Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:58 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 222  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 5:16 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
dzudzu napisał(a):
Choćby z tego prostego powodu, że życiu wiecznemu w tradyjnej definijci tego słowa przeczy biologia. Ja tak naprawdę nie wiem czym jest wieczność. Mogę sobie wyobrazić jakieś przeciągającą się nieustannie aktualizację słowa "teraz" w odniesieniu do mojego bytu. Jakąś nieustanną aktualizację i pobudzanie mej świadomości. Jednak nie wiem, czy perspektywa taka byłaby mi tak napradę miłą. Chciałbyś żyć wiecznie? Po co?
No ale mi nie chodzi o po co? albo czym jest wieczność?. Mi chodzi o to, dlaczego niby mój organizm miałby ulec biologicznej degradacji. Dlaczego się starzejemy? Czemu nie możemy się zwyczajnie nie starzeć?

I, tak, chodziło o pisownię.

Maja napisał(a):
Żyć wiecznie? Confused Mnie by się raczej znudziło po pewnym czasie... Poza tym życie byłoby pozbawione tej szczypty paniki związanej z pytaniem: "Co po śmierci?", która ponoć zbawiennie wpływa na smak ziemskiego istnienia
Śmierć ok, ale dlaczego ze starości? Kot Rabina i jego starość mi przypomniały o tym dylemacie. Po co starość, dlaczego ludzie się starzeją?

_________________
W zdrowym ciele zdrowe ciele.


Śr lis 15, 2006 10:34 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2005 8:52 pm
Posty: 89
Odpowiedz z cytatem
Post 
spectator napisał(a):
Śmierć ok, ale dlaczego ze starości? Kot Rabina i jego starość mi przypomniały o tym dylemacie. Po co starość, dlaczego ludzie się starzeją?

Starość nie musi być "po coś". Tak samo życie nie musi być "po coś" - można żyć i starzeć się bez celu, w ramach wyznaczonego odgórnie porządku świata. A można żyć tak, żeby swojej starości nadać nieco sensu (cokolwiek by to nie znaczyło).

A swoją drogą, kiedy ginie w wypadku samochodowym ktoś młody, wściekamy się, że odszedł tak wcześnie, w pełni sił, kiedy miał przed sobą jeszcze całe życie. Kiedy nagle umiera osoba w średnim wieku, akcentujemy fakt, że była jeszcze w pełni sił, że mogła jeszcze tyle dokonać. A gdy ludzie umierają ze starości, wściekamy się na starość... I tak źle, i tak do d***.

_________________
Nel mezzo del cammin di nostra vita
mi ritrovai per una selva oscura,
ché la diritta via era smarrita.


Śr lis 15, 2006 10:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 11, 2005 3:37 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
spectator napisał(a):
Mi chodzi o to, dlaczego niby mój organizm miałby ulec biologicznej degradacji. Dlaczego się starzejemy? Czemu nie możemy się zwyczajnie nie starzeć?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_sta ... ikacja_DNA
Cytuj:
Wszystkie teorie starzenia można podzielić na opierające się na zaprogramowanej śmierci oraz na kumulacji błędów. Teorie zaprogramowanej śmierci zakładają, że czas życia organizmu jest odliczany przez biologiczne zegary. Kiedy zegary odliczą pewną liczbę włącza się proces samobójczej śmierci organizmu. Teorie kumulacji błędów, winą za proces starzenie obarczają negatywny wpływ środowiska. Czynniki mutagenne powodują błędy w kopiowaniu genów, które kumulują się dzięki przenoszeniu do kolejnych pokoleń komórek. W pewnym momencie procent błędów przekracza pewien poziom i organizm nie potrafi ich już naprawić, co doprowadza do śmierci.


Konstrukcja ludzkiego organizmu jest więc biologicznie wielce niedoskonała. Z czasem organizm nie nadąża naprawiać błędów, których uniknąć się nie da.

Wszystko co jest na Ziemi musi się sypnąć. Nawet najprostsze związki chemiczne z czasem ulegają rozkładowi. W końcu każde oddziaływanie np. chemiczne, magnetyczne, elektryczne a nawet grawitacyjne etc. powoduje zapewne gdzieś tam destabilizację wiązania atomowego. Takich oddziaływań w świecie nie sposób przecież uniknąć.

_________________
"Gdybym [...] chciał się zabawić w krytykę Stworzenia wołałbym: - mniej treści, więcej formy!"


Cz lis 16, 2006 9:01 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 1:11 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Prawia
Odpowiedz z cytatem
Post 
art-33 napisał(a):
Przydało by ci się Recht troszkę sympatii dla ludzi.


Sympatii do ludzi, których w życiu na oczy nie widziałem, a którzy na forum błyszczą jedynie stopniem rozwodnienia swojego umysłu? Dziękuję, postoję.

Swan napisał(a):
Czytałe ale widocznie nie zrozumiałem.


A dlaczego mnie to nie dziwi?

Swan napisał(a):
Za wyrazy współczucia dziękuję.


Nie ma za co.

Swan napisał(a):
Krzysztofa Kononowicza też ciężko zrozumieć. Ale jest o niebo zabawniejszy od Evoli.


Rzeczą plebsu jest wybierać przyjemniejsze a łatwiejsze.

Maja napisał(a):
A co do Rechta, który zaczyna być moim ulubieńcem, odnoszę wrażenie, że kwiatuszek jest po prostu na co dzień niedoceniany i niedopieszczany.


Szczerze dziękuję za troskę, ale "kwiatuszek" radzi sobie w życiu bardzo dobrze.

Maja napisał(a):
Jedyne więc, co mu pozostaje, to prowokować userów na katoliku


Prowokować? Nie przypominam sobie. Czemu to ja prowokuję, a nie np. kilku amatorów niezbyt normalnych zachowań seksualnych, którzy się ze swoją ułomnością nie kryją? Nie bardzo rozumiem.

Maja napisał(a):
aby przynajmniej tu być w centrum uwagi, na co w pełni wszak zasługuje.


Słoneczko, ja jestem w centrum uwagi gdziekolwiek się pojawię.

_________________
RIDE DOWN FROM ASGARD
TO THE BATTLEFIELD
BRINGER OF THE VALIANT DEAD
WHO DIED BUT NEVER YIELDED


Cz lis 16, 2006 9:21 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post 
re maja

Co jest niestoswnego w zachęcie do zastanowienia się ? Przecież każdy się zastanawia i zwróciłem jedynie uwage na pewa mysl ,nic więcej.


Cz lis 16, 2006 10:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Recht napisał(a):


Swan napisał(a):
Czytałe ale widocznie nie zrozumiałem.


A dlaczego mnie to nie dziwi?.
Bo ty Panie wiesz, ty wszystko wiesz.... ( czy ktoś potrafi dokończyć??)

Recht napisał(a):
Swan napisał(a):
Za wyrazy współczucia dziękuję.


Nie ma za co..
Niemniej dziękuję

Recht napisał(a):
Swan napisał(a):
Krzysztofa Kononowicza też ciężko zrozumieć. Ale jest o niebo zabawniejszy od Evoli.


Rzeczą plebsu jest wybierać przyjemniejsze a łatwiejsze..
Nu ja sie nie dziewie sie, no bo jak pszeciesz ja nie rozumim co ty piszesz co pisze ten pan Ewita, ja nic nie rozumim.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Cz lis 16, 2006 12:34 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Maja napisał(a):
w moich kochanych filmach made in Bollywood [...] aktorzy nie mogą całować się w usta


A "Bunty i Babli"? Tam się całowali!!! :x


Cz lis 16, 2006 4:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Dzisiaj jes na dworze ślicznie. Mimo, że listopad to slonecznie. Szedłem ulicą i usłyszałem charakterystyczne gęganie. Spojrzałem na niebo i widzę sznur gesi. Ucieszyłem się że juz wracja na wiosnę. Psia krew to wrażenie było tak silne, ze zupełnie zapomniałem, ze to listopad a te gęsi raczej odlatują niz wracają.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Pt lis 17, 2006 11:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Też bym zdurniała :mrgreen:

A u nas natura świra dostała i za miastem fiołki kwitną...

_________________
Cor unum et anima una :)


Pt lis 17, 2006 4:57 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2005 8:52 pm
Posty: 89
Odpowiedz z cytatem
Post 
Recht, w pierwszej chwili po przeczytaniu odpowiedzi miałam ochotę się znowu troszkę powyzłośliwiać, ale potem przeczytałam kilka Twoich postów w innych tematach i zmieniłam zdanie. Żal mi cię, dziecko. Serio.

Kira, oto 19 zasad, według których działa cenzura filmów w Indiach (autentyk):
1. Nie mogą być gloryfikowane ani usprawiedliwiane żadne zachowania antyspołeczne;
2. Modus operandi (sposób działania) przestępców nie może budzić sympatii, zachęcać do popełnienia przestępstwa;
3. Sceny w filmie nie mogą: pokazywać żadnej formy przemocy wobec dzieci, kpić z ludzi upośledzonych fizycznie i psychicznie, pokazywać przemocy wobec zwierząt;
4. Nie może być scen pokazujących bezpodstawną przemoc i okrucieństwo; scen mogących zmniejszyć wrażliwość widza na zło;
5. Nie może być scen usprawiedliwiających, pokazujących atrakcyjność picia alkoholu;
6. Nie może być scen usprawiedliwiających, pokazujących atrakcyjność zażywania narkotyków i palenia tytoniu (zakaz dotyczący palenia tytoniu został wprowadzony przez rząd indyjski w sierpniu 2005 r. - od stycznia 2006 nie będzie można pokazywać palenia już w żadnym kontekście, a starsze filmy, które takie sceny zawierają zostaną opatrzone specjalną informacją ostrzegawczą);
7. Nie może być scen obscenicznych i wulgarnych, które mogą obrazić uczucia widza;
8. Niedozwolone jest używanie dwuznacznych słów odwołujących się do pierwotnych instynktów (chodzi o słowa mające konotację seksualną);
9. Nie wolno pokazywać zachowań, które w jakikolwiek sposób mogą uwłaczać godności kobiet;
10. Należy unikać scen pokazujących przemoc seksualną wobec kobiet tj. gwałt, molestowanie seksualne. W uzasadnionych przypadkach powinny być one zredukowane do niezbędnego minimum. Nie wolno pokazywać szczegółów / detali;
11. Należy unikać scen pokazujących zboczenia seksualne. W uzasadnionych przypadkach powinny być one zredukowane do niezbędnego minimum. Nie wolno pokazywać szczegółów / detali;
12. Nie wolno pokazywać scen, używać słów o wydźwięku rasistowskim, obrażających uczucia religijne;
13. Nie wolno pokazywać scen, używać słów związanych z quasi naukowymi teoriami antynarodowymi (rozwinięcie pkt. 12 - chodzi m.in. o takie rzeczy jak nazistowskie teorie o rasie aryjskiej);
14. Nie wolno podważać niepodległości i suwerenności Indii;
15. Film nie może narażać na niebezpieczeństwo żadnej z prowincji indyjskich;
16. Nie wolno poddawać dyskusji przyjacielskich kontaktów Indii z innymi państwami;
17. Film nie może swoją treścią zagrażać publicznemu porządkowi;
18. Nie wolno prezentować scen, używać słów znieważających konkretne osoby, nie wolno również okazywać pogardy dla wymiaru sprawiedliwości; (w przypadku "konkretnych osób" chodzi tu o to, że niedozwolona jest krytyka rządzącej partii, a co za tym idzie jej zwolenników i przedstawicieli);
19. Używanie narodowych symboli i emblematów musi być zgodne z zasadami przyjętymi w ustawie z 1950 r. opisującej kiedy można mówić o ich nieprawidłowym użyciu.

O ile mi wiadomo, w ramach punktu 7 i 9 zabronione jest pokazywanie pocałunków w usta. Być może film, o którym wspomniałaś (nie widziałam go) jest po prostu wyjątkiem od reguły ;)

_________________
Nel mezzo del cammin di nostra vita
mi ritrovai per una selva oscura,
ché la diritta via era smarrita.


Pt lis 17, 2006 5:54 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 1:11 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Prawia
Odpowiedz z cytatem
Post 
Maja napisał(a):
Recht, w pierwszej chwili po przeczytaniu odpowiedzi miałam ochotę się znowu troszkę powyzłośliwiać, ale potem przeczytałam kilka Twoich postów w innych tematach i zmieniłam zdanie. Żal mi cię, dziecko. Serio.


Skąd śmieszne przypuszczenie, że Twoja opinia kogokolwiek interesuje?

_________________
RIDE DOWN FROM ASGARD
TO THE BATTLEFIELD
BRINGER OF THE VALIANT DEAD
WHO DIED BUT NEVER YIELDED


Pt lis 17, 2006 6:07 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2005 2:16 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Kalisz
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Maja napisał(a):
oto 19 zasad, według których działa cenzura filmów w Indiach


Heh. Fatalnie. Dobrze, ze nie mieszam w Indiach, bo bym sobie South Park'ow nie mogl ogladac. Serial podpada pod prawie kazdy punkt :lol:

_________________
Forums Immunabwehr


Pt lis 17, 2006 8:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Maja napisał(a):
1. Nie mogą być gloryfikowane ani usprawiedliwiane żadne zachowania antyspołeczne;
2. Modus operandi (sposób działania) przestępców nie może budzić sympatii, zachęcać do popełnienia przestępstwa;
[...]
5. Nie może być scen usprawiedliwiających, pokazujących atrakcyjność picia alkoholu;


Heh! W tym właśnie filmie główni bohaterzy to para oszustów - niezwykle sympatyczna i urocza - która co prawda się nawraca, ale nie ponosi żadnych (poza porządnym nastraszeniem przez glinę - a gra go cudny Amitabch Bachhan - czy jak tam pisze się jego nazwisko) konsekwencji swoich działań. :P A w jednej scenie widzimy pewnego bohatera - tegoż właśnie super glinę - jak wytacza się z baru totalnie podchmielony. :D


Pt lis 17, 2006 8:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Recht napisał(a):
Maja napisał(a):
Recht, w pierwszej chwili po przeczytaniu odpowiedzi miałam ochotę się znowu troszkę powyzłośliwiać, ale potem przeczytałam kilka Twoich postów w innych tematach i zmieniłam zdanie. Żal mi cię, dziecko. Serio.


Skąd śmieszne przypuszczenie, że Twoja opinia kogokolwiek interesuje?


A kogo interesuje twoja??????


Pt lis 17, 2006 8:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Kira napisał(a):
Recht napisał(a):
Maja napisał(a):
Recht, w pierwszej chwili po przeczytaniu odpowiedzi miałam ochotę się znowu troszkę powyzłośliwiać, ale potem przeczytałam kilka Twoich postów w innych tematach i zmieniłam zdanie. Żal mi cię, dziecko. Serio.


Skąd śmieszne przypuszczenie, że Twoja opinia kogokolwiek interesuje?


A kogo interesuje twoja??????
Jak to kogo ?? Rechta

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


So lis 18, 2006 7:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 222  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL