Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:00 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 222  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów - Albert Einstein.
Odnosi się to nie tylko do powtarzania wciąż nałogowych czynności ale także tkwienia w duchowości która nie przynosi rezultatów i mi nie służy. Polegającej na cierpiętnictwie a czasem oczekiwaniu czasów ostatecznych.
Kiedy Mikołaj Kapusta mówił że krzyżem nie jest choroba ale bycie prześladowanym za wiarę, oburzało mnie że to jakby naplucie w twarz chorym ludziom. Ale być może podświadomie nie tylko chorobę uznawałem za krzyż ale nawet tkwienie w grzechu. A krzyża odrzucić nie wolno.
Z drugiej strony była nienawiść do słowa "sukces" a przecież sukces nie musi oznaczać zaraz Ewangelii Sukcesu gdzie Bóg błogosławi luksusem ponad poziom niezbędny do życia. Sukcesem jest na przykład trwała przemiana życia.
Jak pisał Stefan Kisielewski - ”Ten, kto nigdy nie odczuwał potrzeby zaprzeczenia samemu sobie, jest oschłym nędzarzem duchowym: nie kocha on świata, lecz tylko siebie”
Kiedyś zwracałem uwagę na to, że Jezus nie przyszedł po to by uzdrowić wszystkich ludzi na świecie , którzy wówczas żyli. Ale przecież uzdrowił wszystkich którzy się do Niego zwracali a nie było ani jednego przypadku gdy odmówiłby uzdrowienia mówiąc że byłoby to dla kogoś lepiej, gdyby pozostał chory, nie stwierdził że ciebie to nie uzdrowię, bo lepiej dla ciebie byś chorował.
Więc chciałbym już nie robić wciąż tego samego, gdy chcę zmiany rezultatów.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt sie 20, 2021 1:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Trzeba się wyciszyć i na nowo na wszystko spojrzeć... Bo jest źle a będzie jeszcze gorzej...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt sie 20, 2021 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ostatnio parę razy widziałam na osiedlu mężczyznę o azjatyckich rysach twarzy w malutkiej białej "czapeczce" przypominającej pudełeczko w kształcie malutkiej furażerki (z boku wygląda jak trapez). Umiejscowienie i rozmiar były takie jak jest to dla tefilin u żydów lub tokin u yamabushi. Jak sądzicie, czy ta biała czapeczka może być specyficzna dla jakieś religii? Nigdy z czymś takim się nie spotkałam i nie sądzę, by czapeczka była wyrazem mody.


Pn wrz 06, 2021 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ten a la ketonal pomaga, w końcu jakiś lek, który faktycznie łagodzi ból. Jakaś konkretna pani farmaceutka, no i może apteka na "poziomie".

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz gru 23, 2021 9:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
mniszek_pospolity napisał(a):
Ten a la ketonal pomaga, w końcu jakiś lek, który faktycznie łagodzi ból. Jakaś konkretna pani farmaceutka, no i może apteka na "poziomie".

No tak zepsutego zęba też można leczyć tabletkami przeciwbólowymi ale raczej się nie wyleczy.


Cz gru 23, 2021 9:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
No i jakoś żyję, sam się "leczyłem", bo nie z mojej winy służba zdrowia jest sparaliżowana, jedynie czego żałuję, to straconych pieniędzy na prywatne badania i wizyty...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt gru 28, 2021 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
mniszek_pospolity napisał(a):
No i jakoś żyję, sam się "leczyłem", bo nie z mojej winy służba zdrowia jest sparaliżowana, jedynie czego żałuję, to straconych pieniędzy na prywatne badania i wizyty...

Ból minął?


Wt gru 28, 2021 8:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Andy72 napisał(a):
Kiedy Mikołaj Kapusta mówił że krzyżem nie jest choroba ale bycie prześladowanym za wiarę

Owo zanegowanie choroby jako jednego z aspektów naszego krzyża codziennego jest potrzebne „charyzmatykom” do tego, aby głosić, iż uzdrowienie jest dla każdego chrześcijanina i w każdym wypadku (a co za tym idzie, że w zasadzie każdy powinien dostąpić uzdrowienia, jeżeli tylko nie stawia przeszkód typu nie przebaczenie czy brak wiary).
Tymczasem perspektywa chrześcijańska wobec choroby (i w ogóle cierpienia) jest zupełnie inna; krzyż Chrystusa nie zdejmuje z nas doczesnych niedomagań, lecz nadaje im sens.
Święty Jan Paweł II, w liście apostolskim Salvifici doloris, tak przedstawiał to zagadnienie:
św.Jan Paweł II napisał(a):
„W wyniku zbawczego czynu Chrystusa człowiek bytuje na ziemi z nadzieją życia i świętości wiecznej. A chociaż to przezwyciężenie grzechu i śmierci, jakiego dokonał Chrystus swym Krzyżem i Zmartwychwstaniem, nie usuwa cierpień doczesnych z życia ludzkiego, nie uwalnia od cierpienia całego historycznego wymiaru ludzkiego bytowania — to jednak i na cały ten wymiar i na każde cierpienie rzuca nowe światło, które jest światłem zbawienia. (...)
Można powiedzieć, że wraz z męką Chrystusa całe cierpienie ludzkie znalazło się w nowej sytuacji. (...) W Krzyżu Chrystusa nie tylko Odkupienie dokonało się przez cierpienie, ale samo cierpienie ludzkie zostało też odkupione. (...)
Kościół, który wyrasta z tajemnicy Odkupienia w Krzyżu Chrystusa, winien w szczególny sposób szukać spotkania z człowiekiem na drodze jego cierpienia.”

Nawiązując do Kol 1,24 papież dodaje:
św.Jan Paweł II napisał(a):
„O ile człowiek staje się uczestnikiem cierpień Chrystusa — w jakimkolwiek miejscu świata i czasie historii — na swój sposób dopełnia tego cierpienia, przez które Chrystus dokonał Odkupienia świata”

Święty papież uściśla to zagadnienie w wygłoszonym w 1999 roku przemówieniu do chorych w podczas wizyty w Meksyku:
św.Jan Paweł II napisał(a):
„ „Chrystus (…) mówi: Pójdź za Mną! Pójdź! Weź udział swoim cierpieniem w tym zbawieniu świata, które dokonuje się przez moje cierpienie! Przez mój Krzyż». Dlatego gdy stajemy jako chrześcijanie w obliczu tajemnicy cierpienia, możemy powiedzieć zdecydowanie: «niech się dzieje wola Twoja, Boże» i powtórzyć za Jezusem: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich! Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty» (Mt 26, 39).”


W dalszej analizie zagadnienia pomoże nam Katechizm Kościoła, a dokładniej kanon 1505. Ciekawe, iż zaczyna się on także od zwycięstwa na krzyżu nad grzechem, będącym źródłem chorób i wszelkiego zła:
Katechizm napisał(a):
1505 Wzruszony tylu cierpieniami, Chrystus nie tylko pozwala dotykać się chorym, lecz także bierze na siebie ich nędzę: "On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby" (Mt 8, 17)96. Nie uleczył wszystkich chorych. Jego uzdrowienia były znakami przyjścia Królestwa Bożego, zapowiadały uzdrowienie bardziej radykalne: zwycięstwo nad grzechem i śmiercią przez Jego Paschę. Na krzyżu Chrystus wziął na siebie cały ciężar zła i zgładził "grzech świata" (J 1, 29), którego skutkiem jest właśnie choroba.”

I gdy już nam się zdaje, że za chwilę padną wnioski podobne do „charyzmatycznych” tez o uwolnieniu nas wszystkich od doczesnych chorób, kanon niespodziewanie (dla niektórych...) kończy się wnioskiem, idącym w zupełnie inną stronę:
Katechizm napisał(a):
„Przez swoją mękę i śmierć na krzyżu Chrystus nadał cierpieniu nowe znaczenie; teraz może ono upodabniać nas do Niego i jednoczyć nas z Jego zbawczą męką.”

Również w punkcie 1506 Katechizmu czytamy:
Katechizm napisał(a):
„Chrystus wzywa swoich uczniów, by szli za Nim, niosąc z kolei własny krzyż. Idąc za Nim, uzyskują oni nowe spojrzenie na chorobę i chorych.”

Jak widać, sens zbawienia w odniesieniu do choroby jest całkowicie inny, niż wydaje się „uzdrawiaczom wszystkich”; nie uwolnienie od cierpienia, tylko nadanie cierpieniu sensu zbawczego .
Nie każde cierpienie ma sens; tylko takie, które jest połączone z cierpieniem Chrystusa.
Święty Jan Paweł II, w Orędziu na IV Światowy Dzień Chorego 1996, mówił:
Katechizm napisał(a):
„Drodzy bracia i siostry przeżywający czas próby, ofiarujcie wielkodusznie wasze cierpienie w komunii z cierpiącym Chrystusem i z Maryją, Jego najsłodszą Matką. A wy, którzy na co dzień stykacie się z cierpiącymi, starajcie się, aby wasza służba stanowiła cenny wkład w ewangelizację. Musicie czuć, że jesteście żywą cząstką Kościoła, ponieważ to w was wspólnota chrześcijańska staje w obliczu krzyża Chrystusa, aby uzasadnić przed światem nadzieję ewangeliczną (por. 1 P 3,15). "Prosimy Was wszystkich, którzy cierpicie, abyście nas wspierali. Właśnie Was, którzy jesteście słabi, prosimy, abyście stawali się źródłem mocy dla Kościoła i dla ludzkości. W straszliwym zmaganiu się pomiędzy siłami dobra i zła, którego widownią jest nasz współczesny świat — niech Wasze cierpienie w jedności z Krzyżem Chrystusa: przeważy!"/Salvifici doloris/

Jezus dziś nie chce wszystkich uzdrowić (gdyby chciał, uczyniłby to – może to zrobić bez charyzmatycznych gestów). Jezus chce wszystkich zbawić .
To trzeźwe (a zarazem piękne) stanowisko Magisterium rujnuje oczywiście narrację o „uzdrowieniu dla wszystkich”. Nie powinniśmy jednak nie doceniać ludzkiej pomysłowości; wcześniej cytowany już Damian Stayne (ten, który mówił o 599 uzdrowieniach w ciągu dwu dni), po prostu stwierdza: "każdy chory jest wezwany do odkupieńczego cierpienia, DO CZASU aż zostanie uzdrowiony" (wyróżnienie pochodzi z tekstu na filmie ).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt gru 28, 2021 8:26 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Barney, co do Marcina Zielińskiego, to nie mogę powiedzieć co mi się w nim
nie podoba, bo mnie nie interesuje, w ogóle go nie oglądam i nie znam jego nauki.
Co do Kapusty, to początkowo mnie drażnił, potem go słuchałem, ale przestałem na razie.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt gru 28, 2021 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Sachol, w jakichś 85% mogę powiedzieć. Przyszedł z niczego i znika, coś tam jeszcze dokucza, ale w porównaniu z tym co było, to niebo a ziemia. A leków właściwie już nie biorę. 21 lutego mam termin na rezonans magnetyczny kręgosłupa, do tego czasu wolę unikać lekarzy szerokim łukiem. Jak będę chciał bawić się w zgadywanie, to pójdę do cyrku do wróżki

... No i umowa podpisana, także póki co ok.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt gru 28, 2021 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Andy72 napisał(a):
Barney, co do Marcina Zielińskiego, to nie mogę powiedzieć co mi się w nim nie podoba, bo mnie nie interesuje, w ogóle go nie oglądam i nie znam jego nauki.
To zdrowo ;)
Cytuj:
Co do Kapusty, to początkowo mnie drażnił, potem go słuchałem, ale przestałem na razie.
Ja w sumie Mikołaja (Kapustę) lubię (znamy się osobiście z Sesji Apologetycznej), co najmniej 90% tego co mówi jest w porządku - no, ale niestety sprotestantyzowanie wynikłe (tak przypuszczam) z zanieczyszczenia nauk jakie mu w środowisku charyzmatycznym głoszono daje znać w tych pozostałych 10 czy 5%.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt gru 28, 2021 11:59 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Kończy się ten rok. Statystyki w parafii optymizmem nie napawają. 83 pogrzeby przy 40 chrztach w tym roku i 29 ślubów... W kościele same siwe głowy dziś, 3 ministrantów i młodych ludzi brak...

Dla mnie to był jeden z najtrudniejszych okresów w życiu. Śmierć taty, choroba mamy, miesięczny pobyt w szpitalu i zabieg... Można by parę rodzin obdarować pasmem trudów i cierpień tego mijającego roku... Obyło się bez pomocy psychologa, choć październik/listopad to ciągły smutek, pustka i zniechęcenie. Nawet z łóżka wstawać się nie chciało.

Co przyniesie następny? Bogu dzięki nie wiem. Wszak Jego wola ma się spełniać, nie moja. Pan Bóg nie daje krzyża, którego człowiek nie byłby w stanie unieść. Nadzieja chrześcijańska, że to wszystko czemuś służy, ma cel podtrzymuje... Oby jak najowocniej (niekoniecznie najdłużej)

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt gru 31, 2021 10:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Barney napisał(a):
To zdrowo ;)

Oj, gdyby w innych dziedzinach życia byłoby u mnie tak zdrowo jak w przypadku pentekostalizacji...
może dlatego że w modlitwach głównie liczy się Jezus, potem Maryja i święci, o wiele mniej Bóg Ojciec a Ducha Świętego zupełnie zaniedbuję....

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N sty 02, 2022 3:37 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
[quote="Andy72"]Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów - Albert Einstein.
Odnosi się to nie tylko do powtarzania wciąż nałogowych czynności ale także tkwienia w duchowości która nie przynosi rezultatów i mi nie służy. Polegającej na cierpiętnictwie a czasem oczekiwaniu czasów ostatecznych.
Kiedy Mikołaj Kapusta mówił że krzyżem nie jest choroba ale bycie prześladowanym za wiarę, oburzało mnie że to jakby naplucie w twarz chorym ludziom. Ale być może podświadomie nie tylko chorobę uznawałem za krzyż ale nawet tkwienie w grzechu. A krzyża odrzucić nie wolno.
Z drugiej strony była nienawiść do słowa "sukces" a przecież sukces nie musi oznaczać zaraz Ewangelii Sukcesu gdzie Bóg błogosławi luksusem ponad poziom niezbędny do życia. Sukcesem jest na przykład trwała przemiana życia.
Jak pisał Stefan Kisielewski - ”Ten, kto nigdy nie odczuwał potrzeby zaprzeczenia samemu sobie, jest oschłym nędzarzem duchowym: nie kocha on świata, lecz tylko siebie”
Kiedyś zwracałem uwagę na to, że Jezus nie przyszedł po to by uzdrowić wszystkich ludzi na świecie , którzy wówczas żyli. Ale przecież uzdrowił wszystkich którzy się do Niego zwracali a nie było ani jednego przypadku gdy odmówiłby uzdrowienia mówiąc że byłoby to dla kogoś lepiej, gdyby pozostał chory, nie stwierdził że ciebie to nie uzdrowię, bo lepiej dla ciebie byś chorował.
Więc chciałbym już nie robić wciąż tego samego, gdy chcę zmiany rezultatów.[/quote]
----------------------
Dobrze że to zauważasz.
Andy, to tylko na kanwie twego wpisu, bez odnoszenia się do jego treści wprost.

Jakaś dziwna moda opanowała świat. Nie ważne są sprawy bieżące. Za to ponad nich, ważniejsze jest to co może być potencjalnie. Sądzę że to odmiana próżności. Lepiej mówić co może być zamiast się zabrać za to, co z pewnością będzie. Myślę że to choroba, nazwę ją władczością. Władczość jak każdy ludzki twór ( sztuczny ). Ma swą chorobę. Jest nią nie to, że coś rozwiązuje i pomaga. A jest nią to że rodzi wyobrażenia nierealne, że na coś jest lekiem ( rozwiązaniem ). A że jeden przed laty coś wymyśli, inny to po latach poprze. Nie oznacza to realnego praktycznego działania usprawniającego cokolwiek. A nam pozostaje w spadku potworek, a nawet bestia potworna. I nic z tym zrobić się nie da, bo tradycja jest taka. Że niczego nie wyrzucamy na śmieci, a kultywujemy to.
No i mamy cały ambaras. Że pełno jest ludzkich wymysłów, do niczego nie pasujących. Na które trzeba wydawać wiele, by je utrzymywać. Do tego robią te wymysły podziały wśród nas. Bo jedni bezwiednie wierzą że te wymysły do czegoś im służą. A inni ( zwykle nie stać ich na finansowanie utopii ). Starają się przemówić tym pierwszym, że nie jest to konieczne, zwłaszcza finsnsowanie przez wszystkich bezwzględnie. Powstał tak upiorek intelektualny ( choćby jest nim, zajmowanie się polityką wszystkich ludzi ). Kiedyś zajmowanie się polityką, sprawiało to, że ten kto to robił, sam finansował to co proponował. Czy przez wąskie grono ludzi, którzy jemu zaufali. Czy słusznie?
Różnie z tym bywało. Jeśli były z tego owoce, wzrost. To szybko to było uznane przez wszystkich za celne. Upiorki znikały bez echa. Teraz przy tej kultowości. Co prawda nawet potworkom daje się postać użyteczności ( choćby beztalencie śpiewacze ). To i tak bez tego ( istnienia tych beztalenci, w przestrzeni publicznej ), nic złego by się nie działo. Mało tego, nawet utalentowany śpiewak, niczego cennego nie wnosi dla innych. Wnosi złudzenia że jest lepiej jak wypełni ciszę swym śpiewem. Przy obecnym już tak mocno rozwiniętym światowym trendem wynalazczości. Mało zostaje miejsca na kultywowanie wszystkiego. Mniej koniecznego czy w ogóle nie niezbędnego.
To znak czasów, by skończyć z kultami. A zacząć wykorzystywać do końca to, co jest użyteczne bezpośrednio. Nie tłumaczy tu ludzi to, że się na czymś nie znają. Próżniactwo intelektualne, nie tłumaczy ich że czegoś nie umieją. Tym bardziej że na powtarzalne niczego nie wnoszące kultów, tak jak w przykładzie ( jednym, lecz z olbrzymiej liczby narośli, jak wrzodów ), typu wspieranie śpiewactwa. Przecież to jest kult, nie mniejszy niż kulty religijne.

To jest zdrowe spojżenie na otaczające nas sprawy. Lecz czy jest jeszcze ktoś, komu się chce patrzeć realiami, zamiast tylko wymysłów. Co z tego że nawet te kulty ładnie wyglądają, jeśli są czy ich nie ma i nic się nie dzieje. Wszystko ma mieć realne spełnianie istniejących potrzeb, by miało sens istnienia. A to co tego sensu nie ma, jest próżnością i to kosztowną. Nie tylko finansową, lecz kosztem niej, nie powstaje pełny użytek z tego co pomaga ludziom od zaraz.
Krótko ujmując, czeka nas powrót z utopijnych tematów. Albo nawet globalna katastrofa, spowodowana nie umiejentnością wykorzystania potencjału, już odkrytych i zrealizowanych pomocnych urządzeń. Które uczynił ktoś wielkim wysiłkiem i poświęceniem. Które wiele w sumie kosztowały. Choć tego po nich nie widać. Czas skończyć tą checę nadawania wartości, niczemu nie służącym sprawom. A zacząć szanować to co jest, jest niezbędne i użyteczne. Dosyć tego kultywowania kłamliwych poczynań. Rozpraszających, a nie skupiających na potrzebach życia.
Mało to krzyku że coś złego się dzieje. Tylko że najpierw niefrasobliwie, wspiera się wszystko co kto chce wymyślać ( nie koniecznie tworzyć ). Potem pozostają alarmy i szukania ratunków. Po co? Jeśli wcześniej się zaniedbało to co niezbędne.
Dobrze starczy, bo oponentów robienia użytku w miejsce propagandy, na tym forum jest wielu. A potem to wyjaśnij ( tłumacz się z tego, co nie zaustniało ). Tłumaczyć się można argumentami czegoś co istnieje. Słabymi argumentami są te, że ja bym to inaczej użądził, a nie było by tych niepotrzebnych, złych konsekwencji.
Siłą żeczy, jedno z drugiego wynika. W konsekwencji nie ma argumentów. Taka jest bolączka wiary, że wierząc nie tej osobie co trzeba. Ponosimy tego przykre konsekwencje, nie chcąc tego nawet. Z banalnie prostego powodu. Bo nie tej co trzeba osobie uwierzyliśmy.
Dlaczego tak się dzieje? To niech każdy indywidualnie sobie odpowie. No bo to jego decyzja. A dopiero wtedy, być może zmieni każdy swe podejście do kierowania się wiarą, zwłaszcza celną wiarą konkretnej osobie. To ostateczne ostrzeżenie. Innych ostrzeżeń nie będzie. I życzenie noworoczne, długie lecz niezbędne.

Tego wszystkiego życzę z całego serca na ten nowy rok wszystkim, którzy to czytają i chcą myśleć samodzielnie.
Tak gotowce myślowe, szybko się dezaktualizują. Więc nie obejmują ich me życzenia tegoroczne. Chcecie, to z nich skorzystacie w tym roku, tej każdej chwili tego roku. To jest to niebo, przez wszystkich z dawna wyczekiwane.


N sty 02, 2022 9:53 am
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Czy ja Cię aby dobrze zrozumiałem? Życzysz nam, żebyśmy zajmowali się sprawami istotnymi? A jako przykład nieistotnych podałeś śpiew?
W Boże Narodzenie na ostatnią mszę w moim parafialnym kościele nie przyszedł organista. Dziwnie było bez niego. Ksiądz sobie jakoś poradził ale moim zdaniem śpiew jest istotny. Może nie na każdym etapie życia i nie zawsze ale jednak.


N sty 02, 2022 7:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 222  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL