Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 222  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Do Pana Barneya odnośnie ostatniego wpisu witoldm
12/1 Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych...1. 4 Różne są dary łaski... 6 różne są wreszcie działania... 8 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości2 słowa, drugiemu umiejętność poznawania..., 9 innemu jeszcze dar wiary3 w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, 10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo4, innemu rozpoznawanie duchów4, innemu dar języków4 i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków4. 11 Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.
...
28 I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. 29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? 31 Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.


Cz sty 06, 2022 1:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Pewnie coś masz na myśli, ale ja nie widzę związku.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 06, 2022 2:24 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Czyli tak jak myślałem.


Cz sty 06, 2022 3:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Aquarius napisał(a):
Czyli tak jak myślałem.
Marna zagrywka.
WIdać nie potrafisz wytłumaczyć związku...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 06, 2022 4:33 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Aquarius. Przejrzałam trzy ostatnie strony twoich postów (ze zbiorówki). Doliczyłam się 16 postów ad personam i trochę śmieciowych. Niewiele zostało merytorycznych. Wchodzisz na forum, by coś odreagować i musisz wdawać się/inicjować przepychanki personalne?
Nie chodzi o odpowiedź. To nieformalne ostrzeżenie. Zauważam, że masz niewątpliwą przyjemność skłócania ludzi. Jeśli pomagasz to jak kobieta, która chcąc pomóc mężczyznom weszła sama w prostytucję. Barney problem Witolda rozpoznał. Potrafi więc dobrać adekwatne narzędzie. Ty nie rozpoznałeś, ale pomagasz jak owa kobieta....


Cz sty 06, 2022 4:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Barney napisał(a):
Aquarius napisał(a):
Czyli tak jak myślałem.
Marna zagrywka.
WIdać nie potrafisz wytłumaczyć związku...

Pewnie chodziło o to ze witoldm ma dar pisanie z błędami i jak ktoś mu zwraca uwagę to reaguje impertynencko. Ktoś jest nauczyciele. A drugi jest mądrala.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz sty 06, 2022 4:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Barney
"ni'ul kame tskxe"
merss
że też Ci się chciało


Cz sty 06, 2022 4:57 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Dzięki za te wszystkie persona. Dzięki za doradę Berny. Wiem czym kieruje się specjalista lekarz, więc bez twych porad, bym się udał do niego. Lecz to ja podejmuję decyzje w swej sprawie, nikt inny z tego forum też. Więc ośmieszacie siebie i to kogo reprezentujecie. Co do proroctw. Temat tabu i niby ma taki pozostać. Nikt nie sprawdzi tego na forum, bo zgraja się na niego rzuci. To chciałem wizualnie unaocznić tym, co próbują coś zrozumieć z wiary w Boga.
Mam jedną ( jedyną ) wobec tego radę. Zostawcie ich samymi sobie. Niech żyją w swoim. Myśląc że idą jedynie słuszną drogą. Ja przynajmniej to co mówię, tak robię. Zostawiłem już wielu pyszałków samym sobie, nie będę nawet pisał jak skończyli. Bo tak jak na to zasłużyli. To jedyne wyjście i zarazem najbezpieczniejsze dla nas. Nie chcą niczego pogłębiać ( doświadczać praktykować, sprawdzać w dyskusjach ) ich sprawa. Miał ktoś rację na tym forum, gdy dosyć dawno napisał. Że w wierze wierzący rozwiązują tyle samo problemów, ile ich sami stworzą. Poniewarz to wszystko wciąga i takie ma być. Taka jest ogólna wiara. Niatomiast to co lepsze dla was, sami to wiecie. Bo tym żyjecie i to was dotyczy i dotyka. Uzdrowienie nie polega na czarowaniu słowem w niskończoność, by mieć w tym zajęcie. A polega na usunięciu problemu na zawsze. Oni nigdy wam tego nie zapewnią. To końcowe wyniki mych badań, nad tego typu postawami ludzi. Jest im ze swym kłamstwem dobrze. Nigdy z tego nie zrezygnują. Szkoda tylko że wmieszali w to Boga. Zaczynają już tonować swe wypowiedzi. Że już Bóg nie jest tak wszechstronnie wielki. O to wiele razy zagadywałem, chcąc poznać ich myślenie.

Tak to jest jak obca kultura jest Polakom sprzedawana, jako jedynie słuszną. Pytasz o coś, to ci tego nasmarują do przesady. Tak jak chodzisz po targu i nie wiesz co i do czego to coś służy. To wychodzisz. Z targu z tym czymś słono zpłaciwszy. A potem myślisz po co ci to było. Tak to psełdo ludzie robią z innymi co chcą. I jeszcze chwały za to się domagają. Istna targowica, nie pierwszy raz w Polsce. Gdyby wierzyli że Bóg istnieje chociaż. Nigdy by tego, innym ludziom nie robili. Natomiast ten kto wiarę w Boga wymyśla wie co wymyślił. Wie że taki Bóg nie istnieje. Może więc dowolnie uwodzić inmych, tak jak w powyższych wpisach. Dobrze że przychodzi na to kres.

By mnie nikt źle nie rozumiał. Nie walczę z niczym i o nic. Sprawdzałem tylko czy wierząc w Boga, można u podobnie wierzących, liczyć na jakieś w swym życiu wsparcie. W deklaracjach i owszem. A praktyce w niewielu sytuacjach. A w teorji tu na forum. Wychodzisz z tego forum, z przypiętą łatką nadającego się do leczenia u psychiatry. Ciekawy ten są ostateczny, niektórych wierzących z tego forum. Na ten sąd naciskałem, więc go mam. Nie mam o niego pretensji. Ale widzicie do czego to zmierza, jak koś tylko z dobrej woli chce innym pomóc. Odwzajemnią się jemu jak Chrystusowi. Nie piszę że bezpośrednio zabiją. Bo tego już prawnie nie wolno. Lecz zmęczą posądzeniami, co jest też morderstwrm. A że piszą to niby w imię Kościoła, ( forum to nie Kościół ) przynajmniej póki co. To czują się w swym bezkarni. Do czasu! Bez tej bezkarności ( świętokrowia ), pewnie by im to tak nie wyszło. No cóż, lepiej jest to sprawdzić wirtualnie na forum. Zanim ktoś się zaangażuje w podobne temu tematy. By nie podnosić puźniej larum, że to nie tak miało być. Wdrażetki od początku do końca tego świata. Wyrwać najlepsze jednostki rodzinom, omanić, wykożystać do końca. A potem nadać jakiś tytuł, osobie w grobie do niczego nie potrzebny.
Nie wiedzałem że kłamstwo ma tak wielką moc. Że ulegają jemu wszyscy. A tylko niewielu się z niego otrząsa.

Ja co nie wiem to sprawdzam. Komuś to z pewnością coś wyjaśni. A sprzeciwy nie są mi do niczego potrzebne. Owoce oszustw globalnych, mają globalne rozpadu konsekwencje. Tak jak syn, córka dający się oszukać. Że inni dadzą im więcej niż rodzic, a rozpada się poprzez to wszystko to, co z rodziną ich wiąże. Zdradzają rodzinę. Pozostaje tylko takim nawiedzeńcom sznur. Widziałem tego wiele przykładów w realu. Oby było tego jak najmniej. Ale co tu znaczy moje słowo? Nic! Już dawno Yarpen mi tak na me pisanie odpowiedział. Że kogo to obchidzi co piszę. Liczyłem na to, że dobro wymaga pisania o złu, by to ostatnie nie zaistniało.
Niestety, wolą to, że pisze się o zyskach, nie podając strat. Tak było u Ruskich w wojnę. Zdradzili oni to co poprzez wiarę wielu czyni. Więc są za to cały czas piętnowani. Choć są i inne powody, to są pod ich płaszczem i te ukryte.

A było tak. Na wojnie jak kto nie wie, przekazał mi to mój ojciec. Ruscy propagandą wobec żołnieży, że jak zginie, to na trzeci dzień zmartwychwstanie. Spowodowali, że do Niemieckich okopuw poprzez stertę trupów. Dostawało się tyle Ruskich żołnieży. Że Niemcom brakowało amunicji do walki. I czy chcieli czy nie, musieli ulec i się poddać. To wiedział z pierwszej ręki. Bo był niewolnikiem wojskowym. U bałora Niemieckiego. A ci dostawali opisy swych synów, będących na urlopie z frontu. Nie w nagrodę, lecz z powodu ran, ten urlop. Wiedząc to ja, nigdy nie zapomniałem o tym. Zwłaszcza że wszystko to zarówno to z opisu, jak i to że Niemcy wykorzystali podbitych do pracy na ich rozwój. Nigdy nie rozliczywszy się z tego. Przynajmniej w prawdzie do końca. A tylko paru mocarzom tego świata, jakieś zadośćuczynienia dali.
To opis prawdy ostatnich dziejów. Tu nawet Polski Kościół wlazł Niemcom po wojnie w tyłek. Że sobie niefrasobliwie oficjalnie uznał. Przebaczamy wam Niemcom i prosimy was o przebaczenie. Przebaczenie w owym czasie, wiemy o tym teraz. Było po prostu zrzeczeniem się należnych i ratujących życie rodzinom poszkodowanych przez Niemców, w tym i mjej rodzinie. Bo takie to realne są konsekwencje. Ojciec umarł w 61 roku swego życia, zostawjając mnie jako wtedy jedyny żywiciel rodziny. Dzisiaj uznany by był za kowidowca. A to powojenny spadek, gruźlica płóc. Wieloletnie leczenia skończyły się zgonem i to w szpitalu. Nie dobił mnie ten zgon. Bo po 5 letniej jego chorobie wielu odleżynach, wiadmo że to rany. Używając ozonatora do inchalacji płóc by w ogóle złapać oddech. Jęcząc z bólu. ( Nie wiem po co ja to opowiadam robotom nie ludziom. ).
Bez środków finansowych na leczenie i życie, sam stracił wiarę w sens swego życia. Takie dostał podziękowanie za to że byl czlowiekiem, nie słyszałem nawet by się ktoś na niego skarżył. Jeśli Niemcom to wisiało, to się nie dziwię. Nie po to rozpoczyna się wojny, by na nich stracić. Lecz to że państwo Polskie uznało, pewnie za Kościołem po jego wymienionej decyzji. Że też nie ma obowiązku pomóc swym byłym żołnieżom w potrzebie i to tragicznej. Choć to jest obowiązek każdego bez wyjątku państwa.

Tu z oskarżenia prywatnego, przegrało by nasze państwo z każdym obywatelem, gdyby ten podał do sądu w Strasburgu go za brak reakcji wspierania ofiar wojny swych żołnieży. Wie o tym rząd Polski, a najpierw hierarchowie Kościelni. Nie było reakcji i jak znam życie nie będzie. By to zatuszować wywołano rebelie Solidarnościowe. Które ukurat pogrążyły już moją założoną rodzinę. Ściślej mnie w próbie dorobienia się możliwości do życia i pracy. Dla oszustów środki były i są. Że są to mam prosty przykład. Ja teraz mam tylko 1111zł emerytury.
Oszusi nie uzupełnili dokumentów. Nawet tego co wypracowsłem nie mam. Nie mówiąc już o latach młodzieńczych że żywiąc swą rodzinę, chorą matkę. Jeszcze angażowałem się w sprawy publiczne, wydając na to część swych dochodów nie za wielkich. Oczywiście widziałem co się dzieje. Próbowałem to ogarnąć. Pytając o sprawy szemrane. Wyleciałem wtedy z Gminnej Rady. Bo się zlękli oszuści że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.
A pyskacze ( nie mylić z działaczami Solidarności ). Nie tylko że mając już 2500 emerytury i pełne portfele z pełnym dorobkiem rodzinnym. Dostają obecnie jeszcze dodatkowe 1000 zł. Nie narzekam, rok temu, by oszczędzić na prądzie. Sam za nieduże pieniądze, zamontowałem instalację fotowoltaiczną. W tym roku wiatrak na prąd. Wszystko to samodzielnie znosząc bóle po dźwiganiu samodzielnym ciężkich rur. Mam przepuklinę, co świadczy że dźwigałem krzyż za wielki. Wciskałem sobie gulę, by mi za dużo nie wystawała. I też się tym nie uskarżam. Daję tylko świadectwo prawdzie. Mało mi dano, nirwiele się po mnie już spodziewać nikt nie może, nawet jakby konał. Czy mój ojciec dostał pomoc, gdy jego zmarnowane zdrowie, nie z jego winy , wymagało tego? Czy dostałem pomoc ja, licząc na to że pomogą mi się podnieść do przeciętnego poziomu życia swego i swej rodziny? Oszczędzać umiem i udało mi się przeżyć. Mało tego w jakimś sensie dotrzymuję kroków innym ( nie bogatym ). A nawet niektórzy bogaci zazdroszczą mi, nie wiem czego. Nie pytam ich to sprawa.

Lecz że tu na forum pod płaszczem wiary w Boga. Ludzie zupełnie nie znający życia, a tylko wyuczeni przez innych, widzą w moich dociekaniach chorobę fizyczną. To bez wiedzy o innych, bym nie uwierzył. Wiem że są życiowymi analfabetami. Czytam to forum.
To o pomstę do nieba woła. Jak wam tak dobrze, w tym jak jest. To siedźcie cicho, bo stracicie nawet to co macie. To pomimo waszej winy ( po Chrześcijańsku )wybaczam wam. Lecz wiem że nie ja mam mścić się na winnych. Zrobi to kto inny. Byle by was to nie dosięgło. Bo tych w realu już wielu spotkało to na czym zasłużyli sobie sami. Jak by samo ich życie miało mało problemów. Tak każdy je ma, także winowajcy. Lecz czemu jeszcze pogłębiać swą dolę o swe winy? Komu to służy w dobru? Nikomu! Więc czy jest sens kierować się wiarą w Boga, jako płaszczem dla swego populistycznego życia? Takiej wiary w Boga nigdy nie było i nie będzie. A jeśli będzie powszechnie taką, to nic nie uratuje takiej ludzkości jako całość. Przeżyją tylko oszczędni, dla których pieniąc i jego obwarowania się nie liczą. A znjący życie, by sobie samodzielnie z nim poradzić.

Piszę to tylko z troski o to, że nie ma sensu niszczyć sobie i innym życia. Zwłaszcza że każde bez wyjątku życie, daje niebywale wielki użytek ( choć trudny do wymierzenia ) dla pozostałych.
Ale jak chcecie, to czekajcie aż przyjdzie Bóg i zrobi niezbędne porządki. Będzie na dyskusje o jej formie już za puźno. Żadne argumenty nie będą miały znaczenia. Nie piszę że wszystko to bezpośrednia wina każdego z was. By puki co, pomyśleć o tym co ja jeszcze mogę zrobić. Ja daję świadectwo prawdzie. Co wy uczynicie z tym, nie moja to sprawa. Na więcej ode mnie nie liczcie. Bo i tak przekroczyłem limit mjej wytrzyałości na przeciwności tego świata.
Acha kłamstwem się nie zajmuję. To domena kłamców, oni muszą neutralizować skutki kłamstw. O ile to jest wszystko możliwe. Tego nie wiem i nie chcę znać.

To tylko trochę z mej bioografii. By nie pisać w próżno i nie wykręcać się kimś konkretnie. W dodatku bez realnego rozeznania winy. Tego nikt nie ma. A dlatego że komuś się we łbie pokręciło. I ustanowił kłamstwo jako partnera prawdy kiedyś w przeszłości. Teraz jemu to wisi. A my mamy pasztet zamiast harmoni prawdy w naszy życiu. I co mam w takim układzie świętować? Rozpad? Na dodatek nie jest to spuścizną naszych ojców. Jest koń trojański, podesłany nam kiedyś przez Niemców. Czemu to oni zrobili coś zupełnie innego od tego, co nam do wierzenia przynieśli? Pewnie i słusznie wiedzieli jako sąsiedzi o naszej naiwności. Nie neguję sensu wiary i Kościoła. Bo temu można zawsze nadać lepszy sens. Neguję natomiast działanie ludzi jako nadprzyrodzone, nie do odmiany i przemiany. Bo tak każdy złodziej okrada innego i jeszcze każe się tłumaczyć okradzionemu, czemu ten się dał okraść. To niby perpetum mobile oszustwa. Czemu na to niby perpetum mobile ludzie się nadal nabierają? Bo są też złodziejami. Aż tyle nas takimi jest, zapytacie? A ile byście chcieli by było, odpowiem tylko raz.
Nie jest moim zamiarem robić błędy w pisaniu. Nie łatwo się jednak pisze o swej głupocie wierzenia w innych, bez podstawy że ciebie nie oszukują.
Oto moja wiara.


Cz sty 06, 2022 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
witoldm napisał(a):
Dzięki za doradę Berny.

Kim jest ten Berny i dlaczego dziękujesz mu na forum za rybę?


Cz sty 06, 2022 8:07 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
merss napisał(a):
Przejrzałam trzy ostatnie strony twoich postów (ze zbiorówki). Doliczyłam się 16 postów ad personam i trochę śmieciowych. Niewiele zostało merytorycznych. Wchodzisz na forum, by coś odreagować i musisz wdawać się/inicjować przepychanki personalne?
Nie chodzi o odpowiedź. To nieformalne ostrzeżenie. Zauważam, że masz niewątpliwą przyjemność skłócania ludzi.

Plus tego forum jest taki, że z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że czytam prawdę - tak jak widzi ją piszący.
Moja prawda wygląda tak:
a ja przeglądałem dzisiaj posty mniszka, Iustusa, Sachol i szukałem ostatnich postów Yarpena na zupełnie innym forum. O tych do:
"Tak czy inaczej regulamin forum jak i moderowanie ma służyć temu aby wypowiedzi użytkowników były jasne, czytelne i przejrzyste.
_________________
MODERATOR

"Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
I są jasne, czytelne i przejrzyste. Proszę się odczepić."

"No cóż, ja zaś drugi raz dziękuję za pobyt na tym forum. Małgosiaa, bramin - skutecznie zniechęciliście mnie do pisania w tym miejscu.
Cz paź 21, 2021 14:20 "

Szukałem pewnie do jakichś niecnych celów, które mi przypisujesz ale wiesz, ja jednak tą Sachol i Yarpena jednak trochę lubię i się hamuję. Niestety Barney popełnił kilka niegodziwości i hamulce puściły. Pytanie do Ciebie: ilu potrzeba moderatorów do pomocy Barneyowi? To jakaś reakcja stadna czy "na trzeciego"?


Cz sty 06, 2022 11:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Spróbuj spojrzeć inaczej. Mnie nie rozgryzłeś, bo szukasz źle. Nie jest ważne czy mnie lubisz czy nie, ale to czy gadam od rzeczy czy raczej składnie. Treść może ciebie nie interesować, bo to nie twoje obszary zainteresowań.
Na studiach aktorskich odgrywa się etiudy. Możesz być krzesłem czy książką telefoniczną. Jesteś ratownikiem, więc zastosuję analogię wodną. Przełóż ostatni chociaż tekst Witolda na kogoś pływającego. Zamień tekst na sposób pływania. Ty siedzisz na ambonie (nie wiem jak to się u ratowników nazywa, więc korzystam z języka myśliwskiego) i przyglądasz się jemu czy zupełnie cię nie interesuje? Nie rozmieniaj na drobne tekstu, ale spróbuj łapać całość. Ja odczytałam ten tekst w pewnym kluczu, Barney też i dlatego raczej nie zareagował. Jest więc mi łatwiej, ale jestem ciekawa tego co widzisz...Powinieneś mieć wrażliwość wyćwiczoną w tym zakresie, stąd ten obraz.
Nie interesuj się nikim innym, patrz na tego człowieka. Nawet nie musisz mi odpowiadać lub szepniesz na ucho.

Moderowanie jasne i przejrzyste? Tego nie mamy w regulaminie. Wiesz dlaczego? Bo to ściema. Jestem po studiach dla kadr kierowniczych ( bo był to wymóg w pracy), więc nigdy bym takiego punktu w regulaminie nie umieściła. Moderowanie powinno być rzetelne i w miarę trafne. My mamy to zaznaczone tak jak należy (staramy się tego pilnować na tyle ile widzimy). Metody stosujemy różne. Musisz jednak mieć pewną wizję, czyli wiedzieć po co to forum jest i jakie granice są ostatecznymi i zabetowanymi.


Pt sty 07, 2022 12:09 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Aquarius napisał(a):
"Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
I są jasne, czytelne i przejrzyste. Proszę się odczepić."

"No cóż, ja zaś drugi raz dziękuję za pobyt na tym forum. Małgosiaa, bramin - skutecznie zniechęciliście mnie do pisania w tym miejscu.
Cz paź 21, 2021 14:20 "

Szukałem pewnie do jakichś niecnych celów, które mi przypisujesz ale wiesz, ja jednak tą Sachol i Yarpena jednak trochę lubię i się hamuję. Niestety Barney popełnił kilka niegodziwości i hamulce puściły. Pytanie do Ciebie: ilu potrzeba moderatorów do pomocy Barneyowi? To jakaś reakcja stadna czy "na trzeciego"?

I po co przenosisz jakieś trawy z innego forum? Przypomnę jest zakaz

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sty 07, 2022 12:37 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
merss napisał(a):
Wchodzisz na forum, by coś odreagować i musisz wdawać się/inicjować przepychanki personalne?
....zastosuję analogię wodną. Przełóż ostatni chociaż tekst Witolda na kogoś pływającego. Zamień tekst na sposób pływania. Ty siedzisz...

Wydaje mi się, że nie muszę wchodzić na to forum żeby coś odreagowywać.
Sądzę, że wchodzę na to forum, spędzam jakiś czas, dopiero tu pojawia się stres, narasta i wtedy czasem odreagowuję.
Miałem poradzić Barneyowi, żeby nie czytał postów witoldm albo zanim zacznie czytać, najpierw pomodlił się o dar rozumienia. Tymczasem nie jestem w stanie pojąć Twojej analogii wodnej:
W pierwszej połowie lat 90 XX wieku było takie jedno gorące lato. Cały sierpień pracowałem nad zalewem jako młodszy ratownik. Starszy trzymał dyscyplinę na kąpielisku czasami wręcz terror. W wolne dni na kąpielisku była zupa. Człowiek na człowieku. Nie dało się wszystkich upilnować. Następnego dnia przed rozpoczęciem pracy kontrolowałem stan kąpieliska po nocy. Starszy (znaczy tylko wodny ale starszy stopniem i wiekiem) mawiał, że jak znajdę jakiegoś topielca przy dnie, to mam go wyciągnąć poza kąpielisko i schować gdzieś w szuwarach. Uznałem to za żart. Czy dobrze Cię zrozumiałem?


So sty 08, 2022 1:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Dość demagogii.Nie jest właściwą reakcją na fałsz "nie czytać" albo ograniczyć się do "pomodlenia".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 08, 2022 2:17 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Nie. Pisałam o umiejętnościach człowieka wskazując na teatralne etiudy. Maryja w objawieniach czasem też nie stosowała słów, ale obrazy. Ona wiedziała, a ja tylko próbowałam. Nie wyszło. Chodziło mi więc o neutralne spojrzenie na wypowiedź i przetłumaczenie jej na inny język. Cel też inny. Chodziło o eliminację emocji i chęci porównywania. Widzisz tylko jedną osobę. Podałeś klucz odczytu wypowiedzi forumowych, ale tego klucza nie można zastosować do tego do czego zastosowałeś. Regulamin nie nakazuje pisać użytkownikom prawdy i też jej nie piszą (to zgodność z rzeczywistością), ale mogą być wewnętrznie sprzeczni. W jednym poście zaprzeczają temu co przed chwilą pisali. Czy ja im siedzę na ogonie i zarzucam niespójność wewnętrzną?
Wiesz komu najbardziej wierzymy? Tym, którzy podzielają nasze poglądy. Tych odbieramy jako prawdziwych. Masz do mnie uraz to wszystko odwrócisz przeciwko mnie. Jeśli masz tego świadomość to obchodzisz mnie szerokim łukiem. Boisz się bowiem siebie. Kiedy mi ktoś wlazł na skórę to prosiłam inną osobę o przejęcie moderowania. Przechodzi mi po krótkim czasie, ale nie chcę skrzywdzić. Mogę popełnić błąd, dlatego napisałam o warunkowej trafności oceny.
Dobrą cechą jest obrona człowieka, ale nie można jednocześnie widzieć innego przez zupełnie inne szkła. Obu krzywdzisz, jeśli problemu nie rozpoznałeś. Temu służyło moje zapytanie o przetłumaczenie wpisu na inny język.
I jeszcze jedno. Dobroludzizm to wielkie zło. Człowiekowi należy stawiać granice a niektórym ludziom bardzo ścisłe. Tylko tak im pomożesz. wspieranie w złym jest dobijaniem człowieka. Najpierw musisz jednak rozpoznać o co chodzi.
Przykład. Psychotycy nie są dziś zamykani w psychiatrykach. Ich terapia ma polegać na życiu wśród zdrowych. Ich naturalną potrzebą jest czasem chęć zdominowanie środowiska i ustalenia własnych reguł. Będą o to walczyli. Jeśli to osiągną to robi się w danym środowisku dom wariatów i kłótnie nie ustają. To oni mają się dostosować i litość zdrowego jest świadczeniem im niedźwiedziej przysługi. Nie tylko pogłębia się choroba, ale pogarsza się samopoczucie otaczających taką osobę ludzi.


So sty 08, 2022 2:26 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 222  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL