Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 222  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
merss napisał(a):
Wiesz, że w tym samym roku pojawiła się przepowiednia proroka Ukrainy o Polsce i Ukrainie?

Nie wiem i szczerze pisząc nie znam, a raczej nie znałam tej przepowiedni, bo zerknęłam przed chwilą na googlach. Nie znałam też trzeciej przepowiedni fatimskiej i nie interesowała mnie dopóki nie strzeliło mi do głowy napisać pierwszego posta w tym temacie. Zaintrygowało mnie to co do tej pory napisałaś, jest takie... zbieżne.
Ja tylko nie chcę jednego.
merss napisał(a):
Masz coś extra?

Extra? Szukasz sensacji? A może to co przekazał ludziom papież to dla Ciebie za mało. Z życia: w towarze "extra" często kryją się dodatkowe koszty.
Jedyne "extra" jakie przychodzi mi do głowy to znane wszystkim chrześcijanom i zarazem jak niewiele znaczące dla wielu słowa Jezusa. To przykazanie miłości.


N kwi 03, 2022 9:36 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
joannabw napisał(a):
merss napisał(a):
Wiesz, że w tym samym roku pojawiła się przepowiednia proroka Ukrainy o Polsce i Ukrainie?

Nie wiem i szczerze pisząc nie znam, a raczej nie znałam tej przepowiedni, bo zerknęłam przed chwilą na googlach. Nie znałam też trzeciej przepowiedni fatimskiej i nie interesowała mnie dopóki nie strzeliło mi do głowy napisać pierwszego posta w tym temacie. Zaintrygowało mnie to co do tej pory napisałaś, jest takie... zbieżne.

Wiele osób to widzi, w tym duchownych, ale tak też działa nas system skojarzeniowy. Piszę, bo czuję, że tak trzeba. Nie papieża należy rozliczać z tego co zrobił lub nie, ale każdy z nas samego siebie. W ręce każdego katolika złożono odpowiedzialność za losy świata.
Cytuj:
Extra? Szukasz sensacji?

No, tak to zabrzmiało, ale liczyłam raczej na twoją intuicję. Piałaś bowiem o przełożeniu III tajemnicy na doświadczenie dnia codziennego. Nie tylko ja nie zrozumiałam.
Cytuj:
A może to co przekazał ludziom papież to dla Ciebie za mało.

Przekazał coś konkretnego, ale tam chodziło o walkę Kościoła z Antykościołem. Ten Kościół będzie też bezzębny i wskazał obraz piwnicy z pajęczynami. Nie gloryfikował polskiego Kościoła. Teraz Kościół stanął na wysokości zadania, więc to nie ten czas.
Cytuj:
Z życia: w towarze "extra" często kryją się dodatkowe koszty.

Zawsze tak jest w przypadku duchowości.
Cytuj:
Jedyne "extra" jakie przychodzi mi do głowy to znane wszystkim chrześcijanom i zarazem jak niewiele znaczące dla wielu słowa Jezusa. To przykazanie miłości.

Można ich użyć jak Putin. Można mieć bohaterów narodowych innych niż bp Chomyszyn. Masz a nie widzisz co masz....On w liście duszpasterskim z 1931r. 'O politycznym stanowisku ukraińskiego narodu w polskim państwie' napisał słowa: Nie wiem jak potoczy się los naszych narodów, ponieważ większość Ukrainy znajduje się pod moskiewską okupacją. Hitler zagraża Europie od zachodu. Lecz wierzę, że w przyszłości Ukraina i Polska będą w Europie odgrywały znaczącą rolę. Te dwa narody będą podstawą zjednoczonej Europy.
Czy to ten czas skoro banderowcy są czczeni i nawet Kościół grekokatolicki nie wystąpił z gestem przeprosin?. Fałszywa ideologia jest widoczna, Chomyszyn jest nieznany. Abp M. Mokrzycki mówi poza tym, że dopóki publicznie ten grzech nie zostanie wyznany i nie będzie zadośćuczynienia, ten naród - z przykrością to stwierdzam - nie będzie cieszył się Bożym błogosławieństwem. Skojarzenia biegną w tym przypadku w zupełnie inną stronę. A jeżeli dołożymy do tego spotkanie w Przemyślu z Aniołem ks. Markiewicza i podaną mu przyszłość Polski, znów pojawia się sprawa Polaków, którzy pomagają tym, od których zaznali krzywd. Czytaj sobie znaki czasu, ja nie potrafię. Mogę to na co mam osobiście wpływ i uważam za słuszne.
To, że widzimy to nie musi być akurat ten czas. Tylko co to zmienia w naszych powinnościach?


N kwi 03, 2022 12:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
merss napisał(a):
Wiele osób to widzi, w tym duchownych, ale tak też działa nas system skojarzeniowy.

System skojarzeniowy? Niech Ci będzie.
merss napisał(a):
Nie tylko ja nie zrozumiałam

Bo najczęściej ludzie rozumieją gdy staną już przed faktem dokonanym. I nie chodzi mi o mój pierwszy w tym temacie post, ale o całokształt.
merss napisał(a):
Teraz Kościół stanął na wysokości zadania,

Papież stanął na wysokości zadania.
merss napisał(a):
Cytuj:
Jedyne "extra" jakie przychodzi mi do głowy to znane wszystkim chrześcijanom i zarazem jak niewiele znaczące dla wielu słowa Jezusa. To przykazanie miłości.

Można ich użyć jak Putin.

Można też pomyśleć, a nie dać się zwieść całej rzeszy jego narodu. Myślę, że zasada "nie rób drugiemu, co tobie niemiłe" wszędzie jest taka sama, bez względu na wiarę.
merss napisał(a):
Czytaj sobie znaki czasu, ja nie potrafię.

Nie mam zamiaru bawić się w dekoder.
merss napisał(a):
Mogę to na co mam osobiście wpływ i uważam za słuszne.

A w ogóle wiesz na co masz wpływ?
merss napisał(a):
To, że widzimy to nie musi być akurat ten czas.

Podobno kiedy widzisz objawy raka jelita grubego jest już za późno.


N kwi 03, 2022 2:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
joannabw napisał(a):
Myślę, że zasada "nie rób drugiemu, co tobie niemiłe" wszędzie jest taka sama, bez względu na wiarę.

To złota zasada etyczna. A ten drugi to kto zapytał faryzeusz Jezusa? Najpierw jednak musisz poznać siebie, by być wrażliwym na grzech, którego nie widzisz.
Cytuj:
Nie mam zamiaru bawić się w dekoder.

Wiem.
Cytuj:
A w ogóle wiesz na co masz wpływ?

To chyba zasada różnicowania włóczęgostwa od pielgrzymki. Zadania pojawiają się z zewnątrz lub je prowokujemy.
Cytuj:
Podobno kiedy widzisz objawy raka jelita grubego jest już za późno.

Mamy jednak profilaktykę, nieprzyjemną, ale mamy. Jeśli chcesz wiedzieć musisz wykonać pierwszy krok i trzymać się procedur. Podobnie jest z życiem: dobrze jest trzymać się Pańskiego kołnierza. Pomoże.


N kwi 03, 2022 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
merss napisał(a):
Cytuj:
A w ogóle wiesz na co masz wpływ?

To chyba zasada różnicowania włóczęgostwa od pielgrzymki. Zadania pojawiają się z zewnątrz lub je prowokujemy.

W jaki sposób prowokujemy?
merss napisał(a):
Cytuj:
Podobno kiedy widzisz objawy raka jelita grubego jest już za późno.

Mamy jednak profilaktykę, nieprzyjemną, ale mamy. Jeśli chcesz wiedzieć musisz wykonać pierwszy krok i trzymać się procedur. Podobnie jest z życiem: dobrze jest trzymać się Pańskiego kołnierza. Pomoże.

Jak tą profilaktykę odniesiesz do chrześcijaństwa? Są dwa powody rozwinięcia się choroby: zła diagnoza lub niewłaściwe czy zaniechane dalsze postępowanie ze strony pacjenta. Choroba toczy się długo niepostrzeżenie albo daje nietypowe objawy, by w pewnym momencie wystąpić w całej swojej okazałości.


N kwi 03, 2022 9:04 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
joannabw napisał(a):
W jaki sposób prowokujemy?

Zapytanie dotyczyło osobistej odpowiedzialności. Muszę znać zakres powinności, by nie dać się np wkręcić w cudze życie. Ktoś może chcieć szukać kogoś na kogo zechce zrzucić odpowiedzialność. Nie układam scenariusza swego życia i to zadania zewnętrzne. Popełniam błędy podczas realizacji, więc kreuję zło i je widzę po czasie. To moje zadanie, by to wyprostować. Było sprowokowane.
Cytuj:
Jak tą profilaktykę odniesiesz do chrześcijaństwa? Są dwa powody rozwinięcia się choroby: zła diagnoza lub niewłaściwe czy zaniechane dalsze postępowanie ze strony pacjenta. Choroba toczy się długo niepostrzeżenie albo daje nietypowe objawy, by w pewnym momencie wystąpić w całej swojej okazałości.

1. Zła diagnoza. Badanie wykazało brak choroby. Uśmiech lekarza i gratulacje. Daję się oczarować pluszowemu chrześcijaństwu. Wedle niego żyję, czyli tak jak chcę. To może być jazda w dół, ale objawy widoczne to samozadowolenie. Choroba się rozwinie jako śmiertelna. Zobaczę na sądzie. Moja wina polegała na tym, że ignorowałam sygnały o tym, że to chrześcijaństwo krytykowano. Miałam więc dostęp do prawdy.
2. Dobra diagnoza. Badanie profilaktyczne wykazało brak choroby, ale zaleca się dietę wysokobłonnikową i standardowo dbanie o komfort psychiczny, by nie denerwować układu immunologicznego. Nie ma czynnika ryzyka, bo w rodzinie tego nowotworu nie zauważono.
Jestem w chrześcijaństwie, które ciągnie Tradycja. Rozejrzałam się, że to dobra diagnostyka, bo owoce są widoczne jako dobre. Mam wzorce dobrego życia, bo Kościół podrzuca całe tabuny takich ludzi. Zaleca się jednak trzymanie Pańskiego kołnierza i to co Kościół podaje na tę okoliczność. Będę pilnować profilaktyki duchowej to choroba się nie ujawni lub zostanie wychwycona w czasie, gdy uda się to wyleczyć...no chyba, że czas na mnie. :)


N kwi 03, 2022 10:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
merss napisał(a):
Zapytanie dotyczyło osobistej odpowiedzialności. Muszę znać zakres powinności, by nie dać się np wkręcić w cudze życie.

Typowo psychologiczne podejście do życia.
merss napisał(a):
1. Zła diagnoza.
2. Dobra diagnoza.

Nie bierzesz pod uwagę trzeciej opcji: dobra diagnoza- badanie wykazało chorobę, którą
a)można całkowicie uleczyć, bo jest we wczesnym stadium
b)można zaleczyć.
dlaczego?
merss napisał(a):
Zaleca się jednak trzymanie Pańskiego kołnierza i to co Kościół podaje na tę okoliczność.

Tobie jako trzymającej się Pańskiego kołnierza z pewnością nic nie grozi, ale cała rzesza ludzi mocno może ucierpieć.


Pn kwi 04, 2022 10:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
@joannabw, może zamiast przekomarzać się z @merss, napisz o ci Ci właściwie chodziło, gdy pisałeś :
Cytuj:
Kto jest ciekawy jak wygląda 3 przepowiednia fatimska na żywo?
Będzie prościej - i przyjemniej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn kwi 04, 2022 10:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
W sumie to było dawno i zapomniałam okoliczności w jakich przyszło mi to do głowy. Tak to u mnie już jest ze "złotymi myślami"


Wt kwi 05, 2022 8:52 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
A zmienię temat.

Myślicie, ze zmarli nas obserwują, dlaczego jak ktoś umiera to koniec a wszelka forma kontaktu zanika a jak już to są duchy albo nie wiadomo.

Boicie się śmierci? Jak sobie wyobrażacie

Po prostu martwię sie jak to bedzie po smierci troche się obawiam.

Tutaj komuś osoba zmarła bliska ,ale pytanie jak to jest. Kurczę nie lubię pogrzebów.
____________________
Nie wiem czy ktoś sie do wszystkiego co powyżej napisałem ,ale moze ktoś się odniesie i ma inne zdanie.


Ostatnio edytowano Śr lip 12, 2023 10:37 pm przez Admin, łącznie edytowano 2 razy

scalono dwa posty



Wt kwi 05, 2022 7:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Tak w sumie nikt nie lubi pogrzebów (chyba). To przecież ostatnie pożegnanie kogoś, z kim się już nie spotka, nie porozmawia. Może być jakoś pocieszające dla wierzącego i jeśli obrządek jest religijny. Takie "cywilne" to trochę bez sensu, bez nadziei...

Dla wierzących śmierć jest przejściem z tego świata do innego, poczekalnią do zmartwychwstania. Dla niewierzących to koniec.
Jeśli Chrystus się lękał śmierci, to myślę że i my możemy, to takie ludzkie. Z drugiej strony ze względu na to że to przejście i spotkanie z samym Bogiem, może być (i jest) intrygujące. Niektórzy wręcz tęsknią - św. Paweł tęsknił.
Z innej strony śmierć jest (obok podatków) jedyną pewną rzeczą w tym świecie, więc jeśli nie trzeba, to nie ma co się spieszyć - i tak nas kiedyś dopadnie. Dobrze było do tego czasu przeżyć to swoje życie dobrze, bez zbędnych zakrętasów.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt kwi 05, 2022 11:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Tytuł twierdzi, że papież Leo XIII był najwcześniej urodzoną osobą (z zanotowanych?), która została nagrana na filmie:

[4k, 60 fps, colorized]
1810, Earliest-Born Person Ever Captured on Film.
Pope Leo XIII. (1896)
https://m.youtube.com/watch?time_contin ... e=emb_logo
1 min 31 sek


Wt maja 03, 2022 6:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
TS7 napisał(a):
Tytuł twierdzi, że papież Leo XIII był najwcześniej urodzoną osobą (z zanotowanych?), która została nagrana na filmie:

[4k, 60 fps, colorized]
1810, Earliest-Born Person Ever Captured on Film.
Pope Leo XIII. (1896)
https://m.youtube.com/watch?time_contin ... e=emb_logo
1 min 31 sek


Papież niezwykle porusza ręką, bardzo płynnie, powiedziałabym, że "melodyjnie" czy "tanecznie" - pewnie to był styl właściwy jego czasom.


Wt maja 10, 2022 12:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ludzie to popadli w jakiś amok...Pretensje do jury z Ukrainy, że Polakowi na Eurowizji 0 pkt przyznali... Bo nasze jury dało maksymalną liczbę, czyli 12 pkt Ukrainie...szok. O narodzie ukraińskim u nas jak o zmarłym - albo dobrze albo wcale, a co ma piosenka do wojny? Każdy może oceniać jak chce, i teraz wielki zawód...

bo nasze jury dało Ukrainie 12 pkt za sytuację w ich kraju, wojnę wywołaną przez Rosję a ukraińskie jury nie dało Polsce 12 pkt za bezgraniczną pomoc i solidarność, tylko za piosenkę . Jak widać wojna nie przesłania oczu samym Ukraińcom i potrafią rozróżniać inne dziedziny życia od wojny.... A u nas zdziwienie.

A gdybyśmy mecz grali, to mamy dać wygrać Ukrainie albo oni nam? Gruba przesada...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N maja 15, 2022 3:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Epizod i płytka muzyka.
Jednym słowem: nie poznali się jurorzy ukraińscy. :D A moim zdaniem, ma chłopak talent muzyczny. Powinien jeszcze popracować nad aktorstwem. Nie musi zarabiać na scenach ukraińskich. Zaproszą go tam, gdzie sam będzie chciał jechać. On marzy jednak o scenach operowych. Oby się mu powiodło!


N maja 15, 2022 5:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 222  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL