Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:29 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Błędy logiczne i argumenty pozamerytoryczne 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Błędy logiczne i argumenty pozamerytoryczne
Do ewangelizacji nadaje się każde medium. Zasady tego świata bywają nauczane także w instytucjach nominalnie katolickich. Nie próbuję nawet roztrząsać, gdzie lepiej nauczać. Z jednej strony w Kościele możemy się spodziewać, że ktoś nam wyłoży naukę Kościoła. Z drugiej strony w Internecie możemy dotrzeć do tych, co omijają Kościół szerokim łukiem, ale jest także obawa, że człowiek zamiast chwały Bożej, będzie budował swoją chwałę. Ja bym powiedział, że większy wpływ ma nie narzędzie, ale jej użytkownik - to na czym wyrósł, w co wierzy i czym żyje. Tutaj można by przywołać przypowieść o talentach, ona właśnie mówi o tym, że należy dobrze spożytkować to, co otrzymaliśmy od Kościoła.

Tak, jest tam zależność między filosemityzmem, syjonizmem, protestantyzmem i różnymi sektami. Jakiś czas temu czytałem w parku i uśmiechnięty staruszek wręczył mi ulotkę mówiąc "lektura dla odmiany" - nie wiem czy widział okładkę tego, co czytałem i czy to wobec tej książki była ta "odmiana". Była to ulotka jakiegoś świeckiego stowarzyszenia religijnego (jakiś wytwór protestancko/świadkowy). Roiło się w niej od błędów, tam gdzie im nie było na rękę tam nie przywoływali cytatów Pisma Świętego, tylko wpisywali wypaczoną interpretację fragmentu na który się powoływali. W tej ulotce uderzyły mnie dwie rzeczy. Jedna to straszny materializm i roszczeniowość, że nam się należy i że Bóg nam zwróci nasz raj, bo musi, bo obiecał, etc.. Druga rzecz, to była ulotka o "restytucji" i to zagadnienie było omawiane na podstawie angielskiego pochodzenia tego słowa. I sobie pomyślałem "Człowieku, wręczasz mi ulotki z ideami wymyślonymi 150 lat temu, z wypaczoną treścią Biblii, które nie potrafi się nawet odwołać do języka biblijnego, tylko tworzy teorie na podstawie języka angielskiego". Jest tam oderwanie od Tradycji, bo trzeba Pismo napisać, a raczej wyłożyć na nowo. Chciałem z nim o tym porozmawiać, tylko już go więcej nie widziałem, ale na wszelki wypadek zawsze zabieram tam ulotkę ze sobą.


Pn maja 31, 2021 8:50 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Błędy logiczne i argumenty pozamerytoryczne
najprostszy i najpowszechniejszy sposób manipulowania drugim człowiekiem.
lekcja druga:
Postawa, ubiór i cała tzw mowa ciała.


Wt cze 01, 2021 7:29 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Błędy logiczne i argumenty pozamerytoryczne
Mam nadzieję Iustus, że nie przeszkadza to co z życia wzięte.
Lekcja trzecia, mowa:
Mów pewnie i spokojnie, twój umysł niech będzie jak tafla wody (to ze wschodu). Aby to osiągnąć musisz ćwiczyć ciało i umysł. Tym samym wiedzę.

Lekcja czwarta
Na początek bierz sparing partnera. Później mierz się ze słabszymi lub równymi sobie i tak będziesz miał pierwsze szlify wtajemniczenia.

Lekcja piąta:
DAJ Z SIEBIE WSZYSTKO ABY OSIĄGNĄĆ CEL
Lekcja szósta:
Tak działa Świat
Koniec. Pozdrawiam.


Śr cze 02, 2021 8:43 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL