Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:29 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 335, 336, 337, 338, 339, 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Barney napisał(a):
podawane tam przez Was "badania" i "wnioski" (zwłaszcza ze statystyk) mają jedną wspólną cechę: niedouczoność.
O, o, o tym właśnie mówię.

Przy okazji, to nie jest wątek kowidowy i nie udaj (a może nie udajesz), że nie rozumiesz tego, że tutaj kowid mnie nie obchodzi, atakuję jedynie i krytykuję twoje podejście, które sprowadza się do "wysłuchujemy tylko jednej strony bo druga strona nie ważne co pokazuje jest fe" oraz "prawdę znajdujemy w jednym worku, bez szerszego oglądu co jest w innych".

Jest to podejście stricte sekciarskie a ty jesteś perfekcyjnym przykładem dyskusyjnego sekciarza.

Twoje sekciarstwo bierze się z ideologicznego a nie poznawczego podchodzenia do spraw a twój ideologizm może brać się z posoborowo
wgranego prymatu posłuszeństwa (nawet głupotom) - nad rozumem i rzeczywistością.


Śr sty 26, 2022 3:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Nie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 26, 2022 3:12 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
A gdyby się okazało, że jednak tak - przyznał byś się do błędu publicznie?


Śr sty 26, 2022 6:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Przecież Barney się przyznawał jak coś pomylił albo okazało się ze nie ma racji. Co ty kombinujesz kolezko? Jesteś na tyle długo na forum żebyś wiedział ze nie idzie w zaparte.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sty 26, 2022 7:38 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Barney,

Cytuj:
Myślę, @TS7, że, w swoim mniemaniu zaprzeczając i odcinając się, właśnie znakomicie zilustrowałeś to, co @merss napisała.


Jakie "odcinanie"?
Jeżeli się czyta coś jako NiePrawdę na swój temat, to się zaprzecza.
Co w tym dziwnego?
Mam akceptować gdy się publicznie wypisuje na mnie NiePrawdę, badź insynuacje NiePrawdy?
W Waszych snach.

----

Mam inną opinię.
Nie przekonasz mnie opinią, która do mnie nie przemawia.
Tak samo z innymi.
Jeżeli nie dostosujesz swojego sposobu pisania do rozmówcy, tylko będziesz stwierdzał autorytarnie co uważasz, ja tego zwyczajnie NIE UZNAM.

Nie jesteś moim Bogiem, ani Magisterium, ani Papieżem.
Jesteś "człowiekiem takim samym jak każdy inny".


Albo mnie do czegoś przekonasz, albo odrzucę Twoją opinię.
To samo się tyczy Merss, Jockeya, Yarpena i każdej innej osoby, która jest na tym forum. I również w innych miejscach.

Nie uznam NICZEGO co do mnie piszecie, jak tego nie dostosujecie tak, by mnie to przekonało.

I choćbyście "dostali chrypy" od mówienia co jest Waszym zdaniem i tak tego nie uznam, jak mnie to nie przekona.

Najwyraźniej ta prosta wydawało by się wiedza jakoś do Was nie dociera.
Jeżeli różni inni również tego nie pojmują, to może się to przekładać na to, że Kościół Katolicki ma większe problemy w Ewangelizacji.

Mogą odrzucać Wasze gadanie z czystej złośliwości.
Za sposób w jaki z Nimi rozmawiacie.

Argumentum ad Personam, na mnie nie działa.
Argumentum ad Verecundiam, na mnie nie działa.
Argumentum ad Auditorem, na mnie nie działa.

Mam wymieniać dalej?

Nie zrobisz z Siebie "bezrefleksyjnego autorytetu" dla mnie.

A Wasze argumenty mnie nie przekonują.
Wasze diagnozy w moim odczuciu chybione.

Cytuj:
Ping-pong "odpowiedzi" już nawet nie do zdań, lecz do wyrazów, brak refleksji nad wskazanymi problemami, skupienie na tym, by "odbić piłeczkę".


Niech przestanie pisać rzeczy, które są niemiłe, robić mi "psychoanalizę", do tego jeszcze publiczną, która jest nieproszona, co jest dla mnie zwykłym chamstwem, brakiem należytego obycia w kulturalnym towarzystwie. (choć w odczuciu niektórych z Was może jest to właściwy sposób zwracania się do drugiej osoby)

Do tego są to analizy chybione.
Ale próbuje i próbuje i próbuje.
Jest to wielka żenada.
Wybuchy śmiechu jak konstruuje sobie w głowie "plastusia".
I ciągle się nie udaje.
Ale pokory nie nabiera.
Wniosków wystarczających nie wyciąga.
Bo ma już swoją widać opinię i z oporem się to porusza.
I dalej próbuje tego chamstwa.
Bo jest arogancka?

Dlatego jawnie piszę, że jeżeli ma do mnie pisać w tak pozbawiony szacunku sposób, to lepiej niech się do mnie nie odzywa wcale. I bardzo dobrze, że zniechęcam ją do rozmów ze mną (jej się roi, że to dla mnie coś negatywnego), bo nie życzę sobie jej chamskich komentarzy. Za dużo sobie pozwala. Jak się nauczy szacunku do mnie to zobaczymy.

I nic mnie nie obchodzi kim jesteście, czy moderatorami, ile macie lat, jakie stanowiska zawodowe, jakie wykształcenia, jakie certyfikaty i komu ręki nie podaliście i co tam jeszcze. Mam to kompletnie w głębokim poważaniu, jeżeli nie będziecie mnie traktować z należytym szacunkiem.

Więc jeżeli dalej ktoś będzie do mnie pił, szczególnie publicznie niech się spodziewa, że będzie toczył ze mną spór tak długo aż zostanę zbanowany, albo aż sam zdecyduję się odejść stąd. Nie umiecie się zachować proszeni grzecznie, to będziecie poddawani kontr-analizie i będę punktował choćby po jednym wyrazie i wskazywał wszystkie NiePrawdy jakie piszecie na mój temat.
Aż Wam się odechce zwracać do mnie czy na mój temat w ten sposób. Albo aż mnie zbanujecie albo odejdę.

Czy teraz jest wszystko jasne i klarowne?

I moje sumienie się nie sprzeciwia, bo w moim odczuciu Wasze zachowanie jest niegodne Katolików czasami, jest gorszące, jest sprzeczne ze skuteczną Ewangelizacją, tworzy zbędne konflikty i mase marnowania czasu na "puste rozmowy". Powiem wprost. Uważam, że jeżeli ktoś nie ma Wiary z innego źródła, próbowałby ją zdobyć na tym portalu, to istnieje możliwość, że poczułby się zgorszony, zniesmaczony i odsunięty od Kościoła Katolickiego czytając to w jaki sposób traktujecie czasem ludzi.

Marnujecie swoje talenty, potencjały, gadając mnóstwo rzeczy po próżnicy w moim odczuciu. Nieraz były durne sprzeczki, których nie umiecie opanować inaczej jak władzą, itd.
Się to poprawiło, ale nadal niektórzy mają zapędy.

Po prostu traktujcie mnie i innych z szacunkiem, nie wynoście się, a wiele rzeczy może się tu poprawić.

A jak nie to dalej się wynoście ponad innych i czekajcie konsekwencji.

Cytuj:
aby się doskonalić, aby polepszać swoje pisanie, komunikatywność, trzeba się zmieniać


Czekam na te konstruktywne uwagi i ich nie widzę.
Za to widzę chamstwo i wywyższanie się i chybione diagnozy publiczne nieproszone, "pokpiewajki kumplowskie" z innych osób, itd.

Na jakiej podstawie mam z Waszych uwag doskonalić, polepszać swoje pisanie, komunikatywność, jeżeli nie widzę tych konstruktywnych uwag.
Gdzie one są?

Umiecie uwagi dawać z szacunkiem czy pewien poziom kultury osobistej stanowi dla Was sufit?

Ja pracuje nad Sobą bardzo dużo i gdybyś miał świadomość ile wkładam w to wysiłku i czasu i miał odrobinę uczciwości, to byś zamilkł.

Cytuj:
"odszczekiwać"


Sam fakt, że w ogóle zwracając się do mnie używasz tego słowa, choćby w cudzysłowiu świadczy dla mnie albo o niewystarczającym poziomie kultury osobistej i/lub o niedoborze szacunku do mojej osoby. Lepiej się oducz takiej "mowy potocznej", w konsekwencji możesz otrzymywać bardzo niemiłe reakcje i złe podejście do Twojej osoby. A potem będziesz się dziwił.
Ale o co chodzi?
Za co?

Odszczekiwać to się może pies. Katolik, który choć sugeruje, że druga osoba jest w jakimś sensie psem, jest dla mnie nieporozumieniem. Po prostu również za dużo sobie pozwalasz.

Ja to wybaczam, ale nie będę tolerował bez słowa, jeżeli jest to utrwalony schemat postępowania. Po prostu zaprzestań chamskiej mowy, będzie się Tobie lepiej powodzić może w rozmowach.

Cytuj:
konstruktywne (choć nie zawsze miłe) uwagi


1. Te diagnozy są w moim odczuciu chybione. Jak mam uznawać coś z czym się nie zgadzam i uważam za FAŁSZ? To, że ktoś ma sam siebie za "miszcza psychologii", nie oznacza, że nie jest to "mitomania".

2. Są różne formy dbałości o to by nawet nieprzyjemne uwagi możliwie ubrać w formę, która będzie strawna dla odbiorcy. W moim odczuciu wiele osób nie ma takiej dbałości. Albo to zwyczajnie lekceważy i się Wam język rozchyśtał (co świadczy znowu o braku szacunku do rozmówcy), albo nie rozumie, że to jak się wypowiada nie jest na wystarczająco wysokim poziomie.

====

Podsumowanie:

1) Możemy zacząć od nowa i być dla Siebie mili i odnosić się do Siebie z szacunkiem jak równy z równym i prowadzić wspólne wartościowe, kulturalne rozmowy i ewangelizować.
2) Albo będziemy toczyć ciągły spór, co będzie szkodzić wszystkim potencjalnie.
3) Albo mnie zbanują, mają wprawę.
4) Albo mogę odejść jak tak zdecyduję.

Ja proszę serdecznie o opcję nr. 1
Wasz ruch.


Śr sty 26, 2022 8:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
A gdyby się okazało, że jednak tak - przyznał byś się do błędu publicznie?
Fakty mówią głośniej niż deklaracje, więc parę przykładów.
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... e#p1201533
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... e#p1151134
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... ae#p968597
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... ae#p894561
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... ae#p762208
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... e#p1192931
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... e#p1159112
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... e#p1014090



TS7 napisał(a):
Wasz ruch.
Nie. Nie będzie żadnego ruchu.
Otrzymałeś jak widać więcej, niż jesteś w stanie przyjąć.
Krzyczysz o szacunku i nie stawianiu zarzutów sam na oślep nimi rzucając.
Jak widać po ostatnim poście, niczego się nie nauczyłeś. To jasny sygnał, że niczego się nauczyć nie chcesz.
Więc po co się męczyć?
Zostawiam Cię w Twoich wrzaskach, pretensjach i pianie...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 26, 2022 8:18 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Dodam jedynie, że limit wrzasków został wyczerpany. Podobne teksty już były, ale je wycinałam.


Śr sty 26, 2022 8:30 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Barney napisał(a):
Fakty mówią głośniej niż deklaracje, więc parę przykładów.

To jest aż 4 pary przykładów!
Kurcze, muszę jakoś inaczej Ci dokuczyć, bo w ten sposób się nie da.


Śr sty 26, 2022 9:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
Barney napisał(a):
Fakty mówią głośniej niż deklaracje, więc parę przykładów.

To jest aż 4 pary przykładów!
I tylko dwie czwórki. Albo jedna ósemka ;)
Zawsze to mniej, jak się pogrupuje, nie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytuj:
Kurcze, muszę jakoś inaczej Ci dokuczyć, bo w ten sposób się nie da.
Wierz mi, nie jesteś w stanie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 26, 2022 9:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko

Tu nie chodzi o przeprosiny za "literówki" i pomniejsze kwestie, ale chodzi o przykład zmiany paradygmatu w obliczu faktów.
Ty jesteś przykładem człowieka, który nie dopuszcza faktów z innego zbioru niż ten zatwierdzony przez jakąś ideologię.
Np: w kowidzie inne źródła niż te zatwierdzone przez propagandę rządowa i zgadzające się z propagandą rządową dyskredytujesz albo odrzucasz na wstępie.
W przypadku sporów czy to sobór WII spowodował katastrofę katolicyzmu zupełnie nie przyjmujesz do wiadomości tego, że zgnilizna mogła się zacząć i być promowana przez kler na Watykanie a nie żaden "świat".

Jesteś niewolnikiem i zakładnikiem swoich ideologii, które wyznajesz.
Na dodatek narzuciłeś swoją wolę Jokejowi, który słabo orientuje się w pewnych sprawach, tak tak to ujmijmy, a który twoje ideologie bierze za dobra monetę i prawdę objawioną i cenzuruje inne wypowiedzi wg twojego osądu.
Obaj jesteście strasznymi szkodnikami na tym forum, przez was z forum ubywa ludzi i przez was forum staje się ciasną sektą "jedynie słusznych zdań".


Śr sty 26, 2022 10:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
Tu nie chodzi o przeprosiny za "literówki" i pomniejsze kwestie, ale chodzi o przykład zmiany paradygmatu w obliczu faktów.
Tylko 2 z tych 8 przykładów dotyczyły pomyłek co do tożsamości rozmówcy, ŻADNE nie dotyczyło literówek.
W związku z powyższym dalszą argumentację na swój temat mam za zbędną; w związku z Twoim wpisem też - udowodniłeś, że jesteś zaślepionym adwersarzem, idącym do celu niekoniecznie z poszanowaniem prawdy, którego erupcji niechęci nie warto słuchać.
Mamy więc jasność co do nas obu :mrgreen:

Co do reszty, nie będziemy tu przenosić dyskusji z tamtych miejsc: wątek kowida odpuściłem jako rezerwat dla głupot, a w wątku o Soborze Watykańskim II dość się tam już skompromitowałeś :mrgreen:

Jedno jednak muszę Ci zapisać na plus - uśmiałem się serdecznie, gdy przeczytałem poniższe (Jockey zapewne też :) ):
Cytuj:
Na dodatek narzuciłeś swoją wolę Jokejowi, który słabo orientuje się w pewnych sprawach, tak tak to ujmijmy, a który twoje ideologie bierze za dobra monetę i prawdę objawioną i cenzuruje inne wypowiedzi wg twojego osądu.

Doprawdy, nie sądziłem, że jestem takim demiurgiem... :x

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 26, 2022 11:30 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Barney napisał(a):
Jedno jednak muszę Ci zapisać na plus - uśmiałem się serdecznie, gdy przeczytałem poniższe (Jockey zapewne też ):

A przeoczyłem co tam dzidzią Wespecjan popełniła.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz sty 27, 2022 12:28 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
merss napisał(a):
W zarządzaniu mamy zasadę proceduralną: nie nadają się ludzie na jakiekolwiek funkcje kierownicze (nawet brygadziści), którzy funkcjonują w oparciu o moralność 'czucia' czy uprzedzenia w stosunku do ludzi. Są to też kiepscy rodzice. Można się mylić, ale i tu mamy rozwiązania korporacyjne: grupa decydentów obiektywizuje problem. Muszą być tak dobrani, by potrafili podobnie widzieć i ze sobą rozmawiać..

Nie ma żadnych zasad moderacji. Wspominałam wcześniej, że wyrzucono księdza z internetowej grupy apostatów zanim się przedstawił i wypowiedział pierwsze zdanie ( namierzyli go jako blogera). Sami ustalają zasady. My mamy inne. Z forum racjonalizacji wyrzucani byli ateiści broniący Kościoła. Takie przyjęli zasady. My też mamy inne w tym zakresie.


Moderowanie to nie jest zarządzanie. To są dwie różne rzeczy. Tyle odnośnie pierwszego akapitu.
Co mają do tematu kiepscy rodzice trudno zgadnąć.

Istnieje zawód moderatora, istnieją szkolenia ale ...nie istnieją żadne zasady, żadne techniki, nikt nic nie wie i wszyscy ten zawód wykonujący (czy to społecznie czy odpłatnie) nie przekazują sobie doświadczeń ino każdy z osobna "wymyśla od nowa tablice logarytmiczne" i z upodobaniem wyważa dawno otwarte drzwi - innymi słowy pełna wolna amerykanka albo, mniej staroświecko, pełen spontan. Serio?

Zasady działania forum czy grupy i zasady moderacji to też są różne rzeczy.
To odnośnie akapitu 2.


Barney napisał(a):
Banalna prawda: aby się doskonalić, aby polepszać swoje pisanie, komunikatywność, trzeba się zmieniać,


Aby się doskonalić trzeba się zmieniać (w domyśle: na lepsze)- ok, prawda.

Aby polepszać swoje pisanie trzeba się zmieniać - dyskusyjne, niekiedy całkiem wystarczy podnieść na wyższy poziom swoją biegłość językową czyli udoskonalić narzędzie. Od biedy da się to podciągnąć pod "zmienianie siebie", ale mocno to naciągane.

Aby polepszyć swoją komunikatywność - zależy od tego, co się uzna za komunikatywność.
W komunikacji interpersonalnej na przykład biorą udział co najmniej dwie osoby. I, jeśli rzetelnie i uczciwie chcą się skuteczniej komunikować, obie muszą nad tym popracować. Przy czym pracować nie nad zmienianiem siebie nawzajem, ale nad efektywnością komunikacji wzajemnej. Oczywiście w układzie na przykład akwizytor - klient jest inaczej, bo tu tylko akwizytorowi zależy na skutecznym przekonaniu klienta.


Cz sty 27, 2022 12:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Daruj sobie kazania, nie wychodzą Ci.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 27, 2022 2:52 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Barney napisał(a):
Daruj sobie kazania, nie wychodzą Ci.


Ten komentarz jest dla mnie komplementem. Nie zamierzonym, wiem.


Pt sty 28, 2022 12:41 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 335, 336, 337, 338, 339, 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL