Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:52 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski.pelikan napisał(a):
Zatem, skoro zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione są zarówno źródłem transmisji jak i rezerwuarem mutacji, to co uzasadnia obowiązek szczepienia p. kowid?
Jaaasne.
Analogiczne rozumowanie:
Skoro zarówno człowiek trzeźwy, jak jeżdżący po pijaku zdarzają się być sprawcami wypadków, więc nie ma sensu nakłanianie do trzeźwości za kierownicą. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N gru 05, 2021 8:21 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
feelek napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
Z czego wynika ta większa zaraźliwość i o ile jest większa? Czy ta różnica jest tak duża, że uzasadnia segregację sanitarną/obowiązek szczepień?

Nie wiem, nie znam się, nie jestem wirusologiem.

Nie znam się, ale się wypowiem? Jeżeli przytaczasz jakieś twierdzenie jako argument w dyskusji, to wypadałoby umieć je obronić, nie sądzisz?
Cytuj:
Cytuj:
Czemu ciężki przebieg choroby u osób niezaszczepionych miałby uzasadniać obowiązek szczepienia?

Z powodu ryzyka zapaści systemu ochrony zdrowia.

[/quote]
1. Procent osób hospitalizowanych z powodu kowida jest niewielki w por. do procenta osób hospitalizowanych z innych przyczyn. Dlaczego walczyć z zapaścią ochrony służby zdrowia zmuszając ludzi do zaszczepienia p. kowid, zamiast np. zmusić ludzi do obowiązkowych badań profilaktycznych w zakresie wykrywania chorób będących najczęstszą przyczyną hospitalizacji?
2. Dlaczego nie zmusić chorych na kowid do zażywania leków antywirusowych i/lub witaminy D w celu odciążenia ochrony zdrowia?
3. Dlaczego zmuszczać wszystkich do szczepienia, a nie grupę osób szczególnie narażoną na hospitalizację (otyłych, cukrzyków, ludzi w podeszłym wieku, z wielochorobowością)?

Uwaga: powyższych pytań proszę nie traktować jako realnych propozycji z mojej strony. To są sugestie teoretyczne.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N gru 05, 2021 9:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Barney napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
Zatem, skoro zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione są zarówno źródłem transmisji jak i rezerwuarem mutacji, to co uzasadnia obowiązek szczepienia p. kowid?
Jaaasne.
Analogiczne rozumowanie:
Skoro zarówno człowiek trzeźwy, jak jeżdżący po pijaku zdarzają się być sprawcami wypadków, więc nie ma sensu nakłanianie do trzeźwości za kierownicą. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ucieczka w analogie często świadczy o braku argumentów. Zechcesz mi wyjaśnić tę analogię?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N gru 05, 2021 9:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie znam się, ale się wypowiem?

Vice versa.


Pn gru 06, 2021 12:24 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Mamy więc zderzenie się dwóch etyk i wchodzi się w błędne koło. Jockey chciał zareagować, by ukrócić. Ja wolę wykazać to na żywym materiale, że prowadzi to do bezsensu. Tu nie ma wspólnych punktów zaczepienia. Inne rozumienie pojęcia wolności i życia społecznego.
W filozoficznych dysputach rozpoczyna się od ujednolicenia rozumienia pojęć, potem następuje prezentacja stanowisk odrębnych. W takim przypadku można jedynie skupić się na rozmowie o wolności i zakończyć protokołem rozbieżności.

Zostałam zapytana o chrześcijańskie stanowisko, ale zostałaby wypowiedź storpedowana stanowiskiem utylitarystycznym. Typowy ping pong dla kogoś kto lubi trenirowki dla nich samych. Moja zresztą wypowiedź miałaby charakter: TAK i NIE. Dlaczego? Możliwe są różne punkty widzenia. Nie znam faktów i mam tego świadomość. Nie skorzystałabym więc z podpowiedzi mózgu ewolucyjnego, który analizuje w oparciu o to co ma do dyspozycji a filtrowanie informacji ma swe źródło w dotychczasowych poglądach wynikających z własnych doświadczeń: uświadomionych sobie lub nie.


Pn gru 06, 2021 12:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
feelek napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie znam się, ale się wypowiem?

Vice versa.

I to wszystko co masz do powiedzenia?

Do tego się nie odniesiesz?

1. Procent osób hospitalizowanych z powodu kowida jest niewielki w por. do procenta osób hospitalizowanych z innych przyczyn. Dlaczego walczyć z zapaścią ochrony służby zdrowia zmuszając ludzi do zaszczepienia p. kowid, zamiast np. zmusić ludzi do obowiązkowych badań profilaktycznych w zakresie wykrywania chorób będących najczęstszą przyczyną hospitalizacji?
2. Dlaczego nie zmusić chorych na kowid do zażywania leków antywirusowych i/lub witaminy D w celu odciążenia ochrony zdrowia?
3. Dlaczego zmuszczać wszystkich do szczepienia, a nie grupę osób szczególnie narażoną na hospitalizację (otyłych, cukrzyków, ludzi w podeszłym wieku, z wielochorobowością)?

Uwaga: powyższych pytań proszę nie traktować jako realnych propozycji z mojej strony. To są sugestie teoretyczne.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pn gru 06, 2021 1:04 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski.pelikan napisał(a):
1. Procent osób hospitalizowanych z powodu kowida jest niewielki w por. do procenta osób hospitalizowanych z innych przyczyn. Dlaczego walczyć z zapaścią ochrony służby zdrowia zmuszając ludzi do zaszczepienia p. kowid, zamiast np. zmusić ludzi do obowiązkowych badań profilaktycznych w zakresie wykrywania chorób będących najczęstszą przyczyną hospitalizacji?

Co jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji? Podam wypowiedź pewnej znanej osoby; D. Welman. Lekarz doradził jej spokojniejszy tryb życia. Puściła na antenie wiązankę o tym co myśli o tym lekarzu. Ona nie chce wprowadzić żadnych zmian w swoim życiu i nikt jej do tego nie zmusi. Kiedy moja koleżanka dowiedziała się o poziomie cukru to wyparła to, roześmiała się lekarzowi w nos i powiedziała, że wmawia jej choroby. Pediatra twierdzi, że nie miałaby pacjentów, gdyby dzieci miały mądrzejszych rodziców, szczególnie matki. Kiedy kobieta skarżyła się na brak umiejętności lekarza pominęła fakt, że waży prawie 200kg. Należy więc ich odesłać na przymus wychowawczy: nie zdaje egzaminu, to od siebie. W raju też się Bogu nie udało i Adam i Ewa wykręcili numer poza oczami Boga.
Odpowiedź: bujasz w obłokach i życia nie znasz (teoretycznie to miało być a nie personalnie). Pracowałaś kiedyś z ludźmi, tak by ich zdrowie zależało też od nich? Nie zadawałabyś tak infantylnych pytań. Feelek pracuje, więc wie o czym pisze. Gdyby ludzie wiedzieli jak wygląda służba zdrowia to by się ze strachu szczepili: strachu a nie lęku.
Cytuj:
2. Dlaczego nie zmusić chorych na kowid do zażywania leków antywirusowych i/lub witaminy D w celu odciążenia ochrony zdrowia?

Placę podatki? To niech mnie porządnie leczą a nie wysyłają po witaminki! Chorzy na kowida odwiedzają znajomych, bo mają wolne, podrzucają dzieci teściowym chorym na serce z rozrusznikiem. Czasem to ukrywają, bo chcą pracować.
Wiesz jak się bronią? Spryskują płynem dezynfekującym a następnie wycierają klamki w swych mieszkaniach (wycieranie nie pozwala na zadziałanie płynu), ale nie wietrzą domów, bo ogrzewanie kosztuje. To dotyczy ludzi z wyższym wykształceniem.
Cytuj:
3. Dlaczego zmuszczać wszystkich do szczepienia, a nie grupę osób szczególnie narażoną na hospitalizację (otyłych, cukrzyków, ludzi w podeszłym wieku, z wielochorobowością)?

Tresura jest tutaj najskuteczniejsza. Nie wolno ludzi dyskryminować ze względu na płeć, wiek czy stan chorobowy.

Brakuje reformy służby zdrowia i każdy rząd podchodzi do tego jak do jeża. Nie ustalono procedur i nikt nie jest zainteresowany, by to działało. NIKT! Czasy Judymów mamy za sobą.
Można tyle na ile pozwala rzeczywistość. Ludzie młodzi też mogą umrzeć. Genotypy Polaków trafiły do analiz w chińskich laboratoriach. Kolejny wirus może uderzyć w tych młodych i potencjalnie zdrowych. Nie szczepią się to jest dobry teren na posiew innego wirusa. Takie indywidualistyczne społeczeństwa są idealnym terenem na osiąganie ukrytych celów. Też teoretycznie.
Wprowadzanie chaosu przez antyszczepionkowców jest im na rękę. Pożyteczni idioci.


Pn gru 06, 2021 1:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski.pelikan napisał(a):
Barney napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
Zatem, skoro zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione są zarówno źródłem transmisji jak i rezerwuarem mutacji, to co uzasadnia obowiązek szczepienia p. kowid?
Jaaasne.
Analogiczne rozumowanie:
Skoro zarówno człowiek trzeźwy, jak jeżdżący po pijaku zdarzają się być sprawcami wypadków, więc nie ma sensu nakłanianie do trzeźwości za kierownicą. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ucieczka w analogie często świadczy o braku argumentów.
Pierwsze słyszę. Analogia jest po to, by pokazać słabszym w logice na przykładzie, dlaczego to, co mówią, to bzdury.
Cytuj:
Zechcesz mi wyjaśnić tę analogię?
Choć trudno mi uwierzyć, że ktoś może nie wczytać, to owszem, okażę dobrą wolę.
Owszem, "zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione są zarówno źródłem transmisji jak i rezerwuarem mutacji", ale osoby nie zaszczepione w nieporównanie większym stopniu.
Dotarło teraz?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 06, 2021 11:18 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Barney napisał(a):
Owszem, "zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione są zarówno źródłem transmisji jak i rezerwuarem mutacji", ale osoby nie zaszczepione w nieporównanie większym stopniu.
Dotarło teraz?
Tak banialuki to możesz sobie babci zza płotu opowiadać, ale nie nam tutaj:

"W Massachusetts w USA wykryto łącznie 469 nowych przypadków COVID-19 podczas różnych wydarzeń w lipcu 2021 r., a 346 (74%) z tych przypadków dotyczyło osób całkowicie lub częściowo zaszczepionych, z czego 274 (79%) były objawowe."
viewtopic.php?p=1201473&sid=6d9eaed215d5226ec470052c9856246c#p1201473


Pn gru 06, 2021 1:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Nawet Wespecjanie gdyby przyjąć jakąś wybraną próbkę którą podałeś za normę (a samo to jest bzdura), to pewnie nie zdajesz sobie sprawy że podane dane nie udowadniają (nawet w tamtym wybranym miejscu!) tego co chcesz udowodnić.
Tak się kończy zabawa statystyką przez dyletantów.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 06, 2021 2:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Barney napisał(a):
Nawet Wespecjanie gdyby przyjąć jakąś wybraną próbkę którą podałeś za normę (a samo to jest bzdura), to pewnie nie zdajesz sobie sprawy że podane dane nie udowadniają (nawet w tamtym wybranym miejscu!) tego co chcesz udowodnić.
Tak się kończy zabawa statystyką przez dyletantów.
Nie, ja falsyfikuję twoją tezę a nie weryfikuję jakąś moją.


Pn gru 06, 2021 2:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Niczego nie weryfikujesz. Jedyne, co pokazujesz, to ignorancję.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 06, 2021 3:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
merss napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
1. Procent osób hospitalizowanych z powodu kowida jest niewielki w por. do procenta osób hospitalizowanych z innych przyczyn. Dlaczego walczyć z zapaścią ochrony służby zdrowia zmuszając ludzi do zaszczepienia p. kowid, zamiast np. zmusić ludzi do obowiązkowych badań profilaktycznych w zakresie wykrywania chorób będących najczęstszą przyczyną hospitalizacji?

Co jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji?

Czytam, że problemy kardiologiczne. Tak więc idąc logiką feelka:

Ponieważ pacjenci kardiologiczni zapychają służbę zdrowia i robią to w znacznie większym zakresie niż pacjenci kowidowi, to należy zmusić tych pacjentów do:
- regularnych badań profilaktycznych/kontrolnych
- brania leków, w tym również eksperymentalnych, dopuszczonych warunkowo
- operacji/zabiegów tam gdzie jest to wskazane

Nie będziemy się bawić w dobrowolność, tam gdzie ważą się losy ludzkiego zdrowia i życia.

Zwróćmy uwagę, że redukując do minimum liczbę pacjentów kardiologicznych, zwolni się tyle łóżek dla kowidowych, że damy radę z wirusem o zjadliwości dalece przwyższającej sars-cov-2.
merss napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
2. Dlaczego nie zmusić chorych na kowid do zażywania leków antywirusowych i/lub witaminy D w celu odciążenia ochrony zdrowia?


Placę podatki? To niech mnie porządnie leczą a nie wysyłają po witaminki!

Jeśli nie chcesz witaminek, jest cały arsenał lekarstw, w tym również eksperymentalnych. Czemu tak nie zmusić ludzi chorych na kowid do leczenia amantadyną?

Nie będziemy się bawić w dobrowolność, tam gdzie ważą się losy ludzkiego zdrowia i życia.
Cytuj:
Cytuj:
3. Dlaczego zmuszczać wszystkich do szczepienia, a nie grupę osób szczególnie narażoną na hospitalizację (otyłych, cukrzyków, ludzi w podeszłym wieku, z wielochorobowością)?

Tresura jest tutaj najskuteczniejsza. Nie wolno ludzi dyskryminować ze względu na płeć, wiek czy stan chorobowy.

Tak mówi etyka chrześcijańska, że nie waży się korzyści-ryzyka, nie traktuje ludzi indywidualnie, tylko jeden za wszystkich, wszyscy za jednego? Poświęcajmy dzieci, zdrowych, młodych ludzi, żeby stary i/lub schorowany nie czuł się dyskryminowany? Ryzykujmy życiem i zdrowiem wszystkich, mimo tego, że narażeni są nieliczni?

Mój postulat przymusowego leczenia chorych amantadyną, choć nie przytoczyłam go na serio, to jest dalece bardziej humanitarny niże Twój postulat przymusowego szczepienia wszystkich p. kowid. Wiesz dlaczego? Bo ja narażę na ryzyko tylko tych chorych, którzy mają przeciwko sobie jakieś ryzyko ciężkiego przebiegu/zgony z powodu kowid, a Ty chcesz narażać na ryzyko zdrowych ludzi, dla których kowid w ponad 99% jest niegroźny.

Jak bardzo trzeba mieć wypaczone sumienie, żeby to popierać...
Cytuj:
Wprowadzanie chaosu przez antyszczepionkowców jest im na rękę. Pożyteczni idioci.

Antyszczepionkowiec to kto? Niech zgadnę - przeciwnik przymusu szczepień na kowid-19? Jak ładnie język propagandy Ci wchodzi, jak w masło.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt gru 07, 2021 12:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
Barney napisał(a):
Owszem, "zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione są zarówno źródłem transmisji jak i rezerwuarem mutacji", ale osoby nie zaszczepione w nieporównanie większym stopniu.
Dotarło teraz?

Co na to wskazuje?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt gru 07, 2021 12:15 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Ty dla kogo się zaczipujesz? #CzipujemySię
towarzyski.pelikan napisał(a):
Ponieważ pacjenci kardiologiczni zapychają służbę zdrowia i robią to w znacznie większym zakresie niż pacjenci kowidowi, to należy zmusić tych pacjentów do:
- regularnych badań profilaktycznych/kontrolnych

1.Nie wolno nikogo zmuszać do leczenia. Dotyczy to jedynie nakazów sądowych. Masz prawo do śmierci.
2. Wizyta u kardiologa w warunkach publicznej służby zdrowia (przed pandemią) to oczekiwanie ok roku. Mój brat umarł dwa dni po wizycie, wszystko było ok. To były badania podstawowe i brak wskazań do szczegółowych. Drugim się zajęto, bo odegrał scenę w przychodni.
Cytuj:
- brania leków, w tym również eksperymentalnych, dopuszczonych warunkowo

Nie wolno zmuszać do brania leków eksperymentalnych. Otrzymujesz propozycję uczestniczenia w badaniach naukowych, o ile się zakwalifikujesz. Druga sprawa to takie badanie jest akurat prowadzone i są na to pieniądze. Decydują się zwykle ludzie w warunkach ustania możliwości leczenia w ramach procedur medycznych. Lekarze takich leków nie mogą przepisywać.
Cytuj:
- operacji/zabiegów tam gdzie jest to wskazane

Potrzeba anastezjologow. Nie dość, że ich brakowało przed pandemią, to leczenie covidowe ich przesunęło do leczenia covida. Podawanie tlenu to leczenie specjalistyczne.
Cytuj:
Nie będziemy się bawić w dobrowolność, tam gdzie ważą się losy ludzkiego zdrowia i życia.

Ważenie się twoich losów nie ma żadnego przełożenia na przymus. Jesteś dzieckiem i rodzice odmawiają leczenia, więc sąd decyduje lub jesteś niebezpieczna dla siebie lub otoczenia i też decyduje sąd. Serce nie czyni cię niebezpieczną. Głupota nie podlega przymusowi leczenia. Głupiec nie wierzy w śmierć, ale magię.

Są kraje, które wypracowały sobie jednak procedury, by nie załamywać podczas pandemii leczenia podstawowego. Pewnie też mają służbę zdrowia na wyższym poziomie i lepiej obłożoną przez lekarzy.
Cytuj:
Zwróćmy uwagę, że redukując do minimum liczbę pacjentów kardiologicznych, zwolni się tyle łóżek dla kowidowych, że damy radę z wirusem o zjadliwości dalece przwyższającej sars-cov-2.

Nic z tego.
Cytuj:
Jeśli nie chcesz witaminek, jest cały arsenał lekarstw, w tym również eksperymentalnych. Czemu tak nie zmusić ludzi chorych na kowid do leczenia amantadyną?

Pisałam wyżej. W Polsce nie ma przymusu leczenia. Covidowcy jednak pchają się do szpitali a tak głośno skandowali, że szczepienia to sprawa lucyferian. Zrobisz to samo, gdy będziesz miała poważne problemy: dziś to tania odwaga. Brak dostępu do tlenu powoduje lęk i szukasz odruchowo pomocy, organizm czyni to automatycznie. Masz temp 41 stopni to nie pobiegniesz sprintem za milion dolarów. Mamy takie zabezpieczenia na czas niebezpieczeństwa utraty życia.
Cytuj:
Nie będziemy się bawić w dobrowolność, tam gdzie ważą się losy ludzkiego zdrowia i życia.

Nie ma to znaczenia. Możesz sobie jednak covida leczyć w domu skoroś taki odważny. Odwaga dotyczy zdrowych.
Cytuj:
Tak mówi etyka chrześcijańska, że nie waży się korzyści-ryzyka, nie traktuje ludzi indywidualnie, tylko jeden za wszystkich, wszyscy za jednego?

JPII wypowiedział się i podrzuciłam ci: w świecie jest bardzo mało z Boga. Nie mieszajmy więc do medycyny Kościoła. Nie mam też wykształcenia teologicznego, więc uczyli o tresurze mnie świeccy naukowcy. Tresura to sprawa cywilów - decydentów polityków. Wygodnie wmieszać Kościół i etykę chrzseścijanską?
Cytuj:
Poświęcajmy dzieci, zdrowych, młodych ludzi, żeby stary i/lub schorowany nie czuł się dyskryminowany? Ryzykujmy życiem i zdrowiem wszystkich, mimo tego, że narażeni są nieliczni?

To sprawa polityków, oni są decydentami. Nie jestem politykiem, ale demagogii nie trawię. Myślę faktograficznie i czytam rzeczywistość.
Wąskim gardłem jest służba zdrowia. Pisałam wyżej jak wygląda czas oczekiwania na specjalistę w mieście wojewódzkim.
Cytuj:
Jak bardzo trzeba mieć wypaczone sumienie, żeby to popierać...

Chcesz zmienić całą organizację służby zdrowia dla jednego leku. Nie mam najnowszej wiedzy o stanie badań nad nim. Utopia.
Porządek prawny jest dla ciebie nieważny, preferujesz chaos. To myślenie, które nie widzi rzeczywistości taką jaka jest.
Możesz sobie tutaj fantazjować, ale reformy służby zdrowia nie udało się w Polsce dotąd przeprowadzić. Lekarze to też nie chłopcy na posyłki, by ich wysyłać w kamasze. Oni sobie poradzą, ale Polacy zostaną bez lekarzy. Za dużo zarabiają...to opinia nie tylko sachol. Te pieniądze zresztą gryzą i Wespecjana. Mamy popyt i podaż, podstawowe prawo rynku. Można cię kupić za określoną gażę. Utopiści tego nie wiedzą, podstawowe prawo ekonomii.


Wt gru 07, 2021 12:55 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL