Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 10, 2026 11:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Naród wybrany - przez kogo? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sty 27, 2021 11:49 pm
Posty: 1266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
"Zasłona grzechu" jest jednostronna. Bóg jest Wszechmogący i działa zawsze i wszędzie.


Wt lip 29, 2025 4:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 3:55 pm
Posty: 19090
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
WYbrana idzie w bluźnierstwa coraz dalej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 29, 2025 8:49 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 9:45 am
Posty: 1549
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
TS7 napisał(a):
"Zasłona grzechu" jest jednostronna. Bóg jest Wszechmogący i działa zawsze i wszędzie.

A skąd wnioski, że jednostronna?
Apostoł Paweł w Liście do Efezjan pisze:
2:1
I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze,
2:2
W których niegdyś chodziliście według modły tego świata, naśladując władcę, który rządzi w powietrzu, ducha, który teraz działa w synach opornych.
2:3
Wśród nich i my wszyscy żyliśmy niegdyś w pożądliwościach ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów, i byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni;

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lip 29, 2025 9:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 3:55 pm
Posty: 19090
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
Cytaty bez związku. Jak zawsze.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 29, 2025 9:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sty 27, 2021 11:49 pm
Posty: 1266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
Wybrana,

Bóg kocha wszystkich ludzi. Jest sprawiedliwy. Bez względu na rok, wiek czy millenium. Różne stosuje metody na różnych. Ale cały czas ma wszystko pod kontrolą. Jest Wszechmogący. Na sądzie ostatecznym ludzie staną przed Nim i ktoś mógłby zarzucić Bogu "To niesprawiedliwe. Dla nich Boże zszedłeś na Ziemię, oddałeś życie na krzyżu, dałeś Im Chrześcijaństwo. A my co dostaliśmy? Porzuciłeś Nas w rękach szatanów? Gdzie Twoja sprawiedliwość?"


Wt lip 29, 2025 10:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 9:45 am
Posty: 1549
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
TS7
Ty coś tu źle pojmujesz.
To człowiek wystąpił przeciwko Bogu i wszedł pod jurysdykcję mocy ciemności.
Więź z Bogiem została zerwana z winy człowieka, który otrzymał wolną wolę wyboru.
To Bóg przez swoją miłość i miłosierdzie wyciągnął rękę do człowieka i dał nam Zbawiciela.
Owszem Bóg przemawiał do ludzi przez Proroków ale tych co głosili prawdę Bożą - zabijano, bo ta prawda dla przywódców religijnych była nie wygodna.
Gdy przyszedł sam Bóg w osobie swojego wybranego Syna Jezusa, to również nie chcieli przyjąć prawdy Bożej, więc kto prowadził ten zakon kapłanów? Bóg nigdy nie żądał krwawych ofiar ani nie kazał zabijać, by zdobywać ziemskie profity.
Ziemskie królestwa również Jezusowi proponował szatan, by oddał mu pokłon.
Dlaczego szatan proponował ziemskie królestwa, jeżeli nie były by w jego władaniu.
Nikt mu tej władzy nie nadał, on ją przejął przez zwiedzenie dusz.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lip 30, 2025 6:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sty 27, 2021 11:49 pm
Posty: 1266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
Wybrana,

Cytuj:
Dlaczego szatan proponował ziemskie królestwa, jeżeli nie były by w jego władaniu.
Nikt mu tej władzy nie nadał, on ją przejął przez zwiedzenie dusz.


Bóg nie mógł szatana zatrzymać czy nie chciał?


Cz lip 31, 2025 7:54 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 3:15 pm
Posty: 7114
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
wybrana napisał(a):
Ziemskie królestwa również Jezusowi proponował szatan, by oddał mu pokłon.
Dlaczego szatan proponował ziemskie królestwa, jeżeli nie były by w jego władaniu.


Wybrana, czy jak ja powiem, że mam dla Ciebie super chatę, na Riverze, ze służbą, prywatnym samolotem (wraz z pilotem) i niewyczerpalnym zaopatrzeniem, tylko musisz dla mnie zrobić to czy tamto, to od razu mi uwierzysz? Czy moja propozycja jest w jakiś sposób wiarygodna?

Stawiasz problem na głowie, wierząc w oświadczenie szatana.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz lip 31, 2025 9:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 3:55 pm
Posty: 19090
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
wybrana napisał(a):
Owszem Bóg przemawiał do ludzi przez Proroków ale tych co głosili prawdę Bożą - zabijano, bo ta prawda dla przywódców religijnych była nie wygodna.
Czyli przez których? Bo żaden z proroków nie podzielał Twoich wymysłów.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 31, 2025 9:28 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 9:45 am
Posty: 1549
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Owszem Bóg przemawiał do ludzi przez Proroków ale tych co głosili prawdę Bożą - zabijano, bo ta prawda dla przywódców religijnych była nie wygodna.
Czyli przez których? Bo żaden z proroków nie podzielał Twoich wymysłów.

Jak mieli mówić jak nie chciano i słuchać i ich zabijano.
Jednak potwierdził to Jezus w Ewangelii Mateusza:
23:29
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30
I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31
A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32
Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz lip 31, 2025 10:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sty 27, 2021 11:49 pm
Posty: 1266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
Wybrana,

No to masz przemowę Boga do Ezechiela np.

Ezechiel 2/3
Rzekł On do mnie:
«Synu człowieczy, stań na nogi. Będę do ciebie mówił».
I wstąpił we mnie duch, <gdy do mnie mówił>, i postawił mnie na nogi; potem słuchałem Tego, który do mnie mówił. Powiedział mi:
«Synu człowieczy, posyłam cię do synów Izraela, do ludu buntowników, którzy Mi się sprzeciwili. Oni i przodkowie ich występowali przeciwko Mnie aż do dnia dzisiejszego. To ludzie o bezczelnych twarzach i zatwardziałych sercach; posyłam cię do nich, abyś im powiedział: Tak mówi Pan Bóg. A oni czy będą słuchać, czy też zaprzestaną - są bowiem ludem opornym - przecież będą wiedzieli, że prorok jest wśród nich. A ty, synu człowieczy, nie bój się ich ani się nie lękaj ich słów, nawet gdyby wokół ciebie były osty i ciernie i gdybyś się znalazł wśród skorpionów. Nie obawiaj się ich słów ani się nie lękaj ich twarzy, bo to lud oporny. Przekażesz im moje słowa: czy będą słuchać, czy też zaprzestaną, bo przecież są buntownikami. Ty więc, synu człowieczy, słuchaj tego, co ci powiem. Nie opieraj się, jak ten lud zbuntowany. Otwórz usta swoje i zjedz, co ci podam».
Popatrzyłem, a oto wyciągnięta była w moim kierunku ręka, w której był zwój księgi. Rozwinęła go przede mną; był zapisany z jednej i drugiej strony, a opisane w nim były narzekania, wzdychania i biadania.
A On rzekł do mnie:
«Synu człowieczy, zjedz to, co masz przed sobą. Zjedz ten zwój i idź przemawiać do Izraelitów!»
Otworzyłem więc usta, a On dał mi zjeść ów zwój, mówiąc do mnie:
«Synu człowieczy, nasyć żołądek i napełnij wnętrzności swoje tym zwojem, który ci podałem».
Zjadłem go, a w ustach moich był słodki jak miód.
Potem rzekł do mnie:
«Synu człowieczy, udaj się do domu Izraela i przemawiaj do nich moimi słowami. Jesteś bowiem posłany nie do ludu o mowie niezrozumiałej lub trudnym języku, ale do domu Izraela; nie do wielu narodów o niezrozumiałej mowie i o trudnym języku, których słów byś nie rozumiał. Chociaż gdybym cię do nich posłał, usłuchaliby ciebie. Jednakże dom Izraela nie zechce cię posłuchać, ponieważ i Mnie słuchać nie chce. Cały bowiem dom Izraela ma oporne czoło i zatwardziałe serce. Oto Ja uczyniłem twarz twoją odporną jak ich twarze i czoło twoje twardym jak ich czoła, dałem ci czoło jak diament, twardszy od krzemienia. Nie bój się ich, nie lękaj się ich oblicza, chociaż są ludem opornym». Wreszcie powiedział mi:
«Synu człowieczy, weź sobie do serca wszystkie słowa, które wyrzekłem do ciebie, i przyjmij je do swoich uszu! Udasz się do zesłańców, do twoich rodaków i powiesz im: Tak mówi Pan Bóg, czy będą słuchać, czy też nie».


Cz lip 31, 2025 10:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 9:45 am
Posty: 1549
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
TS7
Przeglądając internet widzimy jak wiele jest nowych proroków I nie wspominając o oddziałach psychiatrycznych.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz lip 31, 2025 1:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sty 27, 2021 11:49 pm
Posty: 1266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
Czyli nie uznajesz, że te słowa cytowane wypowiedział Bóg?


Cz lip 31, 2025 2:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 3:55 pm
Posty: 19090
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Owszem Bóg przemawiał do ludzi przez Proroków ale tych co głosili prawdę Bożą - zabijano, bo ta prawda dla przywódców religijnych była nie wygodna.
Czyli przez których? Bo żaden z proroków nie podzielał Twoich wymysłów.

Jak mieli mówić jak nie chciano i słuchać i ich zabijano..
  1. Nie o to pytałem - pytałem, którzy to niby byli, co te bzdety opowiadali?
  2. To prorok to ktoś taki, kto - jak ktoś mu zagrozi, to milczy?

Jak ktoś musi wyrzucać wciąż nowe fragmenty Biblii, w miarę, jak mu (w tym wypadku jej) pokazują, że to co opowiada kłóci się z Biblią, to sprawa jest jasna: opowiada dyrdymały.
Szkoda jednak, że przy tym bluźnisz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 31, 2025 4:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 9:45 am
Posty: 1549
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Naród wybrany - przez kogo?
TS7 napisał(a):
Czyli nie uznajesz, że te słowa cytowane wypowiedział Bóg?

Nie, nie uznaję.
Treść Starego Testamentu pokazuje nam koncepcję rozwoju poznawania Boga.
Bóg objawił ludziom prawdę o sobie przez swojego wybranego Syna - Jezusa.
Jezus przyszedł na świat, by wydać świadectwo prawdy.
Prawda ta daje nam wyzwolenie z mocy zła.
Jest to prawda Objawiona przez samego Boga.
Prawdziwych Proroków nie słuchano i mordowano ich.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N sie 03, 2025 10:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL