Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:23 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Chcę ze sobą skończyć. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę ze sobą skończyć.
Krzysiek91 napisał(a):
PeterW napisał(a):
Też tego nie rozumiem. Co to znaczy "oczywiście te niewierzące"? Co ma piernik do wiatraka? Stosujesz uogólnienie na całe populacje ludzi.
W czym są lepsza jedna grupa od drugiej grupy? W czym polega "lepszość" jednej grupy w stosunku do drugiej?

Usprawiedliwiasz się że jednak nie nienawidzisz te wierzące? Czyli (mówiąc językiem pozytywnym) kochasz wierzące?

Między osobami wierzącymi a niewierzącymi jest przepaść. Nie muszę chyba wymieniać czym się obie grupy różnią. Chociaż również osobom wierzącym zdarza się dokonywać różnych złych rzeczy ponieważ każdy z nas walczy z grzechem i nie zawsze wygrywa.


Byłbym ciekaw jak byś wyjaśnił, czym te grupy się różnią, w taki sposób by jedną z nich nienawidzić...
W nienapisanym poście piszesz że się "nawróciłeś". Czym niby jest nawrócenie, wobec nienawiści do bliźniego, choćby niewierzącego?

Nie jesteś nawrócony, bo nienawidzisz i do tego jesteś z tego dumny. Chrystus nakazuje miłować nieprzyjaciół, a nie ich nienawidzić... Idąc za Chrystusem (a do tego sprowadza się nawrócenie) należy przynajmniej się starać zachować i przestrzegać Jego nauk.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N maja 01, 2022 4:36 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL