Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 4:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Problemy Małego Księcia z nauczaniem katolickim 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Jak miał potępić konkretne rzeczy, które ludziom się wtedy nie śniły?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn lip 05, 2021 6:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Andy72 napisał(a):
Jak miał potępić konkretne rzeczy, które ludziom się wtedy nie śniły?

Kościół potępia in vitro a nie potępia tego Jezus Chrystus. Po prostu interpretowana nauka jest według uznania Magisterium dowolnie bez oparcia w Biblii.


Pn lip 05, 2021 6:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
A gdzie Jezus powiedział że nie potępia in-vitro? Nie było w tych czasach, podobnie jak bomby atomowej. Czy można w takim razie zrzucać bomby?
Takie gadki to talmudyzm: stosowanie kruczków prawnych przeciw Bogu.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn lip 05, 2021 6:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Ty jesteś psychiczne chory. Bóg dał przykazanie nie zabijaj więc logiczne, że bomby atomowej nie popierał.

To na Kościele spoczywa obowiązek udowodnienia, że zapłodnienie in vitro to grzech.


Pn lip 05, 2021 6:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Ja nie zamierzam przepraszać bo zadałem pytania o to gdzie Chrystus potępił zapłodnienie in vitro a także o prezerwatywy (rozumiem, że je popierasz), a tak naprawdę nie wiesz czym jest kłamstwo.https://pl.m.wikipedia.org/wiki/K%C5%82amstwo

Naprawdę wierzysz, że te próby zmiany tematu zdołają ukryć którekolwiek ze wskazanych przeze mnie Twoich kłamstw (włącznie z najnowszym na mój temat)?


Pn lip 05, 2021 7:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Ja nie zamierzam przepraszać bo zadałem pytania o to gdzie Chrystus potępił zapłodnienie in vitro a także o prezerwatywy (rozumiem, że je popierasz), a tak naprawdę nie wiesz czym jest kłamstwo.https://pl.m.wikipedia.org/wiki/K%C5%82amstwo

Naprawdę wierzysz, że te próby zmiany tematu zdołają ukryć którekolwiek ze wskazanych przeze mnie Twoich kłamstw (włącznie z najnowszym na mój temat)?

Za kłamstwo mogę przepraszam powiedzieć. Argumenty ad personam są popierane przez Kościół w pismach świętych Kościoła pewnie zapytasz mnie o źródło więc mówię, że w książce pt. Liberalizm jest grzechem o tym przeczytasz.

Yarpen, pytasz mnie 10 razy o to samo a przecież udzieliłem odpowiedzi na pytanie.


Pn lip 05, 2021 7:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Gdybys udzielił odpowiedzi Yarpen by nie pytał. A ty ślizgasz się jak piskosz, żeby tylko nie odpowiedzieć.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 05, 2021 7:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Ty jesteś psychiczne chory. Bóg dał przykazanie nie zabijaj więc logiczne, że bomby atomowej nie popierał.
To na Kościele spoczywa obowiązek udowodnienia, że zapłodnienie in vitro to grzech.

Nie zabijaj (a racze nie morduj - nie jestem np. przekonany czy kara śmierci to grzech, ale to offtop), Podczas procedury mordowane są zarodki, także zamrażane na stałe, czyli też mordowane.
Ale przypuśćmy że technika poszła do przodu i żaden zarodek nie jest mordowany. Czy in-vitrio byłoby grzeszne? TAK!
dlatego że narusza godność osoby ludzkiej. W in-vitro może np być trzech rodziców.
A każdy człowiek ma prawo do bycia poczętym w sposób naturalny! A nie z powodu jakichś eksperymentów z powodu chęci posiadania dziecka i do tego finansowanej przez państwo.
Podobnie - narusza ludzką godność klonowanie. Gdzie Jezus mówi o godności? Choćby o tym że nawet pożądliwe spojrzenie jest grzechem, nie mówi to by jeszcze bardziej uprzykrzyć nam życie , ale dlatego że pożądliwe spojrzenie to sprowradzanie osoby do jej ciała, redukowanie osoby ludzkiej, A skoro nawet takiego spojrzenia nie pochwalał, to o czym mówić w przypadku, gdy produkuje się ludzi eksperymentalnie w jakichś technologiach, in-vitrio czy klonowaniu. Tak samo, na razie nie istnieje transhumanizm, ale jak będzie to będzie potwornym złem.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn lip 05, 2021 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Andy72 napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Ty jesteś psychiczne chory. Bóg dał przykazanie nie zabijaj więc logiczne, że bomby atomowej nie popierał.
To na Kościele spoczywa obowiązek udowodnienia, że zapłodnienie in vitro to grzech.

Nie zabijaj (a racze nie morduj - nie jestem np. przekonany czy kara śmierci to grzech, ale to offtop), Podczas procedury mordowane są zarodki, także zamrażane na stałe, czyli też mordowane.
Ale przypuśćmy że technika poszła do przodu i żaden zarodek nie jest mordowany. Czy in-vitrio byłoby grzeszne? TAK!
dlatego że narusza godność osoby ludzkiej. W in-vitro może np być trzech rodziców.
A każdy człowiek ma prawo do bycia poczętym w sposób naturalny! A nie z powodu jakichś eksperymentów z powodu chęci posiadania dziecka i do tego finansowanej przez państwo.
Podobnie - narusza ludzką godność klonowanie. Gdzie Jezus mówi o godności? Choćby o tym że nawet pożądliwe spojrzenie jest grzechem, nie mówi to by jeszcze bardziej uprzykrzyć nam życie , ale dlatego że pożądliwe spojrzenie to sprowradzanie osoby do jej ciała, redukowanie osoby ludzkiej, A skoro nawet takiego spojrzenia nie pochwalał, to o czym mówić w przypadku, gdy produkuje się ludzi eksperymentalnie w jakichś technologiach, in-vitrio czy klonowaniu. Tak samo, na razie nie istnieje transhumanizm, ale jak będzie to będzie potwornym złem.

Zgadzam się z tym, że zapłodnienie in vitro to grzech.
Kobiety też mogą patrzeć pożądliwie na mężczyzn, ale fakt faktem Chrystus mówiąc te słowa wypowiedział je do mężczyzn.

Ty piszesz o prawie do życia a Parlament Europejski uchwalił rezolucję mówiącą, że aborcja jest prawem człowieka.


Pn lip 05, 2021 7:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Jockey napisał(a):
Gdybys udzielił odpowiedzi Yarpen by nie pytał. A ty ślizgasz się jak piskosz, żeby tylko nie odpowiedzieć.

Ja udzieliłem odpowiedzi. Pisze się,: wijesz się jak piskorz.


Pn lip 05, 2021 7:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Kobiety też mogą patrzeć pożądliwie na mężczyzn, ale fakt faktem Chrystus mówiąc te słowa wypowiedział je do mężczyzn.

Te pożądliwe patrzenia różnią się. Mężczyzna jak patrzy pożądliwie to patrzy zwykle na kobietę jak na piękną rzecz, tupu piękny samochód, gdzie są zderzaki na swoim miejscu i zawieszenie, i będzie mógł się pochwalić przed innymi samcami.
Kobieta zwykle odwrotnie, jak patrzy pożądliwie, to dlatego że robi sobie z faceta bożka, przekraczając Pierwsze Przykazanie. :P

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn lip 05, 2021 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Andy72 napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Kobiety też mogą patrzeć pożądliwie na mężczyzn, ale fakt faktem Chrystus mówiąc te słowa wypowiedział je do mężczyzn.

Te pożądliwe patrzenia różnią się. Mężczyzna jak patrzy pożądliwie to patrzy zwykle na kobietę jak na piękną rzecz, tupu piękny samochód, gdzie są zderzaki na swoim miejscu i zawieszenie, i będzie mógł się pochwalić przed innymi samcami.
Kobieta zwykle odwrotnie, jak patrzy pożądliwie, to dlatego że robi sobie z faceta bożka, przekraczając Pierwsze Przykazanie. :P

Szóste przykazanie mówi nie cudzołóż i jest szóste, a wcześniej jest pięć innych. Zafiksowany jesteś na punkcie grzechów nieczystości.


Pn lip 05, 2021 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Nie. najważniejsze jest pierwsze. I to często popełniają kobiety, jest nawet takie powiedzenie:
- kobieta tylko jednego chce od Boga: by dał jej faceta
- a od tego faceta chce już wszystkiego
A Pierwsze Przykazanie to juz nie tak jak dawniej , obcy bogowie, ale, albo okultyzm, albo coś na pierwszym miejscu, typu pieniądze, druga osoba albo ideologia (polityka)

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn lip 05, 2021 7:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Andy72 napisał(a):
Nie. najważniejsze jest pierwsze. I to często popełniają kobiety, jest nawet takie powiedzenie:
- kobieta tylko jednego chce od Boga: by dał jej faceta
- a od tego faceta chce już wszystkiego
A Pierwsze Przykazanie to juz nie tak jak dawniej , obcy bogowie, ale, albo okultyzm, albo coś na pierwszym miejscu, typu pieniądze, druga osoba albo ideologia (polityka)

Piszecie prawdę, ale to łyżeczka prawdy w beczce kłamstw.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn lip 05, 2021 8:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Ja nie zamierzam przepraszać bo zadałem pytania o to gdzie Chrystus potępił zapłodnienie in vitro a także o prezerwatywy (rozumiem, że je popierasz), a tak naprawdę nie wiesz czym jest kłamstwo.https://pl.m.wikipedia.org/wiki/K%C5%82amstwo

Naprawdę wierzysz, że te próby zmiany tematu zdołają ukryć którekolwiek ze wskazanych przeze mnie Twoich kłamstw (włącznie z najnowszym na mój temat)?

Za kłamstwo mogę przepraszam powiedzieć.

No to czekamy.

Cytuj:
Argumenty ad personam są popierane przez Kościół w pismach świętych Kościoła pewnie zapytasz mnie o źródło więc mówię, że w książce pt. Liberalizm jest grzechem o tym przeczytasz.

Poproszę o stosowny cytat.

Cytuj:
Yarpen, pytasz mnie 10 razy o to samo a przecież udzieliłem odpowiedzi na pytanie.

Niestety, nie udzieliłeś.


Pn lip 05, 2021 8:12 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL