Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:24 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Kościół a LD i OOBE 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Ewa Agnieszka napisał(a):
A to ciekawa koncepcja, że wróż, mag, który zasłania się podświadomością (nawet nie pamiętam czy magowie stosują tę argumentację), jest oszustem. Otóż nie jest ważne czy nadasz takiej działalności pozór naukowości, bo furtka dla szatana zostaje otwarta i tyle. Bioenergoterapeuta zasłania się energią (niby naturalną), a o skutkach duchowych czytywałam.

Zasłanianie się pozorem naukowości i naukowe podstawy to dwie zupełnie różne rzeczy. Co z tego, że magowie próbują zasłaniać się jakimiś pseudonaukowymi tezami skoro ich działalność polega na wykorzystywaniu mocy szatana (lub jakiejkolwiek inne, nadnaturalnej i niepochodzącej od Boga).
Świadomy sen nie wykorzystuje żadnych kosmicznych energii an nic podobnego. Fakt, że nie do końca coś zbadaliśmy nie sprawia, że to coś jest nadprzyrodzone.

Dlaczego Katolicy uznają za niebezpieczne wszystko czego nie lubią lub nie rozumieją?

Ps. kto to jest EA? :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pn cze 02, 2014 11:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Tak samo tworzenie Tulpy odbywa się z wykorzystaniem umysłu i nie ma nic wspólnego z koncepcją kosmicznych energii, więc można by rzec, że to rodzaj paranauki, a jak ktoś wyakcentuje tu sam umysł oraz jego nieodkryte możliwości, spokojnie można zasłaniać się tu również nauką.

Ponadto szatan w swej pierwotnej "wersji" to przecież dzieło Boga, nadal pozostaje stworzeniem Bożym, pomimo swego odłączenia i złości. Spokojnie możemy iść tym tropem i zapytać: czy dzieło Boże może być złe?
Tak to działa, kiedy nie uwzględni się wszystkich czynników, kiedy brak zrozumienia.

Dlaczego Katolicy uznają za niebezpieczne wszystko czego nie lubią lub nie rozumieją?

Tak samo może powiedzieć nastolatek o rodzicach, tylko ciekawa jestem, kto w tym przypadku więcej wie i rozumie - rodzic czy podrostek?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Wt cze 03, 2014 8:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Ewa Agnieszka napisał(a):
Tak samo tworzenie Tulpy odbywa się z wykorzystaniem umysłu i nie ma nic wspólnego z koncepcją kosmicznych energii

Na wikipedii znalazłem taką informację o Tulpie: Tulpa (Tibetan: སྤྲུལ་པ, Wylie: sprul-pa; Sanskrit: निर्मित nirmita[1] and निर्माण nirmāṇa;[2] "to build" or "to construct") also translated as "magical emanation",[3] "conjured thing" [4] and "phantom" [5] is a concept in mysticism of a being or object which is created through sheer spiritual or mental discipline alone. It is defined in Indian Buddhist texts as any unreal, illusory or mind created apparition. According to Alexandra David-Néel, tulpas are "magic formations generated by a powerful concentration of thought." It is a materialized thought that has taken physical form and is usually regarded as synonymous to a thoughtform.
Jak widać jest to Twór transcendentny. Nie ma nawet pozoru naukowości. Tak więc argument nietrafiony.
Ewa Agnieszka napisał(a):
Ponadto szatan w swej pierwotnej "wersji" to przecież dzieło Boga, nadal pozostaje stworzeniem Bożym, pomimo swego odłączenia i złości. Spokojnie możemy iść tym tropem i zapytać: czy dzieło Boże może być złe?
Tak to działa, kiedy nie uwzględni się wszystkich czynników, kiedy brak zrozumienia.

Dzieło nie może być złe, ale może stać się złe lub zostać wykorzystane w zły sposób. Przed takimi przypadkami przestrzega nas Biblia. Jakoś we fragmentach ostrzegających przed czarownicami i wróżkami nie znalazło się ostrzeżenie przed świadomością. Mimo iż LD występowało u ludzi od zawsze. Jak myślisz dlaczego? Może dlatego, że świadomość zawsze jest czyś dobrym? Podobnie jak miłość?

Cytuj:
Tak samo może powiedzieć nastolatek o rodzicach, tylko ciekawa jestem, kto w tym przypadku więcej wie i rozumie - rodzic czy podrostek?

Rozumiem, że w swojej analogii porównujesz Katolików do dojrzałych, mądrych i odpowiedzialnych rodziców a całą resztę do lekkomyślnych podrostków? Jeśli tak, to powstrzymam się od komentarza :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt cze 03, 2014 12:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Przed bioenergoterapią, reiki, energiami, itp - również nie ma bezpośredniego ostrzeżenia w Piśmie Św.
Świadomość nie jest złem, ale może do zła zaprowadzić. Miłość nie zawsze jest dobra, np. zakochanie się na zabój żonatej osoby w kimś trzecim.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Wt cze 03, 2014 1:26 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Ewa Agnieszka napisał(a):
Świadomość nie jest złem, ale może do zła zaprowadzić. Miłość nie zawsze jest dobra, np. zakochanie się na zabój żonatej osoby w kimś trzecim.


Co Ty pleciesz?
Zupełnie nie wiesz, o czym mówisz.
MIŁOŚĆ jest zawsze DOBRA to o czym Ty mówisz to nie miłość - może zauroczenie.






Pozdrawiam


Wt cze 03, 2014 2:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
W dzisiejszym pojęciowym bałaganie miłość można sobie dowolnie zdefiniować.
W innym wątku waląc nazwiskami, definiowałeś to jako pokorę, przy czym jesteś tu anonimowy i nikt nie byłby w stanie sprawdzić czy to co piszesz pokrywa się z prawdą. A nawet jeśli, to takie wyżycie się nic wspólnego z pokorą nie miało.

Wracamy do tematu :wink:

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Wt cze 03, 2014 3:15 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Ewa Agnieszka napisał(a):
W dzisiejszym pojęciowym bałaganie miłość można sobie dowolnie zdefiniować.
W innym wątku waląc nazwiskami, definiowałeś to jako pokorę, przy czym jesteś tu anonimowy i nikt nie byłby w stanie sprawdzić czy to co piszesz pokrywa się z prawdą. A nawet jeśli, to takie wyżycie się nic wspólnego z pokorą nie miało.

Wracamy do tematu :wink:


Ja nie mam do czego wracać. Nie wiesz co to jest pokora - to już potwierdziłaś kilka razy.
Teraz okazuje się, że nie wiesz co to miłość - ale pouczać nie przestajesz.
Poczytaj u Pawła w liście do Koryntian.



Pozdrawiam


Wt cze 03, 2014 3:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Ewa Agnieszka napisał(a):
Przed bioenergoterapią, reiki, energiami, itp - również nie ma bezpośredniego ostrzeżenia w Piśmie Św.

Owszem jest. Nie są wymienione z nazwy, ale jeśli uzdrowienie nie pochodzi od Boga ani nie jest spowodowane siłami przyrody opanowanymi przez człowieka to od kogo może pochodzić? Nie wiadomo... Dlatego lepiej się tym nie zajmować. Natomiast sen to sprawa całkowicie naturalna i dobra.
Cytuj:
Świadomość nie jest złem, ale może do zła zaprowadzić.

W jaki sposób konkretnie?
Ewa Agnieszka napisał(a):
Miłość nie zawsze jest dobra, np. zakochanie się na zabój żonatej osoby w kimś trzecim.

Mylisz miłość z pożądaniem. Pożądanie żony bliźniego jest złe, to prawda. Bóg nawet wprost tego zabrania. Jednak miłość (w rozumieniu agape) zawsze jest dobra.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt cze 03, 2014 3:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Gdzie jest w Piśmie Św. o bioenergoterapii?
Poza tym działalność złego nie ogranicza się do fałszywych uzdrowień, bo on ma wiele różnych możliwości ściągnięcia człowieka na niedobre ścieżki. Nie chce mi się teraz pisać, szukać w tematach para coś tam.

A w jaki sposób świadomość zaprowadziła różnych ludzi do rzeczywistości piekła? To nie była pełna świadomość, ale wciąż świadomość, dla Boga wystarczająca. Świadomości można użyć do zaplanowania zbrodni.

Czy nauka zmierzyła, zbadała i dokładnie określiła czym jest świadomość ludzka, czy wiemy o niej wszystko?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Wt cze 03, 2014 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Dla mnie Bóg jest jeden dla Indian ,Hindusów moja mama zawsze uczyła mnie ,że Bóg jest jeden ale różne są do niego drogi.Buddysc np jak mówi kościoł ich wiara jest bardzo niedoskonała oni np nie wierza w szatana ,aniołow.Jeśli chodzi o bioenegroteria jeszcze nie słyszałam aby diabeł komuś pomagał jego intencje sa zawsze zle przeczyłoby to jego naturze.Jeśli ktos ma dar uzdarwiania uwazam ,że moze byc to dar od Boga dlaczego nie.Bedeac tak radykalnym w sprawach religijni mozna zeswiowac i duzo swiruje bo w końcu nic nie mozna tylko zamknac sie w izdebce i sie modlic.

Ewa Agnieszka prowokuje ale może i robi dobra robote chociaz z Bogiem bym tez tego nie porównywała bo jak mozna robiac zle robic dobrze he.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt cze 03, 2014 5:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Cytuj:
Czy nauka zmierzyła, zbadała i dokładnie określiła czym jest świadomość ludzka, czy wiemy o niej wszystko?
Chodze do psychologa i tam mnie uswiadamiaja na wiele tematów czyzby tez stwierdzisz ,że dzielo szatana jak mowie zamknil sie w izdebce i módł sie cały dzień,bo po tym co piszesz wszystko jest złe oprócz przesadnej religinosci,a ucieczka przed zyciem nie jest grzechem do juz pod buddyzm zalatuje

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt cze 03, 2014 5:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Ewa Agnieszka napisał(a):
Gdzie jest w Piśmie Św. o bioenergoterapii?

Już napisałem, że nie jest wymieniona z nazwy. Nie jest natomiast jasne jakie i czyje moce za nią stoją. Być może są to moce konkretnie wymienione i nazwane w Piśmie. Lepiej nie ryzykować.
Ewa Agnieszka napisał(a):
A w jaki sposób świadomość zaprowadziła różnych ludzi do rzeczywistości piekła?

No nie wiem właśnie... Napisz w jaki, bo jestem niezmiernie ciekawy :-D
Ewa Agnieszka napisał(a):
Świadomości można użyć do zaplanowania zbrodni.

No tak, żeby w ogóle coś zaplanować trzeba być świadomym. Ale trzeba również oddychać. Czy to oznacza, że oddychanie prowadzi do zbrodni? Błąd formalny non sequitur Ewo Agnieszko :wink:
Ewa Agnieszka napisał(a):
Czy nauka zmierzyła, zbadała i dokładnie określiła czym jest świadomość ludzka, czy wiemy o niej wszystko?

Nie, podobnie jak nauka nie zmierzyła i nie zbadała dokładnie miłości :wink: Po raz kolejny non sequitur.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt cze 03, 2014 5:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Tu się masło maślane robi.
Piszesz: świadomość jest dobra.
Aby żyć, działać potrzebna jest świadomość. Nic nie uczyni ten, który, choć żyje, jest jak roślinka. Tak więc życie (świadome) można przeżyć w sposób dobry lub zły. Życie jako takie jest darem, świadomość również, ale to już od nas zależy co z tym zrobimy.
Jeśli źle używamy darów i jednocześnie mówimy, że przecież te dary są dobre, to chyba brakuje nam perspektywy, co?

Ty sobie śnij, Twoja sprawa, wchodzisz jednak w teren eksperymentalny, więc uczciwie to przyznaj. W epitafium będziesz miał podsumowanie, teraz na nie za wcześnie.

mindmonkey

Chyba nie służy Ci to forum, co? Może zajmij się tematami neutralnymi światopoglądowo, po co mieszasz sobie w głowie?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Wt cze 03, 2014 7:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Ewa Agnieszka napisał(a):
Ty sobie śnij, Twoja sprawa, wchodzisz jednak w teren eksperymentalny, więc uczciwie to przyznaj.

Temu akurat nie zaprzeczałem. Jednak znowu nic z tego nie wynika. Wszyscy pierwsi chrześcijanie wchodzili na teren eksperymentalny, nieprawdaż? :wink:
Ty za to przyznaj, że choć LD poprzez swoją "tajemniczość" może budzić obawy, nie ma żadnych podstaw aby uznać je za niebezpieczne.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt cze 03, 2014 8:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Są podstawy, nawet te racjonalne, ale nie tylko te.

Ponadto chrześcijaństwo trwa już dwa tysiące lat i przez ten czas mądrzy ludzie nauczyli się dość, by umieć wyciągać stosowne wnioski.

Tulpa to twór wyobraźni, świadomy sen również. Oba te twory/stany można tworzyć za pomocą (niby) siły umysłu, wiele więcej można.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Wt cze 03, 2014 10:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL