Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:34 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Sprawa użytkowania środków z stypendium 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 5:20 pm
Posty: 124
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Sprawa użytkowania środków z stypendium
Czy jeśli podczas składania wniosku o niepełnosprawność zaznaczyłem ze ubiegam się o niepełnosprawność w celu szkolenia i otrzymania zasiłku pielęgnacyjnego, to na jakie cele mogę wydać otrzymane środki z stypendium dla niepełnosprawnych- , czy wolno mi np kupić komputer który wydajnością przewyższa potrzeby studiów, ale jest potrzebny np do rozrywki ?


So lis 05, 2022 2:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sprawa użytkowania środków z stypendium
A Twoje pytanie ma z duszpasterstwem związek... Jaki?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 05, 2022 10:01 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 5:20 pm
Posty: 124
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sprawa użytkowania środków z stypendium
no taki że dotyczy moralności ,ale w sumie przepraszam powinieniem to w innych dziale umieścic bo bardziej do innego działu to pasuje


So lis 05, 2022 11:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sprawa użytkowania środków z stypendium
Jeśli komuś przyznaje się stypendium na określone cele to należy się zapoznać z warunkami. Oczekujesz, że będziemy szperać po internetach i szukać igły w stogu siana? To twoje zadanie. Studia -jak nazwa wskazuje - to nabywanie umiejętności samodzielnego szukania informacji.
Tu nie ma nic z moralności. Są konkretne wymagania. Należy sprawdzić czy można komputer kupić i czy są w tym zakresie dodatkowe uściślenia.


N lis 06, 2022 10:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sprawa użytkowania środków z stypendium
random14 napisał(a):
Czy jeśli podczas składania wniosku o niepełnosprawność zaznaczyłem ze ubiegam się o niepełnosprawność w celu szkolenia i otrzymania zasiłku pielęgnacyjnego, to na jakie cele mogę wydać otrzymane środki z stypendium dla niepełnosprawnych- , czy wolno mi np kupić komputer który wydajnością przewyższa potrzeby studiów, ale jest potrzebny np do rozrywki ?

Na takie jak są określone we wniosku

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lis 07, 2022 10:14 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 5:20 pm
Posty: 124
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sprawa użytkowania środków z stypendium
Ok dziękuje za odpowiedz ,niestety pewnie więc źle myślałem że skoro w opisie stypendium dla niepełnosprawnych nie jest jasno określone na co wolno wydać środki to wolno mi wydać na co chce, chyba że jakaś szansa na to że wolno mi ale pewnie nie...


Wt lis 08, 2022 12:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sprawa użytkowania środków z stypendium
random14
Powiedz czego od nas oczekujesz?
że znamy interpretacje prawną? że znamy praktyki urzędu który ci udziela wsparcia?
Nie świat wirtualny a realny i najlepiej z osobami które mają wiedzę na ten temat.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 09, 2022 9:53 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sprawa użytkowania środków z stypendium
random
Przecież możesz zadzwonić do urzędu/biura które udziela takich stypendiów/zapomóg i się po prostu spytaj (jak przez telefon, to możesz anonimowo jak się wstydzisz). Może niekoniecznie o komputer do grania - czy możesz, ale komputer - jakie może mieć parametry, czy są jakieś ograniczenia wartości zakupu itp. Co do moralności takich czy innych decyzji.. Czy ewentualnie zakupiony komputer rzeczywiście potrzebny Ci jest do pracy/nauki (z ewentualną możliwością rozrywki), czy w zasadzie to przede wszystkich chcesz na nim tylko grać, z możliwością napisania sporadycznie jakiegoś pisma urzędowego? To musisz sobie sam odpowiedzieć - motywacje to Twoja działka.

Czy po otrzymaniu stypendium zobowiązany jesteś do okresowego sprawozdania? Czasem bywają takie dotacje, gdzie trzeba wykazywać jakieś efekty, nie wiem jak tutaj.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr lis 09, 2022 10:27 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 5:20 pm
Posty: 124
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sprawa użytkowania środków z stypendium
Po otrzymaniu stypendium nie dostałem informacji że jestem zobowiązany do okresowego sprawozdania,i nie znalazłem informacji abym był do czegoś takiego zobowiązany.
Na jednym z forów została mi udzielona odpowiedz że jeśli nie mam regulaminu ze wskazaniem czarno na białym co mogę kupić a co nie to mogę wydać na co chce,i że wyraz "dla celów szkolenia" to "urzędnicza nomeklatura".Niewiem (choć mam nadzieje/jeśli moge miec nadzieje taką to że tak) czy to wystarcza by wydawanie tych środków na to co potrzebuje było uprawnione.Jeśli chodzi o komputer to chce/potrzbuje aby był przenośny i jeśli już kupuje nowy to dobrze by było gdyby miał kartę graficzną dedykowaną (tzw przeznaczoną dla graczy ale najsłabsza z przeznaczonyych dla graczy),ja pewnie(przynajmiej teraz w czasie roku semestru) pewnie będe uzywał komputera głównie do internetu i do nauki a do rozrywki w mniejszym stopniu...
A jeśli okazałoby się np ze moge kupić komputer to czy wolno by było np kupic mocniejszy ale np z innych środków zapłacić różnice między laptopem z kartą a podbnym ale bez karty z innych środów ?


Cz lis 10, 2022 11:33 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sprawa użytkowania środków z stypendium
Jak dostajesz pieniądze bez konieczności rozliczania się, to wykorzystuj jak tam chcesz. Od urzędników nic Ci nie grozi. Tu już Twoje sumienie, czy je wykorzystasz do celów koniecznych, niezbędnych, czy na rzeczy błahe (roztrwonienie).

Cytuj:
A jeśli okazałoby się np ze moge kupić komputer to czy wolno by było np kupic mocniejszy ale np z innych środków zapłacić różnice między laptopem z kartą a podbnym ale bez karty z innych środów ?


Dziwne masz te wątpliwości. Domyślam się że dostajesz te środki na Twoje prywatne konto, więc nie bardzo rozumiem te pytanie. Pieniądze to pieniądze.

Oczywiście jeśli (powtarzam się) nie ma obowiązku rozliczania się.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz lis 10, 2022 1:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL