Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 12:50 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 11, 2005 3:37 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
prawda tam zawarta jest przez niego stawiana wyzej niz jakiekolwiek prawdy bez uwzgledniania ponadludzkiego

Oczywiście nadal mówimy o "kwestiach ostatecznych". Dopóki nie zaczniesz sugerować, że teista twierdzi, że za grawitację odpowiedzialne są aniołki to wszystko będzie jako tako trzymało się kupy. Słowo "jakiekolwiek" jest już przyczynkiem do takiego fałszu.

Cytuj:
nie moge parafrazowac tego przy pomocy przenośni, mimo iz Ty mozesz parafrazowac definicje agnostyka?

A parafrazuj sobie. Jest to ku temu odpowiedni wątek. Tylko nie mieszaj kontekstów, bo zacznie się mętlik. Rozdzielaj wyraźnie nową bluzgę od kontynuacji starej.

_________________
"Gdybym [...] chciał się zabawić w krytykę Stworzenia wołałbym: - mniej treści, więcej formy!"


Wt lis 14, 2006 6:37 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
dzudzu napisał(a):
- agnostyk w tej mierze ani nie twierdzi ani nie neguje; takowy spór jest poza nim; w tej mierze wystarczy, że odpowie "nie wiadomo".


Sa mądre spory i głupie. Ot i tyle.


Wt lis 14, 2006 7:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Odpowiedz z cytatem
Post 
tk napisał(a):
Ale ty jesteś głupi Swan, no naprawdę brak słów,
tk znowu zaczyna gadać merytorycznie. A lież w tym kultury osobistej.

tk napisał(a):
To ja ci wysyłam namiar na fajne zdjęcia z tzw. taxi driverem, którego obrałeś sobie na avatarka,
Cóż można się pomylić. Miałem nadzieję, ze mogę o tobie przynajmniej jedną dobrą rzecz powiedzieć a tu popatrz... Ludzie ludzie. Odwołuję każde dobre słowo jakie o tk ppowiedziałem.

tk napisał(a):
Mniej kłamstw Swan! Mniej piwa! :P
Jak juz powiedziałem to nie było kłamstwo tylko pomyłka. Wiesz ja myślałem, ze jesteś w stanie stworzyć samodzielnie coś ciekawego, fajnego. Że poza tym kim jesteś na codzień drzemią w tobie jakieś sympatyczne cechy charakteru. A tu popatrz. Jakże wygórowane miałem o tobie zdanie.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Pt lis 17, 2006 12:20 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 19, 2006 9:22 pm
Posty: 37
Odpowiedz z cytatem
Post 
Swan napisał(a):
tk napisał(a):
Ale ty jesteś głupi Swan, no naprawdę brak słów,
tk znowu zaczyna gadać merytorycznie. A lież w tym kultury osobistej.

tk napisał(a):
To ja ci wysyłam namiar na fajne zdjęcia z tzw. taxi driverem, którego obrałeś sobie na avatarka,
Cóż można się pomylić. Miałem nadzieję, ze mogę o tobie przynajmniej jedną dobrą rzecz powiedzieć a tu popatrz... Ludzie ludzie. Odwołuję każde dobre słowo jakie o tk ppowiedziałem.

tk napisał(a):
Mniej kłamstw Swan! Mniej piwa! :P
Jak juz powiedziałem to nie było kłamstwo tylko pomyłka. Wiesz ja myślałem, ze jesteś w stanie stworzyć samodzielnie coś ciekawego, fajnego. Że poza tym kim jesteś na codzień drzemią w tobie jakieś sympatyczne cechy charakteru. A tu popatrz. Jakże wygórowane miałem o tobie zdanie.

Podtrzymuję to co powiedziałem: Mniej kłamstw Swan!

Nie zamierzam tu zaglądać, więc nie oczekuj kolejnych odpowiedzi.

_________________
Jezus jest Bogiem. Możesz w to wierzyć lub nie. Twój wybór. Ty decydujesz. Więc nie zrzucaj odpowiedzialności na innych.


Pt lis 17, 2006 5:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Odpowiedz z cytatem
Post 
tk napisał(a):
Podtrzymuję to co powiedziałem: Mniej kłamstw Swan!

Nie zamierzam tu zaglądać, więc nie oczekuj kolejnych odpowiedzi.
Mniej głupot tk. Nie wierzę abyś głupoty przestał pisać, ale próbuj przynajmniej pisać ich mniej.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Pt lis 17, 2006 6:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Odpowiedz z cytatem
Post 
tk napisał(a):
tobie bym nie uwierzył, bo jesteś kłamcą
tk jak zwykle merytoryczny. Mój ty boże jakiż on jest śmieszny z tym swoim durnowatym nadęciem. Nic chumoru nie ma w tym gościu.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


N lis 19, 2006 12:25 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Z wątku o antykoncepcji:

Cytuj:
Jeżeli jednak małżonkowie "przekwitają", to używając rozumu, powinni poświęcić swe życie czystości rozumianej, jako całkowita wstrzemięźliwość w związku z wypełnieniem głównego celu , do którego służy małżeństwo. Nie można w wieku średnim lub podeszłym w żaden sposób wytłumaczyć tego miłosnego uniesienia służącego w bliższej lub dalszej przyszłości posiadaniu potomstwa. Człowiek rozumny potrafiący przewidzieć płodność kobiety, powinien przede wszystkim przewidzieć choroby dziecka lub matki w przypadku poczęcia już w niemłodym wieku. O umacnianiu więzów małżeńskich też nie może być mowy, bo wszystkim wiadomo, że to co najbardziej zbliża wszystkich ludzi do siebie, to nie wspólne powiewy uczuć, ale cierpienie.


Czy może być coś bardziej absurdalnego niż życie bez seksu tylko dlatego, że małżonkowie nie mogą być (już) rodzicami?


Cz lis 23, 2006 4:05 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 22, 2006 1:51 pm
Posty: 19
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
Czy może być coś bardziej absurdalnego niż życie bez seksu
Słonko jeśli ty nie możesz żyć bez seksu nie oznacza to, że każdy inny człowiek też nie może, nikt nie jest Tobą :whoeva:


Cz lis 23, 2006 11:54 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
to po prostu Ja :) napisał(a):
Cytuj:
Czy może być coś bardziej absurdalnego niż życie bez seksu
Słonko jeśli ty nie możesz żyć bez seksu nie oznacza to, że każdy inny człowiek też nie może, nikt nie jest Tobą :whoeva:


Seks nie jest aż tak ważny, wierz mi. Można bez niego żyć. Ale ślubować celibat, bo nie można (lub nie powinno się) począć dziecka?? Absurd.

Ty byś się na to zdecydowała? :x


Cz lis 23, 2006 3:47 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 22, 2006 1:51 pm
Posty: 19
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
Seks nie jest aż tak ważny, wierz mi. Można bez niego żyć.
przecież o tym pisałam

Cytuj:
Ale ślubować celibat, bo nie można (lub nie powinno się) począć dziecka?? Absurd.
z jednej strony tak, ale gdy kobieta jest chora i nie może mieć dzieci ponieważ ciąża byłaby zagrożeniem dla jej życia a jest wierząca więc antykoncepcja nie wchodzi w grę wówczas pozostaje celibat, chyba nie zabronisz takiej kobiecie mieć męża? no i przecież można zaadoptować dziecko jeśli by chcieli je mieć.


Cz lis 23, 2006 3:57 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
to po prostu Ja :) napisał(a):
gdy kobieta jest chora i nie może mieć dzieci ponieważ ciąża byłaby zagrożeniem dla jej życia a jest wierząca więc antykoncepcja nie wchodzi w grę wówczas pozostaje celibat, chyba nie zabronisz takiej kobiecie mieć męża? no i przecież można zaadoptować dziecko jeśli by chcieli je mieć.


Uważam, że rozsądniejszym rozwiązaniem byłaby sterylizacja. Obrzydliwe to wszystko. :evil:

Ja niczego nikomu nie chcę zabraniać. Byleby nikt mi nie wmawiał, że rezygnacja z seksu w sytaucji, gdy można się zabezpieczyć, jest oznaką miłości.
Co to za miłość... bez seksu z tak błahego powodu? Widocznie chrześcijanie nie znają sensu miłości.


Cz lis 23, 2006 4:42 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 22, 2006 1:51 pm
Posty: 19
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
Co to za miłość... bez seksu z tak błahego powodu? Widocznie chrześcijanie nie znają sensu miłości.
czyli w wieku lat 60-70 juz nie ma miłości tak? smutne, że tak uważasz :( a takie pary są co się jeszcze kochają w tym wieku, nawet już nie współżyjąc ze sobą


Cz lis 23, 2006 4:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
to po prostu Ja :) napisał(a):
Cytuj:
Co to za miłość... bez seksu z tak błahego powodu? Widocznie chrześcijanie nie znają sensu miłości.
czyli w wieku lat 60-70 juz nie ma miłości tak? smutne, że tak uważasz :( a takie pary są co się jeszcze kochają w tym wieku, nawet już nie współżyjąc ze sobą


No dobra!! :roll:

Ale rezygnacja z seksu, jak pisał ppk, nie jest czymś dobrym. Powinno się z niego rezygnować w ostateczności.
Czy wyobrażasz sobie, żeby ci wszyscy ludzie, którzy nie mogą (z najróżniejszych powodów) mieć dzieci rezygnowali z seksu? Czasami człowiek nie może sobie na dziecko pozwolić... i co, ma żyć jak głupiec bez miłości fizycznej?
Nie bądźmy bezduszni.

Ppk pisał także o składaniu ślubów czystości w podeszłym wieku, kiedy dzieci mieć już nie można.


Cz lis 23, 2006 4:50 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 22, 2006 1:51 pm
Posty: 19
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
Czy wyobrażasz sobie, żeby ci wszyscy ludzie, którzy nie mogą (z najróżniejszych powodów) mieć dzieci rezygnowali z seksu? Czasami człowiek nie może sobie na dziecko pozwolić... i co, ma żyć jak głupiec bez miłości fizycznej?
oczywiście, że nie, ale...możesz nie nazywać ludzi "żyjących bez miłości fizycznej" głupacami? bo to jakieś takie obraźliwe jest

Cytuj:
Ppk pisał także o składaniu ślubów czystości w podeszłym wieku, kiedy dzieci mieć już nie można
tu to już przesada i mija się to z jakimkolwiek sensem


Cz lis 23, 2006 4:55 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
to po prostu Ja :) napisał(a):
możesz nie nazywać ludzi "żyjących bez miłości fizycznej" głupacami? bo to jakieś takie obraźliwe jest


Może jestem trochę zdenerwowana, bo sama mam złe doświadczenia. Masz rację. Nie czuj się urażona. :zawstydzony:


Cz lis 23, 2006 5:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL