Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:16 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 11:45 am
Posty: 124
Lokalizacja: Praga
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
@dzudzu
Cytuj:
Ale my nie rozmwiamy o wrażeniach przecież.

a czymze jest to co piszesz o agnostkach, jezeli nie Twoim wrazeniem? :)

_________________
Obrazek


So lis 11, 2006 8:51 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 11, 2005 3:37 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
Kira napisał(a):
To, że dyskusje prowadzone w rodzinnym gronie można często o kant tyłka potłuc. Bo cóż one zmieniają?

Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o rodzinie? Czyjej ... mojej, Twojej? Czy nadal rozmawiamy od dyskusjach teistyczno - agnostyczno - ateistycznych?
:co:

Hmm ... no nic. W każdym razie, w mojej rodzinie w dyskusjach często rodzi się coś ciekawego. Ku uciesze wszystkich obecnych. Choć czasem, nic z dyskusji nie wynika, to jednak bez dyskusji nie byłoby w ogóle szansy na ciekwe wnioski.

Leoncoeur napisał(a):
a czymze jest to co piszesz o agnostkach, jezeli nie Twoim wrazeniem?

Sparafrazowaniem powszechnej definicji słowa agnostyk.

_________________
"Gdybym [...] chciał się zabawić w krytykę Stworzenia wołałbym: - mniej treści, więcej formy!"


So lis 11, 2006 8:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Leoncoeur napisał(a):
@dzudzu
Cytuj:
Ale my nie rozmwiamy o wrażeniach przecież.

a czymze jest to co piszesz o agnostkach, jezeli nie Twoim wrazeniem? :)


Dzudzu pewnie uważa swoje wrażenia za fakty.


So lis 11, 2006 8:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
dzudzu napisał(a):
Kira napisał(a):
To, że dyskusje prowadzone w rodzinnym gronie można często o kant tyłka potłuc. Bo cóż one zmieniają?

Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o rodzinie? Czyjej ... mojej, Twojej? Czy nadal rozmawiamy od dyskusjach teistyczno - agnostyczno - ateistycznych?
:co:

Hmm ... no nic. W każdym razie, w mojej rodzinie w dyskusjach często rodzi się coś ciekawego. Ku uciesze wszystkich obecnych. Choć czasem, nic z dyskusji nie wynika, to jednak bez dyskusji nie byłoby w ogóle szansy na ciekwe wnioski.


Chyba się nie dogadamy. Mam dość...


So lis 11, 2006 9:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 11, 2005 3:37 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
Kira napisał(a):
Dzudzu pewnie uważa swoje wrażenia za fakty.

Uważam, że parafraza powszechnej definicji nie jest wrażeniem, lecz jedynie chłodną parafrazą właśnie0.

Cytuj:
Chyba się nie dogadamy. Mam dość...

W tym wątku nie chodzi o to by się dogadać, ale by sobie nawtykać. Ja w każdym razie wychodzę z tarczą! :)

Victory!

_________________
"Gdybym [...] chciał się zabawić w krytykę Stworzenia wołałbym: - mniej treści, więcej formy!"


So lis 11, 2006 9:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
dzudzu napisał(a):
W tym wątku nie chodzi o to by się dogadać, ale by sobie nawtykać. Ja w każdym razie wychodzę z tarczą! :)

Victory!


Żyjesz w świecie złudzeń., Dzudzu. Myśl, co chcesz. :twisted:


So lis 11, 2006 9:09 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 11:45 am
Posty: 124
Lokalizacja: Praga
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
@dzudzu
Cytuj:
Uważam, że parafraza powszechnej definicji nie jest wrażeniem, lecz jedynie chłodną parafrazą właśnie0.

tyle ze ta parafraza napedzana jest przez Twoj umysl, a za tym idzie logiczny wniosek iz parafrazujac opisujesz swoje wyobrazenie o agnostykach okreslajac je rownolegle do definicji.

wiec jednak wrazenia...

_________________
Obrazek


So lis 11, 2006 9:17 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 1:11 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Prawia
Odpowiedz z cytatem
Post 
Leoncoeur napisał(a):
@Recht
poczekaj troche, zalatwi sie w Polsce malzenstwa homoseksualne, to moze (kto wie, nigdy nie mow nigdy) wyjdziesz za jakiegos pana ktory okaze sie alkoholikiem, bedzie cie bil i gwalcil...

zobaczymy co wtedy powiesz ;)


Twoja uwaga jest tak bardzo pozbawiona sensu, że chyba dostatecznie świadczy o przegraniu przez Ciebie żywota, toteż wytykał tego nie będę. Jesteś najsłabszym ogniwem, pa.

_________________
RIDE DOWN FROM ASGARD
TO THE BATTLEFIELD
BRINGER OF THE VALIANT DEAD
WHO DIED BUT NEVER YIELDED


N lis 12, 2006 1:07 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 11:45 am
Posty: 124
Lokalizacja: Praga
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
do zakochania jeden krok Recht :)

_________________
Obrazek


N lis 12, 2006 1:25 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 11, 2005 3:37 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
Czy jesteś w stanie wyczuć różnicę, pomiędzy kontekstem słowa "wrażenie" jakiego użyłeś tu:
Leoncoeur napisał(a):
@dzudzu
Cytuj:
Czy teista twierdzi, że wie wszystko, czy uważa, że jego prawda jest prawdą jedyną?

moze nie kazdy, ale wielu sprawia takiewrazenie (no offence) :>

.... oraz kontekstem tego użycia:
Leoncoeur napisał(a):
@dzudzu
Cytuj:
Uważam, że parafraza powszechnej definicji nie jest wrażeniem, lecz jedynie chłodną parafrazą właśnie0.

tyle ze ta parafraza napedzana jest przez Twoj umysl, a za tym idzie logiczny wniosek iz parafrazujac opisujesz swoje wyobrazenie o agnostykach okreslajac je rownolegle do definicji.
wiec jednak wrazenia...


Czy uważasz, ze te konteksty są spójne?

_________________
"Gdybym [...] chciał się zabawić w krytykę Stworzenia wołałbym: - mniej treści, więcej formy!"


Pn lis 13, 2006 9:32 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 11:45 am
Posty: 124
Lokalizacja: Praga
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
@dzudzu
czekaj, czekaj...
mam małego kaca wiec może nie do końca kumkumam To co usiłujesz sugerować... ale czy Ty przypadkiem nie próbujesz wcisnać mi mylnego rozpoznania kontekstu w jakim autor uzył danego określenia, na podstawie moich wypowiedzi?

:o

Jakbys mogl rozwiac moje watpliwosci, bo jak to tylko pomylka to nie ma sensu bym to do najsmiesdzniejszych wydarzen na forum wlepial.

_________________
Obrazek


Wt lis 14, 2006 3:35 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 11, 2005 3:37 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
Masz kaca więc wyjaśniam wprost.

W pierwszym wyrażeniu rozstrzygaliśmy czy uprawniona jest sugerowana przez Ciebie teza, że teista "wie wsztstko" i jego prawda "jest prawdą jedyną". Wyjaśniliśmy, że definicyjnie teista wcale nie rości sobie praw do tak abusrdalnych atrybutów, choć - jak napisałeś - wielu sprawia takie wrażenie jak by rościło. Twoje wrażenie nic nie ma jednak wspólnego z definicyjnym określeniem teisty.

W drugim przypadku zacząłeś coś pisać o metodologii działania mojego umysłu w momencie parafrazowania danej definicji. Sugerowałeś jakoby cały proces myślowy był procesem wrażeniowym. Zatem przypisałes mi, że równiez opieram się na wrażeniach już samym przedstawieniem definicji.

Użyłes zatem pojęcia "wrażenie" w dwóch różnych kontekstach. Pierwszy raz o wrażeniach odnośnie praktycznej realizacji teizmu, drugi raz w kontekście wrażenia jako procesu myślowego w czasie parafrazowania definicji. W logice nazywa się to bodajże błędem ekwiwokacji. Mówiąc po chłopsku ... pogubiłeś się troszeczkę.

_________________
"Gdybym [...] chciał się zabawić w krytykę Stworzenia wołałbym: - mniej treści, więcej formy!"


Wt lis 14, 2006 4:05 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 11:45 am
Posty: 124
Lokalizacja: Praga
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
Wyjaśniliśmy, że definicyjnie teista wcale nie rości sobie praw do tak abusrdalnych atrybutów, choć - jak napisałeś - wielu sprawia takie wrażenie jak by rościło. Twoje wrażenie nic nie ma jednak wspólnego z definicyjnym określeniem teisty.


Cytuj:
Użyłes zatem pojęcia "wrażenie" w dwóch różnych kontekstach.

w pierwszym wyrazeniu chodzilo mi o moje wrazenia dotyczace niektorych teistów.

w drugim przypadku odnioslem sie do Twojej wizji agnostyka jako czlowieka z ktorym ciezko w ogole dyskutowac
czy tez:
Cytuj:
Ateiści nia mają tak skrystalizowanych przekonań.


Nie chce nawet przypuszczac iz pisales sobie bzdury nie zastanawiajac sie nad nimi, wiec musze przyjac iz parafraza definicji agnostycyzmu/agnostyka, wynikala z Twoich wrazen dotyczacych Twojej dyskusji z w/w, lub dyskusji w ktorych jedna ze stron byla ateista/agnostykiem, Ty zas byles jej swiadkiem.


Jezeli zas parafraza ta nie wynika z Twoich wrazen odnosnie zachowan w dyskusji agn./at. tylko z samej definicji, to mozna powiedziec iz takie wrazenie wysnules o agn./at. na podstawie definicji.



Wiec tak. uwazam to za spojne.


No chyba ze jak Ty sobie na podstawie defnicji agnoistyka i jego zachowan mozez cos pisac, ale ja cos napisze na podstawie definicji teisty i ich zachowan to juz to nie jest spójne.
trudno, taka karma...

_________________
Obrazek


Wt lis 14, 2006 4:31 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 11, 2005 3:37 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
Leoncoeur:
Cytuj:
Ateiści nia mają tak skrystalizowanych przekonań.

O ja jego ... do czego ty się cofnąłeś by wykazać mi "wyobrażeniowość" mojej definicji agnostycyzmu. Musiałem kilka stron przelecieć by znaleźć to jedno nieszczęsne zdanie.

Wyciąłeś zdanie z postu, którego jeślibyś uważniej przeczytał, to zrozumiałbyś, że nastąpiło tam porównanie poglądu ateistycznego i satanistucznego. W porównaniu tym sataniści pod względem przejrzystości przekonań są bardziej jaskrawi niż ateiści. Nie jest to moje wyborażenie lecz fakt. Sataniści mają swoje "zdogmatyzowane" zasady, których zwykły ateista nie posiada. Sataniści często mają swoje odpowiedniki dogmatów wiary, a ateisty dogmatyka w ogóle nie interesuje. Stąd moja preferencja rozmowy z satanistą niż ateistą.

Moja wizja agnostyka była dużym uproszczeniem, ale jednak opierała się na powszechnej definicji tego pojęcia. Skrót zasadzał się na schemacie, w którym w dialogu o kwestiach ostatecznych:
- teista twierdzi na podstawie Biblii i neguje rzeczywistość ziemską bez uwzględnienia "podnadludzkkiego"
- ateista nie porusza się wokół żanej dodatkowej wizji rzeczywistości; wobec tego "niczego co ponad ludzkie" twierdzić nie może; przeciwnie, ateista tę rzeczywistość otwarcie neguje
- agnostyk w tej mierze ani nie twierdzi ani nie neguje; takowy spór jest poza nim; w tej mierze wystarczy, że odpowie "nie wiadomo".

Jest to opis uproszczony, jednak zgodny z prawdą. Parafraza była więc dosyć wierna z ogólnymi definicjami tych pojęć. Tymczasem to:
Leoncoeur napisał(a):
@dzudzu
Cytuj:
Czy teista twierdzi, że wie wszystko, czy uważa, że jego prawda jest prawdą jedyną?

moze nie kazdy, ale wielu sprawia takiewrazenie (no offence) :>

... było komletną abstrakcją od jakiejkolwiek definicji teizmu. Wyrażało jedynie twoje wyborażenie odnośnie postawy pewnych teistów.

_________________
"Gdybym [...] chciał się zabawić w krytykę Stworzenia wołałbym: - mniej treści, więcej formy!"


Wt lis 14, 2006 5:37 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 11:45 am
Posty: 124
Lokalizacja: Praga
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
abstrakcją od jakiejkolwiek definicji teizmu. Wyrażało jedynie twoje wyborażenie odnośnie postawy pewnych teistów.

Cytuj:
teista twierdzi na podstawie Biblii i neguje rzeczywistość ziemską bez uwzględnienia "podnadludzkkiego"

true :)

czyli jezeli teista twierdzi ze wie cos, bo tak w jakiejs ksiazeczce napisali i prawda tam zawarta jest przez niego stawiana wyzej niz jakiekolwiek prawdy bez uwzgledniania ponadludzkiego, to nie moge parafrazowac tego przy pomocy przenośni, mimo iz Ty mozesz parafrazowac definicje agnostyka? :)

dlaczego mozna parafrazowac definicje, a podobnie sparafrazowane realia pospolicie zauwazane w spoleczenstwie juz sa nieadekwatne?

_________________
Obrazek


Wt lis 14, 2006 5:49 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL