 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Kościół a LD i OOBE 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 13, 2013 3:31 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
No i proszę, pobuszowałem trochę po sieci i wychodzi na to, że OOBE dzieją się w naszym umyśle, tylko jest inne "dostrojenie" niż w LD. Idąc tym tokiem rozumowania można wnioskować, że OOBE nie ma związku z okultyzmem itp.


Śr sie 14, 2013 2:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
perfect napisał(a):
No i proszę, pobuszowałem trochę po sieci i wychodzi na to, że OOBE dzieją się w naszym umyśle, tylko jest inne "dostrojenie" niż w LD. Idąc tym tokiem rozumowania można wnioskować, że OOBE nie ma związku z okultyzmem itp.


Warto jeszcze pobuszować i poczytać np. tutaj:

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index. ... podobnych-

i tutaj: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/swiade ... ience.html

i jeszcze byś coś znalazł w internecie pewnie. Trzymaj się proszę od tego z daleka, idź za radą św. Pawła , unikajcie wszystkiego co miało by choćby i pozory zła.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz sie 15, 2013 4:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
paniczdomi napisał(a):
Warto jeszcze pobuszować i poczytać np. tutaj:

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index. ... podobnych-

i tutaj: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/swiade ... ience.html

i jeszcze byś coś znalazł w internecie pewnie. Trzymaj się proszę od tego z daleka, idź za radą św. Pawła , unikajcie wszystkiego co miało by choćby i pozory zła.

Niewatpliwie. Jesli ktos napisze cos w stylu 'klamac nie moge, bo mi na to religia nie pozwala' to wszystko co napisze to musi byc prawda.
Moim zdaniem, od takich slow powinna zaczynac sie kazda historia o UFO, Wielkiej Stopie albo teoria konspiracji. Przede wszystkim na bezwarunkowe zaufanie zasluguja osoby, ktorych obrona w sprawie o morderstwo zaczyna sie od takich slow.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


So sie 17, 2013 7:05 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 05, 2008 10:45 pm
Posty: 5
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Witam. Chyba przypadkiem przytrafiło mi sie OOBE i mam trochę obaw i bardzo bym prosiła o odpowiedz. Ostatnio w nocy gdy nie umiałam tak do końca zasnąć wpadłam w dziwny tras, czułam silne wibracje ale to nie były żadne dreszcze tylko tak jakby wielki elektroniczny masażer ktoś do mnie podłączył. To nie był sen. bałam sie i nie umiałam sie wyrwać. Walczyłam z tym. Zaczęło sie tak ze moje myśli byly juz bardzo chaotyczne, byłam zmęczona ale nie spalam. nagle zobaczyłam ładne niebieskie niebo z delikatnymi chmurkami i na tym niebie tak jakby półprzezroczyste wielkie kobiece oczy. Chyba mnie przyciągały i jak sie w nie wpatrzyłam to nagle dostałam tych wibracji. Widziałam mnóstwo małych półprzezroczystych obrazków, przelatujących bardzo szybko jak klatki filmu czy coś... Jakieś przytłumione dźwięki, glosy, rozmowy, brzęczenie i przeskakiwanie. Miałam świadomość ze jak sie nie uwolnię z tego stanu to zaraz cos sie stanie np wyjdę z ciała mimo ze nie miałam pojęcia co to . Ale ze jako katoliczka mam świadomość ze cos takiego może byc niebezpieczne dlatego dążyłam do zakończenia tego. W końcu przestało tak delikatnie..później jeszcze pod powiekami mi mrugało ale przeszło. Z ciekawości na drugi dzień poczytałam w internecie i okazało sie ze to OOBE a właściwie te wibracje to jeden z objawów. Teraz mam obawy czy przez ten krótki czas mogło mnie cos opętać?. wiem ze to głupio brzmi hehe ..Jak sie zachowywać gdy to sie powtórzy? uciekać czy sie temu poddać? Interesuje sie trochę egzorcyzmami i dlatego wole byc ostrożna jesli chodzi o takie dziwne zjawiska. Chociaż gdzieś tam w sercu czuje tez ciekawość. Cale te doświadczenie nie bylo nie przyjemne tylko ten strach przed nieznanym .. Czy ja muszę sie czegoś obawiać? . Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

_________________
Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim


Śr lis 20, 2013 4:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Nie wiem co tam Kościół sadzi o tych zjawiskach ale powiem co sędzi nauka:

LD. Zjawisko najprawdopodobniej możliwe i realne, ponoć można się nauczyć "śnic świadomie" za pomocą odpowiednich ćwiczen:
1. Wielokrotnie w cizgu dnia zadawać sobie pytanie "Czy to mi się śni?" Jesli wejdzie nam to w nawyk możemy zacząć robic to samo we śnie i zacząć śnić świadomie.
2. Zaraz po obudzeniu przypomnieć sobie ostatni sen i spróbować do niego wrócić po ponownym zaśnięciu.
Próbowałem obu sposobów ale mało konsekwentnie i bez rezultatu. Moze nie mam do tego zdolności a może dlatego że zwykle nie mam czasu sie wylegiwać. ;)

OOBE. Według współczesnego stanu wiedzy najprawdopodobniej halucynacje wywołane niedotlenieniem mózgu, nic nadprzyrodzonego. Podobnych efektów mogą doznawać osoby podduszone i tonące nawet jesli nie maja zatrzymania krążenia
Obrazek
Trwa obecnie duże badanie na ten temat: AWARE (AWAreness during REsuscitation - Świadomość podczas Reanimacji)
Cytuj:
Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Sam Parnia. Pomysł wydaje się prosty - na oddziałach kardiologicznych pod sufitem podwieszono tablice. Jedyny sposób ich odczytania to uniesienie się wysoko nad podłogę. Jeśli NDE to nie halucynacja, a mogąca widzieć i zapamiętywać dusza, pacjenci, którzy opuścili swoje ziemskie ciało powinni wiedzieć, co widniało na owych testowych tablicach. Po półtorarocznej fazie pilotażowej w UK, we wrześniu 2008 roku ogłoszono rozpoczęcie szeroko zakrojonych badań w szpitalach w Europie i Ameryce Północnej. Wielkość próby wymusza charakter samego zjawiska. Nie wszyscy pacjenci oddziałów kardiologicznych doświadczają śmierci klinicznej. Niektórzy wychodzą ze szpitala bez szwanku, innym nie dane będzie nic już opowiedzieć. Z osób odratowanych, którzy powrócili do świata żywych, tylko 10-20% doświadcza NDE. W 2001 podczas badań w 10 holenderskich szpitalach, historiami pokroju NDE mogło pochwalić się 18% osób, które przeżyło zatrzymanie akcji serca. Z tych, którzy mieli NDE, zaledwie 20% osób legitymizuje się OOBE - a więc tylko 20% widziało szpitalną salę. Niestety, u jednych unoszenie się polega na zawiśnięciu parę centymetrów nad własnym ciałem, u innych na wystrzeleniu w niebo, tudzież unoszeniu się nad rogiem sali, ale niekoniecznie tym, gdzie podwieszono tablicę. Szacuje się, że kilkutysięczna próba da jedynie kilkanaście możliwości spojrzenia na tablicę przez "ulatujące dusze".

http://czajniczek-pana-russella.blogspo ... odnie.html
W ubiegłym roku ogłoszono wstępne wyniki:
Nic sensacyjnego nie odkryto, aczkolwiek "sprawa wymaga dalszych badań"
http://www.dailygrail.com/Spirit-World/ ... g-Just-Yet
Tak więc na razie wyglada na to ze duchów nie ma :P

PS. Nixie nie bój żaby :wink:
To co opisujesz to całkiem naturalne zjawisko.
Cytuj:
Omamy hipnagogiczne, także: hipnagogia – zjawisko fizjologiczne pojawiające się podczas zasypiania charakteryzujące się występowaniem wyrazistych wyobrażeń. Wyobrażenia te mogą być wzrokowe, słuchowe lub kinestetyczne; często dotyczą sytuacji z minionego dnia i mogą przejść w zwykłe marzenia senne.
Mimo podobieństwa w nazwie z omamami, hipnagogia jest zjawiskiem całkowicie normalnym - niebędącym stanem psychopatologicznym.

Podobny stan moze tez występować zaraz po przebudzeniu.


Cz lis 21, 2013 12:58 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 05, 2008 10:45 pm
Posty: 5
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
thx :)
omamy powiadasz? fajnie by było :D
Miałam kilka ciężkich nocy bo bałam sie ze to się powtórzy ale juz jest lepiej. staram się o tym nie myśleć.
pozdrawiam

_________________
Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim


So lis 23, 2013 1:29 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 6:19 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Witam wszystkich,
Nie chcę wchodzić w dyskusję, bo to nie ma sensu, gdy widzę, jak niektórzy specjalnie mieszają. Swoją drogą ciekawe jak to jest, że forum katolickie, a tylu chcących namieszać... Choć w sumie to logiczne z punktu widzenia wiary. Ale spokojnie, Bóg w którego nie wierzycie was nie potępi - sami się potępiacie. Bóg natomiast nikogo na siłę nie zbawi, bo nie zależy mu na pupetach, ale na kochających Go dzieciach.

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do OOBE, to nie chcąc zanudzać własnymi doświadczeniami dzielę się dwoma linkami, gdzie znajdziecie to, o czym niestety osobiście się przekonałem. Zwracam się oczywiście tylko do szczerze szukających prawdy, a nie jedynie potwierdzenia z góry przyjętego założenia. Każdy widzi to, co chce widzieć więc o ile nie chcesz widzieć Prawdy, będziesz widział tylko potwierdzenia swoich własnych "prawd" i przekonań.

Do oglądania:
https://www.youtube.com/watch?v=l48LDrvmdIo
Do czytania:
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f= ... 47&v=f&v=f


Śr kwi 16, 2014 7:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
OOBE może być niebezpieczne. Nie mam przekonania, ale lepiej nie ryzykować. Jednak LD to po prostu odzyskanie świadomości podczas snu. Co może być groźnego w odzyskaniu świadomości? :?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz kwi 17, 2014 2:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Z tego co mi mówili ci, którzy trenowali świadome śnienie, oni to prowokowali. Nie chodziło więc o zdarzające się świadome sny, ale praca nad tym, by ich doświadczać.


Cz kwi 17, 2014 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Co za różnica czy zdarza się to spontanicznie czy w wyniku naszych ćwiczeń, skoro w posiadaniu świadomości nie ma niczego złego?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz kwi 17, 2014 4:00 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 6:19 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Boro napisał(a):
Co za różnica czy zdarza się to spontanicznie czy w wyniku naszych ćwiczeń, skoro w posiadaniu świadomości nie ma niczego złego?

Różnica jest taka, że gdy jest to spontaniczne to nie jest to twoja decyzja i o wiele łatwiej jest to po prostu odrzucić, albo zbyć machnięciem ręki. Natomiast gdy zaczynasz świadomie i dobrowolnie ćwiczyć, by tego doświadczać, to zupełnie co innego.

Nie chcę teoretyzować, więc powien na własnym przykładzie. Pierwszy świadomy sen pojawił się u mnie spontanicznie, tzn. w ogóle o to nie zabiegałem. Trwało to bardzo krótko, ale że na tamtym etapie życia byłem zafascynowany takimi rzeczami a i nie miałem twardego fundamentu, zacząłem czytać o tym i wchodzić w to.

Skończyło się na tym, że co jakiś czas mi się udawało, ale nigdy, powtarzam nigdy nie byłem świadomy na 100%.
To jest wg. mnie tylko ułuda świadomości, bo myślisz, że to ty decydujesz co chcesz robić, ale jak się krytycznie przypatrzysz, to tak nie jest. Czemu? Tyle, co sobie planowałem, czego nie będę robił w takim śnie, że szkoda gadać, ale gdy rzeczywiście miałem LD, to jedyne, co mnie interesowało, to prosto mówiąc wyuzdanie i seks.
Miałem raz przepiękny LD, gdzie szedłem w jakimś wspaniałym domu po schdzach, wszystko było maksymalnie realne - dotyk, zapachy, dźwięk - wszystko, a widoki świata zapierały dech w piersiach. To mnie zachęciło do trwania w tym syfie, co byo bardzo zmyślną sztuczką.

Oczywiście potem znowu wróciło to, co wcześniej, ale ciągle miałem nadzieję, że doświadcze znowu tak wspaniałego świata.
Wiesz co mnie otrzeźwiło? Jeden, krótki LD, ale treściwy i uważam że była to łaska Boża.

Tym razem miałem we śnie towarzysza i tak, jak "normalnie" miałem te 90% świadomości i "pełną" władzę nad ową rzeczywistością, tak tam byłem tylko gościem. Szedłem gdzieś za nim (w ogóle nie pamiętam jak wyglądał) i nie wiem czemu naszła mnie potrzeba, żebym się pomodlił. I co? Zacząłem chyba Ojcze Nasz, ale zanim doszedłem do połowy gościu się zawrócił, puścił głośno jakąś fajną, wyraźną muzykę (w LD wszystko co wyraźne jest fajne) i machnąwszy ręką odwrócił moją uwagę od tego, po czym sen się skończył.

Niby nic, ale wszystko stało się wtedy dla mnie jasne i nie miałem żadnych złudzeń (choć trzeźwo patrząc od razu było wiadome, że to nie jest dobre ani nawet neutralne).

To tyle z mojej strony odnośnie LD, ale ci, co chcą w to wchodzić i próbować to ich decyzja. To jest taka sama jak z dragami - jest super fajnie i żaden początkowy narkoman Ci tego nie będzie odradzał. Pytanie tylko czy aby na pewno rozsądnym jest pytanie się owych początkujących narkomanów, którzy jeszcze nie zdążyli doświadczyć konsekwencji? Wg. mnie rozsądek nakazuje słuchać raczej tych, co z narkotyków wyszli, ale każdy ma wolną wolę.

Co do OOBE, to wystarczająco jest o tym na stronach, do których linki dałem. Dodam tylko, że ścisły związek z LD i OOBE (to jedna i ta sama dziedzina) są wszelkie zabawy z naszą świadomością i podświadomością, w tym przesławny w niektórych kręgach program IDoser. Tak, niestety to cholerstwo tak miesza w mózgu, że masakra, a zarazem, co nieporównywalnie gorsze, miesza w duchu. Powiem tyle - nie muszę wierzyć w demony.


Cz kwi 17, 2014 9:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
@pitong

Nie bardzo rozumiem Twoją przestrogę. Spotkałeś we śnie jakiegoś gościa, który puścił Ci muzykę... No i co z tego wynikło, że był to dla Ciebie taki przełom?
To oczywista, że nie masz pełnej świadomości, bo mózg pracuje znacznie wolniej. Ale co w związku z tym? Ciągle nie widzę gdzie tu czyha jakieś zagrożenie. Jak świadomość może być czymś złym?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt kwi 18, 2014 2:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Co najmniej w manipulacji świadomością, podświadomością tkwi to zagrożenie. Wpływ na duchowość może tu być taki, że istnieje prawdopodobieństwo otwarcia furteczki dla złego, na pewno dzieje się tak w OOBE ( o ile dobrze pamiętam to jest również wejście w tzw. astral, a więc spotyka się tam jakieś byty).

Co jest złego w jedzeniu? Nic, ale obżarstwo to już grzech nieumiarkowania.
Co jest złego w tym, że człowiek posiada ciało? Nic, ale grozi zmysłowością i rozpustą.
Co jest złego w tym, że myślisz? Nic, pod warunkiem, że myślisz dobrze.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N maja 04, 2014 4:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Ewa Agnieszka napisał(a):
Co najmniej w manipulacji świadomością, podświadomością tkwi to zagrożenie.

Ciągle piszecie, że tkwi tutaj jakieś zagrożenie, ale jakoś nikt nie jest skory wyjaśnić jakie.
Co do OOBE się zgadzam, ale LD to nie to samo.
Ewa Agnieszka napisał(a):
Co jest złego w jedzeniu? Nic, ale obżarstwo to już grzech nieumiarkowania.
Co jest złego w tym, że człowiek posiada ciało? Nic, ale grozi zmysłowością i rozpustą.
Co jest złego w tym, że myślisz? Nic, pod warunkiem, że myślisz dobrze.

Są jednak takie rzeczy, jak miłość czy świadomość, których nigdy nie jest zbyt wiele.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N maja 04, 2014 8:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
A skąd wiesz ile z tych teorii współczesnych o podświadomości, świadomości, szczególnie w przypadku różnych takich praktyk, jest pomyłką? Poza tym znasz sposoby leczenia psyche, którą sobie możesz zwichnąć przez różne takie? Czym jest ta szczególna faza mózgu, czym jest sen? Ktoś to dogłębnie wyjaśnił? A skąd wiesz czy świadome śnienie nie wymknie się spod kontroli, tak jak na przykład tulpa, również podobno twór świadomości, podświadomości?
We śnie możesz doświadczyć i proroctw i zamętu diabelskiego. To raczej nie jest ta sfera życia poddana pod kontrolę człowieka. A może chęć panowania nad nią jest czymś podobnym do chęci nieumiarkowanego panowania nad rzeczywistością przyrodzoną, która to chęć również może prowadzić na manowce?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N maja 04, 2014 8:49 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 191 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL