Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:20 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Problem z wiarygodnością Iustusa 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Pomyśl o ambonie przy lesie. Echo będzie.


Wt mar 16, 2021 9:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Czyli nasz Iustus idzie w zaparte.
To chyba wystarczy. Zakładam, że cokolwiek napisze to kłamstwa.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 16, 2021 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Naprawdę chcecie powiedzieć, że obecny Kościół w USA jest bliżej Boga niż 25 lat temu? W takim razie skąd mają takich katolików jak obecny prezydent - Biden, który to rad jest na zabijanie dzieci w łonach matek?


Wt mar 16, 2021 9:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Nic się z niego nie wydusi. Myśli, że krzykiem naprawi świat. Ideolog, czyli szkodnik. Ważna jest scena.
Nikt nie wie ilu ludzi Bóg potrzebuje do naprawy tego co zechce naprawić. To Jego robota.
Pięknie się żegnam i odchodzę. ;)


Wt mar 16, 2021 9:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
Naprawdę chcecie powiedzieć, że obecny Kościół w USA jest bliżej Boga niż 25 lat temu? W takim razie skąd mają takich katolików jak obecny prezydent - Biden, który to rad jest na zabijanie dzieci w łonach matek?

Dopóki nie udowodnisz kłamstwa nie ma sensu z tobą rozmawiać bo wszystko co piszesz to mogą być kłamstwa i pomówienie co ci udowodniliśmy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 16, 2021 9:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Jako że merss woli najwyrażniej dzisiaj (?) jedynie pochwalić wiedzę, umiejętności, umiłowanie prawdy i inne katolickie skille swoje i jej kółka różańcowego oraz skrytykować katolicyzm innych i zachowanie innych ale napisać w temacie to już nie za bardzo choć wie i to dobrze - bo i zresztą po co się trudzić skoro można przypisać komuś złą wole i pozamiatane - zrobiłam myk -choć zapewne ona ten manewr przewidziała już 4 godziny temu - i obejrzałam filmik do końca by spróbować się dowiedzieć czy Masny jakoś odniesie się do sytuacji aktualnej. Bo poprzednio przerwałam na 10 min gdy padły te pytania, co do których toczył się spór jak myślałam - dla mnie ogólnie słuchanie było trudne. Ale błędnie bo okazało się że wyczuleni na prawdę Jockey i Yarpen Zirgin antycypowali że one nieaktualne zanim do nich dotarli zatem problem jest dalej i gdzie indziej. I choć rzecz jasna nie jest to tak fascynujące jak rozkminy co i kto powinien udowodnić, okraszane stosownymi argumentami personalnymi i tropieniem faryzeizmu u innych a wychwalaniem siebie - wróć, to jest umiłowanie prawdy i niezamiatanie pod dywan - to napiszę że dalej Masny kończąc konkluduje, że potem się wiele zmieniło bo dorosło kolejne pokolenie, które nie było formowane w tych seminariach i być może wśród kolejnego pokolenia kapłanów ta "choroba" nie jest już tak rozpowszechniona, i to już trzeba samemu ocenić wg swoich obserwacji. Zatem sam nie wie. Przytacza też badania (ale niespecjalnie aktualne) bo z początku XXI w obejmujące cały kraj, z których wynika iż najstarsi i najmłodsi duchowni wspierają celibat księży i jest przeciwna kapłaństwu kobiet, za to ta generacja pośrodku - opatruje to komentarzem, ta u władzy - zwiększyła swoje poparcie dla zniesienia celibatu i wyświęcania kapłanek.


Wt mar 16, 2021 9:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
bergamotka napisał(a):
Przytacza też badania (ale niespecjalnie aktualne) bo z początku XXI w obejmujące cały kraj, z których wynika iż najstarsi i najmłodsi duchowni wspierają celibat księży i jest przeciwna kapłaństwu kobiet, za to ta generacja pośrodku - opatruje to komentarzem, ta u władzy - zwiększyła swoje poparcie dla zniesienia celibatu i wyświęcania kapłanek.

Czyli jest nadzieja

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt mar 16, 2021 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Jockey, jak widać we wpisie bergamotki badania potwierdzają, że ta patologia na chwilę obecną nie została zażegnana.


Wt mar 16, 2021 9:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Iustus napisał(a):
Yarpen Zirgin, Jockey
Dowód jest oczywisty. Jeśli Pan zasadzi młody las, to za 25 lat będzie on większy, mocniejszy o dodatkowo wyda swoje - zepsute - owoce. I dokładnie to się dzieje dziś w Kościele, w tym kontekście w Kościele w USA.

Czekam dowód, że sytuacja w Kościele w USA się nie zmieniła w stosunku do tego, co było przed rokiem 1995, wasza ekscelencje, a nie przekonania oparte na błędnych analogiach.


Wt mar 16, 2021 9:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Podpisuje się pod Yarpenem

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 16, 2021 9:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Dowód:
Jak zniszczono kapłaństwo? Lektura obowiązkowa | dr Marcin Masny
Od sekundy pierwszej do ostatniej, bez oglądania nie ma sensu dyskutować.


Wt mar 16, 2021 9:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Problem z wiarygodnością Iustusa
[ciach - OSTRZEŻENIE Reg. II/8.1 i IV/6


Ostatnio edytowano Wt mar 16, 2021 11:14 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

wycięto tekst



Wt mar 16, 2021 10:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Problem z wiarygodnością Iustusa
Tytuł mówi prawdę o twoim postępowaniu i o uciekaniu od prawdy co rodzi wątpliwość co do wiarygodności twoich wpisów.
Z mojej strony EOT. Zdanie o tobie mam wyrobione. Dopóki nie zmienisz podejścia uważam cię za osobę która nie podaje źródeł informacji i każda informacja przez ciebie podawana jest z założenia niewiarygodna. Tak samo traktuję to co pisze w GW, co mówią w Radiu ZET i TOKFM oraz pokazują w TVN.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 16, 2021 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Problem z wiarygodnością Iustusa
Czytając powyższą dyskusję ze zgrozą zauważam, że umiejętność wyciągania wniosków mocno w narodzie podupadła. Nie wystarczy już pokazać komuś dwóch dwójek, trzeba jeszcze mu je dodać i przedstawić dowód na to, że rzeczywiście razem tworzą 4...

Jeśli sytuacja przedstawiona w przytoczonym tu filmie opisywała stan na rok 1995 to niestety nie znaczy, że a.d. 2021 sytuacja jest diametralnie inna. Wielu z ówczesnych biskupów, proboszczów, księży, a przede wszystkim seminarzystów nadal jest albo do niedawna było czynnych w Kościele amerykańskim. No przykro mi, ale dzisiejsi duchowni nie wzięli się znikąd - gdzieś się wykształcili, przez kogoś zostali ukształtowani, w określonych środowiskach się obracali. Nie słyszałem o jakiejś czystce w tamtejszym Kościele, za to słyszałem o skandalach seksualnych, o propagatorach homoseksualizmu także na szczytach władzy kościelnej itd. To się nie bierze znikąd.


Wt mar 16, 2021 11:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Problem z wiarygodnością Iustusa
Nie. Jesteś słabym analitykiem i logikiem. Zadawane przez ciebie pytania o granice to klasyczne pytania mało oświeconego. Na takie zapytania Jezusowi (uczony w Piśmie, Piotr o przebaczaniu) odpowiedział przypowieścią o Samarytaninie, czyli zmienił logikę. Nie o to więc szło, nie o granice. Jeśli nie wiesz kto jest twoim bliźnim to przyznajesz sobie prawo do ustalania granic dla tych, którzy nimi nie są. Sam wybierasz bliźnich. To Tischner przypisał błędowi rozumu. Mamy i błąd.
Nie odczytałeś więc tego czego dotyczył zarzut w odniesieniu do Iustusa, bo nie potrafisz lub nie chcesz. Film mogła bergamotka wykorzystać, ale nie przeciw komuś. Nie chciała, bo refleksyjność podporządkowana jest emocjom. To myślenie wyobrażeniowe.
Masz merytorycznie. Analogia jest właściwa, bo dotyczy sposobu myślenia. Zaczniesz też ideologicznie? Wyjaśniłam błędy Iustusa.

Myślenie to czasem tylko dokładanie kolejnych iuprzedzeń. Mamy kronikę w tym wątku. Trybun ludowy potrzebuje ambony, by grzmieć!

Już kiedyś ci pisałam, że problemy Kościoła sięgają daleko w przeszłość. Reformacja i humanizm oświeceniowy nie urwały się z choinki. A ktoś kto widzi całość Kościoła na podstwie jednej audycji YT, wystawia sam sobie cenzurkę. Przeczytał jedną książkę i głosi...tu należy się bać.


Wt mar 16, 2021 11:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL