Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 11:00 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Kościół a LD i OOBE 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 27, 2010 4:04 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: okolice EPKK
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
merss napisał(a):
O ludzka naiwności... :(

Dokładnie tak samo reaguję, gdy ktoś mi opowiada o konieczności ochrzczenia dziecka na przykład... :)

_________________
W tej wypowiedzi prawdopodobnie użyłem nieco dosadnych wyrażeń, w których w mojej ocenie jest niestety sporo prawdy


Pn sty 21, 2013 10:00 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 13, 2013 3:31 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
bert04 napisał(a):
Cytuj:
Tak spotkalam w oobe mojego przewodnika.Czulam ,ze darzy mnie czysta przyjaznia...i wniosl ze soba przekaz,ze jest spoza Ziemi.
Chwile rozmawialismy...

Ale rogów i kopyt nie miał przypadkiem? :diabel:

Czemu od razu zakładasz, że opiekun jest szatanem? ;) Z wielu relacji wynika, że to przyjazna istota mogąca nam pomóc w świecie Astral. Czy szatan by tak robił? ;)

Cytuj:
do pozyskania tajemnych sił , by posługiwać się nimi i
osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu
zapewnienia mu zdrowia

A co to ma wspólnego z OOBE?

Czy ktoś kiedyś pytał się księdza o te sprawy?


Śr sty 23, 2013 6:52 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 02, 2012 7:48 am
Posty: 888
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
@perfect
Cytuj:
Czemu od razu zakładasz, że opiekun jest szatanem? ;) Z wielu relacji wynika, że to przyjazna istota mogąca nam pomóc w świecie Astral. Czy szatan by tak robił? ;)


No pewnie, że tak... Mało widzę wiesz na temat Ojca Kłamstwa, jeśli wydaje Ci się, że nie byłoby pierwszym czynem z jego strony jak tylko zaoferować Ci wszelką pomoc, dobroć i wsparcie podczas poznawania tej innej strony. Wieki mijają, a ludzie dalej dają się Lucjanowi robić we wszystkie strony :wink: .


Cz sty 24, 2013 1:41 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 13, 2013 3:31 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Tartaglia napisał(a):

No pewnie, że tak... Mało widzę wiesz na temat Ojca Kłamstwa, jeśli wydaje Ci się, że nie byłoby pierwszym czynem z jego strony jak tylko zaoferować Ci wszelką pomoc, dobroć i wsparcie podczas poznawania tej innej strony. Wieki mijają, a ludzie dalej dają się Lucjanowi robić we wszystkie strony :wink: .

Równie dobrze może być to nasz Anioł Stróż, który nas chroni w Astralu.
Zresztą z wielu relacji wynika, że Opiekun spełnia tylko nasze polecenia, nie słyszałem by kogoś on "wykiwał" i zrobił komuś szkodę:)


Cz sty 24, 2013 7:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Anioł Stróż?

A dlaczego nie Zły? Wiadomo w końcu, że Szatan może przybierać postać Anioła Światłości, by zwieść co bardziej nieroztropnych.
Znasz przypowieść o pannach roztropnych i nieroztropnych? Nieroztropność może nas drogo kosztować.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pt sty 25, 2013 9:31 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
perfect napisał(a):
Opiekun spełnia tylko nasze polecenia


To by właściwie wszystko wyjaśniało.
Oczywiście gdyby to była prawda, jednak to jest nieprawda.


Pt sty 25, 2013 9:36 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 13, 2013 3:31 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Cytuj:
A dlaczego nie Zły? Wiadomo w końcu, że Szatan może przybierać postać Anioła Światłości, by zwieść co bardziej nieroztropnych.

I w sumie tak możemy się pisać jeszcze dłuuuugo stosując formułkę "A dlaczego nie..." więc w sumie zakończmy na tym, że nie znamy natury Opiekunów. Mogą oni być:
1. Istotami zła(Szatan)
2. Istotami dobra(anioł, który ma nas chronić)
3. Istotami, które nie mieszczą się w tych dwóch pierwszych punktach(w końcu to Astral, nie wiadomo co tam się czai)
4. Wytwór naszej wyobraźni(tak jak cały Astral - ktoś już to sugerował).


Wt sty 29, 2013 11:38 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz maja 28, 2009 4:50 pm
Posty: 44
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Cytuj:
Jakies szczegoly jak to robisz?

Nie jest to trudne mi się udało jakoś po paru dniach od kiedy się dowiedziałem o oobe, chociaż są też osoby które męczą się miesiącami.
Imo najlepsza metoda to tzw ”4+1” poczytaj trochę.
Ogólnie najbardziej skuteczne(przynajmniej na mnie) są chyba metody Sugiera.

Cytuj:
do pozyskania tajemnych sił , by posługiwać się nimi i
osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu
zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z
cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej
wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu
człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów.


i jak się to ma do obe? obe nie jest ani żadną tajemną siłą, ani nie daje władzy nad innymi, ani nikomu nie szkodzi.

Cytuj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksterioryzacja
-> Krytyka naukowa eksperymentów Roberta Monero”

A może byś sam spróbował? :)
Dziwi mnie to że większość ludzi którzy wypowiadają się i udają że coś wiedzą, nigdy oobe nie spróbowała, a przeciez nie jest to nic trudnego.
O ile w przypadku osob wierzacych rozumiem obawy, o tyle w przypadku sceptykow tego nie rozumiem.

Cytuj:
Dokladnie to mnie nurtuje z punktu widzenia katolicyzmu.Pomijajac nawet osoby wyswiecone to przeciez znaczna grupa oobe doswiadcza spontanicznie.

Głównie podczas śmierci klinicznej, ale trudno nazwać to "spontanicznie".

Wcale nie, sam nie tak dawno miałem spontaniczne obe (tylko fatalne "dostrojenie" nie pozwoliło mi nawet nic zobaczyć :( ) :)

_________________
Obudź się Polsko!
Obrazek


Cz sty 31, 2013 7:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7276
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Ja bym się wystrzegał OOBE

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz sty 31, 2013 7:20 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
bert04 napisał(a):
Cytuj:
Tak spotkalam w oobe mojego przewodnika.Czulam ,ze darzy mnie czysta przyjaznia...i wniosl ze soba przekaz,ze jest spoza Ziemi.
Chwile rozmawialismy...

Ale rogów i kopyt nie miał przypadkiem? :diabel:

Ot taka gra rynkowa i zabawa w to, który idol jest słuszniejszy?
A jakieś dowody na słuszność "mojszego" idola ma ktoś? Bo ja mam taki Święty Patyk, który ma Prawdziwą Moc i jest Jedynym Stwórcą Wszystkiego i niech mi ktoś udowodni, że to nieprawda.
Są chętni?


Cz sty 31, 2013 8:46 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Opiekun się nami opiekuje, przewodnik udziela rad, Anioł Stróż chroni nas od złego. Ludzie źli usiłują pozbawić innych ludzi takiej pomocy, albo ją pokazać w krzywym zwierciadle.

Miałem w życiu i mam różnych przewodników, opiekunów i jestem im ogromnie wdzięczny za to, co dla mnie robili i robią. Jestem wdzięczny Aniołowi Stróżowi za Jego wielką, nieustanną pracę i wieloletnie nieprzerwane czuwanie przez całe moje życie. Dziękuję Bogu, że pozwolił im działać.


Cz sty 31, 2013 9:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7276
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
A po co "wychodzi z ciała" ? To jest raczej złudzenie bo takie wyjście pojawia się po zażyciu środków halucynogennych czy drażnieniu części mózgu prądem. Lepiej mieć prawdziwe wyjście zaczekając na śmierc, choć nikt nie wie jak będzie wyglądała, czy będzie wyjście czy też nagle będziemy w dniu końca świata?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz sty 31, 2013 9:44 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 13, 2013 3:31 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Cytuj:
Imo najlepsza metoda to tzw ”4+1” poczytaj trochę.

Ja słyszałem, że ta metoda jest dobra do osiągnięcia LD. Nawet ją kiedyś próbowałem ale sen okazał się silniejszy :)
Swoją drogą, podobno gdy jest się w LD to łatwo osiągnąć OOBE. Czy to prawda - nie wiem.

Cytuj:
Ogólnie najbardziej skuteczne(przynajmniej na mnie) są chyba metody Sugiera.

Wnioskuję, że miałeś już OOBE. Opiszesz swoją przygodę w Astralu?

Cytuj:
Ja bym się wystrzegał OOBE

A czemu :)

Cytuj:
A po co "wychodzi z ciała" ?

By zobaczyć coś, czego nawet wyobraźnia może nie podsunąć, by zwiedzić światy, by pogadać z Opiekunem - takie zastosowania póki co znalazłem :)


Pt lut 01, 2013 6:38 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
perfect napisał(a):
Cytuj:
A po co "wychodzi z ciała" ?

By zobaczyć coś, czego nawet wyobraźnia może nie podsunąć, by zwiedzić światy, by pogadać z Opiekunem - takie zastosowania póki co znalazłem :)


A nie wiesz, że świat astralny aż się roi od iluzji, które chętnie udają prawdę? Tak mogą omotać człowieka, ze wędruje śmiało szeroką drogą do upadku i do Piekła na wieki. Nie straszę tylko zwracam uwagę, że cel tak określony może prowadzić do grzechu i do ostatecznego upadku człowieka.

Ja rozmawiam z Opiekunem w każdej chwili, gdy tego potrzebuję, a On chce ze mną rozmawiać (zawsze chce, gdy proszę). Nie potrzeba mi do tego żadnego wychodzenia z ciała i błąkania się po astralu.


N lut 03, 2013 4:32 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 13, 2013 3:31 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół a LD i OOBE
Cytuj:
A nie wiesz, że świat astralny aż się roi od iluzji, które chętnie udają prawdę? Tak mogą omotać człowieka, ze wędruje śmiało szeroką drogą do upadku i do Piekła na wieki. Nie straszę tylko zwracam uwagę, że cel tak określony może prowadzić do grzechu i do ostatecznego upadku człowieka.

Zwiedzanie Astralu czy też rozmowa z Opiekunem może prowadzić do upadku? I o jakich iluzjach mówisz? Nie kojarzę z relacji "obenautyków", by jakieś istoty wpływały na nas i kierowały nas do grzechu(jeśli o to ci chodziło).


Pn lut 04, 2013 12:22 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL