Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Chcę ze sobą skończyć. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 20, 2021 7:43 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Chcę ze sobą skończyć.
Męczy mnie to praktycznie od 11 lat. Chciałbym przestać istnieć jednak świadomość tego, że po samobójstwie wylądowałbym w piekle powoduje u mnie dodatkową rozpacz. Powodem moich myśli samobójczych są kobiety (choć nie jest to jedyny czynnik). Niedługo skończę 31 lat i niestety mam swoje potrzeby (domyślacie jakie). Chcę być aseksualny, jednak Bóg chciał inaczej. Powiem zupełnie szczerze. Nienawidzę kobiet. Powodów nienawiści jest kilka. Jednym z nich jest taki, że kobieta może dokonać aborcji, a mężczyzna z przyczyn oczywistych nie może. Większość kobiet popiera aborcję i jest to dla mnie rzecz nie do zaakceptowania. Nawet jeśli w którymś momencie swojego życia kobieta się nawróci to w przeszłości mogła dokonać tej obrzydliwości. Wiem, że dla niektórych wydaję się być to śmieszne, ale nie obchodzi mnie to co inni pomyślą. Czy Bóg jednak mi wybaczy samobójstwo?


Cz lut 17, 2022 3:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Kiedy ktoś pisze o samobójstwie to zakładam na wstępie dwie sprawy: chce sobie pogadać lub rzeczywiście chce ze sobą skończyć. W obu przypadkach należy wyjść od tego, w jakim miejscu jest ten człowiek jako człowiek. Tak się składa, że to nie pierwszy nick, więc mam trochę więcej materiału wyjściowego.
Jeśli chce sobie pogadać, mamy ewidentną nerwicę i należy człowieka odesłać do specjalisty. Tam się powinien trochę dowiedzieć o sobie, tego o czym nie ma pojęcia. Sporo mamy takich wpisów: przybliża ktoś problem, ale nie interesują go rozwiązania lub chce rozwiązań i pozostania w stanie wewnętrznego chaosu i braku tożsamości.

Powtarza się jak mantra: chcę skończyć ze sobą, ale boję się piekła. Nie pojawi się natomiast racjonalna myśl, że warunkiem zbawienia jest pełnienie woli Bożej. Brak myśli samobójczych czy odstąpienie od samobójstwa, bo ktoś się boi piekła nie są warunkiem zbawienia. W tym wpisie i pozostałych mamy wyraźne wskazanie na innych i swoje nieszczęście. Świat, a przede wszystkim kobiety są nic nie warte. Nie dociera myśl, że za wspaniałym mężczyzną, spełnionym jako człowiekiem, samodzielnym krąży wzrok kobiet i ten mężczyzna oddzieli ziarno od plew. Kręcą się przy nim różne kobiety. Ułoży sobie życie rodzinne. Nie może wybrać tej właściwej? A może ma pozostać sam i realizować się w całości pomagając innym? On to przyjmie jako plan przewidziany na życie i będzie go realizował najlepiej jak potrafi. Ktoś inny przyjmie informację o sobie (nie przyjmie, bo polityczna poprawność zabrania o tym pisać), że jest do niczego, nie zapewni warunków psychicznego komfortu i materialnego minimum, więc musi poruszać się w obszarze swoich możliwości a nie marzyć bezproduktywnie.

Samobójstwo często poprzedza syndrom presuicydalny. Światopogląd jest zbyt słabym elementem, by zatrzymać ten schodzący w samobójstwo proces zawężania myśli. W końcu zaczną krążyć wokół planu wykonawczego, bo nastąpiło zracjonalizowanie sprawy piekła. Przestanie się bać piekła, bo uzna, że taki nieszczęśnik zostanie wprowadzony na Bożych plecach wprost do nieba Pan Bóg rozumie jego nieszczęśliwe życie.

Problem w tym, że wierzący ludzie nie widzą siebie jako góry nieszczęścia. Oni wiedzą, że będąc zakotwiczonym na Górze muszą tylko dać się prwadzić i nie puszczać liny. Bóg ich przeprowadzi przez cierpienie. W nich jest bowiem nadzieja: doczesna i eschatologiczna.
Myśli samobójcze wskazują na beznadzieję w kategoriach duchowych a kategoriach psychologicznych na zaburzenia w sferze psychicznej. Te zaburzenia zawsze skutkują problemami w sferze duchowości, więc najpierw trzeba uporać się z psychiką, by opanować patologiczne mechanizmy obronne i postawę: gdyby ten świat był lepszy to byłbym też szczęśliwy. Gdyby te kobiety chciały być niewolnicami (najlepiej by jeszcze zapracowały na mężusia) to miałbym po co żyć.


Cz lut 17, 2022 7:02 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 20, 2021 7:43 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Dzisiejszy świat jest straszny. Jest jak koszmar, z którego nie da się wybudzić. Nie mam się komu wyżalić poza jedną osobą, która podziela mój światopogląd. Od 2016 roku biorę leki na depresję. Boję się powiedzieć lekarzowi o tym wszystkim, gdyż najprawdopodobniej nie uszanuje mojego światopoglądu i będzie próbował go zmienić.


Cz lut 17, 2022 8:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Świat jest taki jaki jest. Nie ma wojny, żyjemy we względnym spokoju. Ludzie mają pracę. Depresja jednak to oglądanie świata w czarnych kolorach. Wyłuskała się nam przyczyna. To choroba. Ona jednak wystąpiła z jakiegoś powodu i tę przyczynę należy zmienić. To zadanie własne pacjenta, by uleczyć zranienia i przewartościować siebie.. Można mu towarzyszyć, ale przytakiwanie nic tu nie da. Problemem nie jest więc świat, ale postrzeganie go jednowymiarowo. Mamy kolejnych winnych: lekarz. Jego zadaniem jest ulżenie w cierpieniu. Podaje więc potrzebne leki. Nie wystarczą, bo leki nie likwidują przyczyny choroby. Równolegle więc z przyjmowaniem leków należy chcieć siebie zmienić a nie ten zły świat. To nie zadanie psychiatry, chociaż powinno się być wobec niego szczerym, bo on może odczytać myśli samobójcze powiązane z potępieniem jako objaw choroby i wdroży odpowiednie procedury.
Przyczyna depresji to nieprawidłowy obraz siebie skutkujący autoagresją. Kiedy ten obraz się zobaczy (teraz go nie widzisz) to można zacząć proces naprawczy. Z depresji się wychodzi tylko wówczas, gdy naprawi się siebie i uzyska tożsamość osoby, którą zaplanował Bóg. Człowiek pogodzony ze sobą jest otwarty na świat i widzi w nim ludzi prawych, obojętnych i złych.

Nie masz żadnego pożytku dla siebie z opowiadania o swych wizjach świata namalowanego jak chodnik w kopalni. Ktoś powinien ci pomóc zobaczyć rany, które trzeba wyleczyć. Nie na forum, bo to kończy się zawsze tak samo: osoba pragnąca pomóc zostanie na końcu zmieszana z błotem. Pocieszanie nic nie daje, jeśli widzi się, że ktoś nie jest zainteresowany naprawą siebie. Tyle lat jestem na forum i wiele trudnych rozmów za mną. Wspólną ich cechą było to, że co najwyżej chciano zaspokoić swoją ciekawość, nigdy nie chodziło o próbę naprawienia siebie.


Cz lut 17, 2022 9:19 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 11, 2022 8:57 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Chłopie świata nie zmienisz,bo jest jaki jest.Nigdy nie był,nie jest i nie będzie idealny.Ale swój świat możesz zmienić.I dlatego warto żyć.Zachorowałeś na depresję,więc stąd u Ciebie niechęć do życia.Na pewno jesteś wrażliwym człowiekiem,więc wszystko odbierasz "bardziej".Dobrze,że się leczysz.Z depresją da się normalnie żyć.Trochę mimo wszystko musisz samemu sobie pomóć.I po prostu nauczyć się z depresją żyć.To dobrze,że masz jedną osobę z którą możesz o wszystkim porozmawiać.Ważne, żeby ta osobą Cię rozumiała i była Twoim przyjacielem.Dobrze,że tu trafiłeś.Choć jestem osobą zdrową doskonale Cię rozumiem i to co przeżywasz.Wiedz,że każdy człowiek na tym świecie miał,ma lub będzie miał problemy takie czy inne.A teraz żeby Cię zmotywować powiem tak jest takie powiedzenie:"Jak nie masz już po co żyć,żyj na złość swoim wrogom".A zapewniam Cię,że z pewnością masz bardzo wiele powodów,aby żyć. I że jesteś wartościowym człowiekiem,który ma po co żyć.
___________________________________________________________
I tak jak pisze merss,żeby człowiekowi pomóc musi sam człowiek chcieć sobie pomóc.A wejść na forum , się użalać i czekać na pocieszenie a później kopnąć pocieszającego to reguła w takich sytuacjach.Szukaj rozwiązań np.kto zna dobrego specjalistę?Co ktoś zrobił w moim przypadku?Co mogę zrobić sam?Itd.itp.Życie nie pieści nikogo.Chociaż każdy ma swoją drogę życia.


Ostatnio edytowano So lut 19, 2022 5:01 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

zcalono posty



So lut 19, 2022 3:05 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 20, 2021 7:43 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Moją główną przyczyną depresji są przemiany kulturowe, które dokonały się w świecie zachodnim po '68 roku. Niektórym może wydawać się absurdem, żeby z takiego powodu rozpaczać. Nie oznacza to, że jestem jakimś moskalofilem, który marzy o "ruskim mirze" nad Wisłą. Mam dość tego ciągłego obrażania katolików i normalnych ludzi przez janczarów "postępu". Najsmutniejsze jest to, że katolicy i ogólnie rzecz ujmując konserwatyści są osamotnieni w swojej walce. Papież Franciszek woli podlizywać się tęczowym janczarom (np.James Martin czy Reinhard Marx) niż stać na straży katolickiej ortodoksji. Sytuacja jest beznadziejna. Wstydziłem i bałem się o tym powiedzieć nawet w swoim środowisku, bo również w Kościele (nawet polskim) roi się od zdrajców kolaborujących z tęczową ch...tą.


Wt kwi 19, 2022 8:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Odwracasz wszystko. To jak patrzysz na świat to rezultat depresji, krzywe zwierciadło. Depresja pojawiła się z powodu, którego nie widzisz. Tych powodów jest poza tym multum.


Pt kwi 22, 2022 10:24 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Jonasz 4
1 Nie podobało się to Jonaszowi i oburzył się.
2 Modlił się przeto do Pana i mówił: «Proszę, Panie, czy nie to właśnie miałem na myśli, będąc jeszcze w moim kraju? Dlatego postanowiłem uciec do Tarszisz, bo wiem, żeś Ty jest Bóg łagodny i miłosierny, cierpliwy i pełen łaskawości, litujący się nad niedolą.
3 Teraz Panie, zabierz, proszę, duszę moją ode mnie, albowiem lepsza dla mnie śmierć niż życie».
4 Pan odrzekł: «Czy uważasz, że słusznie jesteś oburzony?»
5 Jonasz wyszedł z miasta, zatrzymał się po jego stronie wschodniej, tam uczynił sobie szałas i usiadł w cieniu, aby widzieć, co się będzie działo w mieście.
6 A Pan Bóg sprawił, że krzew rycynusowy wyrósł nad Jonaszem po to, by cień był nad jego głową i żeby mu ująć jego goryczy. Jonasz bardzo się ucieszył [tym] krzewem.
7 Ale z nastaniem brzasku dnia następnego Bóg zesłał robaczka, aby uszkodził krzew, tak iż usechł.
8 A potem, gdy wzeszło słońce, zesłał Bóg gorący, wschodni wiatr. Słońce prażyło Jonasza w głowę, tak że osłabł. Życzył więc sobie śmierci i mówił: «Lepiej dla mnie umrzeć aniżeli żyć».
9 Na to rzekł Bóg do Jonasza: «Czy słusznie się oburzasz z powodu tego krzewu?» Odpowiedział: «Słusznie gniewam się śmiertelnie».
10 Rzekł Pan: «Tobie żal krzewu, którego nie uprawiałeś i nie wyhodowałeś, który w nocy wyrósł i w nocy zginął.
11 A czyż Ja nie powinienem mieć litości nad Niniwą, wielkim miastem, gdzie znajduje się więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie odróżniają swej prawej ręki od lewej, a nadto mnóstwo zwierząt?»


So kwi 23, 2022 9:32 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 20, 2021 7:43 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Najgorsze chyba jest to, że świadomie wybieram grzech i nie chcę tego zmienić. Grzech nienawiści. Po prostu nienawidzę kobiet. Oczywiście te niewierzące (+ liberalne "katoliczki") czyli większość. Z perspektywy dzisiejszego świata jestem potworem. Boli mnie to jak większość społeczeństwa i nawet część mojej rodziny nazywa mnie katolickim talibem. Stąd mój ten dołek i agresja wobec zwolenników "postępu".


N kwi 24, 2022 9:35 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
To nie są sprawy na forum, bo żadne pocieszenie nic nie da. Nadal będziesz pisał o tym jaki jesteś nieszczęśliwy. To sprawy natury medycznej. Chcesz, to rozmawiaj na inne tematy, ale nie o swoim nieszczęściu. Jesteś zdiagnozowany, więc tu potrzeba pomocy medycznej szeroko pojętej.
Pociechę duchową i wzmocnienie odnajdziesz w życiu sakramentalnym.
Człowieka z 'dołkiem' stawia się do pionu wskazując mu wolontariat. Zobaczy wówczas prawdziwe nieszczęście ludzi, na depresję to nie działa.
Samobójstwa popełniają ludzie, bo nie radzą sobie z rzeczywistością. Nie jest winien świat, ale własna postawa wobec tej rzeczywistości. Widzą ciemną piwnicę z potworami. W depresji wyjście z piwnicy osiąga się farmakologicznie i terapeutycznie. Nie ma żadnego pożytku chory z opowiadania swoich lęków, to go tylko nakręca i widzi w tej piwnicy jeszcze więcej potworów.


N kwi 24, 2022 10:11 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 23, 2022 2:36 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Merss-Człowieka z "dołkiem" nie stawia się do pionu!!!
Nawet nie wolno. Depresja nie wynika z "chęci" czy też wiary i niewiary.
Depresja to zaburzenie poziomu naurotransmiterów. I są na to leki. Na razie może niezbyt doskonałe, ale działają.
Autorowi wątku należy zalecić wizyte u dobrego psychiatry - nie psychologa.


N kwi 24, 2022 11:29 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Człowieka zdrowego stawia się do pionu i udaje się to szybko. Nie rozumie ten kto nie zna stanu zdrowia psychicznego. A o depresji pisałam oddzielnie. Dołek to nie choroba, ale obniżenie nastroju i czasem samoistnie przechodzi, bo zdarza się z tysiąca powodów, czasem nawet aury . Nie wszyscy marudzą, są tacy, którzy odczytują gorsze samopoczucie i przyjmują, że tak się im zdarza. Czekają na lepsze dni.
Auto wątku napisał o depresji a to forum nie ma charakteru terapeutycznego. Mogę sprawę zgłosić na policję, że ktoś zgłasza próby samobójcze. Odczytuję jednak to jako stały objaw choroby (pisze wciąż o tym samym, takie natrętne myśli) i powinno się o tym poinformować lekarza. Chorym człowiekiem powinni zająć się kompetentne osoby i wyjaśnić człowiekowi, że do wyjścia z choroby potrzeba współpracy pacjenta, chyba że to depresja, której pomoże tylko farmakologia.
Potrafisz to pokaż mu rzeczywisty świat a nie próbuj zmieniać sensu mego wpisu.


N kwi 24, 2022 12:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Krzysiek91,

Obejrzyj sobie, wysłuchaj:

Jubilee
Pro-Choice vs Pro-Life: Can They See Eye To Eye? | Middle Ground
https://youtu.be/yRA0KMCEP2o
18 min 36 sek
Napisy pl


N kwi 24, 2022 12:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Krzysiek91 napisał(a):
Najgorsze chyba jest to, że świadomie wybieram grzech i nie chcę tego zmienić.

Nie wiem czy wiesz, ale to oksymoron. ŚWIADOMIE WYBIERAM połączone z NAJGORSZE. Oceniasz że źle robisz i że to robisz świadomie. Nie gra to coś..
Cytuj:
Grzech nienawiści. Po prostu nienawidzę kobiet. Oczywiście te niewierzące (+ liberalne "katoliczki") czyli większość.

Też tego nie rozumiem. Co to znaczy "oczywiście te niewierzące"? Co ma piernik do wiatraka? Stosujesz uogólnienie na całe populacje ludzi.
W czym są lepsza jedna grupa od drugiej grupy? W czym polega "lepszość" jednej grupy w stosunku do drugiej?

Usprawiedliwiasz się że jednak nie nienawidzisz te wierzące? Czyli (mówiąc językiem pozytywnym) kochasz wierzące?

Cytuj:
Z perspektywy dzisiejszego świata jestem potworem. Boli mnie to jak większość społeczeństwa i nawet część mojej rodziny nazywa mnie katolickim talibem. Stąd mój ten dołek i agresja wobec zwolenników "postępu".

Następny oksymoron - skoro świadomie wybierasz bycie wbrew innym, to czemu Cię to boli, że inni to zauważają? Chcesz życia bez konsekwencji?

Ale tak w zasadzie to jak pisze merss. Wszystko wywracasz do góry nogami.
To tak jakby ktoś czuł wrogość do wynalazcy termometru, bo ma gorączkę,
albo jak cukrzyk, który nienawidzi producentów glukometrów..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N kwi 24, 2022 12:39 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 20, 2021 7:43 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
PeterW napisał(a):
Też tego nie rozumiem. Co to znaczy "oczywiście te niewierzące"? Co ma piernik do wiatraka? Stosujesz uogólnienie na całe populacje ludzi.
W czym są lepsza jedna grupa od drugiej grupy? W czym polega "lepszość" jednej grupy w stosunku do drugiej?

Usprawiedliwiasz się że jednak nie nienawidzisz te wierzące? Czyli (mówiąc językiem pozytywnym) kochasz wierzące?

Między osobami wierzącymi a niewierzącymi jest przepaść. Nie muszę chyba wymieniać czym się obie grupy różnią. Chociaż również osobom wierzącym zdarza się dokonywać różnych złych rzeczy ponieważ każdy z nas walczy z grzechem i nie zawsze wygrywa.


N maja 01, 2022 7:30 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL