Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 2:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334 ... 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquariusie, a jak można nazwać człowieka, który z pełną świadomością rozpowszechnia fałszywe oskarżenia pod czyimś adresem?* Mnie uczono, że taki ktoś jest kłamcą i oszczercą. Masz inne określenia, których można względem niego użyć?








*Co zostało wielokrotnie udowodnione na tym forum.


Wt lip 27, 2021 12:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Mam inne np: mylisz się bracie,
jesteś w błędzie
mijasz się z prawdą itp


Wt lip 27, 2021 1:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Miał to już powiedziane i pokazane wielokrotnie, a mimo to dalej powtarza te fałszywe oskarżenia, a ja nie pytałem co można takiej osobie powiedzieć. Powtórzę pytanie:

Jak nazwać osobę, która świadomie rozpowszechnia fałszywe oskarżenia pod czyimś adresem?


Wt lip 27, 2021 2:15 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Świadomie jak najbardziej ale to Ty zarzucasz fałsz rozmówcy. Część dyskutantów uważa, że masz rację a część i sam zainteresowany, że nie. W tej sytuacji czujesz się w prawie, żeby napiętnować interlokutora aby nawet niezorientowani w temacie przyjęli Twój punkt widzenia. Technika skuteczna ale moim zdaniem bardziej do wykorzystania np na forum prawnym.


Śr lip 28, 2021 6:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Kilkukrotnie zwracałem przy różnych okazjach uwagę na kwestię tej słynnej świadomości kłamstwa.

Skąd pewność o pełnej świadomości, premedytacji adwersarza?

Przecież możemy kogoś skrzywdzić fałszywym oskarżeniem, na potrzeby dyskusji zwłaszcza merytorycznej jest to niepotrzebne.


Śr lip 28, 2021 6:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Na przykładzie:

W dniu D w dyskusji na temat KRS osoba A stwierdza, że Konstytucja RP nakazuje, aby 15 sędziów do tej rady zostało wybranych przez innych sędziów. W odpowiedzi osoba B cytuje osobie A Art. 187 Ustawy Zasadniczej i wskazuje na istniejące w nim zapisy, że w skład KRS wchodzi 15 sędziów (p. 1. ppkt.2), a sposób ich wyboru określa ustawa (p.4), oraz na fakt, że nie ma tam zapisu o tym, kto ich wybiera. Osoba A kontynuuje rozmowę w temacie odnosząc się do wypowiedzi osoby B.

W dniu D+5 osoba A ponownie stwierdza, że Konstytucja RP nakazuje, aby 15 sędziów do tej rady zostało wybranych przez innych sędziów.

Wg. Ciebie osoba A w dniu D+5 popełniła błąd czy z pełną świadomością skłamała?


Śr lip 28, 2021 7:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
Świadomie jak najbardziej ale to Ty (...)

Ślicznie uciekasz od odpowiedzi na postawione pytanie. Prawda boli?


Śr lip 28, 2021 8:53 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Chodzi mi o to, że obiektywnie rzecz biorąc możesz mieć rację. Kwestia jest taka kto ma tą obiektywną prawdę artykułować a mnie chodzi jeszcze o formę. Bo rację w sporze z MK miałeś, z Wespecjanem masz a moja sympatia jest po ich stronie. Za radą merss poszukałem sobie innego miejsca dla siebie. Jestem żeglarzem - padło na forum żeglarskie. Jest tam jak teraz wszędzie wątek covidovo więc i o czym gadać. Na głównym banerze forum widnieje czerwona błyskawica. Nie spodziewam się wśród żeglarzy przejawów miłości bliźniego. Większość nadająca ton ma poglądy lewicowe i antykatolickie. Wykorzystałem znany im format coming outu i przedstawiłem się prowokacyjnie jako katolik i antyszczepionkowiec: pośmiali się trochę i cisza. Dorzuciłem kilka prowokacyjnych wypowiedzi i może tamtejszy odpowiednik merss już mnie nie lubi za to nie pojawił się żaden odpowiednik Jockeya ani Twój. Jet tam oczywiście odpowiednik Barneya, polexita i z małymi przerwami, żywo się spierają. Utkwił mi w pamięci cytat jakiegoś ateisty, że sumienia wprawdzie nie ma za to ma przyzwoitość. Tego tu brakuje.


Śr lip 28, 2021 9:12 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Przecież kłamstw Wespecjana bo to o nim mowa jest mnóstwo. Wielokrotnie mu to udowadniano a on dalej swoje. Oskarżał Kościół, oskarżał i wyzywał papieża. Oskarżał i wyzywał wiernych. Pomimo zwracanej uwagi i pokazywania ze nie ma racji on nadal trwa przy tym samym. Jak proszono go o dowody to znikał. Albo podawał jakieś kłamstwa które obalano w pare sekund przy użyciu google. To niby jak można taka osobę nazwać jak nie kłamca i manipulatorem? Temat Wespecjana to nie temat do dyskusji a dla egzorcysty. Jego nienawiść do Kościoła, mszy świętej i papieża i duchowieństwa wiernego papieżowi jak również do wiernych pozostających w łączności z Rzymem jest iście demoniczna.
Co do MK to temat mocno złożony i nie podejmuje się dyskusji o nim. Generalnie nie odpowiadał na zadawane pytania a raczej na pytania które sobie wymyślił.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 28, 2021 9:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
Chodzi mi o to, że obiektywnie rzecz biorąc możesz mieć rację. Kwestia jest taka kto ma tą obiektywną prawdę artykułować a mnie chodzi jeszcze o formę.

To powiedz mi, proszę, jak byś sformułował tę obiektywną prawdę, że Wespecjan jest kłamcą i oszczercą.


Śr lip 28, 2021 10:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jockey napisał(a):
Przecież kłamstw Wespecjana bo to o nim mowa jest mnóstwo. Wielokrotnie mu to udowadniano a on dalej swoje. Oskarżał Kościół, oskarżał i wyzywał papieża. Oskarżał i wyzywał wiernych. Pomimo zwracanej uwagi i pokazywania ze nie ma racji on nadal trwa przy tym samym. Jak proszono go o dowody to znikał. Albo podawał jakieś kłamstwa które obalano w pare sekund przy użyciu google. To niby jak można taka osobę nazwać jak nie kłamca i manipulatorem? Temat Wespecjana to nie temat do dyskusji a dla egzorcysty. Jego nienawiść do Kościoła, mszy świętej i papieża i duchowieństwa wiernego papieżowi jak również do wiernych pozostających w łączności z Rzymem jest iście demoniczna.
Co do MK to temat mocno złożony i nie podejmuje się dyskusji o nim. Generalnie nie odpowiadał na zadawane pytania a raczej na pytania które sobie wymyślił.
Dużo kłamstw i oszczerstw tutaj o mnie napisałeś ale oszczerca to twój drugi nik na tym forum, parę osób poza mną może to powtórzyć, także tych których już tu nie ma przez ciebie.


Śr lip 28, 2021 11:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Ot, przykładowe kłamstwo w Twoim wykonaniu:

Wespecjan w tym postcie napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
wykaż, że [papież Franciszek] zaprzecza jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewa o niej (por. Kan. 751 KPK).

https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 6#p1172640

Odesłanie do tego posta jako dowodzącego herezję papieża jest kłamstwem w żywe oczy, ponieważ, co widać w przytoczonej przeze mnie w następnym postcie treści dogmatu, nieprawdziwość zarzutu została już wykazana: wskazany dogmat w ogóle nie odnosi się do świętości NMP, ani w żaden sposób nie określa, kiedy Matka Boża została świętą.
Powtarzając obalony zarzut dopuszczasz się kłamstwa.


Śr lip 28, 2021 11:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ot, przykładowe kłamstwo w Twoim wykonaniu:

Wespecjan w tym postcie napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
wykaż, że [papież Franciszek] zaprzecza jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewa o niej (por. Kan. 751 KPK).

https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 6#p1172640

Odesłanie do tego posta jako dowodzącego herezję papieża jest kłamstwem w żywe oczy, ponieważ, co widać w przytoczonej przeze mnie w następnym postcie treści dogmatu, nieprawdziwość zarzutu została już wykazana: wskazany dogmat w ogóle nie odnosi się do świętości NMP, ani w żaden sposób nie określa, kiedy Matka Boża została świętą.
Powtarzając obalony zarzut dopuszczasz się kłamstwa.

Wg ciebie "nie można stwierdzić czy niepokalane poczęcie nadaje świętość czy nie" - moja odpowiedź na te twoje twierdzenie jest taka: puknij się w ten pusty łeb i idź do diabła, który także nienawidzi Najświętszej Maryi Panny.


Śr lip 28, 2021 11:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Nie interesują mnie fakty, a nie to, co sobie dopisałeś do treści dogmatu. Zaś jaka jest treść dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP dobrze wiesz, więc jesteś również świadomy tego, że wszelkie tezy jakoby papież go odrzucił, ponieważ powiedział o NMP i św. Józefie, że "święci się nie rodzą, ale się nimi stają, i to jest także prawda wobec ich obojga", są po prostu nieprawdą. Pierwsze wystosowanie zarzutu można, kierując się aktem bardzo dużej ilości dobrej woli, uznać za nieświadomość w temacie. Jednak jak go powtarzasz po tym, kiedy Ci przytoczyłem treść dogmatu, to z pełną świadomością kłamiesz, bo znasz prawdę na ten temat i wiesz, że zarzut nijak się nie ma do treści tej nauki.


Ostatnio edytowano Śr lip 28, 2021 11:43 am przez Yarpen Zirgin, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 28, 2021 11:41 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
Bo rację w sporze z MK miałeś, z Wespecjanem masz a moja sympatia jest po ich stronie.

Ważne jest samopoczucie a nie prawda. To postawienie psychologii na miejscu etyki; znak naszych czasów.
Cytuj:
Za radą merss poszukałem sobie innego miejsca dla siebie. Jestem żeglarzem - padło na forum żeglarskie.

Chcialabym doprecyzować, by wyszło racjonalnie a nie uczuciowo. Otóż moje zdanie miało charakter implikacji: jeśli źle się czujesz na tym forum (nie miałam na myśli jednak tego o czym ty pomyślałeś) to należy poszukać miejsca dla siebie, takiego otoczenia, w którym będziesz 'u siebie'. 'U siebie' znaczy też subiektywnie, bo cel poszukiwań jest różny.
Zadbaj jednak o konsekwencję. Dobrze się czujesz na forum żeglarskim to się tam rozgość, ale niekoniecznie nam o tym opowiadaj, bo to infantylne.

Cytuj:
Nie spodziewam się wśród żeglarzy przejawów miłości bliźniego. Większość nadająca ton ma poglądy lewicowe i antykatolickie.

Najważniejsze, że jest psychologicznie miło. Nie zarzucaj jednak innym braku etyki, bo sam mylisz pojęcia.
Cytuj:
Wykorzystałem znany im format coming outu i przedstawiłem się prowokacyjnie jako katolik i antyszczepionkowiec: pośmiali się trochę i cisza.

Z dziwolągami tak się postępuje. Chcą być jednak psychologicznie ważni w swoich oczach, więc nie wejdą w tory przeżuwacza. Pycha nie pozwoli, by wypaść poniżej swej godności.
Etycznie podchodzi się do ludzi, gdy nam na nich zależy i wążne jest dla nas ich dobro. Prowadzą do sporów, bo uwagi rodzą opór psychiczny.

Cytuj:
Dorzuciłem kilka prowokacyjnych wypowiedzi i może tamtejszy odpowiednik merss już mnie nie lubi

To jest projekcja. Ja nie lubię skutkuje: ona mnie nie lubi.

Życzę powodzenia i mam prośbę: zakończ na tym forum gorzkie żale. Z tym udaj się na forum psychologiczne, tam zrozumieją w mig o co chodzi (bo mają tak samo) i będą delikatni. Ulżą sobie na takim 'katoliku'.


Śr lip 28, 2021 11:43 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334 ... 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL