Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337 ... 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Od kiedy to dowodem jest zapętlone powoływanie się na swoje własne zdanie? To jest absurd.


Śr sie 11, 2021 10:00 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Kłamstwa, manipulacje, opluwanie...do listy komplementów Jockey dorzucił mi jeszcze ignorancję. Zgoda. Jakie prawo nakazuje Yarpenowi ogłaszać wszem i w obec ekskomunikę Iustusa? A jak przywlecze się tu kolejna biedna skrzywdzona poszukiwaczka, która nie ma pojęcia czy ofiara trwa czy jest pnawiana to znowu Yarpen się nią zaopiekuje a merss zgrabnie podsumuje? Zostawcie Iustusa do spraw do których się nie nadajecie.


Śr sie 11, 2021 10:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Iustus napisał(a):
Od kiedy to dowodem jest zapętlone powoływanie się na swoje własne zdanie? To jest absurd.

Niech wasza ekscelencja zajmie się lepiej pisaniem odpowiedzi na to:

Yarpen Zirgin napisał(a):
Iustus napisał(a):
Tam [w Kościele katolickim] jest akceptowana i herezja i grzech i różne patologie, ale nie jest akceptowane przekazywanie Tradycji i nauczania Kościoła tak, jak było przekazywane 2000 lat.

Poproszę o dowody, wasza ekscelencjo, albo o odwołanie oszczerstw i przeprosiny.


Śr sie 11, 2021 11:09 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
Kłamstwa, manipulacje, opluwanie...do listy komplementów Jockey dorzucił mi jeszcze ignorancję. Zgoda. Jakie prawo nakazuje Yarpenowi ogłaszać wszem i w obec ekskomunikę Iustusa?


Następny co się brzydzi czytania ze zrozumieniem? Było wyjaśnione. Za herezję dostaje się ekskomunikę na mocy samego prawa. Nie musi być żaden oskarżyciel, nie musi być żaden sąd. Upierasz się przy herezji? - z automatu jesteś ekskomunikowany. To tak jak z grzechem. Przykładowo spędzisz noc z nie swoją żoną. Wy oboje nigdy nikomu nie piśniecie słowa, nie będzie żadnych świadków, wszelkie ślady usuniecie. I tak i tak wasze sumienia są obciążone grzechem.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sie 11, 2021 11:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
PeterW napisał(a):
Za herezję dostaje się ekskomunikę na mocy samego prawa. Nie musi być żaden oskarżyciel, nie musi być żaden sąd. Upierasz się przy herezji? - z automatu jesteś ekskomunikowany.
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 9#p1197764


Śr sie 11, 2021 12:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
Kłamstwa, manipulacje, opluwanie...do listy komplementów Jockey dorzucił mi jeszcze ignorancję. Zgoda. Jakie prawo nakazuje Yarpenowi ogłaszać wszem i w obec ekskomunikę Iustusa? A jak przywlecze się tu kolejna biedna skrzywdzona poszukiwaczka, która nie ma pojęcia czy ofiara trwa czy jest pnawiana to znowu Yarpen się nią zaopiekuje a merss zgrabnie podsumuje? Zostawcie Iustusa do spraw do których się nie nadajecie.

Nie. Kiedy przedłużają się takie żenujące rozmowy to ludzie tracą poczucie historii. Pozostaje w nich uczucie: widzą krzywdzonego i krzywdzicieli. Odżywają u pokrzywdzonych dawne wspomnienia i chcą wyrazić swój ból wspierając tego, którego im emocje wskazują jako krzywdzonego. Zaczynają kąsać tych co przypominają krzywdzicieli. To świat zwierząt. Pies skrzywdzony przez mundurowego będzie obszczekiwał całe swoje życie wszystkich mundurowych i może im uczynić nawet krzywdę. Niewiele osób zada sobie trud śledzenia historii wydarzeń i potrafi je ocenić.
Ty byłeś szczery w tym, że opisałeś to w stosunku do siebie. Problem w tym, że nie widzisz w tym niczego niestosownego.
Dostałam kiedyś radę od takiego pokrzywdzonego forumowicza: jestem kobietą, więc mam być grzeczna i siedzieć cicho, on jest mężczyzną i będzie 'dyskutował' .Potem było chamstwo, bo raczyłam zaingerować na forum i wyciąć mu jakąś złotą myśl. To są pokrzywdzeni. Jeden z pokrzywdzonych zaśmiecił inne forum dziesiątkami postów, bo spodziewał się wyrzucenia. Na ustach Bóg i Bóg przywoływany co drugie zdanie, Brawo! Towarzyszenie patologicznym zachowaniom pokrzywdzonych. Wspieraj ich dalej. Tak czujesz!


Śr sie 11, 2021 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Za herezję dostaje się ekskomunikę na mocy samego prawa. Nie musi być żaden oskarżyciel, nie musi być żaden sąd. Upierasz się przy herezji? - z automatu jesteś ekskomunikowany.
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 9#p1197764

Wobec tego popatrzmy na te Twoje "dowody":

Wespecjan w tym postcie napisał(a):
Franciszek w dokumencie z Abu Dhabi stwierdził, że "Bóg chce różnorodności religii" czym zaprzeczył pragnieniu Pana Jezusa z J 10,16 o uczynieniu "jednej owczarni";

W dokumencie, o którym mówisz, nie ma takiego stwierdzenia. Jest to więc kłamstwo z Twojej strony, a nie dowód.

Wespecjan w tym postcie napisał(a):
w liście do biskupów argentyńskich, potwierdził, że zezwala na Komunię dla rozwiedzionych cudzołożników tym samym albo "legalizując" cudzołóstwo wbrew Mt 19, 9, lub zachęcając do świętokradztwa wbrew 1Kor 11, 27;

W rzeczonym liście nie ma takiego stwierdzenia.
Jest to wiec drugie kłamstwo, które usiłujesz przedstawić jako "dowód".

Wespecjan w tym postcie napisał(a):
w dokumencie watykańskim z 2015 roku stwierdzono, że "Kościół katolicki nie prowadzi, ani nie popiera żadnej konkretnej instytucjonalnej pracy misyjnej skierowanej ku Żydom" - wbrew czytelnemu nakazowi Pana Jezusa z Mt 28, 19"

W Mt 28,19 nie ma stwierdzenia, że Kościół ma prowadzić jakiekolwiek "instytucjonalne prace misyjne", więc zarzut, jakoby tenże dokument był sprzeczny z nauczanie Chrystusa jest kłamstwem. Tym bardziej, że w tymże dokumencie jak wół jest mowa o tym, że można głosić Ewangelię Żydom.
Co najważniejsze: Rzeczony dokument nie został napisany przez papieża, więc mamy kolejne kłamstwa, które polegają na przypisywaniu papieżowi treści, których nigdy nie napisał, i tworzeniu fałszywej sprzeczności, która w rzeczywistości nie istnieje.

Wespecjan w tym postcie napisał(a):
w grudniu 2018 roku na homilii do pracowników powiedział, że Najświętsza Maria Panna nie narodziła się świętą co jest już wprost zaprzeczeniem katolickiego dogmatu o niepokalanym poczęciu czyli o nabyciu świętości w chwili poczęcia przez Najświętszą Panienkę.

Dogmat o Niepokalanym Poczęciu nie zawiera stwierdzenia, że NMP stała się świętą w momencie narodzin:

Najświętsza Dziewica Maryja w pierwszej chwili swego Poczęcia za szczególniejszą łaską i przywilejem Boga Wszechmogącego, przez wzgląd na przyszłe zasługi Jezusa Chrystusa Zbawiciela rodzaju ludzkiego zachowana była wolną od wszelkiej zmazy pierworodnej winy (...)

Czwarty raz dopuściłeś się kłamstwa na temat papieża.


Ergo:

Każdy z Twoich "dowodów" na herezję papieża Franciszka jest kłamstwem, a Twój zarzut jak i "dowody" to pomówienia.


Śr sie 11, 2021 1:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
Kłamstwa, manipulacje, opluwanie...do listy komplementów Jockey dorzucił mi jeszcze ignorancję. Zgoda. Jakie prawo nakazuje Yarpenowi ogłaszać wszem i w obec ekskomunikę Iustusa? A jak przywlecze się tu kolejna biedna skrzywdzona poszukiwaczka, która nie ma pojęcia czy ofiara trwa czy jest pnawiana to znowu Yarpen się nią zaopiekuje a merss zgrabnie podsumuje? Zostawcie Iustusa do spraw do których się nie nadajecie.

Skoro nie masz wiedzy a się wypowiadasz to jest to ignorancja. Jak mi nie wierzysz sprawdź w słowniku. A to ze wiedzy nie masz widać z twojego wpisu. Wszak Yarpen nie musiał niczego ogłaszać. On tylko stwierdził fakt zaistnienia. Widzisz brak wiedzy nie tylko boli ale wystawia na śmieszność co właśnie zrobiłeś. Rewelacja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sie 11, 2021 1:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
Kłamstwa, manipulacje, opluwanie...do listy komplementów Jockey dorzucił mi jeszcze ignorancję. Zgoda. Jakie prawo nakazuje Yarpenowi ogłaszać wszem i w obec ekskomunikę Iustusa? A jak przywlecze się tu kolejna biedna skrzywdzona poszukiwaczka, która nie ma pojęcia czy ofiara trwa czy jest pnawiana to znowu Yarpen się nią zaopiekuje a merss zgrabnie podsumuje? Zostawcie Iustusa do spraw do których się nie nadajecie.

Dokonujesz manipulacji utożsamiając sytuację osoby poszukującej (być może nawet błądzącej, ale szukającej odpowiedzi) z sytuacją aroganckiej pychy, głoszącej błędne w sposób oczywisty poglądy i się przy nich - mimo udowodnienia arogantowi błędu - upierającej.

Wielokrotnie uczestnicy forum przychodzili z pomocą osobom poszukującym (nawet jeśli nie miały one żadnej wiedzy na temat). Jednak tu taka sytuacja nie występuje.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sie 11, 2021 5:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Iustus napisał(a):
A o co chodzi. Z tego ostrzeżenia można wnioskować, że ataki personalne (być może uwagi ad personam) są tutaj zabronione i są zagrożone ostrzeżeniem.

Mam pytanie: Czy wasza ekscelencja przeczytała i przyjęła do wiadomości regulamin forum kiedy zakładała tutaj konto?


Ostatnio edytowano Śr sie 11, 2021 10:11 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

Pomyłka moderatorska



Śr sie 11, 2021 9:54 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
merss napisał(a):
Aquarius napisał(a):
Kłamstwa, manipulacje, opluwanie...do listy komplementów Jockey dorzucił mi jeszcze ignorancję. Zgoda. Jakie prawo nakazuje Yarpenowi ogłaszać wszem i w obec ekskomunikę Iustusa? A jak przywlecze się tu kolejna biedna skrzywdzona poszukiwaczka, która nie ma pojęcia czy ofiara trwa czy jest pnawiana to znowu Yarpen się nią zaopiekuje a merss zgrabnie podsumuje? Zostawcie Iustusa do spraw do których się nie nadajecie.

Nie. Kiedy przedłużają się takie żenujące rozmowy to ludzie tracą poczucie historii. Pozostaje w nich uczucie: widzą krzywdzonego i krzywdzicieli. Odżywają u pokrzywdzonych dawne wspomnienia i chcą wyrazić swój ból wspierając tego, którego im emocje wskazują jako krzywdzonego. Zaczynają kąsać tych co przypominają krzywdzicieli. To świat zwierząt. Pies skrzywdzony przez mundurowego będzie obszczekiwał całe swoje życie wszystkich mundurowych i może im uczynić nawet krzywdę. Niewiele osób zada sobie trud śledzenia historii wydarzeń i potrafi je ocenić.
Ty byłeś szczery w tym, że opisałeś to w stosunku do siebie. Problem w tym, że nie widzisz w tym niczego niestosownego.
Dostałam kiedyś radę od takiego pokrzywdzonego forumowicza: jestem kobietą, więc mam być grzeczna i siedzieć cicho, on jest mężczyzną i będzie 'dyskutował' .Potem było chamstwo, bo raczyłam zaingerować na forum i wyciąć mu jakąś złotą myśl. To są pokrzywdzeni. Jeden z pokrzywdzonych zaśmiecił inne forum dziesiątkami postów, bo spodziewał się wyrzucenia. Na ustach Bóg i Bóg przywoływany co drugie zdanie, Brawo! Towarzyszenie patologicznym zachowaniom pokrzywdzonych. Wspieraj ich dalej. Tak czujesz!

Chciałbym dodać do tego jeszcze to. Wiara bardzo nawet silna, że można wywalczyć opiniami swe nierozwiązane sprawy. Co prawda jest godna podziwu. Tylko że ten teren już jest zajęty. Zajęty przez zasady religijne. Które to w sposób ogólny dążą do rozwiązań takich problemów. Co prawda kompleksowo. Więc wiele osób nie widzi siebie wśród korzystających na tym. No ale nie da się inaczej całości ludzi jednoczyć by było mniej nieporozumień. Zadanie co prawda nie jest całkowitym zjednoczeniem, choć część ludzi jest nim objęta. Z uwagi na wolę wyboru. Część z ludzi nie widzi w tym zjednoczeniu swego pożytku. Bądź uważa go za nikły. No bo nie wszystko widać wprost, stąd trzeba w to po prostu wierzyć. Ci co wolą wymierny owoc z tego typu działań. Niech po prostu utworzą przez siebie ( nie innych ), zorganizowany system jednoczący ludzi i przynoszący lepsze owoce, od istniejącego. Droga wolna, jeśli nie widzą swego porzytku, w istniejącym systemie wiary. Nie da się narzucić zmian ot tak na słowo, bo części ludziom żyje się gorzej. To jest wiadome i znane dobrze, że nie jest idealnie. Do tego trzeba żmudnej pracy wielu, a nawet wielunastu pokoleń. Dlatego tak że obecny system wiary, jest krztałtowany od tysiącleci. Więc ma mocno udoskonalone zasady obowiązywania zasad, rozwiązujących zagadnienie nierówności ludzkiego bytowania. A i tak nie jest z tym idealnie.
Nie da się więc w pojedynkę, zwłaszcza w stosunkowo krótkim czasie swego życia. Opracować coś bardziej racjonalnego, a zarazem lepiej się sprawdzającego, od istniejącego już systemu wiary. Jest to z logiki niemożliwe, no bo jeden przeciwko całej rzeszy wszystkich pokoleń, z wypracowaną ( nie tylko obmyślaną ) racją. Tak racją a nie złudzeniem. By być lepszym w tym względzie, za duży ogrom tu pracy czeka na tak chcących. Tymczasem możliwe jest tulko zniesławienie istniejącego systemu wiary i potem przejęcie go. Adaptując ( zmieniając go tak ), by służył lepiej danej osobie. Tylko że nasz system wiary opiera się też, na doświadczaniu kłamstwa, które tak jest rozpoznawalne lepiej. A przejęcie i adoptowanie tej wiary dla siebie, wiąże się tylko i wyłącznie z kłamstwem. Inaczej nie ma w ogóle możliwości takiej zmiany.
Powodzenia w wierze że można tego dokonać. Jeśli by Kościół można było oszukać w tym względzie i poddał by się on manipulacji przejęcia go przez kogoś. To nie jest on warty swej nazwy i niech przepadnie na zawsze. Takie stoi za tym zagadnieniem obwarowanie.
Dla młodych i aktywnych, polecam bardziej od zajmowania się ulepszaniem Kościoła. Branie spraw działań w swoje ręce i organizowanie użytecznych bezpośrednio działań, produktów dla ludzi. Zrobicie je dobre, uzyskacie z nich wiele bezpośredniego dobra dla siebie. To jest najpewniejszy sposób realizacji swego dla siebie. Co ważne nie aż tak trudny do realizacji i to w swym życiu.
Sprawy odwieczne, więc wieczne, lepiej pozostawić ich biegowi. One same znikną jeśli będą bezużyteczne. Taki jest nieuchronny los, czegoś co się nie sprawdza. Póki co, to szukanie w tym temacie, to szukanie dziury w całym. Jeśli rozumiecie to o czym mowa, to wniosek nasunie się prosty i nie będzie potrzeby szukać i szukać innych rozwiązań. Od tych istniejących.
A cel ogólnych swobodnych działań, bez celów odgórnych, to po prostu bezkrólewie. A jak bezkrólewie, to brak osiągnięć i celów o olbrzymiej wielkości. Przykład prosty drogi. Nawet gdyby je każdy przez swoją posiadłość tworzył. To każdy uczestnik chciał by mieć z tego jak największy zysk. Jak by się jeździło z tak zarządzanymi drogami? Odpowiedź jest powodem istnienia odgórnych obowiązujących obecnie zasad. Wystarczy je przestrzegać, a zyskujemy ogólny wzrost w tym względzie i nie tylko tym. Coś za coś. To nie darmowa manna z nieba. A zawsze chodzi o to oponentom obecnych rozwiązań. By im się dostawało więcej z ogólnej puli od pozostałych. Jest fizycznie jednak nie możliwe dla wszystkich. Niektórym będącym na pierwszej linii frontu działań ogólnych. Żeczywiście dostaje się więcej od pozostałych. Tu przyznaję rację, że sprawiedliwiści na zasadzie równości wszystkich, nie ma w istniejącym rozwiązaniu. Lecz jak już pisałem coś za coś, taka jest cena obecnego rozwoju. Tylko głupiec tego nie dostrzega i nie uznaje za grę wartą świeczki. W jednym tracimy, w innym zyskujemy. Tak to funkcjonuje.
Trzeba to widzieć i poprzez to akceptować. Inaczej nie widząc tego, patrząc wybiórczo. Sami stajemy się wpuszczani w maliny niesprawiedliwości. Tak czując się skrzywdzeni.
Ująłem to obszernie, by przybliżyć zrozumienie, tym samym nie czuć się pokrzywdzonym. Więdz bez urazów zabrać się za działania, dające dalszy ogólby rozwój. Takiego kierunku myślenia i działania, życzę każdemu z ludzi. Część ludzi to wie i tak działa, nie mając problemów typu, niespełniania się ich oczekiwań. Dołączajcie do nich, przez swe otwarte na wszystko umysły. Nie zamykajcie się w swych ciasnych własnych ramach. One zbyt uwierają. Dzięki za zrozumienie!


Cz sie 12, 2021 11:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ergo:
Zaprzeczyłeś najprawdziwszym faktom w żywe oczy a następnie nazwałeś mnie kłamcą. Ty naprawdę człowieku masz coś nie tak z głową.

To że moderacja toleruje a często pochwala take osobniki jest przyczyną zapaści merytorycznego i frekwencyjnego forum.


Cz sie 12, 2021 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ergo:
Zaprzeczyłeś najprawdziwszym faktom (...)

Twoje "najprawdziwsze fakty" nie wytrzymują zderzenia z dokumentami i dogmatami, których dotyczą, ponieważ w konfrontacji z ich treścią okazuje się, że nie zapisano w nich tego, co im przypisujesz. Co z kolei sprawia, że to, co przedstawiłeś jako rzekome dowody na herezje papieża Franciszka, to zwykłe kłamstwa.

Masz jakieś inne, ale tym razem prawdziwe, dowody winy papieża?


Cz sie 12, 2021 1:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jockey napisał(a):
Skoro nie masz wiedzy a się wypowiadasz to jest to ignorancja. Jak mi nie wierzysz sprawdź w słowniku. A to ze wiedzy nie masz widać z twojego wpisu. Wszak Yarpen nie musiał niczego ogłaszać. On tylko stwierdził fakt zaistnienia. Widzisz brak wiedzy nie tylko boli ale wystawia na śmieszność co właśnie zrobiłeś. Rewelacja.

Ja nie polemizuję z ignorancją. Napisałem przecież "zgoda" tylko z tym, że Yarpen nie musiał niczego ogłaszać ale chciał.
Już prawie ćwierć wieku temu wybrałem ignorancję w kwestiach religijnych po zaciętych sporach ze świadkami jehowy więc to dla mnie żadna nowina. Coś tam jednak czytałem i słyszałem. Słyszałem "przykazanie nowe daję wam..."
zasłyszane teksty mogą nie być precyzyjne więc przekraczając granicę własnej ignorancji znalazłem stosowny cytat:
NT Ewangelia wg św. Jana
mowa pożegnalna wobec bliskiego rozstania
"34 Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali»."
Nie wiem czy wystarczy, że miłujesz Yarpena z wzajemnością. Chyba nie.


N sie 15, 2021 10:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wciągnę głębiej, ale jako dygresję. Teraz jednak przychodzi problem. Czym jest miłość i jakim kluczem ją otwierać? Czy rozwalanie stołów, groby pobielane i stawanie się bliźnim to jeden klucz? To ostatnie było zmianą pojęciową. Pytano o to kto jest bliżnim. Inna kwestia: nie możesz kogoś miłować nie umiłowawszy wpierw siebie. To przykazanie jest trójczłonowe i wzajemnie zależne. Jak różnicujesz to z egocentryzmem, współuzależnieniem i poczuciem bezpieczeństwa? Żona alkoholika zapewnia na wszystkie świętości, że kocha męża, więc pozwala się poniżać i pozwala na niszczenie dzieci. On uważa, że je kocha, więci musi karcić - sobie na to zasłużyły. Miłość mamy w deklaracji. Jak różnicujesz to z osobowością neurotyczną? Czy karczemne awantury z byle powodu temu towarzyszące/ uniki to dowód na dojrzałą miłość? Tu mamy do czynienia z poczuciem bezpieczeństwa, które nazywa się miłością (podręcznikowo).
Miłość otwiera się kluczem wdzięczności, jej podróbę otwiera się kluczem pretensjonalności. Widzisz nadal dobro w drugim człowieku, którego to dobra doświadczyłeś czy zapominasz, gdy relacje się pogorszą, bo ktoś nie chce tkwić w roli uprzedmiotowionej czy zauważa manipulacje?
Niestety, cytaty ewangeliczne są kluczem do poznania człowieka i uczą żyć, ale cała Ewangelia czytana subiektywnie może prowadzić na manowce.

Pierwsze kłamstwo w Kościele to był grzech Ananiasza i Safiry. Zdemaskował je Piotr. A jak się to potocznie czyta? Oddali wszak (dobrowolnie!) część pieniędzy a pieniądze były ich. Okazuje się, że Piotr czytał inaczej. Inaczej postawiono problem grzechu i to prowadzącego do śmierci. Grzech, bo przyczepiono się nieprawnie do własności tego małżeństwa? Ostro tam wyszło.

Profanum zawsze lokuje się tuż przy sacrum, więc należy mieć rozum szeroko otwarty. Czego szukać w drugim człowieku? Tu psychologia zawodzi i jednocześnie jest to kryterium predyspozycji do zawodów ukierunkowanych na innych ludzi. To się ma lub nie, żadna wiedza tego nie da.

Ileż pytań pojawiło się w tej wypowiedzi. Każde z nich rodzi następne pytania. Mądrość ludowa mówi, że trzeba worek soli zjeść, by poznać drugiego człowieka. A co oznacza to poznanie? Pytanie goni pytanie.


N sie 15, 2021 11:29 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337 ... 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL