Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 136  Następna strona
 Ciekawe wypowiedzi z forum 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 7:05 pm
Posty: 744
Lokalizacja: ze świata żywych
Odpowiedz z cytatem
Post 
to po prostu ja ;) napisał(a):
poczucie własności typowe dla samca płci męskiej

:ok:

_________________
...absterget Deus omnem lacrimam ab oculis!


Pn mar 12, 2007 7:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post 
"Ale takie piękno może być zwodnicze bo malowała je ludzka ręka i ludzkie oko."

NOR najwyrazniej preferuje artystow z Marsa.


Śr mar 14, 2007 2:17 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 4:38 pm
Posty: 83
Odpowiedz z cytatem
Post 
robaczek2 napisał(a):
"Ale takie piękno może być zwodnicze bo malowała je ludzka ręka i ludzkie oko."

NOR najwyrazniej preferuje artystow z Marsa.



Pochwal się kiedy ostatnio byłeś na audiencji u najważniejszego .


Pt mar 16, 2007 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ring to gdzie indziej.

_________________
Cor unum et anima una :)


Pt mar 16, 2007 11:33 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 4:38 pm
Posty: 83
Odpowiedz z cytatem
Post 
(ciach - offtop)


Pt mar 16, 2007 11:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 11:06 am
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Odpowiedz z cytatem
Post wypowiedź arcy ciekawa...
Kira napisał(a):
(...) Niedawno napisałam na blogu: "Może to zabrzmi cynicznie, ale wcale mnie nie martwi, że Polska wymiera. Wręcz przeciwnie. Marzę o tym, by za dwadzieścia lat granice naszego zredukowanego liczebnie (jak mu wróżę) kraju otwarły się dla setek tysięcy imigrantów, pragnących u nas żyć i pracować. Solidny zastrzyk świeżej krwi będzie dla tego narodu ratunkiem przed totalnym skretynieniem."
Kira, a byłaś Ty w żciu swoim za którąkolwiek granicą? Skąd Ci się to bierze, że niby dookoła raj, a u nas deblie?
Rusz swoje wdzięki, pojedź i zobacz trochę świata - odrazu będziesz inaczej gadała. 8)


N mar 18, 2007 7:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 7:05 pm
Posty: 744
Lokalizacja: ze świata żywych
Odpowiedz z cytatem
Post 
a Ty sie az tak zrazilas mentalnoscia obcokrajowcow?

_________________
...absterget Deus omnem lacrimam ab oculis!


N mar 18, 2007 8:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 11:06 am
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Odpowiedz z cytatem
Post 
gabrysia napisał(a):
a Ty sie az tak zrazilas mentalnoscia obcokrajowcow?
nie, po prostu każdy ma swoje wady i to normalne, jak się więcej zobaczy, można nabrać większego dystansu i toleracji nie polegającej wyłącznie na pustych deklaracjach. Ludzie są różni - i każdy jest potrzebny!

Jak ktoś uważa Polaków za debili to proponuję pojechać do Holandii (na uczelni w Wageningen, niedaleko sławnego Arnhem) i spróbować zapisać się na kurs rysunku. Będzie taka rozmowa:
-skąd jesteś?
-Z Polski.
-To po co chcesz iść na kurs rysunku? wszyscy Polacy umieją rysować, nie potrzebujesz kursu...

Polecam też Szwecję. Szwedzi nie są głupi, ale mają zauważalne problemy z rozumieniem mapy. Można w urzędzie powiatowym (czy jak go zwał) dostać mapę, na której rzeka płynie pod górę (jak się spytać, czy to jest dobrze, trochę się dziwią, ale jak potem sprawdzą - poprawią i dadzą mapę z rzeką płynącą zgodnie z prawami grawitacji) i z krzyżującymi się granicami własności, a w dodatku bez "legendy". Można też dostać plan budynku, z nieznanych przyczyn "przemilczający" istnienie "balkonu" długości około 11 metrów! Nie wiem jak można zaprojektować trzykondygnacyjny budynek bez ścisłego trzymania się projektu ... a może oni najpierw budują, a potem do wybudowanego "dorabiają" projekt? Budynek stoi w mieście Halmstadt, nad rzeką Nissan, koło starego portu (przy samym ujściu rzeki do morza) i mieści się w nim menażeria. Może przez to, że to zabytek - stare plany uległy zniszczeniu, a nowe - nie wiedzieć czemu nie odzwierciedlają rzeczywistości?

Pouczające są także rozmowy z Amerykanami, którzy nagminnie sądzą, że Warszawa leży w Rosji, a jak się im przedstawi kogoś z Czech, to myślą, że o jakieś żarty (Czechy? Jakto? Nie ma takiego kraju!).

Jak ktoś ma konpleksy, że Polacy spóźniją się, nie dotrzymują słowa ... zapraszam do pięknej Hiszpanii, można się odstresować!

Podróże kształcą.
Pozdrawiam


N mar 18, 2007 9:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wypowiedź arcy ciekawa...
Ola T. napisał(a):
Kira napisał(a):
(...) Niedawno napisałam na blogu: "Może to zabrzmi cynicznie, ale wcale mnie nie martwi, że Polska wymiera. Wręcz przeciwnie. Marzę o tym, by za dwadzieścia lat granice naszego zredukowanego liczebnie (jak mu wróżę) kraju otwarły się dla setek tysięcy imigrantów, pragnących u nas żyć i pracować. Solidny zastrzyk świeżej krwi będzie dla tego narodu ratunkiem przed totalnym skretynieniem."
Kira, a byłaś Ty w żciu swoim za którąkolwiek granicą? Skąd Ci się to bierze, że niby dookoła raj, a u nas deblie?
Rusz swoje wdzięki, pojedź i zobacz trochę świata - odrazu będziesz inaczej gadała. 8)


Kochana OLU, życzę Ci, abyś pojęła kiedyś, że nie da się poznać ani swojego kraju ani cudzego podróżując - no chyba że jesteś nastawiona na badanie danej kultury i robisz to bardzo długo.
Swoją wiedzę o zwyczajach innych ludzi czerpię z TV (wierz mi, są wartościowe programy, nie tylko sieczka, trzeba mieć jednak dostep do kablówki), Netu (prasa), no i samej prasy. To jest poznanie ogólne - ktoś bada jakieś zjawisko ileś tam lat i je opisuje. A nasze osobiste poznanie to poznanie szczegółowe.


N mar 18, 2007 9:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ha ha! Ja np. mogłabym wysnuć z własnych doświadczeń, że wszyscy Anglicy są mili i uprzejmi. :lol: Ale studenci, którzy pracowali w Londynie, mają czasem inne doświadczenia. Różne! Nie należy uogólniać.

Dodam, że nie wszystkich Polaków uważam za kretynów. 8)


N mar 18, 2007 9:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 11:06 am
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wypowiedź arcy ciekawa...
Kira napisał(a):
(...) Kochana OLU, życzę Ci, abyś pojęła kiedyś, że nie da się poznać ani swojego kraju ani cudzego podróżując - no chyba że jesteś nastawiona na badanie danej kultury i robisz to bardzo długo.
Wszystko ładnie, tylko że Ty, nie wyściubiając nosa stąd, więc mając całe życie na szczegółowe obserwacje - mało wiesz o Polsce i Polakach... publicznie się ośmieszasz powtarzając hasła hitlera (być może robisz to nieświadomie, znaczy się, może nie wiesz, że ktoś przed Tobą próbował ustalić ilu Słowian - w tym Polaków poowinno zostać żywych).

Powtarzam: podróże kształcą.

Kira napisał(a):
Swoją wiedzę o zwyczajach innych ludzi czerpię z TV (wierz mi, są wartościowe programy, nie tylko sieczka, trzeba mieć jednak dostep do kablówki), Netu (prasa), no i samej prasy. To jest poznanie ogólne - ktoś bada jakieś zjawisko ileś tam lat i je opisuje. A nasze osobiste poznanie to poznanie szczegółowe.
dobra, dobra, w tv i w internecie nie mogą powiedzieć i pokazać wszystkiego, bo nie starcza na to "czasu antenowego" i cierpliwości odbiorców. W tv nie zobaczysz mapy z rzeką płynącą pod górę... ale nie ma sensu o tym dalej, bo przed chwilą sama napisałaś w końcu, że jednak - nie należy uogólniać (to już krok w kierunku tolerancji!)


N mar 18, 2007 9:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wypowiedź arcy ciekawa...
Ola T. napisał(a):
Kira napisał(a):
(...) Kochana OLU, życzę Ci, abyś pojęła kiedyś, że nie da się poznać ani swojego kraju ani cudzego podróżując - no chyba że jesteś nastawiona na badanie danej kultury i robisz to bardzo długo.
Wszystko ładnie, tylko że Ty, nie wyściubiając nosa stąd, więc mając całe życie na szczegółowe obserwacje - mało wiesz o Polsce i Polakach...


Coś mi się zdaje, że wiem więcej od Ciebie. :mrgreen: Z mediów nie wyłania się zbyt dobry obraz naszej nacji. A Ty go potwierdzasz.


Cytuj:
publicznie się ośmieszasz powtarzając hasła hitlera


Jeśłi się ośmiezam przed takimi jak Ty, to trudno. Nie szukam poklasku wśród byle kogo. Jak już napisałam, dobrze, że kraj wymiera - wszystko lepsze niż ludzie, którzy głoszą takie poglądy jak Ty.
Ale Ty z kolei też się chyba nie przejmujesz tym, że się przede mną kompromitujesz. Może jeszcze porównasz do niego każdego przeciwnika palenia i wegeterianina? ;/
Ja zresztą nie zabraniam nikomu się rozmnażać. Proszę bardzo. Z tym że niż demograficzny jest faktem, a nie złudzeniem. Skąd o tym wiem? Z prasy, z TV. :twisted:


Cytuj:
Powtarzam: podróże kształcą.


Hmmm, poczekam, aż mi to napisze ktoś, kto naprawdę dużo wie o świecie i o ludziach.


Cytuj:
dobra, dobra, w tv i w internecie nie mogą powiedzieć i pokazać wszystkiego, bo nie starcza na to "czasu antenowego" i cierpliwości odbiorców.


Ale dają obraz ogólny, który jest wartościowszy od szczegółowego, jeśli chodzi o wyrabianie sobie poglądów na temat nacji. :sciana:


N mar 18, 2007 10:29 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
A tak w ogóle, OLU, to prosiłabym, żebyś nie wypowiadała się na tematy, o których nie wiesz więcej niż ja, tak jakbyś była ekspertem. Wchodzą w to, oprócz kwestii podobieństwa do Hitlera: macierzyństwo, stosunek ludzi do zwierząt ( :) ), inni ludzie. No właśnie... I tolerancja. Mało masz z nią wspólnego. Więcej pokory życzę. Wyrażać swoje poglądy to jedno, a traktować je jak argumenty nie do odparcia - drugie. Jeśli przeszkadza Ci, że nie szanuję Polaków, to zastanów się, dlaczego można ich szanować.


N mar 18, 2007 10:34 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
[quote=Aga Agness"]Muszę Wam powiedzieć, że to forum jest inwigilowane cały czas przez satanistów. Mają oni tutaj pełną swobodę wypowiedzi i swojej agitacji także. [/quote]

:o

_________________
Mężczyzno! Twoja erekcja - dobrem narodu!


Pn mar 19, 2007 9:42 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 28, 2006 3:53 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Olsztyn
Odpowiedz z cytatem
Post 
1KOR13 napisał(a):
PiS, bo jest to jedyna partia, która wykazuje wolę faktycznego zmienienia Polski na lepsze.


:lol:


Pn mar 19, 2007 10:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 136  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL