Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:32 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Problemy Małego Księcia z nauczaniem katolickim 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przykro mi, ale taka manipulacja na mnie nie działa. Proszę o zacytowanie lub wskazanie nauczania Kościoła, które potwierdzi Twoje tezy na temat tego, że Duch Święty opuszcza ludzi, którzy dopuszczają się rozłamów lub do nich zmierzają.

Pytanie nie jest manipulacją. Ja jestem w pracy nie będę bił piany. Poszukaj sobie podobnych osób do głupich pytań.


Pn lip 05, 2021 1:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Czyli nie masz żadnego dokumentu katolickiego na poparcie swoich pomysłów. Nie prościej jest zachować resztki honoru i się po prostu do tego przyznać?

Zapewniam cię, że każdy widzi, jak się wijesz jak wąż, aby tylko uniknąć konieczności przyznania, że Twoje pomysły nie tylko nie mają nic wspólnego z tym, co Kościół głosi na temat skutków chrztu i bierzmowania, ale zwyczajnie temu przeczą.


Pn lip 05, 2021 1:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli nie masz żadnego dokumentu katolickiego na poparcie swoich pomysłów. Nie prościej jest zachować resztki honoru i się po prostu do tego przyznać?

Zapewniam cię, że każdy widzi, jak się wijesz jak wąż, aby tylko uniknąć konieczności przyznania, że Twoje pomysły nie mają nic wspólnego z tym, co Kościół głosi na temat skutków chrztu i bierzmowania.

Widzisz Yarpen, ja pracuję i honor mam i Biblię czytamy i Dzienniczek św. Faustyny.

Jak ktoś poda argument z Biblii to odpowiecie,że trzeba czytać w kontekście i porównywać i innymi fragmentami z Biblii a listy Pawlowe to nie to samo co Ewangelia :)


Pn lip 05, 2021 1:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Daruj sobie. Na takie kawałki nikogo nie złapiesz, a jaki jesteś każdy widzi.

Fakty są takie, że poza własnymi widzimisię nie masz niczego na poparcie swoich tez: ani fragmentów Biblii, ani nauczania Kościoła. Gdybyś miał, to byś tutaj rzucał cytatami jak z rękawa, a nie uciekał w ad personam, uniki czy manipulacje.


Pn lip 05, 2021 1:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Daruj sobie. Na takie kawałki nikogo nie złapiesz, a jaki jesteś każdy widzi.

Fakty są takie, że poza własnymi widzimisię nie masz niczego na poparcie swoich tez: ani fragmentów Biblii, ani nauczania Kościoła. Gdybyś miał, to byś tutaj rzucał cytatami jak z rękawa, a nie uciekał w ad personam, uniki czy manipulacje.

Yarpen, stawiasz bardzo mocne tezy nie mając wiedzy i wykształcenia do stawiania diagnoz. Mam znajomego po teologii i filozofii na PAT w Krakowie i PWT i on tak ostro tego nie widzi.

Właśnie dlatego, że idziesz na ostre zwarcie to dyskusja jest z Tobą trudna bo burzysz jedność i wykluczasz.


Pn lip 05, 2021 1:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przykro mi, ale taka manipulacja na mnie nie działa. Proszę o zacytowanie lub wskazanie nauczania Kościoła, które potwierdzi Twoje tezy na temat tego, że Duch Święty opuszcza ludzi, którzy dopuszczają się rozłamów lub do nich zmierzają.

Jak przeczytam Biblię to odpowiem bo całej nie znam.


Pn lip 05, 2021 1:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Yarpen, stawiasz bardzo mocne tezy nie mając wiedzy i wykształcenia do stawiania diagnoz.

Ucieczka w argumentum ad personam pokazuje brak argumentów merytorycznych po stronie osoby uciekającej się do niego, a nie obalenie tego, co napisał interlokutor.

Cytuj:
Mam znajomego po teologii i filozofii na PAT w Krakowie i PWT i on tak ostro tego nie widzi.

Analogicznie jw.: Ucieczka w argumentum ad verecundiam również pokazuje brak argumentów merytorycznych po stronie osoby uciekającej się do niego, a nie obalenie tego, co napisał interlokutor.

Cytuj:
Właśnie dlatego, że idziesz na ostre zwarcie to dyskusja jest z Tobą trudna bo burzysz jedność i wykluczasz.

A to znowu argumentum ad personam.




Mały Książę napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przykro mi, ale taka manipulacja na mnie nie działa. Proszę o zacytowanie lub wskazanie nauczania Kościoła, które potwierdzi Twoje tezy na temat tego, że Duch Święty opuszcza ludzi, którzy dopuszczają się rozłamów lub do nich zmierzają.

Jak przeczytam Biblię to odpowiem bo całej nie znam.

No błagam... To nawet nie jest śmieszne. To jest żałosne. Kolejny unik, który ma robić wrażenie, że nie jest unikiem. Czy ja prosiłem o cytat z Biblii? Nie.
Ściemniasz, waść, aby uciec od przyznania się do porażki i tego, że nie masz niczego na poparcie swoich pomysłów.


Pn lip 05, 2021 2:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen, argumenty ad personam są popierane przez Kościół bo to wynika już z samych tytułów dzieł św. Augustyna które już w tytule zawierały imię autora herezji przeciwko któremu zostały napisane. Po prostu kompromitacja totalna w twojej wypowiedzi i brak kultury. :x


Pn lip 05, 2021 2:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Ręce opadają... Normalnie ręce opadają jak się czyta te bzdury, które wypisujesz. Gdzie Rzym, a gdzie Krym? Wymienienie w tytule dzieła osoby, której tezy poddaje się w nim krytyce, to nie jest argumentum ad personam.

Nie zmienisz swoimi unikami, atakami czy innymi pomysłami na sztuczki erystyczne prostego faktu, że swoimi tezami na temat tego, iż Duch Święty
opuszcza człowieka, który dopuścił lub dopuści się rozłamów, występujesz przeciwko nauczaniu Kościoła katolickiego.


Pn lip 05, 2021 2:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ręce opadają... Normalnie ręce opadają jak się czyta te bzdury, które wypisujesz.

To samo mógłbym pisać o Tobie bo sączysz ogólną propagandę o skuteczności prezerwatywy i szczepionek nawet nie dopuszajac do świadomości głosów innych lekarzy.
Yarpen napisał(a):
Gdzie Rzym, a gdzie Krym? Wymienienie w tytule dzieła osoby, której tezy poddaje się w nim krytyce, to nie jest argumentum ad personam.

Nie zmienisz swoimi unikami, atakami czy innymi pomysłami na sztuczki erystyczne prostego faktu, że swoimi tezami na temat tego, iż Duch Święty
opuszcza człowieka, który dopuścił lub dopuści się rozłamów, występujesz przeciwko nauczaniu Kościoła katolickiego.

Argumenty ad personam są wymierzone w osobę i to robili Ojcowie Kościóła i walczyli z herezją i heretykami.:)
Ja przytoczyłem artykuł bp. Andrzeja Siemieniewskiego i się z nim zgadzam i nie jestem odstępcą.


Pn lip 05, 2021 3:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. (Mt 20,39) a ja wiem, że nasze ciało to Świątynia Ducha Świętego. Czy pycha i próżność nie przysłaniają Ci prawdy o samym sobie?


Pn lip 05, 2021 3:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Ja przytoczyłem artykuł bp. Andrzeja Siemieniewskiego i się z nim zgadzam i nie jestem odstępcą.

Nie kłam, bo to nieładnie. Powołałeś się na artykuły tego duchownego zamieszczone na portalu Apologetyka.pl, ale niczego z nich nie przytoczyłeś. Rzeczone teksty sam znalazłem i okazało się, że biskup Siemieniewski (wtedy jeszcze ksiądz) niczego takiego, co mu przypisujesz, w nich nie zapisał.


Aha... Tymi ciągłymi wycieczkami ad personam pod moim adresem pokazujesz wyłącznie brak argumentów.


Pn lip 05, 2021 3:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Ja przytoczyłem artykuł bp. Andrzeja Siemieniewskiego i się z nim zgadzam i nie jestem odstępcą.

Nie kłam, bo to nieładnie. Powołałeś się na artykuły tego duchownego zamieszczone na portalu Apologetyka.pl, ale niczego z nich nie przytoczyłeś. Rzeczone teksty sam znalazłem i okazało się, że biskup Siemieniewski (wtedy jeszcze ksiądz) niczego takiego, co mu przypisujesz, w nich nie zapisał.


Aha... Tymi ciągłymi wycieczkami ad personam pod moim adresem pokazujesz wyłącznie brak argumentów.

Yarpen, to był skrót myślowy bo zalinkowałeś artykuł na który się powoływałem a który rozumiesz inaczej niż ja. Co do istoty to ja się na niego powoływałem a Ty tylko dałeś linka. Ja znam ten artykuł bp. Andrzeja więc przytoczyłeś go samego sobie bo ja go już kiedyś czytałem.:)


Pn lip 05, 2021 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Yarpen, to był skrót myślowy bo zalinkowałeś artykuł na który się powoływałem a który rozumiesz inaczej niż ja.

Nie, proszę Ciebie. Podlinkowałem artykuł, na który się powoływałeś, a w którym autor nie napisał tego, o czym twierdziłeś, że tam jest:
Mały Książę napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Święty Paweł pisał o napięciu między ciałem i duchem. Stąd mam tą naukę. Zostawmy może jednak św. Pawła na razie i wróćmy do rozważania Ewangelii.

Nie widzę powodu, aby to zostawiać. "Napięcie między ciałem i duchem" to coś zupełnie innego niż "człowiek, który dopuścił się rozłamu, nie był napełniony Duchem Święty". Skąd więc masz tę naukę?

Tę naukę mam od BP Andrzeja Siemieniewskiego który na portalu chyba "apologetyka" napisał artykuł czy list o rozłamach. Dawno temu to czytałem :)

Skończ z kłamstwami, bo to już jest po prostu żałosne.

Cytuj:
Co do istoty to ja się na niego powoływałem a Ty tylko dałeś linka.

A przed chwilą kłamałeś, że przytaczałeś biskupa, chociaż tego nie zrobiłeś... Może byś tak przeprosił za ściemę?


Pn lip 05, 2021 5:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Ja nie zamierzam przepraszać bo zadałem pytania o to gdzie Chrystus potępił zapłodnienie in vitro a także o prezerwatywy (rozumiem, że je popierasz), a tak naprawdę nie wiesz czym jest kłamstwo.https://pl.m.wikipedia.org/wiki/K%C5%82amstwo


Pn lip 05, 2021 6:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL